Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Widocznie coś nie tak jest. Zadzwoń, zapytaj.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Jesli przejmuje gospodarstwo z krdytem inwestycyjnym  w kwocie 23 tys i z kredytem obrotowym 12 tys,to czy agencja nie bedzie miała żadnych zastrzeżeń ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Nie będzie miała zastrzeżeń do takiego przejęcia gosp.

Mial ktos moze przypadek, ze wniosek o platnosc z reszta dokumentow trafił to radcow prawnych, prawniokow. Woj. łodzkie?

Jeżeli weryfikujący wniosek ma wątpliwości to pyta o opinię radców prawnych zatrudnionych w oddziale arimr.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

otrzymałem decyzję o przyznaniu pomocy. Chcę się szybko uporać z formalnościami, ale mam kilka wątpliwości:

    Jeżeli nie zdążę przepisać ziemi na siebie do 15 czerwca to wniosek o dopłaty bezpośrednie składa tata na siebie?

    i tak samo osoba od której dzierżawię ziemię? Jeżeli nie będę miał numeru gospodarstwa i nie podpiszę umowy dzierżawy u notariusza do 15    

    czerwca to wniosek o dopłaty składa tamta osoba? a potem składam w Agencji jakiś wniosek o przepisanie dopłat na mnie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Czy ktoś z was ma jakiś ciekawy wzór na umowe dzierżawy bo to co w internecie znalazłem nie zawsze zawiera niezbędne informacje jakie powinny sie w niej znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irgen    0

Nie ma wymogu aby rolnik ubezpieczał uprawy, za brak ubezpieczenia nikt CI nic nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Mam ważne pytanie każda osoba mówi co innego. Chodzi mi o aneks do umowy dzierżawy. Musiałem wycofac jedna działke dzierzawioną i gosciu z regionalnego oddziału kazał mi napisac aneks do umowy z wycofaniej tejże działki. Pytałem go sie czy aneks musi tez byc potwierdzony przez osobę upowarznioną tak jak umowa dzierzawy. Odpowiedział mi że tak. dzisiaj jeszcze raz do niego dzwoniłem bo chciałem sie go cos tam jeszcze dopytac i przy okazji jeszcze raz go sie zapytałem czy aneks musi byc potwierdzony np przez notariusza albo sekretarza gminy i tym razem odpowiedział mi ze nie musi być potwierdzony pieczatkami. No i wkoncu zbaraniałem. zadzwoniłem na infolinie do warszawy do biura obsługi to pani mi powiedziała ze umowa musi byc potwierdzona ale jesli chodzi o aneks do umowy to nie wie. Pytanie czy ktoś z was robił aneks do umowy i czy potwierdzaliscie przez natariusza lub inna osobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berniak    0

Witam,

pytanie odnośnie wykształcenia,  wg, rozporządzenia:

"Kierunkami studiów pierwszego, drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, których ukończenie uznaje
się za posiadanie wykształcenia wyższego rolniczego, są:
1) rolnictwo;
2) ogrodnictwo;
3) weterynaria;
4) technika rolnicza i leśna;
5) zootechnika;
6) architektura krajobrazu.
W przypadku ukończenia studiów na kierunku innym niż wymienione w pkt 1–6 za kwalifikacje zawodowe przydatne
do prowadzenia działalności rolniczej uznaje się kierunki studiów, w ramach których zakres kształcenia albo standardy
kształcenia obejmują treści związane z rolnictwem w wymiarze łącznym co najmniej 120 godzin."

 

I teraz pytanie pierwsze, czy kierunek studiów wyższych, którego zakres kształcenia albo standardy kształcenia obejmują treści związane z rolnictwem w wymiarze co najmniej 120 godzin to kierunek rolniczy czy już inny niż rolniczy?

i pytanie drugie, jakie przedmioty uznaje się za spełniające zakres kształcenia albo standardy kształcenia obejmują treści związane z rolnictwem w wymiarze łącznym co najmniej 120 godzin?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    50

Widocznie coś nie tak jest. Zadzwoń, zapytaj.

mógłbyś wyczyścić skrzynkę , chciałbym zapytać o coś na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego możesz zadać pytanie na forum :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik51    0

freetaxi Mam pytanie czy w wniosku o płatność ceny które wpiszę np. za siewnik 30.000,00 zł brona talerzowa 23.000,00 zł i wał 17.000,00 zł Razem 70.000,00 zł jaka jest tolerancja tzn. czy jak siewnik będzie kosztował 31.000,00 zł a brona talerzowa 21.000,00 zł oraz wal 18.000,00 zł jak to będzie z rozliczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

We wnosku o płatność cen się nie podaje.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

Freetaxi i Endriu42 dzwonilem do Pani co rozpatruje mi ten wniosek i ona mowi ze to odgornie jest takie polecenie...wnisoek zlozylem w terminie 180 dni ale mialem male poprawki i one byly robione juz po tych 180 dniach. Dokumenty ktore zawiozlem, Pani sprawdzila i powiedziala ze raczej jest juz wszystko ok. Czy to moze byc zwiazanem z przekroczeniem tych 180 dni na poprawki??dodam ze mam akurat na jedna dzierzawę ustanowiona kuratele i pismo z sadu...Na dodatek pani nie wie kiedy papiery moga do niej wrocic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik51    0

freetaxi DZIĘKI za odpowiedź może to źle zadałem pytanie bo wniosek na MR miałem siewnik i wal uprawowy i teraz chcę zmienić na to co pisałem wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Czy do ewidencji zabiegów ochrony roślin wpisywać tylko zabiegi wykonane na działkach które były zadeklarowane w MR czy też te które używam tzw. dzierżawy "na gębę?

Czy zaprawianie zboża wlicza się do wpisu w ewidencję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie odnośnie wymagań do naboru na premie na młodego rolnika

 

W związku z powyższym, osoby planujące ubiegać się o przyznanie premii dla młodego rolnika w ramach PROW 2014-2020 (jak również ich małżonkowie), do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy, nie mogą:

  • zgłosić zwierząt gospodarskich do rejestru w celu prowadzenia działalności rolniczej,
  • wystąpić o płatności bezpośrednie,
  • wystąpić o pomoc finansową dla rolników w ramach programów UE lub pomocy krajowej,
  • prowadzić działu specjalnego produkcji rolnej,

czy pewne jest że skorzystanie z kredytu na zakup/ tworzenie gospodarstwa (linia nKz, pomoc krajowa) wyklucza mnie z ubiegania się o premię?

 

Gospodarstwo zakupiłem w grudniu ub i na tamta chwilę nie było takich przepisow. Chciałbym wiedzieć na czym stoję:/

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Freetaxi i Endriu42 dzwonilem do Pani co rozpatruje mi ten wniosek i ona mowi ze to odgornie jest takie polecenie...wnisoek zlozylem w terminie 180 dni ale mialem male poprawki i one byly robione juz po tych 180 dniach. Dokumenty ktore zawiozlem, Pani sprawdzila i powiedziala ze raczej jest juz wszystko ok. Czy to moze byc zwiazanem z przekroczeniem tych 180 dni na poprawki??dodam ze mam akurat na jedna dzierzawę ustanowiona kuratele i pismo z sadu...Na dodatek pani nie wie kiedy papiery moga do niej wrocic:(

Pani rozpatrująca wniosek z tego co piszesz ma wątpliwości zapewne co do tej kurateli i dlatego dała to do prawników. Myślę że w ciągu kilku dni jej dadzą odpowiedź bo wniosek nie może tak sobie leżeć, jeśli nie wysłali Ci zawieszenia postępowania.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

adamwalczak_147120, dalej stoi zapis o posiadaniu gospodarstwa przez 12 miesięcy więc to uwzględniać powinno Twój przypadek. Ale trzeba czekać aż będzie ustawa przyjęta.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

mam pytanie skoro mam napisane w biznesplanie 15ar sadu jabloniowego? to czy moge to zmieniec na 11ar jabłoniowego a 4 ar innych drzew owocowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalNowak    0

Mam pytanie, dostałem już premie i część środków już wydałem i zakupiłem grunty orne. Jak mam teraz postąpić, z aktem notarialnym do agencji? Zmiana biznesplanu i wniosku? We biznesplanie w celach wpisałem że kupię 2,5 hektara, kupiłem teraz 3h i jeszcze nie wydałem całej kwoty, czy mam te cele też zmieniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    50

 

Chcę skorzystać w najbliższym naborze na młodego rolnika i mam pytanie co do 3 punktu, tata musi mi przekazać gospodarstwo przed złożeniem wniosku?

Beneficjentem może zostać osoba, która:

nie ukończyła 40 roku życia;

posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe lub zobowiąże się do uzupełnienia wykształcenia w ciągu 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy;

rozpoczęła urządzanie gospodarstwa, tj. stała się właścicielem lub objęła w posiadanie gospodarstwo rolne (przynajmniej 1 ha użytków rolnych), przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy w ramach "Premii dla młodych rolników", lecz nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed jego złożeniem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj