Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#17221 Share Cormay

Cormay

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 20:43

Niektórzy zajmują się warzywami, albo owocami, ale w całym kraju w takich samych warunkach. Dlaczego ktoś w mazowieckim może mieć 15 ha warzyw i dostać premie a ta sama osoba z 15 ha takich samych warzyw w innym województwie nie ma żadnych szans?

Przecież takie rozwiązanie jest niekorzystne dla Polski i Polskiego rolnictwa. Premie w obecnym naborze Dostali ci gospodarujący w odpowiednim województwie, a spora część jest dyskryminowana przy takich samych warunkach gospodarowania.

Przy ujednoliceniu w województwach z niższą średnią gospodarstwa by się łączyły i powiększały średnią krajową, a teraz kara się średnie gospodarstwa po 20ha w województwach o wysokiej średniej i cementuje te małe programami takimi jak MR (nie można zmniejszyć powierzchni przez 5 lat)

Co do twojej sugestii o wydzierżawieniu 60ha to dlaczego w zachodniopomorskim muszę dodzierżawić dziesiątki hektarów, a w innym województwie dostaję premię z marszu?

Dlaczego konkurencja nie może być zdrowa i na równych zasadach dla wszystkich? dlaczego muszą być ci "lepsi" i "gorsi" ze względu na miejsce gospodarowania, a nie ze względu na uczciwą punktację?

Edytowany przez Cormay, 16 grudzień 2014 - 20:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:48
  •  

#17222 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 20:58

Miałem Ci coś mądrego napisać ale szkoda klawiatury :) Nie dyskutować z tym panem bo miałczy na ten sam temat już od maja.

#17223 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 16 grudzień 2014 - 21:05

Wracacie do tego było mineło,już się nie wróci

W nowym MR jest inaczej(własność+dzierżawa)

Edytowany przez matingus, 16 grudzień 2014 - 21:08.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#17224 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 21:14

Przy ujednoliceniu w województwach z niższą średnią gospodarstwa by się łączyły i powiększały średnią krajową, a teraz kara się średnie gospodarstwa po 20ha w województwach o wysokiej średniej i cementuje te małe programami takimi jak MR (nie można zmniejszyć powierzchni przez 5 lat)

To bardzo fajnie powiedziałeś tylko że czemu tego nie robisz, włąśnie w tych województwach sie gospodarstwa mają łaczyć a czemu ty sie nie połaczyłem i nie zroibłeś tych 60 heltraów czy tam ileś ile trzeba było, w małopolsce uzyskanie średniej krajowej młodemu rolnikowi jest tak samo ciezkie jak uzyskanie powiedzmy w zachodniopomorskim 60 hektarów. Małopolska miała bardzo mało PGR gdzie w bardziej rolniczych terenach było ich ogromna ilosc i ogromna powierzchnia któa rozdysponowano między rolników stąd wyszłą średnia wielkość gospodarstw w województwie. T muisałeś dobić do średniej wilkosci wojwódzkiej a ja w małopolsce niemal do potrójnej średniej wojewódzkiej więc jak to jest kto miał gorzej? Fakt różniż sie śrdnie w hektarach ale tez są ogromne różnice w warunkach.

#17225 Share rolnik1992-1992

rolnik1992-1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 21:58

Koledzy gdzie ubezpieczacie swoje gospodarstwa po przepisaniu od rodziców  obowiązkowe oc rolnika i budynków w gospodarstwie i maszyn w jakiej firmie ubezpieczyniowej można dostać największe zniżki na starcie prowadzenia gospodarstwa dodam że w tej chwili mam 22 lata i 0 % zniżek w ubezpieczalniach ?

#17226 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 grudzień 2014 - 22:25

koledzy w piątek podpisujemy akt notarialny  gospodarstwa i co dalej pokolenie robić ?

czas mam do 21 lutego wszystko załatwić

Edytowany przez lesbycool, 16 grudzień 2014 - 22:26.

#17227 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 22:32

Z aktem notarialnym do gminy po zaświadczenie o hektarach przeliczeniowych (poczekasz  trochę aż starostwo prześle zmiany do gminy - max 30 dni). Z zaświadczeniem i aktem do krusu aby się ubezpieczyć i wziąć zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu. ( też trzeba trochę poczekać). Jeszcze w piątek możesz lecieć do agencji do biura powiatowego złożyć wniosek o nadanie numeru gospodarstwa (chyba max 14 dni się czeka). Załóż sobie konto w banku (najlepiej z placówką jak najbliżej Ciebie bo przy zakupach za kasę wymagają na potwierdzeniu wykonania przelewu pieczątki banku - chore bo są przecież przelewy internetowe a potwierdzenie przychodzi na maila).

#17228 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 grudzień 2014 - 22:51

a Nip tez ?

#17229 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 22:53

Tego nie wiem. Ja nip wyrabiałem jak jeszcze był potrzebny do US - kilka lat temu. Teraz nie wiem jak to wygląda. 

#17230 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 23:00

To bardzo fajnie powiedziałeś tylko że czemu tego nie robisz, włąśnie w tych województwach sie gospodarstwa mają łaczyć a czemu ty sie nie połaczyłem i nie zroibłeś tych 60 heltraów czy tam ileś ile trzeba było, w małopolsce uzyskanie średniej krajowej młodemu rolnikowi jest tak samo ciezkie jak uzyskanie powiedzmy w zachodniopomorskim 60 hektarów. Małopolska miała bardzo mało PGR gdzie w bardziej rolniczych terenach było ich ogromna ilosc i ogromna powierzchnia któa rozdysponowano między rolników stąd wyszłą średnia wielkość gospodarstw w województwie. T muisałeś dobić do średniej wilkosci wojwódzkiej a ja w małopolsce niemal do potrójnej średniej wojewódzkiej więc jak to jest kto miał gorzej? Fakt różniż sie śrdnie w hektarach ale tez są ogromne różnice w warunkach.

w małopolsce ziemia jest po około 20tys/ha u mnie w tamtym tygodniu 5 klasa poszła po 53tys. Tak że nie wiem gdzie są gorsze warunki do rozwoju. Ziemi mam więcej niż średnia wojewódzka za wykształcenie 5 punktów i się nie załapałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17231 Share Cormay

Cormay

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 00:20

w małopolsce ziemia jest po około 20tys/ha u mnie w tamtym tygodniu 5 klasa poszła po 53tys. Tak że nie wiem gdzie są gorsze warunki do rozwoju. Ziemi mam więcej niż średnia wojewódzka za wykształcenie 5 punktów i się nie załapałem.

Niestety, masz pecha jak ja, bo "Młody Rolnik" skierowany jest w inne województwa, tylko szkoda że jest to robione ze szkodą dla Polskiego rolnictwa.

Nic nie zastąpi zdrowej konkurencji, dyskryminowanie niektórych województw do niczego dobrego nie doprowadzi.

Edytowany przez Cormay, 17 grudzień 2014 - 00:25.

#17232 Share d132

d132

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 10:17

w biznesplanie mam wpisane ze zakup marzyn bedzie w 2014r a jeszcze czekam na kase i moje pytanie jest takie czy moge bez problemu kupic maszyny w 2015 r

#17233 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 10:24

Zrób sobie zmianę żeby Ci się nikt nie doczepił.

#17234 Share Magda_86

Magda_86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 12:40

Freetaxi mam pytanie

Czy jeżeli za pieniądze na MR kupuję teraz ciągnik i będę rejestrować go wiadomo na siebie to czy agencja się nie doczepi jeżeli dopiszę współwłaściciela - męża, żeby mieć zniżki na OC bo ja takowych nie posiadam. Dodam, że mąż nie jest dopisany do ziemii. Nie będzie miała, ale agencja.

I po drugie ciągnik będzie już zarejestrowane już teraz w grudniu a faktura będzie wystawiona na termin do połowy lutego. Czy to nie przeszkadza w agencji? Bo chodzi o to że ciągnik nie spełnia nowych norm emisji i teraz go trzeba zarejestrować.

#17235 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 12:55

Zastanawia mnie kwestia tego współwłaściciela (męża). Nie miałem takiego przypadku. Wydaje mi się, że nie będzie problemu ale dla pewności spróbuj się dowiedzieć tego w Agencji. Wystarczy napisać pismo z zapytaniem i muszą na nie odpowiedzieć. Lepiej wiedzieć zawczasu.

#17236 Share Magda_86

Magda_86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 13:01

Ok dzięki. Na pismo już mi nie zdążą odpowiedzieć bo dzisiaj dealer do mnie dzwonił, że muszę jak najszybciej zarejestrować, a dopiero w wpadłam na ten pomysł z mężem. A rejestrację mi wyznaczyli w Wydziale Komunikacji na poniedziałek. Więc chociaż zadzwonię i się dopytam. 

Ale to że ciągnik będzie zarejestrowany w grudniu a faktura zapłacona w styczniu to już się nie doczepią?

Edytowany przez Magda_86, 17 grudzień 2014 - 13:02.

#17237 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 13:05

Też myślę, że nie będzie problemu. Jak Ci powiedzą coś konkretnego daj znać. Będę wiedział na przyszłość :)

Edytowany przez freetaxi, 17 grudzień 2014 - 13:06.

#17238 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 13:28

Wniosek złożyłem 17.11, dzisiaj dzwoniłem i 18.11 wysłany do Wawy a kasy ani widu ani slychu . 

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#17239 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 13:32

Gdzie w małopolsce ziemia jest po 20 tyś/ha??? w mojej okolicy hektar ziemi 3/4 klasa nieraz i 100 tyś dochodzi takze jak mi załątwisz hektar w małopolsce mojej okolicy za 20 tyś to biore każdą ilosć!! Ile poszło młodego z wczśniejszych rozdań na wasze wojwództwa ile poszło PROWU i SAPARDów i różnych funduszy unijnych o tym to nie napiszcie tylko ten młody nie pasuje bo sie nie załapali. U mnie średnia wojewódzka coś niecałe 4 hektary ja miałem 17 hektarów złożone i ledwie takze wiesz 4 krotna wartość średniej wojewódzkiej...

A co tam wyżej jakie papiery pokolei to po notariuszu papiery idą do starostwa tylko ze poczta notariusz ma na to 7 dni bodajże ale pogadaj z notariuszem moze osobiscie będziesz mógł to przenieść później w starostwie jak dobrze pogadasz kwestia godizny wprowadzenie ja miałm znajomą jako kierowniczke to mi tak to poprowadziłą ale tak tez powinno pójść no i powinni Ci wydać zawiadomienie do gminy niby maja na to 30 dni i przesyłają ale mi wydali osobiście zawiozłęm to do gminy tam znowu troche proszenia ale nie dało rady to kurs do wójta i w ciagu 15 minut przeliczone hektary i wydane zaświadczenie do KRUSu no i wycieczka do KRUS tam też troche proszenia nie da rady wydać decyzji o ubezpieczeniu jako rolnik bo nie ma kierowniczy jakiś urlop, kilka razy dzwoniłem wkońcu pani kierownik se zjawiłą wydałą decyzje i odrazu tam pogoniłą podwładna i wydali zaświadczenie, Generalnie wszytsko załtwiłem wkońcu 1 dzień tylko w KRUS trzeba było czekać tydzień no ale to duzo chodzenia proszenia i kilku znajomych, według przepisów i czekania na wszytsko wyszło by blisko 2 miesiace no moze półtorej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17240 Share Magda_86

Magda_86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 13:32

Też myślę, że nie będzie problemu. Jak Ci powiedzą coś konkretnego daj znać. Będę wiedział na przyszłość :)

Dzwoniłam do Agencji do Łodzi. Odpowiedzieli mi, że mogę dopisać męża jako współwłaściciela. A jeżeli chodzi o to że ciągnik będzie zarejestrowany prędzej niż dokonanie płatności to mam napisać wyjaśnienie. 

A pod jaki numer telefonu dzwonić do Warszawy, kiedy pieniądze będą wypłacone, bo mój wniosek już jest tam wysłany.