Polecane posty

pawel5314    1

witam i prosze o pomoczakupiłem kilka maszyn na MR i zaplacilem za je gotówka, faktury wystawione na moje dane jako gospodarstwo rolne, przegladajac forum niektorzy pisza, ze trzeba dokonywac zaplaty przelewem to prawda?? zakup maszyn mam rozpisany na 3 lata w biznesplanie, a czy moge zakupic je wszystkie w jednym roku? a czy przy rozliczaniu sie z zakupionych maszyn w tej tabeli wydatkowania musze kazdorazowo odwiedzac agencje i dopisywac stopniowo zakupywane maszyny bo wolę na bieżaco rozliczac się z faktur a nie wszystko w ostatniej chwili jak to jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z "rączki do rączki" można płacić ale na FV  musisz mieć adnotację, że zapłacono gotówką. Możesz dokonać zakupu w jednym roku a rozliczyć się jednorazowo. Jak już Ci tam wygodniej. Ważne abyś wydatkował 70 000 PLN w wymaganym terminie. Co do danych na FV to muszą być obowiązkowo Twoje dane, czyli imię i nazwisko. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinCiesz    0

Kolego Freetaxi bardzo ważne pytanie. Kontrola namierzyła 70 arów mniej uprawy na dzierżawionym kawałku ziemi. Tj wpisalismy z rejestru gruntów 3.96ha a oni namierzyli 3.28ha. Okazał sie ze do tej działki wchodzą jeszcze takie krzaki i chaszcze. Pan z agencji powiedział ze mozliwe ze premia bedzie do zwrotu, premie otrzymalem w zeszłym tygodniu. Jak ty uwazasz pojdzie cos z tym zrobic zeby niezwracac premi, moge Ci napisac wiecej szczegółów w pw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek9a1    12

Czy do wniosku o płatność potrzebne są jakieś inne oświadczenia oprócz: dokumentu potwierdzającego tytuł do gospodarstwa, oświadczenie o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa i zaświadczenie z krusu. Posiadam praktycznie same dzierżawy. I jeszcze jedno pytanie czy jak mam zdobyć wykształcenie to muszę zdać egzamin zawodowy(technik turystyki wiejskiej) czy wystarczy tylko ukończyć ten kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10045zetor    0

moze ktos sie określić jak wyglada DOKLADNY przebieg kontroli ? do czego sie najwiecej czepiaja ? jakie dokumenty sprawdzaja ? wszystkie dzialki mierza i jak ? po jakim  czasie od zlozeniu wniosku mozna sie spodziewac kontroli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emill199008    0

Witam. 

Proszę o pomoc, w tamtym roku złożyłem wniosek na MR na nowy ciągnik, nie udało mi się załapać, byłem około 3 tys miejsc poza zielony polem. Zatem odpuściłem sobie i zdecydowaliśmy z ojcem że zakupimy używany, ponieważ małe ciągniki (mf255 i c330) na 25ha nie dawały rady zakupiliśmy w marcu John Deera 6200 z 96r z ładowaczem czołowym za 60000zł, ciągnik wizualnie i ogólnie w dobrym stanie tylko że ma aż 11000mth, 2 tygodnie po zakupie przyszła mi decyzja z agencji o przyznaniu MR. Wszystkie zobowiązania juz wypełniłem tylko czekam na KRUS. I tu sie zaczyna problem.

Zastanawiam się czy tego JD sprzedać przemęczyć sie jeszcze rok przejść na vat i brać nowego??? Sprzętu do większego ciągnika żadnego narazie nie mam tez będę musiał zakupić.Czy MR będzie mozna łączyć  z nową modernizacją??

Proszę o poradę i pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21
Napisano (edytowany)

starego MR nie można łączyć z nowym PROW, nowego pewnie będzie można, aczkolwiek nie wiadomo

kolego jak jesteś niedaleko końca zielonej to ile masz punktów?

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20
Napisano (edytowany)

gdzie jest napisane ze premia ze starego MR nie może być wkladem  do nowej modernizacji?

 

jest projekt nowej modernizacji?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/srodki-z-obu-prow-nie-moga-byc-laczone,56867.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21
Napisano (edytowany)

22 grudnia wystawili mi fakturę zakupu ciągnika z terminem płatności 60 dni.

28 grudnia go zarejestrowałam.

30 grudnia dostałam kasę na konto.

 

I od razu nie mogłam jechać się rozliczyć z zakupu, bo a parę dni miałam poród.

 

Dopiero teraz chcę się rozliczyć z zakupu. To nie jest za późno, bo chyba jest 3 lata na to?

