X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31590 odpowiedzi na ten temat

#16841 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 08:26

Ich problem :) Grunt, żeby młody rolnik wiedział gdzie ma te działki bo ostatnio miałem takiego klienta co do końca nie był zorientowany w terenie  :D

Kolego podpowiedz co w takiej sytuacji gdy jak to nazwałeś "rolnik nie jest zorientowany w terenie". Może brzmi śmiesznie ale znam osobiście mnóstwo sytuacji typu.. Rolnik ma pole wielkości 20 h gdzie na mapkach istnieje 15 działek kształtów bliżej nie określonych, wynika to z tego że przez x lat działki były dokupowane przez poprzedników i bez pomocy geodety nikt nie jest w stanie wskazać granic poszczególnych działek. Orze się w tą stronę jak pasuje a działkii często przebiegają w zupełnie innym kierunku a co gorsza wiele razy bywa tak że dane pole podzielone jest na ojca i syna ilość h oczywiście się zgadza ale ma się to nijak do mapek i obrysu działek w ewidencji. Ilości h oczywiście się zgadzają ale czy to wystarczy kontrolującym? Osobiście w tą wątpie a ty freetaxi jakie masz zdanie na ten temat? Jakie sankcje grożą w takiej sytuacji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:20
  •  

#16842 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 08:45

Bardziej chodziło mi o to, że trafiają się takie osoby, które nie do końca wiedzą pod czym się podpisywali w maju i nie bardzo orientują się gdzie położone jest ich gospodarstwo :)

Jimmy Agencja w ciągu 10 lat zrobiła już mniej więcej porządek. Ludzie dowiedzieli się gdzie mają pole. Czasami okazywało się, że były jakieś dziwne zamiany z dawien dawna. Ale z zasady powinno być już wszystko OK.

#16843 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 08:55

Bardziej chodziło mi o to, że trafiają się takie osoby, które nie do końca wiedzą pod czym się podpisywali w maju i nie bardzo orientują się gdzie położone jest ich gospodarstwo :)

Jimmy Agencja w ciągu 10 lat zrobiła już mniej więcej porządek. Ludzie dowiedzieli się gdzie mają pole. Czasami okazywało się, że były jakieś dziwne zamiany z dawien dawna. Ale z zasady powinno być już wszystko OK.

Freetaxi nie chodzi o to że rolnik nie wie gdzie jego pole się znajduje bo to oczywiście nie często spotykane tematy :) Pytam jakie sankcje grożą w sytuacji jeśli benificjent defacto nie uprawia ziemi w granicach swoich działek a sięga swoją uprawą działki ojca i vice versa. Nie sądzę by było to jakieś wyłudzenie czy coś w tym stylu ale logika podpowiada że ludzie w/w opisanych sytuacjach nie będą siać w granicach działek o kształcie trójkąta, koła czy rombu tylko po to by mieścić się w granicy swej działki kiedy pole jest w dużym pięknym kwadracie.. Czy jesteś w stanie powiedzieć czy i jakie sankcję grożą w takiej sytuacji ?

Sąsiad dopytywał w agencji o ten temat to powiedziano mu tylko "że tak nie wolno" :D Ameryki nie odkryli ale sami pewnie w ogódku nie chcieli by warzywek uprawiać w kształcie koła :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#16844 Share sucredo

sucredo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 10:13

kurcze by mogli przysłać już tą kase, przydała by sie:) a jest ktoś z Kuj Pom co by powiedział ile czeka badż czekał na wypłate?

#16845 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 10:39

Jimmy nie powinno być problemów w trakcie kontroli. Nie da się konkretnie sprecyzować granic działki.

#16846 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 10:57

kurcze by mogli przysłać już tą kase, przydała by sie:) a jest ktoś z Kuj Pom co by powiedział ile czeka badż czekał na wypłate?

Ja jestem z Kuj- Pom jutro będzie 2 tygodnie jak złozyłem wniosek o płatność i póki co cisza.

#16847 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 10:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) też mam takie pole jest tam 5 numerów moich i 20 arów sąsiada które uprawiamy od zawsze bo nie miał tam dojazdu. w środku gdzieś jest droga której już nie było jak kupowaliśmy ta cześć. Całe pole ma około 4.5ha w rzeczywistości w wypisie z rejestru moje działki to 4ha a agencja do dopłat uznaje 3.5ha. Kamieni żadnych nie ma. Ciekawe jak to zmierza bo tyle lat są dopłaty i kontroli w terenie nigdy nie było. Pewnie dlatego że w wypisie z rejestru mam ponad 18ha ornych a agencja uznaje tylko 16.5. Było mierzone gpsem i jest nawet więcej jak 18 bo kilka nieużytków jest uprawionych.

#16848 Share kammillo

kammillo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 11:02

A z pomorskiego ile czekaliście na wypłate od złożenia wniosku?

#16849 Share endrju

endrju

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 11:12

Koledzy jaką datę wpisać w oświadczeniu o samodzielnym prowadzeniu gospodarstwa ? Tą  w którym był sporzadzany akt notarialny (nabyta została ziemia ) ?

#16850 Share sucredo

sucredo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 11:14

Ja jestem z Kuj- Pom jutro będzie 2 tygodnie jak złozyłem wniosek o płatność i póki co cisza.

ja czekam trzy tyg już od złożenia wniosku i też cisza i mam nadzieje że już nie zadzwonią z żadna poprawką i nie długo dostane kase, oby:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16851 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 11:23

Tak endrju wpisujesz datę z aktu notarialnego.

#16852 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 11:26

Witam

MAm takie pytanie

Złożyłem wniosek o płatność 3 tyg temu ,nadal cisza

we wniosku mam 24 ha ,na niektórych dzierżawach z agencji anr ze 1,3 ha ktoś już coś nieprawnie obsiał

chciałbym się oczywiście dogadać ale jakby były jakieś problemy a ja mam w biznes planie na tym polu coś uprawiać

Czy mogę dobrać jescze pare ha dzierżawy dodatkowo i zgłosić do młodego rolnika nie wliczając go w esu tak na wszelki wypadek aby uprawy się zgadzały,ilość?

#16853 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 11:31

Ja bym nie kombinował tylko zostawił na Twoim miejscu tak jak jest. Ustal tylko co jest tam zasiane i zrób aktualizację w PRG. I najważniejsze, żebyś to Ty złożył wniosek o dopłaty na ten areał.

#16854 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 11:44

ok dzieki

ale mogę dodatkowo brać dzierżawę i niemuszę ją wpisywać w prg?

na wszelki wypadek jakby coś się wykruszyło z jakąs dzialką

#16855 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 11:50

Nawet jak teraz jej nie zgłosisz to i tak pewnie będziesz podawał ją do dopłat. Wtedy Ci ją wychwycą i pewnie wezwą.

#16856 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 12:01

No bo poza działkami młodego rolnika mam w dzierżawie inne działki które uprawiam ale ze względu na trudności z zawieraniem umów na 10 lat (niektóre mam tylko na 5 lat od osób prywatnych ) niezgłaszałem je do prg

#16857 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 12:05

A składasz na nie wniosek o dopłaty?

#16858 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 12:36

zgłaszałem ale teraz niewiem czy samemu zgłaszać czy dać do zgłaszania może bratu?

#16859 Share mati15196

mati15196

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 12:36

mowili w agrobiznesie dzisiaj ze nowy nabor bedzie i w polowie grudnia bedzie cos wiecej wiadomo, i ze do tego ostatniego naboru moze dolaza 80mln euro fajnie by bylo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16860 Share irgen

irgen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.Rolnik szuka żony ;)

Napisany 04 grudzień 2014 - 12:40

To jest dobra wiadomość na dzień dzisiejszy ;) Oby tak było.