Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31597 odpowiedzi na ten temat

#17921 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:07

A jak spiszesz umowę dzierżawy, zarejestrujesz ją i nie dostaniesz pozytywnej decyzji? Chodzi Ci o dokumenty do wniosku o przyznanie pomocy czy o płatność?

Edytowany przez freetaxi, 07 styczeń 2015 - 21:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 20:35
  •  

#17922 Share kamil021

kamil021

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:22

Tak chodzi mi o dokumenty składane razem z wnioskiem o pomoc jak jest nabór, co jest potrzebne oprócz wniosku i biznesplanu znaczy PRG?

#17923 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:28

Podstawowe dokumenty: dowód osobisty, świadectwo ukończenia szkoły/dokument stwierdzający staż (o ile masz), zaświadczanie z krus, US. Zależy też czy masz już gospodarstwo czy dopiero je przejmiesz. Jak dobrze pójdzie to wszystko ogarniesz sobie w ciągu paru dni.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#17924 Share kamil021

kamil021

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:43

Czyli tak naprawdę to składając wniosek nie trzeba żadnych dokumentów dotyczących działek czy przejmowanego gospodarstwa tylko wszystko składa się razem z wnioskiem o płatność dopiero?

#17925 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:48

Kolego po kolei. Do przygotowania wniosku potrzebne są jeszcze wniosek o dopłaty bezpośrednie na działki, które będziesz przejmował, wypisy z rejestru gruntów, lista maszyn, budynków, etc. Uprzednio przygotowany wniosek składasz w Agencji i czekasz na decyzję o przyznaniu pomocy. O ile decyzja jest pozytywna to masz wyznaczony czas na przejęcie ziemi, ubezpieczenie się w krus jako rolnik. I wtedy składasz wniosek o płatność, do którego załączasz dokumenty stwierdzające tytuł prawny do działek (czyli akt własności czy umowę dzierżawy), zaświadczenie z krus o podleganiu ubezpieczeniu jako rolnik. Potem już tylko czekasz na przelew. 

#17926 Share kamil021

kamil021

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 23:01

Dzięki o taką odpowiedz mi chodziło. A co do wniosku o dopłaty bezpośrednie, w roku naboru jak to jest przewidywane czyli może na wiosnę 2015 to i tak o dopłaty na pola musi składać wniosek właściciel czyli tata i osoba od której bym dzierżawił pole? A dopiero w 2016r jak już powiedzmy dostał bym MR ja będę składał wniosek na te wszystkie grunty?

#17927 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 07 styczeń 2015 - 23:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak dopiero ty możesz składać wniosek.

Edytowany przez matingus, 07 styczeń 2015 - 23:24.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#17928 Share rolnik1992-1992

rolnik1992-1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 23:52

a jest ktoś mi wstanie wytłumaczyć jak ja mam utrzymać esu na poziomie ja w roku startowym jak niedługo wchodzi przepisy o dywersyfikacji upraw i zazielenianiu 5% a później ma być 7% gruntów ornych a mam powyżej 15 ha na MR i będę musiał stosować te przepisy ?

I ten cały misterny biznesplan szlak  trafi struktury zasiewu itp ?

bo jak bym musiał zazieleniać 5 % to bym łąkę zrobił albo lucernę i bym musiał rozpocząć produkcje zwierzęcą bo szkoda żeby się ta zielonka marnowała co będzie musiała rosnąć bo UE taki przepis wprowadza to tak se można skakać z kwiatka na kwiatek kiedy się chce ?

Bo podobno trzeba się ściśle trzymać założeń biznes planu jak co rusz oni nowego  wymyślają w tym ARIMR  i weź bądź teraz tu mądry ?

Edytowany przez rolnik1992-1992, 08 styczeń 2015 - 00:29.

#17929 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 12:08

Wniosek o wypłatę wysłałem pocztą do oddziału regionalnego wraz z resztą potrzebnych dokumentów. Mam potwierdzenie odbioru przez Agencję (wysłałem poleconym ZPO). Teraz pytanie czy Agencja da mi jakiekolwiek potwierdzenie jesli wszystko bedzie ok? W razie jakichś braków będą informować drogą pocztową jak zawsze.

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

#17930 Share wladek19992

wladek19992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 12:20

witam pam powazne pytanie we wniosku miałem podene 15.58 pkt ziemi a przepisane mam 13.94 czyli mam 1.64 ha mniej  i moje pytanie ile bede miał mniej pkt za to ?  woj łodzkie  srednia krajowa to chyba 10.42 ha według listy wynika ze jak bede miał 1.30 pkt mniej to wypadne z listy i nie iwem czy łatwic ziemie czy sie załapie na pograniczu wie moze ktos jak to wyliczyc ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17931 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 12:25

a jest ktoś mi wstanie wytłumaczyć jak ja mam utrzymać esu na poziomie ja w roku startowym jak niedługo wchodzi przepisy o dywersyfikacji upraw i zazielenianiu 5% a później ma być 7% gruntów ornych a mam powyżej 15 ha na MR i będę musiał stosować te przepisy ?

I ten cały misterny biznesplan szlak  trafi struktury zasiewu itp ?

bo jak bym musiał zazieleniać 5 % to bym łąkę zrobił albo lucernę i bym musiał rozpocząć produkcje zwierzęcą bo szkoda żeby się ta zielonka marnowała co będzie musiała rosnąć bo UE taki przepis wprowadza to tak se można skakać z kwiatka na kwiatek kiedy się chce ?

Bo podobno trzeba się ściśle trzymać założeń biznes planu jak co rusz oni nowego  wymyślają w tym ARIMR  i weź bądź teraz tu mądry ?

ESU to juz przeszlosc teraz jest wspolczynnik SO zasady co do zazielenienia sa jakie.sa.i trzeba sie so nich stosowac i uwzgledniac to w planie rozwoju i dochodach nikt nikogo do brania funduszy nie zmusza nie podoba sie to sie nie bierze nic na sile. Kto ma szanse na rozwój to sie dopasuje kto nie ma to nie bierze i proste. Sprawiedliwosci nigdy nie bylo i nie bedzie zawsze ten co ma wiwcej jest bogatszy latwiej mu sie dopasowac i stac go dolozyc na nowy sprzet takie zycie. Poprostu w biznesplanie trzeba wliczac areal na zazielenienie i na niego brac poprawke a jesli nie ma mozliwosci utrzymania dochodu to trzeba kombinowac

Podales areal i dzialki na wniosku wiekszy a teraz nagle tyle nie masz? Troche dziwne i raczej na pewno jesli chcesz dostac to musisz zalatwic sobie ziemi tyle  co deklarowales bo kazdy by chcial zlozyc wiecej potem pszepisac mniej i oszukac agencje. Ja mialem 14ha w lubelskim na wniosku i nie dostalem majac chyba 14.8 pkt czy cos w tym stylu.

Edytowany przez pablo21, 08 styczeń 2015 - 12:30.

#17932 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 12:46

czy orientujecie sie czy beda dodatkowe środkimoże ktoś ma dodatkowe info

a i jeszcze jedno czy jesli jestem oczekujac na te wolne srodki i jesli 2 dni temu przejełam gospodarstwo to skresla mnie automatycznie z mozliwości jej przyjęcia

#17933 Share luka11

luka11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 12:55

witam

dostał ktoś dzisiaj przelew , bo u mnie dzisiaj 60 dni mija i nic 

#17934 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 13:15

czy orientujecie sie czy beda dodatkowe środkimoże ktoś ma dodatkowe info

a i jeszcze jedno czy jesli jestem oczekujac na te wolne srodki i jesli 2 dni temu przejełam gospodarstwo to skresla mnie automatycznie z mozliwości jej przyjęcia

Premie dostaniesz nawet do roku po przejęciu gospodarstwa (stare zasady)

#17935 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2015 - 14:18

Co to za pomysł, że od rolnika nie można maszyn czy ciągnika kupić. Można od kogo się chce. Spisujesz umowę kupna sprzedaży, zaświadczenie że nie mają więcej niż 5 lat, zaświadczenie że sprzedający dostał zapłatę i gotowe

#17936 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 14:52

Chuck00 nic Ci nie przyślą. Jeśli coś będzie nie tak to na pewno powiadomią. A jak jest wszystko OK to wniosek jest zatwierdzony i zlecana jest płatność. Wladek19992 zasady wyliczania punktów znajdziesz m.in tutaj http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html

#17937 Share kaziu1992

kaziu1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 15:11

jak przeszłość jak MR 2014 jest oparty o ESU a nie SO

#17938 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 15:32

To jak planował ktoś biznes plan na młodego z  2014 roku to zazielenienia już były znane i wiadomo było ze wejdą więc trzeba było brać na to poprawkę i jakaś ilość pola przeznaczyć na to właśnie. Ja jak pisałem wniosek to miałem wpisane powiększenie arealu a w strukturze upraw poprawke na odpowiednią ilość lubinu którą wejdzie w zazielenienia rok w rok przez te 5 lat

#17939 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 15:34

W czym problem? Przecież zawsze można zrobić zmianę w strukturze upraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17940 Share Rafi1

Rafi1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 15:34

Witam otrzymałem premie dla mlodego rolnika w naborze w 2014 roku i mam pytanie  czy mogę wycofać działkę o powierzchni 1,86 h a na jej konto wstawić  działkę o powierzchni 2,35 h chcę to wymienić bo nie dotrzymam terminu 180 dni na przejecie tej danej dzaiłki a tą działkę o powierzchni 2,35 h kupiłem niedawno i chciał bym się dowiedzieć czy była by taka mozliwość . reszta biznesplanu pozostaje bez zmian  cała powierzchnia gospodarstwa złożona na wniosek to 16,5 h  w województwie  lubelskim.

Edytowany przez Rafi1, 08 styczeń 2015 - 15:40.