Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Endriu42    11

Witam

Chciałam się spytać o staż pracy w rolnictwie: skończyłam studia I stopnia nie rolnicze i aby uzyskać punkty za wykształcenie w nowym programie trzeba posiadać 3-letni staż pracy. W gospodarstwie pomagam od dziecka.

Dzwoniłam do KRUS i nie figuruję tam jako domownik tylko członek rodziny przy rodzicach (mogą wystawić zaświadczenie tylko o podleganiu ubezp. zdrowotnemu) jak to się za zwyczaj ma jak jest się studentem.

W ARIMR w Gdyni twierdzą że to się nie liczy, natomiast w Warszawie w centrali już mówią że prawdopodobnie nie będzie z tym problemu i zaliczą. Czy ktoś się orientował jak jest naprawdę?

I w Oddziale Ci dobrze powiedzieli w centrali głupoty opowiadają. Tylko Krus jako domownik zalicza się do stażu.

Ja pracując będę mógł się ubezpieczyć też w krusie tak mi się wydaje. Nawet ministerstwo sprawiedliwości nie podlega pod zus. Więc raczej nie będzie problemu

Będziesz mógł się ubezpieczyć ale na wniosek a nie z mocy ustawy. A wymagane jest ubezpieczenie z mocy ustawy w pełnym zakresie.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oscilek    0

Czy za pieniądze z "młodego rolnika" mogę kupić maszynę używaną, czy tylko nową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Witam

Chciałam się spytać o staż pracy w rolnictwie: skończyłam studia I stopnia nie rolnicze i aby uzyskać punkty za wykształcenie w nowym programie trzeba posiadać 3-letni staż pracy. W gospodarstwie pomagam od dziecka. 

Dzwoniłam do KRUS i nie figuruję tam jako domownik tylko członek rodziny przy rodzicach (mogą wystawić zaświadczenie tylko o podleganiu ubezp. zdrowotnemu) jak to się za zwyczaj ma jak jest się studentem.

W ARIMR w Gdyni twierdzą że to się nie liczy, natomiast w Warszawie w centrali już mówią że prawdopodobnie nie będzie z tym problemu i zaliczą. Czy ktoś się orientował jak jest naprawdę?

 

w Rozporządzeniu w par. 5 pkt. 4 jest napisane:

Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy, w którym wnioskodawca:

1) podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie jako rolnik lub domownik lub ubezpieczeniu społecznemu

z tytułu prowadzenia działalności rolniczej w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej lub państwie

członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA);

 

Nie tu mowy o twojej sytuacji (ubezpieczenie zdrowotne jako członek rodziny). Takie ubezpiecznie jest regulowane inną ustawą (ustawa o

świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

wyleciala mi dzialka z deklarowanej powierzchni mlodego rol z dzierzawami ciezko . w zamian chce dokupic ziemie za pieniadze mlodego rolnika aby powierzchnia zostala zachowana. jak to teraz zrobic. pozdrawiam jakie zmiany

Trzeba złożyć podanie o zmianę założeń biznesplanu z poorawionym prg. Jeżeli jest taka potrzeba. Ciężko zrozumieć z posta na jakim etapie jest Twój wniosek.

Czy za pieniądze z "młodego rolnika" mogę kupić maszynę używaną, czy tylko nową?

z tego naboru co był było można używane ale w przyszłych naborach tylko nowe

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Orientuje się ktoś ile może wziąć notariusz za sporządzenie aktu notarialnego ? chodzi o dzierżawę 15ha wartość nie wiem liczmy po 30k za 1ha


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@MlodaRolniczka93 niestety się nie liczy. Tylko będąc zarejestrowana jako domownik uznaja Ci staz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oscilek    0

z tego naboru co był było można używane ale w przyszłych naborach tylko nowe

 

A co mi jest potrzebne w przypadku zakupu maszyny używanej? Wystarczy faktura zakupu czy muszę mieć jakieś zaświadczenie od rzeczoznawcy że dana maszyna jest warta tyle ile jest na fakturze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

witam mam takie pytanie we wniosku wpisałem ze kupie brone aktywna która ma zapotrzebowanie mocy 80-100 koni a posiadam ciągnik o mocy 80 km czy będzie z tym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

we wniosku mialem maszyny i dzierzawe  teraz chce zamienic maszyny na zakup ziemi aby spelnic deklarowana powierzchnie .mam teraz brac kredyt na ta ziemie aby byc jej wlascicielem czy jak to zrobic.chodzi mi o kwestie zakupu tej ziemi.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

deklarowaną we wniosku powierzchnie musisz mieć na własność / wydzierżawioną przed złożeniem wniosku o płatność. Wiec jeżeli dobrze rozumiem twój post - musisz ziemie kupić zanim złożysz wiosek o płatność, nie za kase z Młodego Rolnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrób sobie dzierżawę a kupić zawsze zdążysz. I za premię a nie na kredyt.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

freetaxi a jak z tą moją brona będzie problem? kasę juz mam na kącie wiec chyba wstępnie ta maszyna przeszła? a czy mogę zrobić tak ze wpisze ze do tej maszyny będę pożyczył ciągnik od sąsiada? bo coś Słyszałem że ktoś tak zrobił może tak być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej nie powinno być problemów z tą Twoją broną. To, że pieniądze masz na koncie nie oznacza, że "wstępnie przeszła".


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można ale trzeba mieć umowę użyczenia w razie ewentualnej kontroli.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

czyli jak sie da to dogadac sie ze sprzedajacym aby dal mi teraz w dzierzawe o ile sie zgodzi a za miesiac czy dwa kupic ta dzialke na wlasnosc za pieniadze z mlodego. tak to rozumie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokładnie. Po co masz sobie koszta kredytu niepotrzebnie robić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

freetaxi, w związku z ogłoszeniem rozporządzenia ministra rolnictwa termin sierpniowy nowego naboru jest realny? czytałem to rozporządzenie ale nie znalazłem żadnego zapisu, premię MR będzie można wykorzystać jako wkład do modernizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej realny jest ten termin. Pożyjemy, zobaczymy. Co do uznania premii jako wkład własny w MGR poczekajmy aż Minister podpisze rozporządzenie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Freetaxi - popraw mnie jeżeli się mylę, ale chyba jeszcze nie ma nawet opublikowanego projektu Modernizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie jeszcze nie ma. Na razie jest w fazie projektu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Raczej realny jest ten termin. Pożyjemy, zobaczymy. Co do uznania premii jako wkład własny w MGR poczekajmy aż Minister podpisze rozporządzenie.

 

a to opublikowane w dzienniku ustaw z 14 lipca to nie jest podpisane przez ministra? czy bedzie dopiero wiadomo jak podpisze rozporządzenie o MGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To rozporządzenie dotyczy premii dla młodych rolników a Ty pytasz o modernizację. To raczej tam trzeba będzie szukać takich informacji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Orientuje się ktoś ile może wziąć notariusz za sporządzenie aktu notarialnego ? chodzi o dzierżawę 15ha wartość nie wiem liczmy po 30k za 1ha


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj