Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#17641 Share endrju

endrju

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 17:25

u mnie właśnie pani która sprawdza mój  wniosek kazała babci napisać takie oświadczenie ,że    służebność dotyczy mieszkania (które nie jest przepisane na mnie ) i ,że nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej i nie   ma nic do tej działki w której księdze wieczystej widnieje  ta służebność , powiedzieli  ,że to wystarczy  dziś to wysłałem a czy wystarczy zobaczymy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:59
  •  

#17642 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 17:32

pedro2 ile dni czekałeś po podpisania aktu u notariusza umowa dożywocia i służebność a zanim wprowadzili zmiany w gminie ?

Bo byłem  w poniedziałek w starostwie żeby przyspieszyć sprawę to mi powiedzieli że muszą dostać papiery z sadu to dopiero zrobią zmiany i prześlą dalej do gminy .

A co Ty chcesz od gminy?? Po dwóch tyg od przekazania u notariusza przyszły księgi i to wszystko. Trzeba jakieś zaświadczenia z gminy??

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#17643 Share kaziu1992

kaziu1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 17:47

Pedro no zaświadczenie z gminy dla krusu trzeba mieć żeby się ubezpieczyć chyba?

Edytowany przez kaziu1992, 31 grudzień 2014 - 17:55.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#17644 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 18:00

Ja dawałem tylko nakazy z podatku ojca i nikt nic innego nie chciał...

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#17645 Share kaziu1992

kaziu1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 18:02

no ok to w poniedziałek wale do krusu sie ubezpieczyć i te zaświadczenie dostać to wystarczy akt notarialny i nakaz płatniczy ojca i mnie ubezpieczą ?

#17646 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 18:05

To zobaczysz czy Ci coś innego nie wymyślą :)

#17647 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 18:38

no jak u mnie w okolicy taka jest cena rynkowa ziemi no od 50 tys ale to trzeba trafic zeby cos kupic za taka cene a to ile maksymalnie mozna by wpisac a mozna np kupic 3 ha czyli to by bylo ok 200 tys to 100 tys z mlodego rolnika a nastepne 100 tys kredytu dobrac i wtedy z mr by wyszlo po 33 tys ha to by tak moglo byc ? a kredyt bym dostal hyba na te hektary wtedy nie moglby to byc kredyt z dotacja z arimr tak ?

#17648 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 18:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zawsze mnie zastanawiala kalkulacja oplacalnosci uprawiania czegokolwiek przy placeniu takich sum za hektar ziemi. Moze za malo wiem ale nie rozumiem tego.

#17649 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 18:41

Kolego te ceny to jeszcze jest pryszcz.

#17650 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 18:52

kolego marluk albo trzeba w prawo albo w lewo albo rozwijac swoje gospodarstwo albo kicha i nic z tego nie bedzie ja napewno sprzedac nie chce a jak powoli po trochu hektarow by dokupil to mozna jako tako zyc pogodzic prace i gospodarstwo ciezko bo mozna gospodarstwo zaniedbac a tak mozna dokupowac co zrobie ze takei ceny ziemi sa niejedni to jzu krzycza nawet po 100 tys ale chwilowo nie ma jeszcze takiego co by tyle zapalcil trzeba jakos zyc co nie a jak jest szansa i mr dostalem to trzeba to jakos wykorzystac dobre i troche

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17651 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 19:02

A ja mam pytanko odnośnie umów użyczenia. Załóżmy że ojciec użyczył mi stodołę jednak na 1/3 stodoły na lato chce wstawić 10 byków - przejdzie takie użyczenie?

A to bydło nie moze byc w stodole utrzymywane? Czy jak ta stodoła uzyczona to tylko na słome i siano moze byc?

#17652 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 19:04

Twoje może być troszkę trzeba pokombinować jak jest np. ojca.

#17653 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 19:08

Aaaaaa a mam pytanie bo ojciec mi chce wszystko przepisac a siejemy takie pola ze nie mamy umow i nie wiadomo kogo to jest. Ja tego na MR nie bede sial ale czy ojciec dalej sobie moze skladac to na doplaty i uprawic tam zboza itd.?

#17654 Share pawel5314

pawel5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 19:09

Karta weryfikacji spełnienia w gospodarstwie rolnym standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt powinna być wypełniona w momencie złożenia wniosku a na jej podstawie powinno być dołączone do wniosku „Oświadczenie wnioskodawcy w sprawie spełnienia standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie”. Różnie z tym oświadczeniem było. Od osób, które prowadziły już gospodarstwo było wymagane. A od osób, które dopiero planowały przejęcie raczej nie

w ODR mowili, ze nalezy spelnic wszystkie te warunki, czyli calosc na TAK, a jesli nie spelnia sie wymagań to trzeba im sprostac w ciągu 3 lat od momentu uzyskaniania pomocy lub prowadzenia dzialalnosci rolniczej aby ubiegac sie o platnosci itp. Wiec teraz moje pytanie : mam wypełniona ta ankietę juz od dawna wszystko na TAK lub ND i co mi z niej skoro nie jest potwierdzina żadna kontrolą ani przez urzędnika - jeszce nie uzyskalem platnosci z tytulu MR .

#17655 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 19:17

Mateusz jeśli dobrze zrozumiełem to ojciec będzie składał wniosek o dopłaty na jakieś inne działki, zupełnie "niezwiązane" z MR. To wtedy tak można. Kolego Paweł inspektorzy zapewne poproszą Cię o okazanie cheklisty w trakcie kontroli  Mniemam, że prowadziłeś gospodarstwo już w momencie składania wniosku o przyznanie pomocy.

#17656 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 19:18

Dzieki freetaxi

#17657 Share pawel5314

pawel5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 19:24

Mam nadzieję że będzie ok, przecież to normalne rodzice chcą jakiegoś zabezpieczenia... Nie ma współwłasności żadnej tylko to dożywocie...

A oni tam od razu przeglądją wniosek żeby w razie czego poprawić na miejscu??

przy skladaniu wniosku nikt nie bedzie Ci niczego sprawdzal, co dasz z załacznikow to wezmą, w BWI sprawdzaja tylko zgodnosc dokumentow ( z oryginałem) wiec warto wpierw zajsc do osoby prowadzacej wniosek, na pewno pomoże, mi pomogła:)

czyli przy skladaniu wniosku nie bedzie zadnych poprawek jedynie słowa  ''kompletnego i poprawnie uzupełnionego wniosku nie przyjmujemy''

#17658 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 19:31

Nie ma osoby prowadzącej wniosek. Ona jest wytyczana w momencie gdy wniosek o płatność wpłynie. Np jak składaliśmy wnioski i biznesplan - wytyczano kogos do zweryfikowania. Potem już inna osoba będzie przy wniosku o płatność.

#17659 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 19:33

Potwierdzam. Inna osoba prowadziła wniosek o przyznanie pomocy. Inna natomiast będzie prowadzić wniosek o płatność.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17660 Share pawel5314

pawel5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 19:38

Mateusz jeśli dobrze zrozumiełem to ojciec będzie składał wniosek o dopłaty na jakieś inne działki, zupełnie "niezwiązane" z MR. To wtedy tak można. Kolego Paweł inspektorzy zapewne poproszą Cię o okazanie cheklisty w trakcie kontroli  Mniemam, że prowadziłeś gospodarstwo już w momencie składania wniosku o przyznanie pomocy.

Własnie na tym polega ten paradoks ze zaczalem prowadzic ''samodzielnie '' gospodarstwo na 3 dni przed złożeniem wniosku o platnosc, a ze szkolen prowadzonych przez ODR wynikło, ze juz w dniu skladania wniosku o przyznanie przyznanie pomocy mialbym spelnic te warunki dotyczace wzajemnej zgodnosci ''checklisty'', widocznie moj ODR jak zwykle do przodu...