Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maches    16

Jezeli chce zmienic biznes plan poczawszy od zwiekszenia areału, wyeliminowanu chowu trzody i zmiany maszyn to od czego musze zaczac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Od złożenia podania z poprawionym biznesplanem:-)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

To tez mozesz opisac w podaniu i zmienic w prg


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

jezeli teraz niechce chowac trzody to mam nic tam nie wypełniac?  napisac ze nie bede chowal? za bardzo nie wiem jak sie za to zabrac ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Piszesz w podaniu co zmieniasz ewentualnie dlaczego i tak zmieniasz prg


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2
matingus podane mam 2 ha  pszenicy a mam za siane 2,5 ha i mam podane 3,2 owsa a mam około 3,8  i zyta  mam podane 4,30 a mam 3,30,jak to bedzie wygladac ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

itam . mam takie pytanie .  przyznali mi teraz młodego rolnik i  mam problem z 1 działka bo właścicielka chce sprzedać i pomyślałem czy dało by sie zimnic biznesplan z zakupu maszyn na zakup tej działki ?  a drugi pytanie czy wtedy nie zabiorą mi młodego bo zmniejszył sie areał podstawowy pola( podstawowy czyli to co deklarowałem że przejmę)  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolaswnh    0

A czy można zmienić biznesplan (wpisać tam zakup ziemi) po zrealizowaniu zakupu? (robię zmianę w 2015 i  zmieniam z zakupu maszyn na zakup ziemi i rozliczam to aktami notarialnymi z 2013 roku) Przejdzie to bez problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefanoxxx    0

Mam takie pytanie musze postawic foliowke czy moge to zrobic na dzierzawionej dzialce czy tylko na wlasnej chodzi mi o "glowne" gospodarstwo czy moge wydzierzawic czy musze kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoannaH    1

witam, dostalem dzisiaj pismo zeby wyslac oswiadczenie beneficjenta premii dla mlodych rolnikow w sprawie spelnienia standardow w zakresie ochrony srodowiska, higieny i warunkow utrzymania zwierzat w gospodarstwie, pisza o jakiejsc Liscie kontrolnej przeprowadzania weryfikacji spelnienia standardow w zakresie ochrony srodowiska, o co w tym chodzi? mam sama produkcje roslinna

 

We wnisku na pewno zobowiązałeś się do spełnienia standardów w zakresie spełnienia standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt (jeśli cośnie dotyczy to należy tak zaznaczyć).

Katry weryfikacji można pobrać w pliku excel ze strony ARiMR, ale nie trzeba ich odsyłać tylko trzymać z innymi dokumentami na wypadek kontroli z ARiMR.

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/Inst_karta_wer_180309.pdf

Do Agencji należy wysłać oświadczenie : http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/osw_stand_180309.pdf

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

zakupione maszyny trzeba trzymać te 5 lat , a jak to się tyczy zwierząt np chce w ramach MR dokupić jałówek a wiadomo z nimi to różnie i może rok albo dwa i pójdzie na sprzedaż np. zachoruje itp, to jak z tego się rozliczyć potem ?? wystarczy faktura sprzedania czy faktura z utylizacji w razie padniecia jałówki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Panie i Panowie - w tym temacie rozmawiajmy o projekcie Młody Rolnik 2007-2013 o nowym naborze mamy nowy temat: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/82145-m%C5%82ody-rolnik-2014-2020/


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

witam, dostalem dzisiaj pismo zeby wyslac oswiadczenie beneficjenta premii dla mlodych rolnikow w sprawie spelnienia standardow w zakresie ochrony srodowiska, higieny i warunkow utrzymania zwierzat w gospodarstwie, pisza o jakiejsc Liscie kontrolnej przeprowadzania weryfikacji spelnienia standardow w zakresie ochrony srodowiska, o co w tym chodzi? mam sama produkcje roslinna

 

Jesteś z naboru 2010 ?  Też to dostałem , ale brzmi troszkę inaczej niż @JoannaH przytoczyła , " Ja niżej podpisany / podpisana * oświadczam ,że w gospodarstwie rolnym na które przekazano pomoc w ramach działania ... ,

                   ... , w ciągu 3 lat od rozpoczęcia działalności rolniczej były/zostały * spełnione standardy w zakresie ... "

 

 

   Nie wiem które skreślić czy "były " czy "zostały"  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czy ktoś pochwali otrzymanym przelewem w przeciągu 2 ostatnich tygodni bo strasznie coś powoli to idzie :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10045zetor    0

dostałem pismo iz przyznano mi premie młodego rolnika ... odnoscie co moge kupic zaczołem szukac w internecie a mianowicie chodzilo mi o ciagnik ... i znalazlem taki artykul ... co powiecie na ten temat? 

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/mlody-rolnik-moze-kupic-maszyne-starsza-niz-piecioletnia,55472.html

 

 

 
 
141.pngTechnika rolnicza » Maszyny rolnicze
Autor: kh 10-02-2015 09:06
"Młody rolnik" może kupić maszynę starszą niż pięcioletnią
Share on facebook Share on google Share on wykop Share on naszaklasa Share on twitter More Sharing Services 5
035613_600.jpgfot. K.Holownia

W opinii wielu osób, rolnik który otrzymał premię z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom", nie może kupić maszyny rolniczej starszej niż 5-letniej. To jednak nieprawda. ARiMR nie zakwestionuje zakupu sprzętu starszego, ale pod pewnymi warunkami.

 

"Czy otrzymując premię dla młodych rolników z PROW i uwzględniając w Planie rozwoju gospodarstwa (PRG) zakup maszyny, można kupić sprzęt starszy niż 5-letni" - pytali czytelnicy Farmera, bo jak twierdzą, informacje które do nich docierają są często sprzeczne. Sami sprawdziliśmy to dzwoniąc na infolinię Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i rzeczywiście, odpowiedź jest jedna: "Maszyna nie może być starsza niż 5-letnia".

Jak dowiedzieliśmy się w jednym z oddziałów regionalnych ARiMR, wytyczne w tym zakresie zmieniły się jednak w ubiegłym roku i "młody rolnik" może zrealizować zakup maszyny mającej więcej niż 5 lat. Potwierdziła nam to Centrala ARiMR.

"Jeżeli zakup używanego ciągnika lub maszyny będzie rozliczony tylko w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom", wówczas wiek ciągnika lub maszyny powyżej 5 lat nie może stanowić podstawy kwestionowania rozliczenia kosztu jego zakupu w ramach wydatkowania 70% premii dla młodego rolnika na inwestycje określone w biznesplanie" - dopowiada ARiMR.

"Istotne jest jednak, aby maszyna używana kupowana za premię dla młodego rolnika była sprawna technicznie oraz aby posiadała atesty lub certyfikaty, deklaracje zgodności lub inne równoważne dokumenty potwierdzające, że spełnia normy Wspólnotowe. Wymóg odnośnie atestów, certyfikatów i deklaracji zgodności dotyczy tylko ciągników, maszyn i urządzeń zakupionych pierwotnie od sprzedawcy, którego adres wskazany na fakturze lub dokumencie o równoważnej wartości dowodowej znajduje się poza obszarem Unii Europejskiej".

Chcąc rozliczyć wydane na zakup maszyny środki uzyzkane w ramach premii, ARiMR wskazuje potrzebę złożenia następujących dokumentów:

  • dowód zakupu, którym może być faktura jeżeli zakupu dokonano np. w komisie lub umowa kupna sprzedaży w przypadku zakupu od osoby fizycznej,
  • potwierdzenie zapłaty za dokonany zakup,
  • w przypadku wątpliwości oddział regionalny ARiMR może poprosić o wycenę dokonanego zakupu przez uprawnionego rzeczoznawcę.

Warunek zakupu maszyny nie starszej niż mającej 5 lat, dotyczy przede wszystkim działania "Modernizacja gospodarstw rolnych". Ale co bardzo ważne, w przypadku dwóch źródeł finansowania zakupu maszyny, tj. premi z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" oraz "Modernizacja gospodarstw rolnych", co do zakupu maszyny stosuje się przepisy jak do Modernizacji. Nabywany sprzęt nie może mieć zatem w tym przypadku więcej niż 5 lat.


Podaj swój adres e-mail 

 

Edytowano przez 10045zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ludzie pisali tutaj, że dostawali oficjalne informacje od ARiMR i jest taka możliwość. Tylko najdziwniejsze z tego wszystkiego jest to, że rozporządzenie mówi co innego. Ja osobiście bym nie ryzykował na z takimi posunięciami. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj