Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#1701 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 22 listopad 2010 - 17:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wacek - to dobrze i zle
z jednj strony musisz jechac, ale pojedziesz i wszystko dokładnie wyjaśnisz, pewnie po twoim wyjsciu już wszystko będzie jasne.
brat jak miał poprawki to zadzwnoli aby jedna stronę poprawił i wydrukował, zajechaliśmy na miejsce a Pan jeszcze ze tu brakuje podpisu, tu trzeba się podpisać na nowszej wersji formularza, tu parafka itp. brat zrobił i po tygodniu przyszła decyzja do domu. a jakby odesłał pocztą tylko tą jedną stronę?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:08
  •  

#1702 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 17:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli z tego co zrozumiałem po przeczytaniu ponownym, musze mieć minimum średnią krajową czyli coś ponad 10ha? i w to wliczają się również dzierżawy od osób prywatnych na min 5 lat poświadczone pieczątką?

#1703 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 22 listopad 2010 - 17:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Niby tak, ale znowu brat musi golfa bujac po drogach ;)
W tym tygodniu jak znajdzie czas to tam pojedzie, zdam relacje co i jak :)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1704 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 20:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mialem tez male poprawki drobnostki. i wyslalem poczta 4 listopada a decyzja wyslali mi 16 a 18 mialem w domu juz ja;)

#1705 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 22 listopad 2010 - 20:17

a gdy nie ma średniej wojewódzkiej to też jest szansa na otrzymanie MR? Gdy średnia wojewódzka jest wieksza od średniej krajowej.

jeżeli nie masz średniej wojewódzkiej to wystarczy ci średnia krajowa,a i musisz spełniać wymogi 4SU to jest taki przelicznik,z 10 ha ciężko jest uzyskać ten wynik zależy jeszcze co siejesz w ODR ci wyliczą jeżeli będziesz miał przepisane gosp z budynkami inwentarskimi i zwierzętami to ten wynik jest łatwiej osiągnąć ale też wymagania dotyczące gosp są większe warto iść do ODR tam ci pomogą u nas w Wlkp powiat Jarocin za załatwienie formalności związanych z MR żądają 1500 zł myślę że warto z takiej usługi skorzystać jeżeli ktoś nie jest sam w stanie tego ogarnąć a muszę przyznać że i ja mam z tym sporo problemów

#1706 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 20:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 1500 zł za wniosek MR ...... dziwne bo ja płaciłem 500 zł w swoim ODR +chyba jeszcze 150 zł jak bym chciał żeby mi wniosek o płatność wypełnili .... 1500-2000 to słyszałem ze biorą prywatne firmy doradcze .... ;)

#1707 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 20:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja zrobiłem sam miałem tylko jedna poprawke, ale nie z mojej winy, tylko miałem zagmatwana sytuacje. Przeczytałem paragrafy i forum i wszytsko sie odało.

#1708 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) znaczy z esu nie bylo by problemu. Prowadzimy produkcje mleka, i esu by styklo. Martwi mnie tylko ta ziemia, mamy 9 swojego i 9 ha tak na gebe, ale mysle ze w razie co dzierzawe jakas spisac by mozna bylo na te 2 ha

#1709 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 23:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja na początku października jakoś osobiście złożylem poprawki do MR i miało być juz niby spoko ale decyzji jak dotąd nie dostałem żadnej... arimr Olsztyn...

#1710 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 23:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jutro jadę jeszcze na drobne poprawki, bo coś tam nie tak i może wreszcie rozpatrzą . Mam nadzieję, że pozytywnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1711 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 12:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA

PS. śmieje się w twarz NAIWNIAKOM co nadal łudzą się, że ukończenie samej szkoły technika rolnika lub innej podobnej szkoły średniej BEZ ZDANEGO EGZAMINU DYPLOMOWEGO jest wystarczające. TAK macie średnie wykształcenie ale bez KWALIFIKACJI ;) Rozmawiałem z pewną osobą z agencji i powiedziała
"... że osoby które tak twierdzą są po prostu naiwne, i będą wzywani do uzupełnienia wykształcenia, a jeśli tego nie zrobią w terminie 3 lat od uzyskania pomocy finansowej, będą zmuszeni zwrócić pieniążki AGENCJI." Wypełniając wniosek POLE 71 wykształcenie zaznaczyliście średnie, natomiast jeśli zaznaczając kwalifikacje zawodowe zaznaczyliście wykształcenie rolnicze - zaznaczyliście nieprawdę. Pyskujecie, że rozpatrzyli wam decyzje POZYTYWNIE i przyznali pieniążki. Też się cieszę waszą radością, ale zapomnieliście że TO NIE KONIEC!. Wnioski będą jeszcze weryfikowane nie raz! A to podczas sprawdzania faktur, uzupełnienia wykształcenia, spełnienia ESU itp. Więc współczuje osobą, które obudzą się za 3 lata jak zapytają się o wasze wykształcenie! POZDRAWIAM

#1712 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 13:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wreszcie dotarła decyzja - więc zaczynamy przygotowania do przekazania gospodarstwa i może po nowym roku MGR złapiemy - trzeba się starać, jeśli ktoś myśli o rozwijaniu gospodarstwa.

