Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31594 odpowiedzi na ten temat

#16561 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 21 listopad 2014 - 20:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja też myślę jak Rado9990,jak będzie nowy nabór to składam drugi wniosek.A jak jest z zakupem ziemi od rodziny? Nie będą się czepiać? Bo mam okazję kupić od wuja 2ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:34
  •  

#16562 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 21:11

Nawet jeśli by przesuneli na te 11 tys wniosków to ja i tak się nie załapę bo jestem na 1106* miejscu..raczej trzeba próbować w nowym naborze :)

Spokojnie kolego. Ja Ci gwarantuję, że w przyszłym tygodniu będziesz o jedno oczko wyżej. Ba, wszystkim którzy są powyżej 1090x miejsca zrobię przesunięcia:-)
Ot, taki kaprys;-)
Je.....ne 18 miesięcy. Komu ma służyć ten zapis? Jeżeli ktoś się już zakwalifikował to niech czeka spokojnie, może jakaś kasa jeszcze będzie.

#16563 Share mataxenon

mataxenon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 21:26

kris14 - w biznesplanie miałem wszystkie działki aby nie siedlisko, i to miała być umowa dzierżawy na 15 ha plus 130 świń w cyklu zamkniętym, dodam że razem mamy 17 ha swoich plus kilka ha dzierżaw :/ tylko że raczej nikłe szanse że się załapie, chociaż przydało by się :) 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#16564 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 21 listopad 2014 - 21:41

Spokojnie kolego. Ja Ci gwarantuję, że w przyszłym tygodniu będziesz o jedno oczko wyżej. Ba, wszystkim którzy są powyżej 1090x miejsca zrobię przesunięcia:-)
Ot, taki kaprys;-)
Je.....ne 18 miesięcy. Komu ma służyć ten zapis? Jeżeli ktoś się już zakwalifikował to niech czeka spokojnie, może jakaś kasa jeszcze będzie.

Ciekawe z tym przesunięciem..

#16565 Share Maches

Maches

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 06:31

KE ma czas na rozpatrzenie wniosku do 9 grudnia czyli dopiero tego dnia sie dowiemy o wszystkim czy wczensiej?

#16566 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 07:52

O tym to już wie sama KE.

#16567 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 07:54

KE może już to rozpatrzyła, kiedy się o tym dowiemy zależy od ministerstwa

#16568 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 08:20

Możesz powiedzieć ile płaciłes za ten wypisy z rejestru gruntów ? u mnie chcą 50 zł  od działki a ze działek mam 30 to niezła kwota wychodzi .... Czy te wypisy sa koniecznie potrzebne ? na umowie z Anr jest wszystko podane to co na wypisie

kolego u mnie chcą 50 zł ale za stronę z wypisami, czyli jakm masz 30 działek w jednej miejscowości to płacisz 50 zł jak w 3 miejscowościach to 150 zł.

#16569 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 08:25

Pogłupieli już w tych Starostwach.

#16570 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 09:51

Niestety, zczaili się że kase można pociągnąć na tych młodych rolnikach i koszą grube miliony. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16571 Share tadzio

tadzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 10:31

Witam :). Czy my młodzi rolnicy musimy prowadzić Plan nawożenia w gospodarstwie, jako dokumentacja niezbędna przy kontrolach, bo gdzieś mi się o uszy obiło coś takiego. 

#16572 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 10:47

Umowe Ci zarejestrują jak złożysz wniosek o rejestrację wraz z umową (zrób sobie ksero potwierdzone notarialnie bo agencja też umowę chce i musisz ją mieć w razie kontroli). Starostwo ma 30 dni na rejestrację, w tym czasie otrzymasz pocztą wypisy z rejestru gruntów na których będziesz widniał jako dzierżawca. Tak było u mnie.

az 30 dni jak do mnie z agencji z warszawy dzwonila i na co starostwu moja umowa dzierzawy nie moga sobie skserowac jej

#16573 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 22 listopad 2014 - 10:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No więc jak to jest? Można kupować ziemię od rodziny za młodego rolnika?

#16574 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 11:49

az 30 dni jak do mnie z agencji z warszawy dzwonila i na co starostwu moja umowa dzierzawy nie moga sobie skserowac jej

Ja mówię jak u mnie było. Chcieli oryginał umowy. Ustawowo mają 30 dni - jedyne wyjście iść do pani i pięknie prosić że masz nóż na gardle.

No więc jak to jest? Można kupować ziemię od rodziny za młodego rolnika?

Od wstępnych i zstępnych nie można. Od reszty można.

#16575 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 13:34

Tadzio zajrzyj tu http://www.ekoportal...owca/PS_19.html

#16576 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 listopad 2014 - 18:14

jednak i do mnie przyszedł list po 4 tygodniach od złożenia wniosku o płatność, krótki termin do uzupełnienia poprawki tylko 7 dni(prawie 5dni bo soboty i niedzieli nie liczę), z aktu notarialnego wynikło im, że przejąłem jedną działka(ta działka to las) chyba za dużo której nie deklarowałem w biznesplanie 

#16577 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 22 listopad 2014 - 19:26

witam wszystkich, mam takie pytanko. mój ojciec ma złożony wniosek na modernizacje na maszyny, teraz właśnie po aktualizacji jest prawie na czele stawki, ja mam złożony wniosek na młodego rolnika, jestem na 118xx, moje pytanie brzmi: jak będzie to wyglądało, jak teraz tato weźmie maszyny a ja  bym się dziwnym trafem załapał na młodego to będzie mi mógł zapisać/wydzierżawić gospodarstwo, czy po prosty przepadnie ? :/ 

Z tego co kiedys czytałem w TAP to da się, tam pisało że rolnik miał jeszcze zobowiazania odnośnie modernizacji i był do tego jeszcze na vacie, żeby mógł przepisać na młodego rolnika musiał całkowicie zrezygnować z prowadzenia działalnosci rolniczej, w US składał jakiś papierek o rezygnacji, a w arimr zobowiązania modernizacji przeszły na młodego. Najlepiej zapytać o tą sprawę w kilku zródłach, bo jak wiemy, co instytucja lub pokój w tej instytucji to inne zdanie na dany temat.

#16578 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2852 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 19:59

Jeżeli w biznesplanie na MGR były uwzględnione działki które miały by być wydzierżawione w ramach MR to niestety nie będzie można skorzystać z tego drugiego programu. Przez 5 lat działki są 'zablokowane'.

Niestety nie masz racji.

Nie wiem do kogo była ta odpowiedz bo już czytam tylko wyrywkowo ten temat, nie mniej jednak jeżeli w MGR ktoś zobowiązał się do posiadania 100ha dla konkretnej maszyny, musi je utrzymać nie ważne czy cały czas są to te same działki, grunt aby powierzchnia się nie zmniejszyła. Druga sprawa, jeżeli ktoś w MGR zobowiązał się do posiadania 100 ha dla konkretnej maszyny, a rzeczywiście ma ich 120 ha i tyle też wpisał w PRG bez najmniejszego problemu za zgodą ARiMR może te 20 ha wypisać z PRG na rzecz przyszłego młodego rolnika.

Jest to bardzo kożystne prawo ponieważ do MGR wystarczą zwykłe umowy dzierżawy spisane na kolanie. Dlatego też dużo zainteresowanych rodzinne gospodarstwo wydzierżawiło potomkowi przebywając drogę przez ten cały cyrk gmina, geodezja, krus, 10 lat itd itp. natomiast na rzecz wniosku MGR spisywano umowę na kolanie z osobą która wydzierżawi pole najlepiej na gębęa na pewno nie podpisze 10 lat.

Edytowany przez damianzbr, 22 listopad 2014 - 20:03.

#16579 Share rolnik1992-1992

rolnik1992-1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 21:59

WITAM CZY MOŻNA ZMIENIĆ BIZNES PLAN BO JAK SKŁADAŁEM PAPIERY W MAJU TO PODAŁEM TYLKO SAMĄ PRODUKCJE ROŚLINNĄ A CHCIAŁ BYM TERAZ JESZCZE ROZPOCZĄĆ PRODUKCJE ZWIERZĘCĄ CHÓW TUCZNIKÓW MOŻNA TO ZMIENIĆ ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16580 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 22:06

Można ale polecam nie szaleć. Lepiej wpisać mniej a potem zrobić sobie na spokojnie zmiany.