Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#16441 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 16:33

Jeśli rodzice są właścicielami działek to musisz podać w umowie dane obojga. Oczywiście muszą też oboje złożyć swoje podpisy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:24
  •  

#16442 Share zalewski3060

zalewski3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 16:48

Witam wszystkich. Złożyłem wniosek o płatnośc na MR 13 pażdziernika . Do tej pory żadna poprawka ani decyzja mi nie przychodzi. Może byc coś nie tak?

#16443 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 16:54

Myślę, że wszystko w porządku. U moich klientów pierwsze telefony z informacją o ewentualnych uzupełnieniach czy poprawkach pojawiały się po 2 tygodniach od złożenia wniosku. Czekaj cierpliwie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#16444 Share zalewski3060

zalewski3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 16:59

Ok serdeczne dzięki :).

#16445 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 17:03

przecież możesz kupić 5-letnią..

Taaaa, maszyna nie dotowana, sprzedawca musi mieć działalność gospodarczą związana ze sprzedażą maszyn rolniczych. W dodatku nikt nie wie od kiedy owe 5 lat liczyć, czy od dnia zakupu, 1 rejestracji (ciągnik), czy może wyjazdu z fabryki. Trafienie na taką maszynę jaką się chce, która spełnia wszystkie te warunki to jak znalezienie igły w stogu siana. 

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#16446 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 17:16

Witam wszystkich. Złożyłem wniosek o płatnośc na MR 13 pażdziernika . Do tej pory żadna poprawka ani decyzja mi nie przychodzi. Może byc coś nie tak?

Zakładając że po 2 tyg sprawdzili Ci czy wsio ok - 27 października - daj ok 4 tyg na przelanie kasy. Czyli jeszcze max tydzień i powinieneś mieć przelew. 

#16447 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 17 listopad 2014 - 17:31

U mnie po 5 tygodniach od złożenia wniosku serdeczna Pani zadzwoniła, że mam coś tam źle w księgach wieczystych, że mam budynki, zrobiłem 400 km tamtego dnia i na koniec się okazało że Pani nie potrafi czytac ksiąg wieczystych ( budynki były wpisane na każdej działce, lecz były na szarym tle, a zapisy na szarym tle nie wnoszą zmian w działkach)

Więc może i kasę bym już miał, ale jak tacy pracownicy są to trzeba czekac do 6 grudnia.

Kolega śmiał się , że na mikołaja mi przyślą ;-) 

#16448 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 17:48

Wiem, że masa nauki i praktyki przede mną.Liczyłęm, że poza ułatwieniem pracy paszowóz przyniesie duży wzrost wydajności krów, zwłaszcza że krowy nie będą już podążać codziennie tyle kilometrów.Jeżeli chodzi o bilansowanie pasz to skorzystałbym z porad żywieniowców tak jak mój znajomy, który opiera się na takim właśnie schemacie. Na jego podstawię myślę też określić ilość upraw bo on ma 40 sztuk czyli wszystkiego na pół ;) A ja tych krów to cały czas bym nie trzymał na oborze tylko codziennie na 1,5 godz bym wyganiał koło domu. A z tą kukurydzą to nie wiem, bo pierwszy raz  w tym roku zrobiłem kiszonkę(dopiero zacząłem gospodarzyć;)znajomy z 12 hektarów robi 2 pryzmy i nic mi nie mówił o tym, że się psuje, może ma dużo w zapasie;)Mówiłeś, że lepiej pieniądze wydać na coś co przyniesie zysk, co miałeś na myśli. Ja myślałem o paszowozie 5m, wycinaku na tura i dyskówkę 2,40 np Vicona, Lely, reszta kasy na przeróbkę obory.Wiem, że dużo pytań zadaję, ale wolę się dopytać bardziej doświadczonych;)