Muszę jechać osobiście to zrobić czy pocztą można wysłać?

I jakie dokumenty do tego jeszcze muszę złożyć przy rozliczaniu się?

Czy po rozliczaniu się przyjeżdża zaraz kontrola sprawdzić zakup i uprawy? Bo aktualnie mam zgłoszoną produkcję roślin ozdobnych w tunelach foliowych i już mi się większość wyprzedała i folie się puste zaczęły robić. A kolejne nasadzenie folii będzie w sierpniu. Czy się tego nie mogą doczepić. Na zakup sadzone, materiałów do produkcji tych roślin - na wszystko mam faktury i paszporty roślin.

Edytowano przez Magda_86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

MarcinCiesz czy minął Ci już okres 180 dni od otrzymania decyzji? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

Z "rączki do rączki" można płacić ale na FV  musisz mieć adnotację, że zapłacono gotówką. Możesz dokonać zakupu w jednym roku a rozliczyć się jednorazowo. Jak już Ci tam wygodniej. Ważne abyś wydatkował 70 000 PLN w wymaganym terminie. Co do danych na FV to muszą być obowiązkowo Twoje dane, czyli imię i nazwisko. 

 

 wszystko jest na fakture vat z pelnymi danymi od nr dowodu po NIP i pieczec ze placone gotówka, bylem w agencji i im to pasuje a ODR jak zwykle zaskakuje i tlumaczy ze konieczny przelew bankowy,

 

a teraz kolejne pytanie jak przejmuje zobowiazanie ''ciążace na ziemi'' z programu RŚ tzw. poplony to bede tracił 4% wartosci doplat z tego tytułu?? i musze robic kolejny plan na 2 lata ( poprzedni wlasciciel gruntów miał poplony na 5 lat i zostało jeszce na 2 lata) i musze zmienic strukture zasiewów - dodac łubin lub cos innego bo w poplonach byla gorczyca i zyto, dotyczy to okolo 5 ha gruntów tak mi wytlumaczyla baba, ktora robila plan RŚ dla poprzedniego wlascieciela, natomiast w biznesplanie na MR podporzadkowalem sie temu planowi RS i pozostawilem bez zmian strukture zasiewow z mysla ze po prostu bede kontynuował zobowiazania RŚ przez te 2 lata do zakonczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zobowiązanie rolnośrodowiskowe w ogóle przejąłeś po tym właścicielu?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jest projekt rozporządzenia na stronie Ministerstwa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti0123    1

<p>witam. Długo czekaliście za tym zaświadczeniem z krusu o ubezpieczeniu?</p>
<p> </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ja mam trochę inne pytanie. Czy po takim kierunku Zawód - mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, można ubiegać się o dotacje z tytułu młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Za taki zawód w ostatnim naborze były punkty.

 

@matti0123 standardowo pewnie miesiąc od tego momentu co złożysz dokumenty o ubezpieczeniu, zależnie od oddziału jeśli poprosisz to wczesniej, ja złożyłem wniosek o płatność z zaświadczeniem z krusu o tym że przyjeli dokumenty do ubezpieczenia, wniosek o płatność złożony ponad 2tygodnie temu i narazie nie mam wezwania do uzupełnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

a restrukturyzację gospodarstw na te 60 tys, ktoś widział gdzieś jako projekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma jeszcze. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Liczyłeś sobie punkty? Nie wypadaniesz za listę jeśli zmniejszy się powierzchnia użytków rolnych?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinCiesz    0

Wczoraj dzwonił do mnie gosciu z agencji i mówił że możliwe że pomoc będzie do zwrptu i że podałem fałszywe oświadczenie i że nie wie jak sie sprawa potoczy. A ja mu mówiłem że podałem pow. dzialki z rejestru gruntów i że niewiedziałem ze te nieuzytki należa do tej działki. A pkt liczyłem i teraz spadłem z 8000 na 9300 w rankingu pkt 16.94. Myslisz ze on tylko mnie chciał nastraszyć czy jednak beda jakieś konsekwencje mojej niewiedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Powierzchnia z wypisu (gdzie zazwyczaj dane są stare i nieaktualizowane) a faktyczny areał to co innego. Tak to jest jak się tak podaje we wniosku, wcześniej tego nie mierząc. Miałem już telefony z identycznymi sprawami. O ile Agencja pozwoli Ci na zmniejszenie powierzchni użytków rolnych a nie minęło jeszcze 180 dni od odebrania decyzji o przyznaniu pomocy, to problemów raczej nie będzie. Proponuję jeszcze raz kontakt z osobą prowadzącą lub jego bezpośrednim przełożonym w OR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj