Polecane posty

cebula440    0

mam takie pytanko czy jesli w biznesplanie ma ciągnik do 80 km  to czy problem bedzie jesli kupie do 85 bo takie sa najlepsze ciągniki czy moge w jakiś sposób to zmienic naraziem ma 12 ha ale planuje dzierzawy i taki ciągnik jest dużo lepszy jesli chodzi o wykonanie i parametry czy musze sztywno zgodnie z biznesplanem prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

witam, jak agencja podchodzi do zamiany działek po upływie 180 od wniosku o płatność. miałem umowę z sąsiadem i aneks z rocznym wypowiedzeniem i sąsiadowi chyba maszyny w oko zakuły bo mi wypowiedział. mam juz inne działki ale nie wiem czy nie bedzie problemu ze zmianą.

ktoś? coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Po 180 dniach to już nie formalność... Trzeba dobre posmo podłożyć. Ale myślę że element sąsiedzkiej zawisci i zazdrości to dość mocny argument :) Tym bardziej że działki nie zabrał Ci już, tylko zabierze ją za rok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Cebula440 możesz kupić 85 KM. Dexter00 najlepiej abyś nie miał przerwy w posiadaniu ziemi. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

witam .mam taki problem z.jedna dzialke ktora miala byc do mlodego.Własciciel zmarł zostala dwojka dzieci maloletnich i ich matka rodzice dzieci  nie byli małzenstwem .jak to teraz  zrobic czy jest jakas mozliwosc podpisania umowy na ta dzialke,czy szukac nowej.pomoze ktos .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najszybciej i najwygodniej będzie jak poszukasz sobie nowej działki. Nie wiem jak to jest z dzierżawą od małoletnich ale raczej będzie to skomplikowane. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

kolego jest tak ze dzieci reprezentuje matka  ma pelnomocnictwo  tylko dopiero jest wystapione o przeprowadzenie spadku.nie wiem czy z nia mozna bylo by spisac taka umowe gdzie sie co kolwiek dowiedziec moge jeszcze w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

Cebula440 możesz kupić 85 KM. Dexter00 najlepiej abyś nie miał przerwy w posiadaniu ziemi. 

ale czy musze jakies zmiany do biznesplanu musze jakies robić pisać pisma czy coś w tym stylu czy to chodzio to że  róznice  te 30 % bede mogła mieć  odchylenia w biznesplanie bez zadnych konsekwencji bo troche się stresuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dla świętego spokoju zmiany można zrobić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek0    3

Witam!

Dostałem decyzje z ARiMR o przyznanie mi 'Młodego Rolnika'.

Startowałem w 2014 i się nie załapałem, a 27.04.2015 dostałem decyzję o przyznaniu mi pomocy, z tytułu dodatkowych 60 mln euro na ten cel.

Plany się zmieniły i podjąłem pracę, a więc opłacam ZUS.

Moje pytanie czy mogę opłacać ZUS i KRUS, czyli pracować zawodowo i jednocześnie być rolnikiem?

Czy jednak muszę zrezygnować z 'Młodego Rolnika', bo zasady są takie, że tylko KRUS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Umowa o pracę koliduje z ubezpieczeniem rolniczym. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Jak masz umowę o pracę i opłacasz ZUS to z Młodego Rolnika nici... 

 

Prośba ode mnie - jezeli podejmiesz decyzję że zostajesz przy pracy, i rezygnujesz z Młodego Rolnika, wyślij pismo do agencji z rezygnacją z premii :) Mi brakuje kilkadziesiąt miejsc :D więc każde takie pisemko jest dla mnie bardzo ważne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może ale będzie trzeba uzupełnić wykształcenie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

a jeżeli się nie ma szkoły to trzeba opłacać krus przez 5 lat czy to jest wymagane przy przepisie? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli w monencie składania wniosku o przyznanie pomocy masz staż pracy np. przez ubezpieczenie jako domownik to uzupełniać wykształcenia nie będziesz musiał.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Mam kilka pytań odnośnie wniosku o płatność:

Chodzi mi o stronę 2, jeżeli mam grunty przepisane w formie aktu notarialnego oraz mam umowę dzierżawy, poświadczone podpisy przez notariusza to w informacjach o załącznikach jak zaznaczam? 1)dokument potwierdzający tytuł prawny do gospodarstwa wskazanego w biznesplanie w formie aktu notarialnego: liczba załączników 1 czy 2?? Tą umowę dzierżawy robić jako ten załącznik czy oddzielnie w okienu 5) inny dokument- ...pisać umowa dzierżawy liczba załączników 1???

 

Następnie oświadczenia wnioskodawcy, nr.7 zostały spełnione/zachowane warunki określone w decyzjii. Skreślam zachowane??

W decyzjii mam napisane że mam dopełnic nastepujące warunki(nabycie gospodarstwa itp).

Kolejne to zobowiązuję się do: punkt 3) osiągnięcia powierzchni użytków rolnych..... nie mniejszej niż średnia w kraju.

Gospodarstwo jest większe, na decyzji mam wykreślony ten zapis, także ten punkt mam wykreślić????

 

Kolejna sprawa to Oświadczenie o samodzielnym prowadzeniu gospodarstwa, chodzi mi o znak sprawy, jak składałem dokumenty rok temu otrzymałem ten znak, teraz w liście od agencji w kopercie było 2 pisma, jedno na temat tego że ,,znajduję się na liście rankingowej w części objętych finansowaniem'' i tutaj znak sprawy jest ten sam a kolejne pismo to decyzja nr..... o przyznaniu pomocy i tutaj już do znaku sprawy dodane jest na końcu /15, więc który znak mam wpisać ten z dodanym /15 z decyzji??

 

Następnie jak traktować ten załącznik o ubezpieczeniu w krus?? Zaświadczenie o ubezpieczeniu w krus otrzymam dopiero za miesiąc, doszły mnie słuchy że przechodzi w agencji dokument wydany przez krus o przyjęciu dokumentów w celu ubezpieczenia się, miał ktoś z tym styczność???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

Jeśli w monencie składania wniosku o przyznanie pomocy masz staż pracy np. przez ubezpieczenie jako domownik to uzupełniać wykształcenia nie będziesz musiał.

DZIĘKUJE za odpowiedz 

czyli ile trzeba by miedz tego stażu pracy ? i właśnie myśle nad tym ubezpieczeniem jako domownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Czy na jednej działce mogą być nadane dwa numery siedziby stada? W podaniu o nadanie nr siedziby stada wpisuje się nr działki na której będą zwierzęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie, że można.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Skończyłam studia zupełnie niezwiązane z rolnictwem, potrzebuję jednak uzupełnić swoje wykształcenie. Jaki będzie najprostszy sposób zdobycia wykształcenia rolniczego dla osoby z wykształceniem z zakresu nauk społecznych?
Studia podyplomowe? Czy lepszy kurs rolniczy w szkołach rolniczych lub centrach kształcenia ustawicznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26
freetaxi

czy możesz wstawic jeszcze raz wzór umowy dzierżawy ziemii? bo ten link, który kiedys wstawiłeś jest nie aktywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj