Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#16701 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 19:58

Witam. Mam takie pytanie. Dziś kolega mi powiedzieł ze aby spełnic wymagania potrzebne do uzyskania premi MR wystarczy swiadectwo ukończenia kursu R3 i Dokument potwierdzający kwalifikacje R3. Czy to wystarczy ???? Bo mi sie wydaje i w szkole tak mi nauczyciel mówił ze potrzebne jest takze swaidecto o ukończeniu kursu R16. Jak to wkońcu jest ??? Jak juz było takie pytanie to przepraszam ijeżęli któs wie tylko na 100% to prosze o odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:12
  •  

#16702 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 28 listopad 2014 - 20:57

r3 to tak jakby zawodówka rolnicza, r16 to technik rolnik.

#16703 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 21:04

ja to wiem. ale czy wystarczy R3 ? tego nieiwem. Dodam ze skonczyłęm inne technikum (samochodowe) i mam także mature. niewiem czy to coś pomoże czy nie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#16704 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 listopad 2014 - 21:27

Witam. Mam mały problem w związku z dotacją dla młodego rolnika. w biznesplanie wpisałem ze kupię kosiarkę dyskową o szerokości roboczej 2,5 metra i że wydam na nią 20 000 zł a teraz za taka cenę mogę kupic tylko kosiarkę o szerokości 2,6 metra. Czy jeżeli kupię kosiarkę o szerokości 2.5 metra za okolo 16-17 tyś to bedzie jakis problem z rozliczniem? proszę o pomoc bo nie wiem czy skladac poprawke

#16705 Share znienawidzony

znienawidzony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:moj tel 792434657
    tu mnie znajdziecie
    https://plus.google.com/104253796199187884029/posts

Napisany 28 listopad 2014 - 21:28

https://plus.google....187884029/posts                                         Poczytajcie jak ARIMR niszczy Młodych Rolników

Dopłaty unijne tysięcy rolników zagrożone, będzie protest

SAD | 5 listopada, 2014 - 15:14
dsc_2695.jpg
Dopłaty unijne tysięcy rolników zagrożone, będzie protest

Niezapowiedziana zmiana – w porównaniu z ubiegłymi latami – trybu uzupełniania wniosków o dopłaty rolne prowadzona przez ARiMR może pozbawić duża część rolników dopłat unijnych. W najbliższy piątek rolnicy planują protest pod siedzibą dolnośląskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu.

- Opanowana przez PSL ARiMR w ten sposób pozbawi rolników milionów dopłat. - mówi Marcin Bustowski, rolnik gospodarujący w powiecie jeleniogórskim na 70 ha, który na zamieszaniu może stracić ponad 80 tys. zł. Wytyka przy tym Agencji, że jako bastion PSL, dba głównie o organizację drogich niepotrzebnych szkoleń prominentnym działaczom, zamiast dobrze zorganizować pracę biur powiatowych i zadbać właściwie o sprawy rolników. O sprawie wie jeszcze niewielu rolników, bo Agencja z informowaniem ich o nowej sytuacji się nie spieszy. - Nie chcą sobie zaszkodzić przed wyborami - ocenia rolnik, który dotarł do "Kampanii 2014", wewnętrznego dokumentu Agencji, w którym zawarto instrukcje w sprawie postępowania w nowej sytuacji dla pracowników biur powiatowych ARIMR.

W poprzednich latach obowiązywała instrukcja, według której urzędnicy Agencji wzywali rolników do poprawienia wniosków o dopłaty nawet po wymaganym przez Komisję Europejską terminie 9 czerwca. Teraz przyjęto, że wniosek jeśli ma uchybienia formalne, a urzędnicy ARiMR nie wyślą go do poprawy w terminie pozwalającym zachowanie terminu 9 czerwca, nie zostanie uwzględniony, a rolnik nie dostanie w efekcie dopłaty. Waldemar Reduch, z-ca dyrektora dolnośląskiego oddziału ARiMR we Wrocławiu przyznaje, że sytuacja, gdzie w wypadku konieczności uzupełnienia dokumentacji we wniosku o dopłaty, urzędnik powiatowego biura ARiMR nie powiadamia rolnika jest nie do przyjęcia. Na pytanie, co wtedy z możliwością skutecznego złożenia wniosku o dopłaty, odpowiedział, że jeśli termin minął, sytuacja jest już zamknięta. Rolnik na dopłaty traci szanse, swoich racji może dochodzić tylko przed sądem. 

W załącznikach prezentujemy treść nowej instrukcji, która posłuży urzędnikom do odmowy możliwości uzupełnienia wniosków i w efekcie  otrzymnania dopłat.  Poniżej stara instrukcja.

Więcej o tej sprawie w najbliższym numerze "Nowin Jeleniogórskich".

#16706 Share mariuszalu

mariuszalu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 22:22

Duzo masz ha? Dlaczego akurat power'ka? Ja tez proxima power tylko 120.

Mam 22 ha, połowa łąk. Power dlatego, że ma rewers elekro a ciągnik będzie pracował z ładowaczem...W tym wyposażeniu jeden z tańszych ciągników na rynku...Tylko premii ciągle brak na kocie, a mam przedpłatę już zrobioną do końca grudnia... a jaka cena tej 120? Gdzie brałeś? 

Dostałeś już pieniądze z premii?

#16707 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 10:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) We wtorek złożyłem dokumenty o płatność i złożyłem wiecej dokumentów tzn dalem wypisy rejestru gruntów, kopie o nadaniu numeru gospodarstwa i zaswiadczenie w jakim banku mam konto a pozostale to akt notarialny, zaswiadczenie z krusu, zaswiadczenie o samodzielnie prowadzenie gospodarstwa, i mam nadzieje ze nic narazie do wyplaty nic nie bedą wołać

#16708 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 29 listopad 2014 - 12:44

ja to wiem. ale czy wystarczy R3 ? tego nieiwem. Dodam ze skonczyłęm inne technikum (samochodowe) i mam także mature. niewiem czy to coś pomoże czy nie.

Różnica jest taka że np. w tym naborze za r3 jest 3pkt a za r16 dostawało się 4pkt.

Skoro masz średnie to z tego co wiem wystarczy 3latka opłacać krus czyli staż pracy w rolnictwie i to tez przechodzi.

#16709 Share Pawewierczyski

Pawewierczyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 13:05

Mam pytanie czy Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna wchodzi w skład Jednostek Samorządu Terytorialnego ?

Chodzi o dzierżawę ziemi czy akt notarialny może być podpisany na okres 5 lat czy tak jak z osobą prywatną na 10 lat?

Dzięki za odpowiedź 

#16710 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 18:45

Jednostki Samorządu Terytorialnego  to: gmina, miasto,  powiat, województwo. 

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16711 Share Pawewierczyski

Pawewierczyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 19:08

tak ale RSP podlega pod coś , Agencja nieruchomości rolnych pod co podlega ?

#16712 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 19:26

Mam 22 ha, połowa łąk. Power dlatego, że ma rewers elekro a ciągnik będzie pracował z ładowaczem...W tym wyposażeniu jeden z tańszych ciągników na rynku...Tylko premii ciągle brak na kocie, a mam przedpłatę już zrobioną do końca grudnia... a jaka cena tej 120? Gdzie brałeś? 

Dostałeś już pieniądze z premii?

standard 165 a szersze gumy klima zaczepy i inne pierdoły to 186 ale zeszli na 180. Kasy nie mam bo troche mi braklo kupuje na kredyt fabryczny.

standard 165 a szersze gumy klima zaczepy i inne pierdoły to 186 ale zeszli na 180. Kasy nie mam bo troche mi braklo kupuje na kredyt fabryczny.

A mi na 37ha przyznali tylko 117km takze pytałem ile ha bo bylem ciekawy jak to oceniaja a to wychodzi na to co kraj to obyczaj. Tez mam łaki i bydło miesne

Mam pytanie czy Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna wchodzi w skład Jednostek Samorządu Terytorialnego ?

Chodzi o dzierżawę ziemi czy akt notarialny może być podpisany na okres 5 lat czy tak jak z osobą prywatną na 10 lat?

Dzięki za odpowiedź 

RSP sie do tego nie zalicza . Zaliczaja sie te gminy, powiaty, woj i ANR

#16713 Share Pawewierczyski

Pawewierczyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 19:47

Rozumiem, natomiast nie zmienia to faktu że wydzierżawić można tylko na okres 10 lat ?

#16714 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 19:50

Tak.

#16715 Share d132

d132

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 21:15

a do technikum rolniczego potrzebny jest egzamin zawodowy jesli dostałem premie MR a nie zdałem egzaminu zawodowego i mam tylko swiadectwo ukonczenia technikum rolniczego to czy nie bede musiał zwracac premi bo dózo sie słyszy ze za brak wykształcenia sie zwraca premie ?

Edytowany przez d132, 29 listopad 2014 - 21:16.

#16716 Share wortexis

wortexis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:hodowla koni ras szlachetnych oraz drobiu ozdobnego, ogrodnictwo... i wiele innych :)

Napisany 29 listopad 2014 - 21:30

Drodzy koledzy, czy jest może ktoś z woj. podlaskiego kto składał już wniosek o płatność i może mi powiedzieć czy wymagane w naszym OR na tym etapie było zgłoszenie dzierżawy w starostwie? 

#16717 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 22:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) D132 masz wykształcenie średnie rolnicze i to wystarcza.

#16718 Share bizmut

bizmut

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Wiara, Polska, Rodzina, Rolnictwo, Historia

Napisany 30 listopad 2014 - 01:00

Różnica jest taka że np. w tym naborze za r3 jest 3pkt a za r16 dostawało się 4pkt....

Mylisz się kolego, albowiem w tym naborze kursu R.3 nie honorowano  :)  to tak w woli sprostowania.

BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

#16719 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 08:55

Drodzy koledzy, czy jest może ktoś z woj. podlaskiego kto składał już wniosek o płatność i może mi powiedzieć czy wymagane w naszym OR na tym etapie było zgłoszenie dzierżawy w starostwie? 

Agencja nic nie ma do starostwa. Krus wymaga zarejestrowania umowy w starostwie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16720 Share adamk

adamk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 09:23

Mylisz się kolego, albowiem w tym naborze kursu R.3 nie honorowano  :)  to tak w woli sprostowania.

nie bylo za to pkt?

ale przeciez sam R3 wystarczy do uzupelnienia wyksztalcenia juz po otrzymaniu kasy ?!

-----------------

Mazowieckie