Polecane posty

adrian3005    49

Jeżeli cena się zmieni o 15 % to nic nie robią z tych powodów, ważne aby wydatkować 70 % kasy

 

 a jeżeli zmieniać to można, robi się zmianę do biznes planu i czeka sie parę dni na zgodę i jest ok.

Ja tak robiłem, pierw miałem wpisany traktor, a potem zmieniłem na maszyny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie spotkałem się z faktem, żeby Agencja nie wyraziła zgody. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem co oni za pismo mi chcą wysłać. Musiałem zmiane zrobićw biznes planie, ponieważ musiałem dopisać jedna działkę, bo mi doszła. I Oświadczenie o służebności.

Wyjaśni mi to ktoś?

Edytowano przez kondzio1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A no to jeśli zrobiłeś zmianę w biznesplanie to wszystko jasne :) Pismo przyjdzie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I po takim czymś długo czeka się na pieniążki?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Od momentu zatwierdzenia wniosku o płatność przez osobę prowadząca 2-3 tygodnie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od złożenia tych poprawek minął tydzień w takim razie trzeba cierpliwie czekać. Pozdrawiam freetaxi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

q

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmiany musisz robić z sensem oczywiście :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

v

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wydatkowane musisz mieć minimum 70 000 PLN. Potem znowu zmiana do wniosku i trzeba coś dokupić.  


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myślałem,że szybciej przeleją pieniądze. A tu jeszcze ta zmaiana z tą działką i służebności  wiec pewnie się przeciągnie :( . Miałem jechać zamówić maszyny, ale w takim razie musze się wsytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Niestety trochę to trwa. Ale na zatwierdzenie zmian arimr ma 14 dni wiec nie tak długo i dostaniesz decyzję o zatwierdzeniu zmiany założeń biznesplanu, to to pismo. Bo do wniosku o płatność lepiej nie otrzymywać pism bo raczej niemiłe informacje tam są tak jak pisałem:-)

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Endriu42  

To kiedy mógłbym się spodziewać pieniędzy? Z decyzją nic nie przyszło. Wiec załatwiłem wszystkie formalności:akt notarialny, KRUS, itp. Później dostalem tel. z agencji o zmianie, bo doszła mi jedna działka i musiałem napisać oświadczenie w sprawie służebności. Czekam.

Pozdrawiam. . .   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Od wystawienia zlecenia płatności ok. 3 tyg. do wypłaty plus minus tydzień. Zlecenia nie zrobią zanim nie zatwierdzą zmiany biznesplanu. Jeśli zmiana zatwierdzona i wszystko ok we wniosku o płatność to do wypłaty te właśnie ok. 3 tyg.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Nie wiem co oni za pismo mi chcą wysłać. Musiałem zmiane zrobićw biznes planie, ponieważ musiałem dopisać jedna działkę, bo mi doszła. I Oświadczenie o służebności.

Wyjaśni mi to ktoś?

 

miałem podobnie - na podstawie wypisów z rejestrów gruntów zmieniła mi się delikatnie powierzchnia użytków rolnych, po poprawkach przyszło pismo, że wyrażają zgodę na zmianę w PRG i po 3 tyg. jakoś kasa była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Widzę, że nie wszyscy, którzy składali wnioski o przyznanie pomocy w ramach młodego są dostatecznie poinformowani, że załapali się na premię po ostatnich przesunięciach. Przed chwilą dzwonił do mnie klient, który odzywał się w zimę w sprawie pozyskania środków na działalność gospodarczą. Okazało się dzisiaj, że nawet nie wiedział, że znalazł się na "żółtej". Ot, taka informacja na święta :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

z tej ostatniej listy na pewno jeszcze ktoś odpadnie i Ci co są obecnie poza otrzymają premie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Myślałem,że szybciej przeleją pieniądze. A tu jeszcze ta zmaiana z tą działką i służebności  wiec pewnie się przeciągnie :( . Miałem jechać zamówić maszyny, ale w takim razie musze się wsytrzymać.

 

a CO MASZ NIE TAK ZE SŁUŻEBNOŚCIĄ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Dzisiaj dotarła decyzja z przesunieć. Mam pytanie do freetaxi: czy posiadająć budynek w ktorym utrzymywane są zwierzęta brata mogę mu go wydzierzawic? Jak to bedzie widziane przez agencje czy moga być z tego problemy?


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

skoro też dostałem decyzje, to czy muszę przejść na Vat?

 

i jeżeli nie muszę być na Vat-cie to czy przy rozliczaniu tych pieniędzy agencja będzie brała ceny netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam załapałem się na zółta listę własnie dzisiaj przyszedł list z agencji i teraz mam do was pytanie może mi pomożecie gdyż w biznesplanie na działkach które mam przejąć są buraki na 1,5 ha ale nie mam kontraktacji na siebie tylko na ojca a nowe dopłaty cukrowe są teraz do powierzchni działki na której są (do ha)a nie tak jak było to w dniu składania wniosku następna sprawa która mnie zastanawia to zazielenienie czy cały biznesplan bedzie musiał uledz zmianie gdyż wszyscy beda musieli rozliczyć sie z zazielenieniem?  W papierach mam napisane ze prowadze działalnośc od 2014 roku do 2019roku wiec na ten dzień nic się kupy nie trzyma ponieważ na obecną chwilę nie prowadzę gospodarstwa .

Edytowano przez AnneCrafting

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
archi106

Ze służebnością miałem tak, że budynki gdzie znajdują się na działce babcia ma wymówione do śmierci i musiałem napisać oswiadczenie że nie prowadzi działalności i jest na emeryturze i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj