Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#16621 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:25

To jakby coś było nie tak to już by dzwonili. Czekaj cierpliwie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 12:56
  •  

#16622 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:30

Wszystko prawidłowo. Tobie naliczą składkę za hektary które dzierżawisz a oni nie będą musieli płacić za grunty które masz Ty.

ok wielkei dzieki za odpowiedz

Mam takie pytanie, Ci co się ubezpieczali to na pewno wiedzą. Czy do ubezpieczenia się w KRUS trzeba najpierw załatwić i wziąć zaświadczenie o przejętych hektarach przeliczeniowych czy nie ma takiej konieczności ?

tak musisz miec zaswiadczenie o przejetych hektarach przeliczeniowych ? a to pewnie masz dzierzawe i w urzedzie gminy nie chca ci wydac ? to najwyzej wez na tych włascicieli i tyle w krusie pokazesz i powinni ci uznac

#16623 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:36

Niee, miałem normalnie przepisane na mnie, tylko chciałem się zorientować czy to trzeba samemu załatwiać, bo mam w dwóch gminach i trochę problem, ale trudno. Dzięki za szybką odpowiedź ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#16624 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:37

Jak to nie chcą? W takim przypadku proście o odmowę wydania takiego zaświadczenia na piśmie, oczywiście z uzasadnieniem i podstawa prawną oraz podpisem urzędnika. 

Edytowany przez paktofonikas1987, 24 listopad 2014 - 20:42.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#16625 Share majster16145

majster16145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:42

Witam jestem nowy mam pytanie.Niedługo otrzymam 6ha .Sprzęt i budynki gospodarcze mam i troche kasy na start.I pytam się ile byków moge wychowaćna tym areale.Dodam jeszcze że mam doświadczenie w pracy na roli,

#16626 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:45

Kolego nie ten dział. Pytaj tu http://www.agrofoto....forum/90-bydło/

Edytowany przez freetaxi, 24 listopad 2014 - 20:46.

#16627 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 21:06

A ja mam takie pytanie. Czy według tych nowych zasad, mając 17 hektarów(z 4-5 ha więcej w dzierżawę dałoby jakoś radę załatwić)siejąc głównie pszenicę, rzepak i trochę buraków cukrowych jest jakakolwiek szansa na otrzymanie premii dla młodego rolnika lub zwrotu kosztów poniesionych na zakup ciągnika 80 KM i dajmy na to nowego pługa. Nie zagłębiałem się dokładnie w przepisy jeszcze, dlatego się pytam tutaj i liczę na wyrozumiałość.

#16628 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 21:23

Na MR powinieneś mieć szanse ale poczekajmy na konkretne przepisy.

#16629 Share tomek198402

tomek198402

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 21:49

może mi kos podpowiedzieć jak stoi sprawa z tym mr  na ile nr starczyło kasy i czy Ci co mieli nr powyżej 3500 dostali kase , decyzje?i do kiedy jest składanie papierów rozliczeniowych z częsci kasy . ostateczny termin, dzieki :) 

#16630 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 21:54

Miejsce na liście nie ma nic wspólnego z tym kiedy dostaniesz pieniądze. To wszystko jest zależne od tego kiedy złożysz wniosek o płatność. Masz 3 lata na wydatkowanie pieniędzy i rozliczenie inwestycji od daty wpływu na konto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16631 Share tomek198402

tomek198402

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 22:00

może mi kos podpowiedzieć jak stoi sprawa z tym mr  na ile nr starczyło kasy i czy Ci co mieli nr powyżej 3500 dostali kase , decyzje?i do kiedy jest składanie papierów rozliczeniowych z częsci kasy . ostateczny termin, dzieki :) 

ok. czyli mam decyzję , składam wniosek o płatność[ile czasu trzeba czekac na kasę] i pożniej 3 lata na rozliczenie się ?

#16632 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 09:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) freetaxi podpowiedz jak uzupełnić wykształcenie, z wyższego innego niż rolnicze. Wystarczy kurs kwalifikacyjny R3?

#16633 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 09:24

Z Arimr: "Wnioskodawcy posiadający minimum wykształcenie gimnazjalne czy podstawowe (w tym również wyższe, średnie oraz zawodowe inne niż rolnicze), mogli uzyskać kwalifikacje rolnicze kończąc szkoły dające zasadnicze zawodowe wykształcenie rolnicze. W zmienionym systemie kształcenia można to zrobić kończąc kwalifikacyjny kursu zawodowy w jednej z niżej wymienionych kwalifikacji oraz przystępując do egzaminu i uzyskując dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie Rolnik - kwalifikacja R.3. - Prowadzenie produkcji rolniczej, Ogrodnik - kwalifikacja R.5. - Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych lub Pszczelarz - kwalifikacja R.4. - Prowadzenie produkcji pszczelarskiej. Należy mieć na uwadze, że kwalifikacyjny kurs zawodowy obejmuje swoim zakresem program nauczania zawodowego (teoretycznego i praktycznego) porównywalny z zasadniczą lub średnią szkołą zawodową kształcącą w ww. zawodach i przewiduje przeprowadzenie łącznie minimum 880 godzin nauczania. Przy takiej liczbie godzin zrealizowanie zakresu kwalifikacyjnego kursu zawodowego dla jednej z ww. kwalifikacji trwa ponad 1 rok. Dodatkowo, należy uwzględnić czas związany z przystąpieniem do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie i uzyskaniem dyplomu."

#16634 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 09:34

Jak zawsze freetaxi na posterunku :) Czyli wystarczy R3 ze zdanym egzaminem. Dzięki wielkie

#16635 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 listopad 2014 - 09:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)   freetaxi zajrzyj do tematu PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

i sprobuj mi wyjasnic jedna sprawe

#16636 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 10:15

zostałem wprowadzony w błąd przez kogoś z ministerstwa, co za ludzie tam pracują, jest tak jak piszą na farmerze KE ma 4 miesiące na ustosunkowania się do polskiego wniosku o zmiany

#16637 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 10:34

Czyli jednak do końca stycznia? Ciekawe jak oni to połączą z nowym naborem który rzekomo ma niedługo być :D

#16638 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 14:01

Na pewno nie zrobi się większy burdel niż już jest ;)

#16639 Share Drobnik

Drobnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 17:45

Freetaxi mam pytanko:) złozylem dzisiaj wniosek o platnosc, i czy jak juz otrzymam pieniadze moge jeszcze wprowadzac zmiany w biznesplanie? bo moja sytuacja wyglada tak ze w biznesplanie mialem napisane ze chce zakupic agregat uprawowo siewny 3m(do zboza i rzepaku), bierny, 700l skrzynia. A w opisie maszyny zostalo napisane ze bedzie to maszyna z pneumatycznym wysiewem nasion, a jak kupie mechaniczny siewnik z takimi samymi parametrami to sie doczepia? bo pani w odr powiedziala ze mam tak zostawic. ??:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16640 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 18:33

Ja bym to zmienił dla spokoju. Zmiany możesz robić do 3 lat. Nie ma z tym problemu.