Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31552 odpowiedzi na ten temat

#16421 Share andi_25

andi_25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 18:33

Witam, jestem tu nowy i mam małe pytanko odnośnie MR, czy słyszał ktoś z Was lub miał kontrolę na miejscu z agencji, po złożeniu wniosku o płatność, ponoć w łódzkim prawie u każdego w ciągu 2 tygodni po złożeniu wniosku jest kontrola, mierzą działki przejęte w PRG i sprawdzają dokumenty(umowy dzierżawy, akty)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:21
  •  

#16422 Share lukasz13112005

lukasz13112005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 19:47

Tylko paszowóz nie da mu dochodu a wręcz odwrotnie - obciąży gospodarstwo. Nie lepiej za te pieniądze kupić coś co przyniesie zysk? O to chodzi żeby te pieniądze potraktować jak swoje i wydać jak najlepiej. 

Co masz na myśli? Myślałem że paszowóz najszybciej przyniesie zysk...:) To jest tylko jeden z powodów dla których chcę go kupić. Drugi może i ważniejszy jest taki, że do najbliższego pastwiska mam 2 km i po pierwsze ja tracę codziennie 2 godz. na wyganianiu krów, a po drugie myślę że krowy też na tym tracą jak zrobią 4 km każdego dnia w sezonie. Zaznaczam, że jestem początkujący dlatego pytam.Do tej pory byłem nauczycielem  wf, ale los spłatał mi figla i musiałem zmienić branżę;)

#16423 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 20:07

Tylko paszowóz nie da mu dochodu a wręcz odwrotnie - obciąży gospodarstwo. Nie lepiej za te pieniądze kupić coś co przyniesie zysk? O to chodzi żeby te pieniądze potraktować jak swoje i wydać jak najlepiej. 

Jakby była możliwość zakupu używanych maszyn to wtedy byłyby wydane z sensem. A tak kupuje się  nowe a często to przerost formy nad treścią bo płacisz 3 razy drożej niż maszyna używana w bdb stanie

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#16424 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 21:37

Co masz na myśli? Myślałem że paszowóz najszybciej przyniesie zysk... :) To jest tylko jeden z powodów dla których chcę go kupić. Drugi może i ważniejszy jest taki, że do najbliższego pastwiska mam 2 km i po pierwsze ja tracę codziennie 2 godz. na wyganianiu krów, a po drugie myślę że krowy też na tym tracą jak zrobią 4 km każdego dnia w sezonie. Zaznaczam, że jestem początkujący dlatego pytam.Do tej pory byłem nauczycielem  wf, ale los spłatał mi figla i musiałem zmienić branżę ;)

Paszowóz ułatwi pracę - tylko tyle. Gdybyś miał 40 sztuk - wtedy paszowóz wskazany bo za dużo roboty na taczkę. Teraz podniesiesz sobie koszt wyprodukowania mleka przez tą kupę złomu, nic więcej.  Wiesz czym grozi trzymanie krów na łańcuchu cały rok? Skracasz jej życie, krowa się męczy bo nie chodzi, to też podnosi koszty bo zamiast 8 -10 laktacji masz 5-6. Masa nauki i praktyki przed Tobą. Bilansowanie pasz musisz umieć, ogarnąć ile jakiej uprawy potrzebujesz żeby mieć czym krowy karmić cały rok. Licz się z tym że np kiszonka z kukurydzy bardzo się psuje jak jest ciepło. 

Jakby była możliwość zakupu używanych maszyn to wtedy byłyby wydane z sensem. A tak kupuje się  nowe a często to przerost formy nad treścią bo płacisz 3 razy drożej niż maszyna używana w bdb stanie

Używana w dobrym stanie - koszt wyniósłby połowę nówki albo i mniej a robota tak samo wykonana. Zgodzę się. Jest jeszcze jeden aspekt - zachodnia maszyna jest wykonana ze stali a nie z ciasta jak te nowe nasze. 

#16425 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 21:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) do kosztu paszowozu trzeba doliczyć ropę która spali ciągnik przy nim.

#16426 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 23:12

przecież możesz kupić 5-letnią..

#16427 Share lukasz13112005

lukasz13112005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 08:32

Paszowóz ułatwi pracę - tylko tyle. Gdybyś miał 40 sztuk - wtedy paszowóz wskazany bo za dużo roboty na taczkę. Teraz podniesiesz sobie koszt wyprodukowania mleka przez tą kupę złomu, nic więcej.  Wiesz czym grozi trzymanie krów na łańcuchu cały rok? Skracasz jej życie, krowa się męczy bo nie chodzi, to też podnosi koszty bo zamiast 8 -10 laktacji masz 5-6. Masa nauki i praktyki przed Tobą. Bilansowanie pasz musisz umieć, ogarnąć ile jakiej uprawy potrzebujesz żeby mieć czym krowy karmić cały rok. Licz się z tym że np kiszonka z kukurydzy bardzo się psuje jak jest ciepło. 

Wiem, że masa nauki i praktyki przede mną.Liczyłęm, że poza ułatwieniem pracy paszowóz przyniesie duży wzrost wydajności krów, zwłaszcza że krowy nie będą już podążać codziennie tyle kilometrów.Jeżeli chodzi o bilansowanie pasz to skorzystałbym z porad żywieniowców tak jak mój znajomy, który opiera się na takim właśnie schemacie. Na jego podstawię myślę też określić ilość upraw bo on ma 40 sztuk czyli wszystkiego na pół;) A ja tych krów to cały czas bym nie trzymał na oborze tylko codziennie na 1,5 godz bym wyganiał koło domu. A z tą kukurydzą to nie wiem, bo pierwszy raz  w tym roku zrobiłem kiszonkę(dopiero zacząłem gospodarzyć;)znajomy z 12 hektarów robi 2 pryzmy i nic mi nie mówił o tym, że się psuje, może ma dużo w zapasie;)Mówiłeś, że lepiej pieniądze wydać na coś co przyniesie zysk, co miałeś na myśli. Ja myślałem o paszowozie 5m, wycinaku na tura i dyskówkę 2,40 np Vicona, Lely, reszta kasy na przeróbkę obory.Wiem, że dużo pytań zadaję, ale wolę się dopytać bardziej doświadczonych;)

#16428 Share zetzetor

zetzetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 10:49

a kiedy wchodzi już ten nowy program ? ktoś wie ?

#16429 Share wladek19992

wladek19992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 12:20

wpisal ktos z was do wniosku jakies zwierzeta za kase z MR ? albo znacie takie przypadki ??

Edytowany przez wladek19992, 17 listopad 2014 - 12:21.

#16430 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 12:49

Stado podstawowe możesz zakupić za MR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16431 Share Maches

Maches

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 14:08

Wie ktoś coś kiedy i czy beda dadatkowe pieniadze a MR? podobo miało byc na ok 1000os.

#16432 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 14:17

w piątek przyszła poprawka, nie napisane w umowie dzierżawy od kiedy do kiedy dzierżawa, ale punkt nizej pisze ze na 10 lat ;) ehh ta nasza kochana agencja ;) Ale dzisiaj poprawione i wysłane ale wstrzymało płatność troszkę...

#16433 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 14:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mógłbym prosić kogoś o przesłanie tego dokumentu co składa się za każdym razem przy poprawkach. Ten w którym wypisuje się załączniki.

#16434 Share Sysalek

Sysalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 15:54

Witam,

Jestem na etapie pisania umowy dzierżawy od rodziców na potrzeby MR.

Takie pytanie: czy na umowie dzierżawy mam pisać jak wydzierżawiającego jednego z rodziców?

Czy muszą podpisać się oboje, potrzebne są tam wszystkie ich dane?

Dodam, że na niektórych aktach notarialnych ojciec jest właścicielem, na niektórych mama. Na innych oboje są podani. Trzeba kilka umów? Czy mogę napisać jedną umowę, że np. dzierżawię od ojca wszystko i będzie ok?

Rodzice mają wspólnotę majątkową (nie mają rozdzielności, czy jakoś tak).

Ehh, dużo mam tych działeczek... :unsure:

#16435 Share Biniu91

Biniu91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 16:08

Witajcie koledzy,

wniosek o płatność złożyłem 24 października. Zakładając, że obędzie się bez poprawek, o czym jestem przekonany, to kiedy powinienem dostać przelew z agencji? Zależy mi na czasie, bo okazyjnie trafiłem ciągnik i wpłaciłem już przedpłatę dealerowi. Dobrze gdybym jeszcze przed świętami zapłacił resztę bo po nowym roku będę musiał dać za niego więcej. Jak było u was? Po ilu dniach dostaliście pieniądze? 

Pozdrawiam!

#16436 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 16:08

Zrób dla pewności oddzielnie tak jak masz w aktach notarialnych, żeby się nie czepiali w Agencji. Biniu różnie z tym bywa. Z reguły gdy wniosek był kompletny pieniądze były w ciągu miesiąca na kontach. Z tego co się dzisiaj dowiedziałem to wnioski zatwierdzone do 15 grudnia będą wypłacone w tym roku. A reszta na początku przyszłego roku.

Edytowany przez freetaxi, 17 listopad 2014 - 16:10.

#16437 Share Biniu91

Biniu91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 16:24

Ok dzięki. A jeszcze taka sprawa: mam w biznes-planie ciągnik 100KM. Kupuje jednak 95KM. Będzie problem w agencji? Czy np. zrobić aktualizacje jak już dostane pieniądze?

#16438 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 16:26

Nie powinno być problemu. Mieścisz się w widełkach ale może zrób tą zmianę. Tak dla pewności. 

#16439 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 16:27

Witajcie koledzy,

wniosek o płatność złożyłem 24 października. Zakładając, że obędzie się bez poprawek, o czym jestem przekonany, to kiedy powinienem dostać przelew z agencji? Zależy mi na czasie, bo okazyjnie trafiłem ciągnik i wpłaciłem już przedpłatę dealerowi. Dobrze gdybym jeszcze przed świętami zapłacił resztę bo po nowym roku będę musiał dać za niego więcej. Jak było u was? Po ilu dniach dostaliście pieniądze? 

Pozdrawiam!

kolego napewno to Kopernik nie żyje.  Ja tez myslałem ze bedzie bez poprawki a tu kuku, znalezli działke ktorej jestem właścicielem ale nie podałem jej do wniosku( 2 ary w tym rów i krzaki) i musiałem dosyłać wypis z rejestru gruntów. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16440 Share Sysalek

Sysalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 16:31

Dzięki za pomoc. Zastanawiam się teraz jak to ująć. Dwóch wydzierżawiających? Czy wystarczy jeden, a do tego dodatkowy podpis drugiego rodzica?