#1713 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 13:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Byłem dzisiaj małe poprawki złożyć, powiedzieli że może w przyszłym tygodniu będzie decyzja. Oby, bo czasu mało, a chciałbym złożyć jeszcze na MGR i może na różnicowanie przed przepisaniem gospodarstwa.

#1714 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 14:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Młodego rolnika i różnicowania nie można upiec na jednym ogniu. Jedno wyklucza drugie. Dzieje sie tak, poniewaz w momencie zobowiązania się do wytycznych Ułatwianie startu młodym rolnikom beneficjent staje sie platnikiem KRUS. Różnicowanie wiąże się z ZUSEM. Nie możesz być na ZUSIE wypełniając zobowiązania Młodego Rolnika. Zusu unika rolnik, ktory stara sie o premie z tytułu różnicowania będący co najmniej przez okres 3 lat płatnikiem KRUS. Starasz sie o młodego rolnik wiec dopiero zaczynasz przygode z KRUSEM, nie mozesz byc na ZUSIE, a tylko przez ZUS w twoim przypadku prowadzi droga do różnicowania.

Edytowany przez andrzej2110, 23 listopad 2010 - 17:34.
Cytowanie poprzedniego posta

#1715 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 14:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy jesli przyszły poprawki do Biznesplanu, mozna zmienic marke ciagnika nie zmieniajac mocy?

#1716 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 23 listopad 2010 - 14:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja miałem poprawkę w biznes planie i zadzwoniłem do Częstochowy czy mogę zmienić pług z cztery na trzy skiby obrotowe powiedziała że tak można
Zetor Team

#1717 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 14:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Takze powninno sie dac spokojnie, bo z tym gosciem z ODR nie da sie dojsc do porozumienia :)
A moznaby wpisac albo np. Zetora albo NH?

#1718 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 14:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzwoniłem przed chwilą do ARiMR pan który prowadzxi moją sprawę powiedział że decyzja będzie w przeciągu tygodnia, bo teraz wysyłają decyzje na kompletne wnioski złożone do 15 pażdziernika a potem jadą dalej, a ja składałem 22 października:D jestem z Mazowieckiego
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#1719 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 23 listopad 2010 - 14:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzisiaj zadzwonił do mnie gościu co się zajmuje wnioskami że mam pozytywnie rozpatrzony, ale mam do nich jak najszybciej pojechać bo coś tam mam wyjaśnić, jak myślicie wrócę z decyzją,
zbigniewPGR uspokuj się, do nich i tak to nie dociera, po szkole chodziłem na wiele szkoleń rolniczych, głównie MR, RS, MGR , i ja wiem dużo na te tematy,i ie będe więcej ostrzegał ,różnych rzeczy się tam dowiadywałem np że niekture agencje praktykują przerużne sztuczki, małe niedopowiedzenie i gospodarstwo na licytacji,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1720 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 23 listopad 2010 - 15:01

HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA

PS. śmieje się w twarz NAIWNIAKOM co nadal łudzą się, że ukończenie samej szkoły technika rolnika lub innej podobnej szkoły średniej BEZ ZDANEGO EGZAMINU DYPLOMOWEGO jest wystarczające. TAK macie średnie wykształcenie ale bez KWALIFIKACJI :) Rozmawiałem z pewną osobą z agencji i powiedziała
"... że osoby które tak twierdzą są po prostu naiwne, i będą wzywani do uzupełnienia wykształcenia, a jeśli tego nie zrobią w terminie 3 lat od uzyskania pomocy finansowej, będą zmuszeni zwrócić pieniążki AGENCJI." Wypełniając wniosek POLE 71 wykształcenie zaznaczyliście średnie, natomiast jeśli zaznaczając kwalifikacje zawodowe zaznaczyliście wykształcenie rolnicze - zaznaczyliście nieprawdę. Pyskujecie, że rozpatrzyli wam decyzje POZYTYWNIE i przyznali pieniążki. Też się cieszę waszą radością, ale zapomnieliście że TO NIE KONIEC!. Wnioski będą jeszcze weryfikowane nie raz! A to podczas sprawdzania faktur, uzupełnienia wykształcenia, spełnienia ESU itp. Więc współczuje osobą, które obudzą się za 3 lata jak zapytają się o wasze wykształcenie! POZDRAWIAM

No niestety koledzy ale mi także tak samo powiedzieli w agencji jak i w szkole.