Polecane posty

michal1014    246

No dobra, notariusz się na pewno pytał na ile wyceniacie ziemię, ile średnio za ha powiedzieliście?

Mówiłem po 40tyś za ha ale jak bym nawet powiedział i 200tyś za ha to by nic nie zmieniło. A może niższa cena była dlatego że mój ojciec teraz pójdzie na pełną rentę. Właśnie p. notariusz chciała kwity z krus od taty :) Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iva11    0

jak to jest z ankietami dokładnie i sprawozdaniami? kiedy trzeba je wypełniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

Minelo mi juz 2 miesiace od zlozenia wniosku o platnosc, a przelewu jeszcze nie dostalem.. dodam ze nie mialem zadnych poprawek. Jak myslicie czekac jeszcze, czy moze gdzies zadzwonic zapytac ?

 

mojemu koledze z podlaskiego tak ponad 2 miesiące kase dali było też bez poprawek, sprawdzaj co dzień stan konta może przyjdzie jak wszystko dobrze miałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktom    0

co niektórzy z forum po 40 paru dniach mieli kase z poprawka, znajomy skladal wniosek w polowie lutego jest po korekcie  i  z tego co wiem nadal czeka, a ja juz miesiac mam za soba :) niby wniosek zatwierdzony wiec pozostaje cierpliwie czekac :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wniosek o płatność, zmiana w biznes planie wszystko po zatwierdzane, a tu telefon, że kontrol będzie, ach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Dzisiaj byłem załatwiać dokumenty do wniosku o płatność..u notariusza szybko poszło,w banku też problemu nie było choć chwile to zajeło,a w krusie była bardzo nieprzyjemna pani i długo to szło..i na decyzje i zaświadczenie o ubezpieczeniu jako rolnik powiedziała ze trzeba czekać do miesiąca czasu..powiedziałem że by mogło być szybciej to może do końca miesiąca będzie tak mrukła coś :) a w agencji złożyłem wniosek o nadanie nr gospodarstwa i o nadanie nr siedziby stada bo przejmuje także wszystkie zwierzęta od ojca,cały dzień na to poświeciłem praktycznie,trzeba się nachodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Wychodzi na to ze juz przesunięć nie bedzie tylko za jakiejes 2-3 miesiące ruszy nowy MR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a powiedzcie mi jedna rzecz jak ktos otrzymal premie MR to w ramach uzupelnienia wyksztalcenia tak jak ja chodze do technikum rolniczego to wystraczy skonczyc te technikum czy tez trzeba zdac egzamin ten koncowy ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Mam pytanko czy jak mam w biznes planie podaną modernizacje jednej obory na byki a drugiej na trzode to czy jak np. za dwa lata chciał bym zrezygnowaćz trzody to czy tylko robię zmianę  i mogę tam wpuścić byczki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Mam pytanie poniewaz bede obejmował gospodarstwo z kredytem inwestycyjnym i obrotowym ,jesli bedzie to zaznaczone w akcje notarialnym to czy agencja nie do czepi sie do tego jak bede składało wniosek na płatnosc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Nie przyczepią się do kredytów.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

Dzisiaj byłem załatwiać dokumenty do wniosku o płatność..u notariusza szybko poszło,w banku też problemu nie było choć chwile to zajeło,a w krusie była bardzo nieprzyjemna pani i długo to szło..i na decyzje i zaświadczenie o ubezpieczeniu jako rolnik powiedziała ze trzeba czekać do miesiąca czasu..powiedziałem że by mogło być szybciej to może do końca miesiąca będzie tak mrukła coś :) a w agencji złożyłem wniosek o nadanie nr gospodarstwa i o nadanie nr siedziby stada bo przejmuje także wszystkie zwierzęta od ojca,cały dzień na to poświeciłem praktycznie,trzeba się nachodzić.

 

na nr gospodarstwa i siedziby długo trzeba czekać?? czy trzeba już przed składaniem wniosku o nr gospodarstwa i stada mieć papiery od notariusza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Numer gospodarstwa otrzymasz od ręki a najpóźniej do kilku tygodni w zależności od Biura Powiatowego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Oczywiście zdać egzamin zawodowy. To priorytet. :)  B)

 

Moim zdaniem nie trzeba zdac egzaminu. wystarczy ukończyć technikum rolnicze lub agrobiznesu lub inne zwizane z rolnictwem. ja nie zdawałem egzaminu jedynie ukonczyłem technikum agrobiznesu i nie wymagaja u mnie abym uzupełnił wykształcenie. Moj kolega ktory wział młodego rolnika tak samo nie ma zawodowego egzaminu jedynie ukonczona szkole rolnicza. Za rok konczy mu sie mlody rolnik i tez nie dostał zadnego pisemka zeby uzupelnic wykształcenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

na nr gospodarstwa i siedziby długo trzeba czekać?? czy trzeba już przed składaniem wniosku o nr gospodarstwa i stada mieć papiery od notariusza ??

 

Mi powiedzieli że do dwóch tygodni,nie trzeba mieć papierów od notariusza ale musisz mieć już założone konto w banku bo we wniosku o nadanie nr gospodarstwa trzeba wpisać bank i numer konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj