Polecane posty

Italian    0

dostałem jakiś tydzień temu decyzje pozytywna na MR. powiedzcie mi co teraz mam robić żeby jakoś dalej to pchnąć tzn notariusz? i kiedy iść do KRUSU czy jak już będę miał akty czy przed tym (bo tam chodzi o nr gospodarstwa chyba)? i co z maszynami które wpisałem kiedy te faktury? bo po nowym roku VAT o 1% większy co uczyni ponad 1000zł a to drogą nie chodzi... proszę odpowiedź żebym czegoś nie przegapił- pozdrawiam...wiem ze może odpowiedzi na moje pytania są oczywiste ale teraz mam obronę pracy inż i muszę się na tamtym skupić ale nie chce też w sprawach MR czegoś przegapić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Witam. Dziś dostałem pismo że termin załatwienie sprawy na MR będzie przesunięta do 31.01.2011 aby zagwarantować dostępność środków finansowych. Mój ojciec dostał RS :lol: W tej sytuacji pozostaje mi tylko czkać ;/ I na modernizację już się nie załapie, czy są jakieś małe szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Dzis mama zdwoniła do ARiMR, pani zajmujaca sie RS juz wypisuje decyzje, w poniedziałek je wyśłe


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

W decyzji którą otrzymasz jest wszystko dokładnie wyjaśnione, co masz załatwić (ogólnie wszystko tak szybko nie załatwisz) bo do samego notariusza musisz min. 3 dokumenty - wypisy z ksiąg wieczystych (Sąd Rejonowy), z gminy zaświadczenie z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i starostwo powiatowe - wypis z rejestru gruntów. Powiem tak, po otrzymaniu decyzji czeka was sporo załatwiania i trochę kasy trzeba mieć min 3 tys. Każdy papierek będzie kosztował a to 12 zł a to 30 zł (każdy pomnożyć przez ilość ksiąg wieczystych, działek ... sumka się uzbiera) Notariusz też nie małą dole sobie zażyczy ;) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Jeżeli przepisuje się gospodarstwo za rentę struktóralną to notariusz bierze 670 zł taka jest stała stawka.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

chłopaki powiedzcie mi co mam robić gdy dostałem decyzje pozytywną na MR ;)

a ojciec na RS się nie załapał :)


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

chłopaki powiedzcie mi co mam robić gdy dostałem decyzje pozytywną na MR ;)

a ojciec na RS się nie załapał :)

 

jak ojciec nie dostał to przepisuje ci tyle ziemi ile trzeba na Młodego bo z czego innego będzie żył jak nie dostał renty wysyłasz papierki do agencji i czekasz.

 

w moim przypadku ja dostałem pozytyw i ojciec jest lekko na ponad 200miejscu więc ogarnia mi wszystko sobie może zostawić nie wiem nie chcę skłamać 0,5h


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny09    0

nasil, jesteś pewien że jest stała stawka? bo nam notariusz zaśpiewał ok 4 tys mimo że ojciec przepisuje za rentę, resztę papierów mam już załatwione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

jak ojciec nie dostał to przepisuje ci tyle ziemi ile trzeba na Młodego bo z czego innego będzie żył jak nie dostał renty wysyłasz papierki do agencji i czekasz.

 

w moim przypadku ja dostałem pozytyw i ojciec jest lekko na ponad 200miejscu więc ogarnia mi wszystko sobie może zostawić nie wiem nie chcę skłamać 0,5h

 

no tak.. ale biznesplan jest juz na całą powierzchnie a po 2 to mamy 10,3282 własnosci i reszta tj okolo 3 ha dzierżawy a minimium jest srednia krajowa ktora wynosi 10.15 wiec ledwo co sie łapie. O ile sie orientuje to juz naboru na RS nigdy nie wiecej nie bedzie prawda???


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

nasil90 skąd ta cena za notariusza skoro większość tutaj pisze ceny w przedziale 2-4 tys ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

RS nie bedzie juz w PROW 2007-2013. wiec nastepna moze w 2014 bedzie z nowego programu..... to juz konczyc bedzie sie tym pierwszym co dotsali najwiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

tak się zastanawiam, przykładowo złożyłem wniosek na mr i mi przyznali, udokumentowałem ciągnik i kilka maszyn, czy mogę to zmienić i czy załóżmy można za te pieniądze zakupić ziemię?


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Tak mi siostra mówiła że po tyle btali a ona wie bo pracuje u notariusza, a przynajmniej w tamtym naborze na RS tyle brali


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uhz    0

ja byłem u notariusza i powiedział że jest opłata stała 600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

co należy pierwszo przekazać ziemie czy zwierzęta żeby nie utracic dopłat do produkcji bydła czy nadal to obowiazuje bo wiem ze niektórzy na tym wpadli przy przekazywaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ojciec przepisał mi 10,77ha (oby starczyło na MR, reszta narazie jest na niego).

Notariuszowi zapłaciłem za to 2600zł. Dodam że była to sama ziemia rolna, żadnych budynków, maszyn. Chyba nie przepłaciłem...

 

Dodam że w wigilie minęło 2 tygodnie jak złożyłem wniosek o ubezpieczenie się w pełnym zakresie jako rolnik w KRUS. I nadal czekam... czemu to aż tak długo trwa? Jutro jadę do Krusu się dowiedzieć. Miało być kilka dni i miała do mnie zadzwonić kobitka, może zapomniała. Pojadę to się dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

@robert812 - jak wyceniłeś - tak zapłaciłeś. Ja wyceniam swoje gospodarstwo na totalne minimum, tak żeby jak najmniejszą prowizje zapłacić za przepis. Co mi po tym, że w akcie notarialnym będę miał wycenę na 0,5 mln lub 1 mln zł, jak notariusz akceptuje 200 tys zł :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

A na MR to się dostaje ile? Czy to jest tak że np kupuje maszynę za 100 tys i zwracają 60 czy ile %?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Na MR dostajesz 75 tyś!I ta kasa jest po to zebys ja przenaczyl na to co napisales w biznes planie!nic ci nie zwracaja ani ty im nie zwracasz chyba ze sie nie wywiazesz z biznesplany!!!

Jesli jestem w bledzie prosze mnie poprawic!

 

Powiedzcie mi czy jak bedzie kolejny nabor na MR i jesli zloze wniosek o przyznanie premi to moge uzupelnic wyksztalcenie pozniej czy jak to jest?Mam skonczona szkole rolnicza ale nie mam dyplomu czyli nie podchodzilem do egzaminu z tego wzgledu ze mialem poprawke z jednego przedmiotu i mnie nie dopuscili!Mam nadzieje ze mozna to uwzglednic we wniosku?

Prosze o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

A na MR to się dostaje ile? Czy to jest tak że np kupuje maszynę za 100 tys i zwracają 60 czy ile %?

to nie tak, kupujesz ciągnik za 100tyś a oni ci zwracają 300% i dorzucają zapas paliwa na okres 3 lat, człowieku co ty tu robisz?, i czy umiesz czytać posty? przeczytaj chociaż jakąś część w stecz, to będziesz obeznany po uszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj