Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31590 odpowiedzi na ten temat

#16541 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 260 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 20 listopad 2014 - 22:22

ale w tym naborze to połowa jest fikcyjnych rolników którzy chcwieli wziąśc w dzierżawe zięmię od wójka styjka czy dziadka aby tylko dostac pieniądze a i tak ten  dziadek będzie w tej ziemi robił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 10:47
  •  

#16542 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 22:25

kolego z 1106x, jak by przesunęli do 11 tys, to jest szansa dla ciebie, bo napewno część ludzi nie będzie w stanie spełnić wymagań i złożyć wniosku o płatność, ale czy to będzie 5 czy 10% tego nikt nie wie, trzeba czekać do końca terminu

#16543 Share malin1986x

malin1986x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Wszystko

Napisany 21 listopad 2014 - 07:25

do oddziłu ARiMR. Pierwsza sprawa to faktura zakupionej maszyny a co reszte?

U nas chcieli faktury vat   , potwierdzenie  z banku o przelewie i oświadczenie  że nie kupiłem maszyn od rodziny. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#16544 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 07:50

wiem ze sporo z tych co złożłyło na MR to i tak nie bedize gospodarzyc. np. kilku moich znajomych dosatło sie w pierwszej kolejności a oni mają albo gospodarstwo od dawna oddanne w dzierżawe albo hektary dzierżawią od wuja, dziadka czy brata. a jak np ja chce gospodarzyc to niestety nie dostałem, jestem az na 14k miejscu, tylko u mnie żle zrobione ze tata nie zadeklarował mi przepisac wszystkich hektarów i przez to zabrakło punktów.... ale trudno, moze innym razem :) 

#16545 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 07:59

ale w tym naborze to połowa jest fikcyjnych rolników którzy chcwieli wziąśc w dzierżawe zięmię od wójka styjka czy dziadka aby tylko dostac pieniądze a i tak ten  dziadek będzie w tej ziemi robił

Eeeeeee przesadzasz. Może 20% to kombinatorzy i z 3% to osoby którym ojciec dał po kilka ha między dzieci i zwiną 200-300 tys. W tamtych naborach było tak samo tyle że naboru nie było od 2011 r i się ludzi nazbierało.

#16546 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 09:02

Mam nadzieje że przesuną troszke wiecej niż 900 miejsc bo jestem na pozycj 92xx musze cierpliwie czekać.

#16547 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 15:01

panowie a jak mam zarejestrowac umowe dzierzawy w starostwie to ta umowe dzierzawy oni biora ode mnie bo jak sie pytalem kiedys to tak mowili ze ta umowe biora i jak to zarejestrowac w starostwie bo musze zarejestrowac i wziasc wypisy z rejestru gruntów ?

#16548 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 15:38

czemu akurat do 9 grudnia?

bo komisja na zatwierdzenie przesuniecia ma 2 miesiące

#16549 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 16:27

Panowie teraz pytanie torche z innej beczki, młody rolnik w tym roku załapny i juz praktycnzie na finiszu _skłądamy o płatność i teraz tutaj moje pytanie czy te 100tyś z tegorocznego naboru na MR może być wkładem własnym na modernizacje z PROWU 2015?

#16550 Share MarcinCiesz

MarcinCiesz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 16:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie czy można kupić mlekomat na młodego rolnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16551 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 21 listopad 2014 - 17:10

kolego z 1106x, jak by przesunęli do 11 tys, to jest szansa dla ciebie, bo napewno część ludzi nie będzie w stanie spełnić wymagań i złożyć wniosku o płatność, ale czy to będzie 5 czy 10% tego nikt nie wie, trzeba czekać do końca terminu

Tylko mogło by się  wszystko wyjaśnić przed nowym naborem..bo będę żył nadzieją że dostane w tym naborze a w marcu bądź kwietniu okaże się że jednak nie znajdzie się kasa..a nabór zrobią np w grudniu tego roku i przepadnie mi..a co roku tez naboru robić nie będą. To wszystko jest skąplikowane :)

#16552 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 17:35

Panowie teraz pytanie torche z innej beczki, młody rolnik w tym roku załapny i juz praktycnzie na finiszu _skłądamy o płatność i teraz tutaj moje pytanie czy te 100tyś z tegorocznego naboru na MR może być wkładem własnym na modernizacje z PROWU 2015?

kolego temat był wałkowany juz kilka razy. nie może być to połączone

#16553 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 17:46

Tylko mogło by się  wszystko wyjaśnić przed nowym naborem..bo będę żył nadzieją że dostane w tym naborze a w marcu bądź kwietniu okaże się że jednak nie znajdzie się kasa..a nabór zrobią np w grudniu tego roku i przepadnie mi..a co roku tez naboru robić nie będą. To wszystko jest skąplikowane :)

no ale niestety tak to wygląda, dlatego nie rozumieją tego nawet ludzie z agencji z którymi rozmawiałem, bo wiedzą, że kasa może się pojawić i w marcu, a Sawicki gada o nowym naborze w tym roku, ja jestem poniekąd o podobnej sytuacji jak ty i też bym nie wiedział co robić jak by się zrobili nowy nabór, ale nic pozostaje nam czekać i dostosowywać się do tego co nam zaserwuje ministerstwo

#16554 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 17:58

panowie a jak mam zarejestrowac umowe dzierzawy w starostwie to ta umowe dzierzawy oni biora ode mnie bo jak sie pytalem kiedys to tak mowili ze ta umowe biora i jak to zarejestrowac w starostwie bo musze zarejestrowac i wziasc wypisy z rejestru gruntów ?

Umowe Ci zarejestrują jak złożysz wniosek o rejestrację wraz z umową (zrób sobie ksero potwierdzone notarialnie bo agencja też umowę chce i musisz ją mieć w razie kontroli). Starostwo ma 30 dni na rejestrację, w tym czasie otrzymasz pocztą wypisy z rejestru gruntów na których będziesz widniał jako dzierżawca. Tak było u mnie.

#16555 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 21 listopad 2014 - 18:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Minister Sawicki obiecuje i obiecuje a jak to ma niby wyglądać?Nowy nabór niby w grudniu,no niech by to był styczeń bądź luty a tu jeszcze obiecanych 90mln nie dał a obiecuje kolejne... Dobre.. Jestem na ok 10300 miejscu,także czekam

Edytowany przez MarcinZetor8011, 21 listopad 2014 - 18:12.

#16556 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 21 listopad 2014 - 18:50

no ale niestety tak to wygląda, dlatego nie rozumieją tego nawet ludzie z agencji z którymi rozmawiałem, bo wiedzą, że kasa może się pojawić i w marcu, a Sawicki gada o nowym naborze w tym roku, ja jestem poniekąd o podobnej sytuacji jak ty i też bym nie wiedział co robić jak by się zrobili nowy nabór, ale nic pozostaje nam czekać i dostosowywać się do tego co nam zaserwuje ministerstwo

Jeśli ogłoszą nabór w tym roku to ja raczej będę składał wniosek, ojciec złożył wniosek na modernizacje i też słyszał różne rzeczy..że niby wszyscy mieli dostać itp a wyszło zupełnie inaczej. rachunkowość i tak bym musiał prowadzić bo planuje składać wniosek na modernizacje.

#16557 Share mataxenon

mataxenon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 18:53

witam wszystkich, mam takie pytanko. mój ojciec ma złożony wniosek na modernizacje na maszyny, teraz właśnie po aktualizacji jest prawie na czele stawki, ja mam złożony wniosek na młodego rolnika, jestem na 118xx, moje pytanie brzmi: jak będzie to wyglądało, jak teraz tato weźmie maszyny a ja  bym się dziwnym trafem załapał na młodego to będzie mi mógł zapisać/wydzierżawić gospodarstwo, czy po prosty przepadnie ? :/ 

#16558 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 19:06

Jeżeli w biznesplanie na MGR były uwzględnione działki które miały by być wydzierżawione w ramach MR to niestety nie będzie można skorzystać z tego drugiego programu. Przez 5 lat działki są 'zablokowane'.

#16559 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 19:19

ktos wczesniej pisal ze w takiej sytuacji wszystkie zobowiazania przechodza z ojca na syna i moze wziasc mlodego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16560 Share kipus26

kipus26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 19:49

Umowe Ci zarejestrują jak złożysz wniosek o rejestrację wraz z umową (zrób sobie ksero potwierdzone notarialnie bo agencja też umowę chce i musisz ją mieć w razie kontroli). Starostwo ma 30 dni na rejestrację, w tym czasie otrzymasz pocztą wypisy z rejestru gruntów na których będziesz widniał jako dzierżawca. Tak było u mnie.

Możesz powiedzieć ile płaciłes za ten wypisy z rejestru gruntów ? u mnie chcą 50 zł  od działki a ze działek mam 30 to niezła kwota wychodzi .... Czy te wypisy sa koniecznie potrzebne ? na umowie z Anr jest wszystko podane to co na wypisie