Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31557 odpowiedzi na ten temat

#16461 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 20:17

kaczus oni mają czas podobno do 10 grudnia w sprawie tego naszego naboru z maja i może być tak, że przesuną kasę dla 900 miejsc a za jakiś czas ogłoszą nowy nabór na nowy PROW, a druga opcja to, że zapomną o tym naborze z maja i będziemy musieli składać drugi raz... W sumie mi to lotto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:57
  •  

#16462 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 20:19

z tego co piszą na temat modernizacji nowej, to młodzi rolnicy mają dostawać w pierwszej kolejności, ale nie wiadomo, jak to wyjdzie  w praktyce

#16463 Share kaczus

kaczus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 20:33

No wiem tez gdzieś to czytałem może nawet na forum. Mi tak do końca nie bo jestem 450 w kolejce i wolał bym aby przesunęli i było to przed ogłoszeniem kolejnego naboru. Chyba że dostanę z przesunięcia i drugi raz jak złoże w nowym naborze   :D  :P   było by bajecznie haha

Mi z tych wszystkich programów najbardziej podobał mi się ten co można było zrobić płytę pod obornik + zbiornik na gnojowicę dali połowę kasy do przodu drugą połowę po skończonej robocie 100 % dofinansowania . Zeby było tak ze po prostu składa się dokumenty np na ciągnik za 250 tysi i dają te 50% (młodym 60) przed inwestycją a na jaj realizację mamy np 100 dni to PROW był by bajką  :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#16464 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 17 listopad 2014 - 21:05

z tego co piszą na temat modernizacji nowej, to młodzi rolnicy mają dostawać w pierwszej kolejności, ale nie wiadomo, jak to wyjdzie  w praktyce

pewnie i tak z 80% to będą "młodzi" :)

kaczus, widać że nie czytałeś projektu nawet pobierznie... nie będzie może aż tak pięknie ale będzie można się starać o zaliczkę (50% wartości dofinansowania) przed realizacją przedsięwzięcia, no chyba że jeszcze to zmienią

Edytowany przez daremw, 17 listopad 2014 - 21:08.

#16465 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 21:09

W nowym PROWie zniknie możliwość uzyskania pieniędzy na zasadzie umów dzierżaw :)

#16466 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 21:10

Nie do końca. Będą mogły być dzierżawy ale tylko do 30 %.

#16467 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 21:26

ale nie oszukujmy się, ten jeden wymóg choćby w ostatnim naborze wykosił by z 50% wnioskujących, myślę, że teraz spokojnie będzie starczało pieniędzy dla wszystkich wnioskująych

#16468 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 21:31

Pieniędzy wystarczy bo będzie ich więcej. Co rok robić nabór dla 7-8 tys młodych i dostają wszyscy bez kolejki. 

#16469 Share kaczus

kaczus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 21:34

pewnie i tak z 80% to będą "młodzi" :)

kaczus, widać że nie czytałeś projektu nawet pobierznie... nie będzie może aż tak pięknie ale będzie można się starać o zaliczkę (50% wartości dofinansowania) przed realizacją przedsięwzięcia, no chyba że jeszcze to zmienią

Pominąłem ten ważny jak i istotny fakt Zwracam Honor  ;)  trochę to czytałem ale szczerze mówiąc czytałem to późnym wieczorem jednym okiem  :D

#16470 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 listopad 2014 - 21:57

No wiem tez gdzieś to czytałem może nawet na forum. Mi tak do końca nie bo jestem 450 w kolejce i wolał bym aby przesunęli i było to przed ogłoszeniem kolejnego naboru. Chyba że dostanę z przesunięcia i drugi raz jak złoże w nowym naborze   :D  :P   było by bajecznie haha

Mi z tych wszystkich programów najbardziej podobał mi się ten co można było zrobić płytę pod obornik + zbiornik na gnojowicę dali połowę kasy do przodu drugą połowę po skończonej robocie 100 % dofinansowania . Zeby było tak ze po prostu składa się dokumenty np na ciągnik za 250 tysi i dają te 50% (młodym 60) przed inwestycją a na jaj realizację mamy np 100 dni to PROW był by bajką  :D

Dokładnie masz taki dylemat jak ja ;) też jestem na ok 450 miejscu ,a nie czasem z tymi przesunięciami nie było takie mydlenie oczu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16471 Share PatrykBiznes

PatrykBiznes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 22:19

freetax gdzie znalazleś takie info od sawickiego ? możesz zacytować z jakiegoś wywiadu ?

#16472 Share lukasz13112005

lukasz13112005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 22:25

Przy dużej hodowli paszowóz spełnia dwie funkcje - usprawnia zadawanie paszy (nie latasz z taczką i wiadrami) i w pewnym stopniu poprawia mleczność. Pasza jest wymieszana, rozdrobniona i chodzi o to że krowa jej więcej zje. Stąd podwyższy mleczność. Żeby mieć wydajność trzeba mieć dobrą genetykę w stadzie. To podstawa. Możesz 

Bajki o tym że się nic nie psuje można głupim opowiadać. Można ograniczyć psucie biorąc kilkadziesiąt cm kopca co dzień. Ale trzeba mieć stado. Dyskówke Ci odradzam. Nie masz aż tyle obszaru żeby się śpieszyć z koszeniem. Duża bębnowa kosiarka wystarczy - nie boi się kretowin, nierówności, koszt napraw śmieszny. 

