Polecane posty

seboss    0

hej chlopaki a swoja dzialalnos pozarolnicza np. budowlanka to jest spoko i nikt sie raczej nie moze przyczepic w koncu bedziemy na krus i wtedy kolego mozesz jechac do niemiec i wykonywac uslugi jakie chesz tylko czy na dzialalnosc mozna przejsc od razu po uzyskanie premii >???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

a jak to jest z udokumentowaniem 75% wydatków?bo na maszyny i budowy to wiadomo faktury ale słyszałem,że można też za te pieniądze kupic bydło.Czy przeszło by np.takie coś-ojciec sprzedaje kilka byków i kilka jalówek komuś np.swojemu bratu,albo sąsiadowi a ja za jakiś czas od tego kogoś te bydlo odkupuje,piszemy umowe i juz? czy to przejdzie jak ojciec i jak mamy ten sam adres siedziby stada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Na poprzedniej stronie już było napisane, że można bydło. Byki się na to nie kwalifikują, krowy chyba też nie, a jałówki muszą być cielne. Widzę, że chcesz zakombinować tak żeby cała kasa w kieszeni została :lol:


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

dzięki kolego @Boniek,fakt nie przeczytałem.ale czy na te jałówki musi byc faktura czy może być jakaś umowa?jeślki tak to jaka i czy przeszło by coś takiego,że z ojca na syma przez pośrednika.Czy kombinuje?-tak bym tego nie nazwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie radził bym takich kombinacji - bo inaczej tego nazwać nie można!!

Agencja głupia nie jest i może to wykryć bo wszystkie sprzedaże i tak zgłaszane są do agencji!!

A w razie czego zwrot kasy + odsetki, mogą cie nawet do sądu podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Ale ja już dostałem decyzję o przyznaniu premii i czy teraz da radę zmienić w biznesplanie że chce kupić jałówki a nie siewnik z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

ja mr wziąłem poprzednim razem,nikt nie mówi,że muszę tak robić ani,że to konkretnie o mnie chodzi.poprostu jak to wygląda od strony papierkowej-czy tylko umowy czy musza być faktury.Zadna to kombinacja najpierw jeden sprzedaje pózniej drugi kupuje tylko za jaki czas można?-przemieszczenia,umowy wszystko gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Ja złożylem kompletny wniosek 5 listopada, a dzis przyszło mi pismo o niezałatwieniu sprawy w terminie i ze czas maja do 31.01.2011 więc chyba nici z MGR z MR tez nie wiadomo czy dostane ale to juz moja wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

@yacenty - dziękuję za życzenia, ale ja mam też zupełnie inna sytuację. Nie mogę liczyć na niczyją pomoc w gospodarstwie, ani ojca ani brata ani wujka ani dziadka ... a startuje z zupełnie nową produkcją ... i będzie mi bardzo ciężko na początku ...

 

Ale wszyscy święci. A ja Gratuluje pomysłu ludziom co umieją dokonać zakupu jałówek i wiedzą jak to zrobić trochę naciągając unię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

dokładnie.nie chodzi tu o pomoc w jakim kolwiek łamaniu prawa bo to nie jest forum przestępcze :lol: chodzi tu poprostu o tego prawa umiejętne wykorzystanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Nie radził bym takich kombinacji - bo inaczej tego nazwać nie można!!

Agencja głupia nie jest i może to wykryć bo wszystkie sprzedaże i tak zgłaszane są do agencji!!

A w razie czego zwrot kasy + odsetki, mogą cie nawet do sądu podać.

Dokładnie nie kombinujcie - agencja teraz nawet zaraz po złożeniu wniosku o płatność robi kontrolę gospodarstwa... - znam taki przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesia    0

Witam,

Dostałam z Agencji wezwanie do złożenia wyjasnien. W biznesplanie w tabeli 3.1 Wielkosc i struktura stada zadeklarowalam w cyklu otwartym w kolejnych latach po 3 sztuki byczkow i 3 sztuki jalowek jako grupy technologiczne zwierzat o najwiekszym udziale w wartosci sprzedazy ze stada. Te same wartosci podalam w tabeli 6 Okreslenie bazowej i planowanej wielkosci ekonomicznej gospodarstwa w roku docelowym do obliczenia wartosci ESU. Niestety Agencja wykreslila byczki, jalowki zostawila i kaze przeliczyc i poprawic ESU. Dlaczego? Prosze o pomoc i wskazanie co zrobilam zle i jak sie tlumaczyc. Dzieki z gory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

czesia - wypełniając PRG trzeba najpierw zrobić sobie tabelę 3.4 i 3.5 - wypełniając roczny obrót stada wyjdzie Ci stan średnioroczny. Stan średnioroczny przenosisz do 3.1 i to, co wpisałaś w 3.1 przenosisz do tabeli nr 6 (obliczenia ESU). Jedynie podejrzewam, że w tabeli 3.1 (oraz, że przepisałaś do tabeli 6) podałaś sztuki fizyczne, jakie posiadasz. To są jedynie domysły, bo zbyt mało na ten temat napisałaś - najlepiej, jak byś tabele 3.1 - 3.4 - 3.5 i 6 gdzieś wrzuciła, to można by rzucić okiem w wolnym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Ale ja już dostałem decyzję o przyznaniu premii i czy teraz da radę zmienić w biznesplanie że chce kupić jałówki a nie siewnik z góry dzięki za odp.

