Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31561 odpowiedzi na ten temat

#1801 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 18:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) sandman to chyba oczywiste

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:13
  •  

#1802 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 19:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy po otrzymaniu pisma w sprawie "możliwości zapoznania się z aktami sprawy" trzeba w te akta zaglądać czy czekać za decyzją? Dzisiaj dostałem to pismo. I czy jest możliwość w tym momencie zmiany jakiejś maszyny na inną lub np. jeśli mam pług opryspiwacz i presę to czy mogę zrezygnować np. z pługa.

#1803 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 19:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy mam szanse dostac pozytywna decyzje jesli gdy skladalem wniosek bylo 113% puli? woj. lubelskie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1804 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 19:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeśli odrzuconych zostanie odpowiednio dużo osób z puli 100% to oczywiscie że tak. Jedyna szansa to renty strukturalne bo wiele osób zrezygnuje z przepisywania jeśli nie otrzyma renty

#1805 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 20:15

Czy mam szanse dostac pozytywna decyzje jesli gdy skladalem wniosek bylo 113% puli? woj. lubelskie

Masz większe szanse niż ten, co złożył jako pierwszy, warunek ten pierwszy musi mieć poprawki a Ty nie :lol:

#1806 Share aadam

aadam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 20:15

Witajcie,w koncu po 5 tygodniach od zlozenia wniosku o platnosc kasa za MR wplynela na konto,:lol:)))))

z jakiego jesteś województwa

#1807 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 26 listopad 2010 - 21:08

Wystarczy tylko swiadectwo ukonczenia szkoły :lol: pisalem e mail do ARIMR w tej sprawie oto odpowiedz jaką uzyskałem(wiem ze kilka stron wstecz byl podobny post)

Zasady przyznawania premii dla „młodych rolników” reguluje rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz.U. z 2007 r. Nr 200 poz. 1443 z późn. zm.). Szczegółowy wykaz kierunków studiów, zawodów i specjalności oraz tytułów kwalifikacyjnych z zakresie rolnictwa, a także rodzaje dokumentów potwierdzających posiadanie kwalifikacji zawodowych określa załącznik do rozporządzenia. Dokumentem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji zawodowych na poziomie wykształcenia średniego rolniczego jest świadectwo ukończenia szkoły kształcącej w zawodach wymienionych w wykazie zawodów i specjalności wykształcenia średniego zawodowego, w załącznikach do ww. rozporządzeń. Są to świadectwa potwierdzające ukończenie następujących typów szkół: technikum, technikum uzupełniającego oraz szkoły policealnej. Absolwenci szkoły policealnej, kształcącej w zawodach wymienionych w wykazie zawodów i specjalności wykształcenia średniego zawodowego, mogą legitymować się świadectwem ukończenia szkoły, jak i dyplomem ukończenia szkoły i w ich przypadku są to dokumenty równorzędne. W Pana przypadku ukończenie policealnej szkoły rolniczej z uzyskanym tytułem zawodowym technika rolnika bez zdawania egzaminu zawodowego będzie spełniało wymóg kwalifikacji zawodowych w działaniu „Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

Tylko jest jedno ale, bo uzyskanie tytułu zawodowego technika rolnika jak sama nazwa mówi można uzyskać tylko poprzez zdanie egzaminu zawodowego na Technika Rolnika. Sam skaczyłem technikum rolnicze i nigdzie na tym świadectwie ze szkoły nie pisze że przyznaje mi się tam jakiś tytuł. Poprostu ukończyl technikum rolnicze i tyle. Kwalifikacje zawodowe uzyskalem po zdamy egzaminie i tam jest juz napisane zawód : Technik rolnik . Także nie wiem ale chyba w tej agencji sami nie wiedza albo w bład wprowadzają bo samo świadectwo ze szkoły świadczy tylko o tym ,że masz średnie wykształcenie nic więcej.

#1808 Share Firek

Firek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet,

Napisany 26 listopad 2010 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam do was pytanie: jak będę składał np za rok wniosek o dofinansowanie na MR i mam w tej chwili skończoną szkołę policealną w zawodzie technik agrobiznesu wraz tytułem technika, to muszę byc ubezpieczony jakiś minimalny okres w KRUSie? I jeśli ojciec w tym roku korzystał z dofinansowania Modernizacja gospodarstw rolnych, to czy może mi przepisac ziemię np za rok, czy dopiero za 5 lat? Jeśli nie mógł by mi przepisac ziemi to wystarczyło by jak bym załatwił sobie 11 ha dzierżawy do dofinansowania na MR?

#1809 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 22:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie musisz a nawet nie powinieneś byc ubezpieczony w krusie

#1810 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 27 listopad 2010 - 10:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Brat wczoraj był w Czestochowie, pozalatwiał i tak jak mówił @YacentY były niektóre bratki, mial podpisac, cos poznieniac, pani w agencji posprawdzałai wyglada na to ze wszystko juz jest ok.
Czekamy na decyzje ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1811 Share marecki171

marecki171

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 13:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam pytanie trochę z innej beczki a mianowicie co sądzicie o traktorach kubota? Pytam ponieważ przymierzam się do zakupu kuboty L5040.

#1812 Share tomaszg82

tomaszg82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:motocykle i rolnictwo

Napisany 27 listopad 2010 - 13:55

z jakiego jesteś województwa

jestem z lubelskiego,wniosek mialem nr cos okolo 140,dotego drobne poprawki pozniej rozpatrywal mi zamosc,decyzje mialem w polowie wrzesnia:)

#1813 Share gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 17:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja wniosek nr7xx poprawka jedna zlożona 2 listopada.Pismo o niezałatwieniu sprawy dostalem 15 listopada i termin rozpoznania sprawy do ;) 22.12.2010 :)

#1814 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 18:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam takie pytanie ile trzeba czekać żeby ARiMR przelała pieniądze na konto bo teraz to tak
1) przepis pola po decyzji o rencie
2) wszystkie formalności z REGONem i krusem i po tym wszystkim dopiero wniosek o płatność i teraz pytanie ile się czeka na te pieniądze po złożeniu wniosku w jakim czasie oni mają tą kase przelać na konto????

prosze o odpowiedzi bo troche to pilne

#1815 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 18:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Regon??

#1816 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 19:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Krajowy Rejestr Urzędowy Podmiotów Gospodarki Narodowej - REGON ;)

#1817 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 19:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No ja wiem co oznacza ten skrót, ale po co masz go zakładać?

#1818 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 19:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Masz miec numer ewidencji producentow rolnych.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#1819 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 20:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No tak numer ewidencyjny w arimr ale regon też?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1820 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 20:23