Przy dużej hodowli paszowóz spełnia dwie funkcje - usprawnia zadawanie paszy (nie latasz z taczką i wiadrami) i w pewnym stopniu poprawia mleczność. Pasza jest wymieszana, rozdrobniona i chodzi o to że krowa jej więcej zje. Stąd podwyższy mleczność. Żeby mieć wydajność trzeba mieć dobrą genetykę w stadzie. To podstawa. Możesz 

Bajki o tym że się nic nie psuje można głupim opowiadać. Można ograniczyć psucie biorąc kilkadziesiąt cm kopca co dzień. Ale trzeba mieć stado. Dyskówke Ci odradzam. Nie masz aż tyle obszaru żeby się śpieszyć z koszeniem. Duża bębnowa kosiarka wystarczy - nie boi się kretowin, nierówności, koszt napraw śmieszny. 

Ziemi kup za premię - to zawsze lokata kapitału. Aby nie za chore sumy.

#16449 Share pawcio018

pawcio018

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 18:26

Czy decyzja KE w związku z przesunięciem dodatkowej kasy to 50 na 50 procent czyli albo pozytywna albo negatywna czy jednak są jakieś wskazania że będzie ona pozytywna biorąc pod uwagę decyzje jakie wydawała komisja w ostatnich latach i obecną sytuacje działania MR ??

#16450 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 18:27

Jeszcze nie wiadomo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16451 Share bilik26

bilik26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnik z zamilowania

Napisany 17 listopad 2014 - 19:09

witam kolegów ! składałem w tym roku dokumęty na MR ale nie stety nie załapałem się :( czy ktoś wie co może się zmienić w naboże na przyszły rok ? jaki będą nowe zasady?

#16452 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 19:14

Według słów Pana Ministra Sawickiego nabór ma być jeszcze w tym roku. Czas pokaże czy to prawda. Jeśli chodzi o zasady to jest parę istotnych zmian. Szczegóły znajdziesz na w projekcie PROW 2014-2020 na stronie minrol.gov.pl

#16453 Share bilik26

bilik26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 19:28

oki  sprawdzę  ale jak wprowadzą kosmiczne wymogi  to odepchą młodych od polskiej wsi a przecież nie oto w tym chodzi....

#16454 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 17 listopad 2014 - 19:38

wymogi mają być spore ale myślę że nie będą jakieś kosmiczne i raczej do przezwyciężenia.

ja dopiero będę przejmował gospodarstwo w przyszłym naborze i liczę na premię tylko pytanie czy po wzięciu premii będę mógł korzystać z MGR z prow 2014-2020, nasunęło mi się to pytanie jak zauważyłem podobne pytanie (tylko z niskotowarowymi i MR) i czy jakaś karencja obowiązuje po wzięciu premii. mam nadzieję że nie bo w planach spore inwestycje :)

#16455 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 19:42

Pewnie, że będziesz mógł skorzystać z MGR. Najciekawszym zapisem w nowym MR będzie chyba te 5 lat na KRUSie... :ph34r:

#16456 Share bilik26

bilik26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 19:43

też planuję spore inwestycje a jak to wyjdzie to zobaczymy:))

#16457 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 19:53

mlodyhef zapis jak zapis, mnie on jakoś w oczy nie kole, nie mam z tym problemu :)

#16458 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 19:56

Również nie mam z tym żadnych obiekcji, ale podejrzewam, że znajdą się tacy którzy ze względu na tak długi KRUS zrezygnują z premii. Ale co będzie dowiemy się w niedalekiej przyszłości ^^

#16459 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 19:59

już jest dużo takich osób które drażni chociażby 1 rok i są gotowi zabić aby tylko to ominąć he he

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16460 Share kaczus

kaczus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 20:14

Mi to tam różnicy nie robi :) ja aby jestem ciekaw jak potoczą się dalej te sprawy z MR bo najpierw piszą o przesunięciach teraz cisza...  za chwile informacja ze kolejny nabór jeszcze w tym roku i co to robić czekać czy składać. Dziwna sprawa