Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#16221 Share krciczek

krciczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 08:51

Umowy rejestrowałeś w starostwie? Jaki masz profil gospodarstwa? Sama produkcja roślinna? Masz wykształcenie rolnicze?

Umowy nie rejestrowałem, bo nie widziałem takiego wymogu, a umowę dzierżawy podpisałem w gminie i na jej podstawie dostałem nr gospodarstwa i ubezpieczyłem się w krusie. Profil gospodarstwa to produkcja roślinna i sadownictwo. Wykształcenie mam ;) Czy rejestracja tej umowy w starostwie to jest konieczność?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:21
  •  

#16222 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 08:53

Skoro ubezpieczyli się w krusie i nikt nie robił problemów po drodze to powinno być wszystko w porządku.

Edytowany przez freetaxi, 05 listopad 2014 - 08:54.

#16223 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 08:54

Bo mi się wydaje że oni chcą sprawdzić te gospodarstwa które wydają się podejrzane. Sama produkcja roślinna, brak budynków, dziwne działki itp.... To dziwna sytuacja że jedni wymagają rejestracji a inni nie...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#16224 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 08:55

Niekoniecznie. Wydaje mi się, że są to typowania wyrywkowe.

#16225 Share krciczek

krciczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 09:01

Bo mi się wydaje że oni chcą sprawdzić te gospodarstwa które wydają się podejrzane. Sama produkcja roślinna, brak budynków, dziwne działki itp.... To dziwna sytuacja że jedni wymagają rejestracji a inni nie...

Działek nie mam dziwnych, bo mam 3 działki i każda powyżej 4h, budynki i maszyny mam na podstawie umowy użyczenia więc nie wydaje mi się, żeby było coś "podejrzanego" w moim gospodarstwie.

#16226 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 09:02

To przypilnuj sobie całej dokumentacji i będzie dobrze. Nie zapomnij o tych umowach użyczenia. 

#16227 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 10:06

A taką umowę użyczenia trzeba gdzieś potwierdzić, czy to jest tylko aby był papierek dla agencji ?

#16228 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 10:08

Nie. Taka umowa użyczenia nie wymaga potwierdzenia.

#16229 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 10:28

Dzikijohn możesz. 

Czyli mogę prowadzić produkcję roślinną i nie użyczać ani nie dzierżawić żadnego budynku? Wystarczy oświadczenie o tym że płody rolne sprzedam bezpośrednio po zbiorze? A co z ŚOR? Gdzie przechowywać? No chyba, że analogicznie - rozsiewam/pryskam bezpośrednio po zakupie?

#16230 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 10:36

Tak. Można. Płody sprzedajesz bezpośrednio z pola a ŚOR kupujesz i od razu do wykorzystania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16231 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 11:12

znajomy a ARiMR mówił mi że jak mam dzierżawy to bede na 100% kontrolowany dlatego że  chcą sprawdzić czy nie są one fikcyjne. 

mam jeszcze pytanie jeśli mam dzierżawe od sąsiada ( cała dziłaka z budynkami) i on tam mieszka i trzyma ok 150 kurek na jajka to czy nikt sie nie przyczepy za to? oczywiście oprócz podwórka ja uprawia pozostałe grunty.

#16232 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 11:33

A jak to sprawdzą? Masz umowę, w starostwie zgłoszona a nawet jakby właściciel chciał uprawiać i dla picu było zgłoszone to i tak uprawiał będzie bo musieliby kontrolować go jak orze, sieje, pryska, zbiera, sprzedaje, otrzymuje pieniądze i pieniądze wydaje. 

znajomy a ARiMR mówił mi że jak mam dzierżawy to bede na 100% kontrolowany dlatego że  chcą sprawdzić czy nie są one fikcyjne. 

mam jeszcze pytanie jeśli mam dzierżawe od sąsiada ( cała dziłaka z budynkami) i on tam mieszka i trzyma ok 150 kurek na jajka to czy nikt sie nie przyczepy za to? oczywiście oprócz podwórka ja uprawia pozostałe grunty.

To chyba u was tylko taka kontrola. Bardzo dużo osób ma dzierżawy i wątpię żeby wszystkich kontrolowali.....

#16233 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 11:45

Pani rejestrujaca mnie w krusie, mowila ze 90% "mlodych" ubezpieczajacych sie jest na podstawie uimow dzierzawy, ale to moze tak tylko u mnie ;d

#16234 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 11:57

Tak. Można. Płody sprzedajesz bezpośrednio z pola a ŚOR kupujesz i od razu do wykorzystania.

A czy muszę mieć jakieś kwity na to że sprzedałem np pszenice?

#16235 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 11:58

Możesz mieć ale nie musisz.

#16236 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 13:42

A jak to sprawdzą? Masz umowę, w starostwie zgłoszona a nawet jakby właściciel chciał uprawiać i dla picu było zgłoszone to i tak uprawiał będzie bo musieliby kontrolować go jak orze, sieje, pryska, zbiera, sprzedaje, otrzymuje pieniądze i pieniądze wydaje. 

To chyba u was tylko taka kontrola. Bardzo dużo osób ma dzierżawy i wątpię żeby wszystkich kontrolowali.....

mają 5 lat

#16237 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 15:57

witam premię młodego rolnika trzeba przeznaczyć 70% czyli 70 tys. i jest to kwota brutto czyli 54 tys. netto moje pytanie czy przechodząć na vat wystarczy maszyna za 54 tys. zeby rozliczyc się z premią ? i moje 2 pytanie trochę odbiegające o tematu byłbym wdzięczny jakby ktoś powiedział mi krok po kroku co potzreba zrobic by przejść na vat ?jakie dokumenty

#16238 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 16:34

witam premię młodego rolnika trzeba przeznaczyć 70% czyli 70 tys. i jest to kwota brutto czyli 54 tys. netto moje pytanie czy przechodząć na vat wystarczy maszyna za 54 tys. zeby rozliczyc się z premią ? i moje 2 pytanie trochę odbiegające o tematu byłbym wdzięczny jakby ktoś powiedział mi krok po kroku co potzreba zrobic by przejść na vat ?jakie dokumenty

tak zgadza sie rozliczasz sie z ceny brutto. z vatem to jest badzo prosta prawa, musisz iść do urzedy skarbowego i złożyć  zgłoszenie rejestracyjne VAT-R (druk) i opłacic coś ok 170 zł. musisz to zrobić conajmniej dzień przed rozpoczęciem działalności a musi być ona rozpoczęta z dniem 1 dowolnego miesiąca.

#16239 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 17:21

a regon jest potrzebny? bo planuje kupić maszynę z premii MR i ktos mi wspominał o nr. regon więc się trochę pogubiłem i doszukuje informacji :D 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16240 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 18:02

panowie mnie tez ubezpieczyli a nie mam umowy zgloszonej w starostwie ale jak nie mam umowy zgloszonej w starostwie a podatek mam oplacac na wlasciciela tak bo na sibie nie moge to moze byc tak czy jak to trzeba zrobic ?