przedzwoń najlepiej do arimr, lub odwiedż osobiście i się wypytaj, wydaje mi się że będziesz mógł tak zrobić, w MR najwarzniejsze jest: wykształcenie, przepisana gospodarka , i wynik ponad 4 ESU,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

@yacenty - dziękuję za życzenia, ale ja mam też zupełnie inna sytuację. Nie mogę liczyć na niczyją pomoc w gospodarstwie, ani ojca ani brata ani wujka ani dziadka ... a startuje z zupełnie nową produkcją ... i będzie mi bardzo ciężko na początku ...

 

Ale wszyscy święci. A ja Gratuluje pomysłu ludziom co umieją dokonać zakupu jałówek i wiedzą jak to zrobić trochę naciągając unię.

A jakie to naciąganie Unii poprzez zakup jałówek? Przecież też trzeba wydać 75% premii i wszystko udokumentować. Ja też startuje z zupełnie nową produkcją i łatwo na pewno też nie będzie. W sumie to komu na gospodarstwie jest teraz lekko..?

Chyba to nie tajemnica, Z jaką produkcją będziesz startować? No i oczywiście powodzenia życzę i jak największej dochodowości :lol:


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

dostałem dzisiaj list z agencji że z powodu skomplikowania sprawy termin wydania decyzjii przesunie się do 31.01.2011r dostał ktoś takie pismo z takim terminem???

 

robert812 a co kupujesz za MR?

 

 

Ja kupuje na MR nowa przyczepę 8t, siewnik, opryskiwacz i bronki.

Na MGR chciałbym postawić 2 biny po 60ton. Problem w tym że biny musiał bym postawić na ziemi która nalezy jeszcze do mojego ojca, nie wiem czy tak można, jeśli nie to złożę na nowy ciągnik około 55km.4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uhz    0

Mam pytanie czy można fundusze z młodego rolnika przeznaczyć na MGR jako wkład własny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

@uhz poczytaj wcześniejsze posty.

 

Można dotacje z MR przeznaczyć na wkład własny do MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesia    0

czesia - wypełniając PRG trzeba najpierw zrobić sobie tabelę 3.4 i 3.5 - wypełniając roczny obrót stada wyjdzie Ci stan średnioroczny. Stan średnioroczny przenosisz do 3.1 i to, co wpisałaś w 3.1 przenosisz do tabeli nr 6 (obliczenia ESU). Jedynie podejrzewam, że w tabeli 3.1 (oraz, że przepisałaś do tabeli 6) podałaś sztuki fizyczne, jakie posiadasz. To są jedynie domysły, bo zbyt mało na ten temat napisałaś - najlepiej, jak byś tabele 3.1 - 3.4 - 3.5 i 6 gdzieś wrzuciła, to można by rzucić okiem w wolnym czasie.

 

paul190 - nie wypełniałam tabel 3.4 i 3.5 ponieważ założylam, że corocznie będe utrzymywać tą samą ilość zwierząt i corocznie na sprzedaż będe przeznaczać tyle samo sztuk jałowek i tyle samo sztuk byczków co w roku poprzednim. Nie bedzie zatem żadnych wahań w ilości zwierząt w ciągu roku i w latach kolejnych. Aby zachować ciągłość zwierzęta sprzedne będą zastępowane taką samą ilością nowych zakupionych zwierzat do dalszego odchowu . Ale dlaczego nie mogłam jednocześnie wskazać jałówek i byczków jako grup technologicznych z danego stada, które będą miały największy udział w sprzedaży? Skreślono mi byczki, zostawiono tylko jałówki :/ Żadnych innych zwierząt posiadać nie będe. Z góry dzięki za odp. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
punio    0

Witajcie mam pytanie złożyłam papiery na MR i czekam na decyzje .zadzwoniłam do agencji bo chciałam się dowiedzieć czy długo jeszcze muszę czekać na nią w agencji powiedzieli że już wysłali mi ją .A ja chce jeszcze tam zrobić zmianę w ziemi co wpisałam mam wpisane że darowizna a chciała bym to przerobic na 10 letnią dzierżawę czy nie wiecie czy jaszcze mogę zrobić korektę czy to już za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@punio musisz napisać podanie skierowane do kierownika w agencji, i złożyć zmianę do wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz654    5

Jak myślicie, zdąży mój ojciec przepisać na mnie gospodarstwo przed zakończeniem naboru na MGR dla mleczarzy, Jakbym zaczął załatwiać formalności od wtorku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

lukasz654 ciężko powiedzieć wszystko zależy od poszczególnych organów.

 

Ja mam takie pytanie: czy w umowie dzierżawy można zastrzec wcześniejsze wymówienie z ziemi? Czy agencja nie będzie się o to czepiać? Załóżmy że umowa jest na okres 10 lat, poświadczona przez notariusza, ale w umowie jest paragraf, który mówi, że można wymówić dzierżawę np z rocznym wyprzedzeniem? Przeszło by takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj