Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#16681 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 14:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A na jakiej podstawie?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:46
  •  

#16682 Share damiank33

damiank33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 17:06

Mam poprawkę i agencja oczekuje ode mnie nowych wypisów gruntów. Na dostarczenie mam 7 dni, a ostatnio w starostwie czekalem tydzien na te wypisy... obym jutro nie musial sie denerwowac :)

Możesz dokładnie powiedzieć o co chodzi z tym wypisem? Do czego jest im to potrzebne?

#16683 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 17:37

Ciągnik już zamówiony Zetor Proxima Power 110 pełna opcja... Ciągnik już czeka a kasy nie ma, bo miałem dwie poprawki w działkach i czekam cierpliwie...

Duzo masz ha? Dlaczego akurat power'ka? Ja tez proxima power tylko 120.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#16684 Share kammillo

kammillo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 18:38

Ja złożyłem wniosek o wypłatę tydzień temu i narazie czekam. jak bym nie miał żadnych poprawek to ile moge czekać?

#16685 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 18:44

Możesz dokładnie powiedzieć o co chodzi z tym wypisem? Do czego jest im to potrzebne?

Nowe wypisy z rejestru gruntów działek, które są w umowie dzierżawy. Chcą sprawdzić czy nic sie nie zmienilo. (dziwne) i musialem jeszcze uzupelnic w biurze powiatowym drugie imie bo nie podalem przy rejestracji producenta ;)

#16686 Share kamil_wolynczuk

kamil_wolynczuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 18:57

Mam pytanie, jak kupujecie np jakąś maszynę za premię to puszczacie przelew z konta czy jak? Co wpisujecie w tytule przelewu>

#16687 Share boo45

boo45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 19:44

wpisujesz nr faktury+data jej wystawienia, do tego możesz dodać nr seryjny danej maszyny+ twoje imie i nazwisko dla świętego spokoju

#16688 Share kamil_wolynczuk

kamil_wolynczuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 19:48

A jak muszę dołożyć dodatkowo pieniądze własne to puszczami to jednym przelewem z konta? Tzn te 100 tys i resztę?

#16689 Share boo45

boo45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 20:21

tak...arimr interesuje jedynie fakt zrealizowanie inwestycji planowanych w biznesplanie tj udokumentowanie wydatków na 70%[70000 brutto]

#16690 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 20:24

Ja złożyłem wniosek o wypłatę tydzień temu i narazie czekam. jak bym nie miał żadnych poprawek to ile moge czekać?

Max 60 dni

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16691 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 21:42

Straszny zastój ostatnio u moich klientów, którzy składali wnioski o płatność. Miejmy nadzieję, że się coś ruszy.

#16692 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 23:16

Cześć. 15 października złożyłem wniosek tydzień temu zadzwoniłej z pytaniem co z moim wnioskiem bo nic na razie nie dostałem i prowadzący powiedział że jest OK i że wydał już dyspozycje wypłaty. Dzisiaj dzwonie żeby się upewnić bo nie ma jeszcze wpływu a on mówi że są poprawki:

- z umów dzierżawy chce żeby aneksem usunąć zapis że po 6 latach możliwe jest rozwiązanie umów,

- i  twierdzi że nie ma zaświadczenia z KRUS (złożyłem na bank i mam kopie).

Teraz się zastanawiam czy jak to uzupełnię to poleci mi czas  oczekiwania te 60 dni od nowa czy mogę liczyć ze teraz to już pójdzie szybko?

Prowadzący zapewnił mnie przez telefon że pieniążki powinny tyć w dwa tygodnie od uzupełnienia ale czy można w to wierzyć?

W ile dni od uzupełnienia poprawek otrzymaliście pieniążki?

Mam już maszynę zaliczkowaną ale jak nie kupię do końca grudnia to mi przepadnie bo deler musi wystawić na nią fakturę do końca roku.

Gdyby nie trzymał mojego wniosku i nie kłamał ze go sprawdził to by nie było sprawy nawet te jego bzdurne poprawki mógłbym usunąć i dostać już pieniążki.

Znam sytuację ze wnioski się gubiły ale żeby kłamać w żywe oczy to przegięcie pały.

Macie jakieś dobre rady w tej sytuacji, bo ja planuję skulić  ogon, zawieść osobiście poprawki i prosić o przyspieszenie wypłaty.

#16693 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 06:39

Z tego co ja wiem na  szybką wypłatę pieniążków mogą liczyć te wnioski, które będą zweryfikowane do 15 grudnia. Reszta zaraz po Nowym Roku.

#16694 Share lukasz121515

lukasz121515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 06:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) We wniosku mam wpisaną realizację projektu (zakup maszyny) w 2015r. A czy moge ja juz kupic teraz w 2014, czy trzeba skladac jakies aktualizacje?

#16695 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 06:55

Możesz już kupić. Aktualizacji PRG nie musisz robić.

#16696 Share Danielson89

Danielson89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 08:48

To w umowach dzierżawy nie przejdzie wcześniejsze rozwiązanie umów? Bo kurcze nie wiedziałem i wpisałem:(

#16697 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 08:52

U moich klientów zawsze się czepiali tego zapisu więc musieliśmy aneksować umowy. Ale czytam parę postów wyżej ktoś miał taki zapis i wniosek jest zatwierdzony do wypłaty. Mi się wydaje, że ktoś to wyłapie prędzej czy później.

#16698 Share Rafalek987

Rafalek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 09:03

witam mam taką sprawę ...

ojciec realizuje modernizacje wspólną podzieloną na 2 czesci   (aktualnie złożony 1 wniosek o płatność) i była mała poprawka , w poniedzialek wysylam poprawkę.  a młody rolnik również czeka i termin mam do 25 lutego ...  i przekazanie będzie gospodarstwa wraz z przejęciem zobowiązań . przejęcie gospodarstwa miało być pomiędzy 1 wypłaconą płatnością a drugą nie wypłaconą czy jest możliwość jeśli agencja by nie zdążyła z 1 wypłatą o przesunięcie młodego rolnika o miesiąc a jak tak to jak to zrobić? proszę o pomoc

#16699 Share Danielson89

Danielson89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 13:14

U moich klientów zawsze się czepiali tego zapisu więc musieliśmy aneksować umowy. Ale czytam parę postów wyżej ktoś miał taki zapis i wniosek jest zatwierdzony do wypłaty. Mi się wydaje, że ktoś to wyłapie prędzej czy później.

Jeszcze nie składałem wniosku o płatność to można pójść do notariusza i poprostu tą umowe poprawic czy tam druga dac.. jest juz zarejestrowana w starostwie to tam raczej problemu nie powinnobyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16700 Share sucredo

sucredo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 13:28

czemu wylapie?  przecież moim zdaniem jesli ktoś sie dycyduje na zapis w umowie o wypowiedzeniu dzierżawy to musi sie liczyć z tym że jedna ze stron może tak zrobić a tym samym dzierżawca musi sie liczyć z tym że będzie musiał uzupełnić dzierżawe, żeby miał tyle ile napisał we wniosku, jesli tak by zrobił to chyba wszystko by było okej, jesli by nie wydzierżawił od kogos to by zwracał kase i tyle. ja miałem taki zapis i mi agencja zatwierdziła