Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31594 odpowiedzi na ten temat

#16601 Share Maches

Maches

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 16:19

czyli te dodtkowe 900 os ma dopiero dostac pieniadze do konca styczia 2015?? a bylo mowione ze ma czas do 9 grudnia.... wiec jak to wkoncu jest??????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:24
  •  

#16602 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 16:54

Bez kitu co za pierdolamento z tych wszystkich plotek... 

#16603 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 17:36

a powiedzcie mi jest tak pani prowadzaca moj wniosek w agencji w warszawie zadzwonila ze trzeba zarejestrowac umowy dzierzawy w starostwie i tu jest problem bo noi mowia ze mogli by zarejestrowac jak bym mial umowe dzierzawy z osoba ktora ma rente czy emeryture z krusu a co od tej osoby dzierzawie nie pobiera tej renty czy emerytury i co zrobic z tym ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#16604 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 17:57

D132 póki co nie wiadomo co do tego czy będzie można uznać premię jako wkład własny w przyszłą MGR. Kamil19837 składasz zmianę do wniosku i odpowiednie strony (zmienione) z PRG.

#16605 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 18:11

a powiedzcie mi jest tak pani prowadzaca moj wniosek w agencji w warszawie zadzwonila ze trzeba zarejestrowac umowy dzierzawy w starostwie i tu jest problem bo noi mowia ze mogli by zarejestrowac jak bym mial umowe dzierzawy z osoba ktora ma rente czy emeryture z krusu a co od tej osoby dzierzawie nie pobiera tej renty czy emerytury i co zrobic z tym ?

http://eurzad.powiat...1&groupId=10136   taki dokument wypełniałem i dołączyłem umowę. Muszą zarejestrować.

#16606 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 18:31

aha ok dzieki czyli musze do starostwa ciagnac tego co mi dal to w dzierzawe  ?

ale w krusie mnie zarejestrowali i juz oplacam krus i nie mialem tej umowy w starostwie a i co mam zaznaczyc te 3 czyli to tak ?

decyzji o podleganiu ubezpieczeniu oraz ustaniu u
bezpieczenia, a także wysokości
należności z tytułu składek na ubezpieczenie

[   ] decyzji o podleganiu ubezpieczeniu oraz ustaniu ubezpieczenia , a takze wysokosci naleznosci z tytulu skladek na ubezpieczenie

#16607 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 18:36

Wg mnie tak. Potrzebna Ci zarejestrowana umowa do naliczenia składki i tyle. Tylko nie wypełniaj tego dokumentu tylko ten ze swojego starostwa.

#16608 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 19:40

tak to wiem ale nie moze byc to chyba bo tam jest o zaprzestaniu naliczania skladki a ci co mi wydziarzawiaja nadal beda rolnikami i nie beda otrzymywac zadnych rent ini emerytur bo nie maja wieku emerytalnego a pozatym obrabiaja jeszcze czesc pozostalej ziemi co mi nie wydzierzawili

#16609 Share wladek19992

wladek19992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 19:47

witam mam głupie pytanie troche ale mnie to gryzie bo czuje sie oszukany za cały wniosek na młodego rolnika babka wzieła o demnie 630zł a teraz za wniosek o płatnosc i mała zmiane zwiazana z ziemia wziela 500 zł a jak poatrze na wniosek o platnosac a jak na te kartki co do złozenia wniosku to wydaje mi sie ze za duzo mnie skasowała i chciałbym wiedziec ile od was mniej wiecej brali :)

#16610 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 19:53

W ODR średnio około 250 PLN za wniosek o płatność. Ja kasuje 300 PLN. U większości klientów musiałem jeszcze robić zmiany do wniosku o przyznanie pomocy. Tak więc trochę się z tym schodzi.

Tysięczny post na agrofoto. Trzeba to opić  :rolleyes:

Edytowany przez freetaxi, 24 listopad 2014 - 19:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16611 Share wladek19992

wladek19992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 19:55

dzieki tez tak mysalem ze za drogo troche ale trudno nic juz nie poradze

#16612 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:00

Ciesz się, że dostałeś i kobitka Ci wszystko zrobiła tak jak trzeba. Ludzie płacili po 2500 PLN u niektórych doradców i mieli wmówione, że średnia krajowa wystarczy, żeby się załapać na listę :)

#16613 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:07

witam mam głupie pytanie troche ale mnie to gryzie bo czuje sie oszukany za cały wniosek na młodego rolnika babka wzieła o demnie 630zł a teraz za wniosek o płatnosc i mała zmiane zwiazana z ziemia wziela 500 zł a jak poatrze na wniosek o platnosac a jak na te kartki co do złozenia wniosku to wydaje mi sie ze za duzo mnie skasowała i chciałbym wiedziec ile od was mniej wiecej brali :)

Pół litra to max co można dać za taką robotę.  Do tej pory pluję sobie w brode że wniosku o pomoc nie robiłem sam tylko w ODR za 4 stówki. 

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#16614 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:15

Przecież wypełnienie wniosku o płatność polega na wpisaniu swoich danych osobowych i numeru konta do odpowiednio opisanych rubryczek. Roboty na 10 minut z przerwą na papierosa. No cóż, za wygody się płaci.

#16615 Share zalewski3060

zalewski3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:16

Po złożeniu wniosku o płatnośc musi przyjśc jakaś wiadomośc do mnie czy rozpatrzony jest pozytywnie ? jak to wygląda?. 

#16616 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:18

Nie. Decyzja nie przychodzi. Tylko przelew na konto. Chyba, że masz coś źle to pewnie będą dzwonić. A długo już czekasz?

#16617 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:21

Mam takie pytanie, Ci co się ubezpieczali to na pewno wiedzą. Czy do ubezpieczenia się w KRUS trzeba najpierw załatwić i wziąć zaświadczenie o przejętych hektarach przeliczeniowych czy nie ma takiej konieczności ?

#16618 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:22

tak to wiem ale nie moze byc to chyba bo tam jest o zaprzestaniu naliczania skladki a ci co mi wydziarzawiaja nadal beda rolnikami i nie beda otrzymywac zadnych rent ini emerytur bo nie maja wieku emerytalnego a pozatym obrabiaja jeszcze czesc pozostalej ziemi co mi nie wydzierzawili

panowie i co jak mi nie beda chcieli zarejestrowac tej umowy dzierzawy ?

#16619 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:22

Wszystko prawidłowo. Tobie naliczą składkę za hektary które dzierżawisz a oni nie będą musieli płacić za grunty które masz Ty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16620 Share zalewski3060

zalewski3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:24