Ziemi kup za premię - to zawsze lokata kapitału. Aby nie za chore sumy.

Pawelol, ale ja nie powiedziałem, że się nie psuje, tylko że nie wiem;)Z tą kosiarką to może masz rację , myślałem o dyskówce, bo w tą pryzmę to chciałbym z 10-15 ha na raz zbierać(biorę firmę do tego)ale może i tą rotacyjną jakoś dam radę od świtu do nocy;)Co do ziemi to u nas chore sumy i nikt nie chce sprzedać a klasa 5-6 czasem trafia się 4 :) cena za 1 ha łąki 40tys.Dzięki za wyczerpującą konwersację, spróbuje chyba tego paszowozu,a tą dyskową sobie odpuszczę. Kiedyś napiszę czy było warto;)

#16473 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 18 listopad 2014 - 10:00

freetax gdzie znalazleś takie info od sawickiego ? możesz zacytować z jakiegoś wywiadu ?

chociażby w agrobiznesie emitowano wywiad z nim i tam właśnie o tym wsponiał

#16474 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 11:10

a ja mam pytanko co do interpretacji tych 30 % dzierżawy 

"Przynajmniej 70% minimalnej wielkości (średniej krajowej lub wojewódzkiej) stanowi własność beneficjenta lub dzierżawę z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub JST."

Taki oto cytat znalazłem projekcie PROWu. Ja rozumiem to tak, że na przykładzie mojego woj. (lubelskie gdzie średnia jest mniejsza od średniej krajowej):
Aby spełnić warunki muszę mieć na siebie 70% z 10,42ha czyli 7,30ha a reszta mogę mieć dowolną ilość dzierżaw. 
Bo wcześniej interpretowałem to tak, że jak mi rodzice przepiszą powiedzmy 20ha to ja mogę dobrać max 6 ha dzierżawy. 

A wy jak to rozumiecie? 

Edytowany przez melon10641, 18 listopad 2014 - 11:11.

#16475 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 11:42

ja też uwazam ze tych przesunięć srodków  na MR nie bedzie

#16476 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 11:47

Według słów Pana Ministra Sawickiego nabór ma być jeszcze w tym roku. Czas pokaże czy to prawda. Jeśli chodzi o zasady to jest parę istotnych zmian. Szczegóły znajdziesz na w projekcie PROW 2014-2020 na stronie minrol.gov.pl

Freetaxi orientujesz się w takiej kwestii: jeśli mam w biznesplanie zaznaczone że do produkcji roślinnej będę używał stodoły i jest tam zaznaczone że będzie to dzierżawa to umowa ma być dzierżawy czy użyczenia? Pytam bo mówiliśmy na tym forum o użyczeniu sprzętu i użyczeniu budynków.

#16477 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 12:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) icon_share.png freetaxi to jest to tak?

Tabela 1.2 w PRG.

Tabela 1.2 Opis planowanych zmian w gospodarstwie (w nawiązaniu do powyżej wybranych opcji).          

tutaj?

dzwoniłem dzisiaj do babki z ARiMR ale powiedziała, że już się nie zajmuje MR.... i dała mi nr do faceta który powiedział mi, że mogę złożyć za jednym zamachem zmianę wniosku i wniosek o płatność

składam:

-wniosek o płatność

-umowy dzierżawy

-zaśw z krus o ubezpieczeniu jako rolnik

i coś jeszcze?

#16478 Share Nickk

Nickk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 16:15

Freetaxi orientujesz się w takiej kwestii: jeśli mam w biznesplanie zaznaczone że do produkcji roślinnej będę używał stodoły i jest tam zaznaczone że będzie to dzierżawa to umowa ma być dzierżawy czy użyczenia? Pytam bo mówiliśmy na tym forum o użyczeniu sprzętu i użyczeniu budynków.

Ja na umowie dzierżawy dodałem adnotację, że oprócz gruntów wydzierżawiam również od tej osoby również stodołę o powierzchni takiej i takiej na działce X.

Będzie ok? :)

Tylko z tą stodołą to tak wyszło - mam 220 m^2 (tak podała mi osoba wydzierżawiająca), a teraz wziąłem wyciąg z kartoteki budynków i jest tam powierzchnia 160 m^2. Raczej to nie będzie problem i dyrektor agencji zaakceptuje tę zmianę? (bo pismo pewnie trzeba napisać o zgodę) :)

Pozdrawiam

#16479 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 17:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy w umowie o dzierzawie g r w punktcie wysokosc czynszu podac nie dotyczy czy lepiej wpisac kwote

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16480 Share Majcin

Majcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 17:43