Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31563 odpowiedzi na ten temat

#1661 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 19 listopad 2010 - 18:27

Poza tym zaraz piszę maila do Agencji żeby zajęli się sprawą wykształcenia, bo to jest nie do pomyślenia, żeby osoby bez wykształcenia dostawały pieniądze! Od razu przestaną pyskować chłopcy bez wykształcenia i wezmą się za naukę bo w przeciwnym przypadku zwrot pieniążków!

Zbigniew z którego drzewa żeś się urwał jesteś gup... niż ustawa przewiduje zamiast się cieszyć że INNI też dostaną pieniądze aby rolnictwo polskie się rozwiało to ty nie sam do siebie patrzysz. A jak chcesz to pisz nawet do samego Trybunału Sprawiedliwości na pewno dasz im dobry argument do zmiany rozporządzenia.

PS: A co jednak się dowiedziałeś że wystarczy samo świadectwo a byleś taki przecież Mądry że potrzebny jest egzamin zawodowy i co rura zmiękła człowieku mądry o dużym doświadczaniu w życiu lubisz się spierać ale racji nie masz.
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:12
  •  

#1662 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 22:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @piotr6340 i @xsc Z takimi ludzmi nie warto się spierać bo szkoda nerwów :)
to jest człowiek pokrzywdzony przez życie a swą gadką o bajeczkach faktycznie przypomina jakiegoś 10-12latka
może jeszcze coś powiesz ciekawego @zbigniewPGR??
Po twoim awatarze widać ze jesteś z środowiska pge-rusów
Nie masz czego sie czepiać to czepiasz sie awatara??? Istoto ludzka czep sie lepiej klerów i pilnuj wyborców aby szli do głosowania. A nie bedziesz pilnował kto ma sie uczyć i listy pisał do Agenci.

@nasil90 to taki chwyt wyborczy, bo juz dawno mówiono ze kasy nie starczy a zainteresowanie jest bardzo duże.

@jarecki82 ja też nie moge tego odszukać i przyłączam sie do pytania kolegi.

a wracając do ciebie @@zbigniewPGR to jestem pewien ze masz około 12latek jak twój kolega wiec nie zniżaj sie do poziomu zera.

#1663 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 13:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy prawdą jest że w przyszłości będzie trzeba zwracacać MR?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1664 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 20 listopad 2010 - 16:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) bzdura!!! będziesz musiał zwrócić tylko i wyłącznie wtedy jeżeli nie uzupełnisz wykształcenia w określonym czasie,lub jeżeli nie określisz się fakturami, [Dokumentami potwierdzającymi dokonanie operacji gospodarczej są]:70%inwestycji musisz mieć udokumentowane!!!
- faktura VAT;
- faktura VAT marża;
- faktura VAT RR;
- faktura VAT MP;
- rachunek;
- faktura korygująca (wraz z fakturami, których dotyczy);
- nota korygująca (wraz z dokumentami, których dotyczy);
- dokumenty celne (wraz z dowodami zakupu, których dotyczą);
- akt notarialny wraz z załączonym dokumentem potwierdzającym poniesienie wydatku
w związku z zawarciem umowy np. dowód wpłaty, wyciąg z rachunku bankowego,
polecenie przelewu.

Edytowany przez andrzej2110, 20 listopad 2010 - 18:34.
Cytowanie poprzedniego posta

#1665 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 18:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak samo pomyślełem, aczkolwiek wolałem się upewnić :)

edit
człowiek czym więcej czyta tym jest głupszy.... Przeczytałem ,,bliźniaczy" temat i było coś o wielkości gospodarstwa. Jeśli mieszkam w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie średnia wielkości gospodarstw wynosi koło 14 ha, a gospodarstwo, które chce przejąć ma 9 ha to czy mam szanse na MR? Później muszę uzupełnić wielkość gospodarstwa do średniej krajowej czy wojewódzkiej? Bo sie zgubiłem...;/

#1666 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 21:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I 75 tys. już na koncie! :P i mam technika agrobiznesu bez zdanego egzaminu i uzupełnienie wykształcenia - nie dotyczy! Dla tych którzy ciągle nie wierzą, że tak można.
Pozdrawiam!

#1667 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 22:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jakiej wielkości gospodarstwo przejmowałeś i w jakim województwie?

#1668 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 20 listopad 2010 - 22:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie łaczyłes MR z RS? Ziemie juz masz przepisana? Przynajmniej jeden ktory moze spac spokojnie....
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#1669 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 09:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przejmowałem 10,82ha w woj. mazowieckim. Nie łączyłem RS, po prostu rodzice przekazali mi tylko część gospodarstwa i jeden budynek inwentarski.

#1670 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 21 listopad 2010 - 09:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To szczerze mowiac zazdroszczę Ci :P Teraz tylko pisac wniosek na MGR :) Ja jeszcze mam nadzieje ze do konca listopada bedzie jakis odzew ws. MR albo RS
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1671 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 10:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a gdy nie ma średniej wojewódzkiej to też jest szansa na otrzymanie MR? Gdy średnia wojewódzka jest wieksza od średniej krajowej.

#1672 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 21 listopad 2010 - 11:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @ raffi a wniosek o płatnośc wysyłałeś pocztą czy jechałeś osobiście

#1673 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 listopad 2010 - 12:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak byłem w październiku zawieść poprawki to pani prowadząca mój wniosek powiedziała ze najlepiej dostarczyć osobiście.
Na pewno jest możliwość wysłania najlepiej zadzwoń do ARiMR i się spytaj przez telefon cię nie zjedzą :P
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#1674 Share mlody3595

mlody3595

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 12:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) rafii a mógłbyś napisać w jaki sposób wszedłeś w posiadanie tego budynku inwentarskiego??Umową użyczenia? czy może normalnie jest przekazany wraz z gruntem pod nim umową darowizny?

#1675 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 21 listopad 2010 - 14:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zbigniewPGR ma rację, nie wmawiajcie sobie że nie trzeba mieć dyplomu technika rolnika, agencja nie musi się teraz o ten dyplom upominać może zrobić tak jak kiedyś było głośno w programie ,,sprawa dla reportera'', jak po 3 latach młody rolnik chciał się wieszać bo musiał oddać 50 tyś z odsetkami ok 80tyś, bo arimr dopatrzyła się że nie ma, dyplomu technika, choć nie upominali się o niego wczesniej, poczekali i teraz żądają zwrotu kasy, a to co niektuży piszą to jest dziwne, ja prucz dyplomu musiałem dołączyć świadectwo . bez zdanego egzaminu nie ma się wykształcenia rolniczego,

Poza tym zaraz piszę maila do Agencji żeby zajęli się sprawą wykształcenia, bo to jest nie do pomyślenia, żeby osoby bez wykształcenia dostawały pieniądze! Od razu przestaną pyskować chłopcy bez wykształcenia i wezmą się za naukę bo w przeciwnym przypadku zwrot pieniążków!

masz całkowitą rację co do wykształcenia, agencja upomni się po 3 latach i wtedy będzie płacz

#1676 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 15:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @suzuki21l nie ma sensu dyskutować z ludźmi, którzy nie maja dyplomu! To że nie maja takiego dyplomu jedynie świadczy o nich i jestem przekonany, że agencja się nimi zainteresuje, jak Bruksela zacznie wzywać Agencje do zwrotu źle rozdysponowanych środków unijnych i wtedy pojawi się na forum TEMAT: UNIA MNIE OKRADŁA! CHCĄ MI ZABRAĆ MOJE PIENIĄDZE. A wtedy najgłośniej będzie słychać @xsc i jego bandę chłopców bez wykształcenia.

#1677 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 15:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi tam dyplom nie potrzebny- a czy go zdam czy nie, okaze sie za 2lata.
Ale spokojnie, jakbym tak czasem nie zdal, to nic nie bede musial zwracac, bo nic nie biore;)
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#1678 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 21 listopad 2010 - 16:31

mi tam dyplom nie potrzebny- a czy go zdam czy nie, okaze sie za 2lata.
Ale spokojnie, jakbym tak czasem nie zdal, to nic nie bede musial zwracac, bo nic nie biore;)

to po jaki hu się udzielasz jak nie masz nic wspólnego z MR?

zbigniewPGR, tak sobie dzisiaj usiadłem i czytam, troszkę cię pojechali, pamiętam jaki to był stres przed egzaminem jak na maturze, w końcu od tego zalerzała moja przyszłość, rok przede mną zdało tylko 2 osoby z 14, odziwo mi poszedł bardzo dobrze dostałem 97% z niczym nie miałem problemu, denerwują mnie tacy ludzie co twierdzą że dyplom jest do niczego nie potrzebny, dyplom jest potwierdzeniem kwalifikacji rolniczych, a świadectwo potwierdza tylko średnie wykształcenie bez zawodu, nie rozumiem jak agencja może dać takiej osobie pieniądze na ułatwienie startu

#1679 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 17:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Orientuje sie ktos czy w pszyszlym roku bedzie nabor na MR i ile bedzie wynosić premia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1680 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 17:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ehhh żrecie się już kolejna stronę w temacie .... :) zamiast trzymać się razem , aby wyciągnąć dla nas rolników jak najwięcej kasy ... dla mnie to bezsens i tradycyjnie tylko donosy byście pisali :) a wracając do tematu macie jakieś info . jak się sprawy mają w sprawie RS bo duża większość na to czeka ...... słyszałem ,że ponoć duży przesiew robią w złożonych wnioskach ??