Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31570 odpowiedzi na ten temat

#1601 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 20:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Fajnie, wyraziles swoja opinie o sobie... skoro niedopuszczasz do siebie bledu. Nawet nie potrafisz konkretnie wyrazic swojej opini a tymbardziej jej bronic:)
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:35
  •  

#1602 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 15 listopad 2010 - 20:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wszystko pięknie tylko powiedzcie mi koledzy po kiego grzyba w technikum jest takie coś jak egzamin zawodowy??Moim zdaniem potwierdza on to że uzyskało się wykształcenie(a nie spało i nic nie robiło :P ) ale mogę się mylić.

#1603 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 21:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Bo egzamin zawodowy daje zawód, a sama szkoła rolnicza nie daje zawodu tylko kwalifikacje rolnicze.
Forza JUVE!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1604 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 listopad 2010 - 21:21

otrzymałem list z ARiMR domyślałem się że to decyzja w sprawie MR jednak nie.. była tam informacja o możliwości zapoznania się z aktami sprawy i wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych rządań oraz informacja , o dacie planowanej decyzji czy to normalna informacja przed decyzją, wysyłana wnioskodawcą?

tak to jest normalne.. babka w arimr w poznaiu mi tłumaczyła ze najpierw przyjdzie to pismo a za kilka dni decyzja.. wiec czekaj na decyzje
:P
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#1605 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 07:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich - czytam wypociny niektórych osób, i chyba forum jest dla nich po to aby się pienić. Każdy z zainteresowanych, który przygotowywał sam dokumenty napewno przeczytał ustawę odnoszącą się do działania MR ( i zapewne nie tylko ). Nie używajcie forum do ubliżania sobie, lecz do wymiany poglądów i informacji - ponieważ niektóre osoby oczekują na jakąś pomoc np w interpretacji jakiegoś przepisu.
Co do tej informacji na temat możliwości zapoznania się z aktami sprawy - dokładnie TAK jak tomash napisał. Każdy kto ubiega się o MR coś takiego otrzymać powinien - i nie ma znaczenia czy przyznano mu pomoc, czy też zabrakło dla niego pieniędzy. Wypełniałem dokumenty dla mojej żony na to działanie, i gdy byliśmy zawieźć poprawki, to bardzo miła pani OR w Kielcach od razu jej dała ten dokument do podpisania i kopię dla nas.
Wczoraj kontaktowałem się z OR, bo czas się kończy i decyzji brak, lecz się dowiedziałem, że decyzja jest rozpatrzona pozytywnie i lada dzień decyzja dotrze do nas - prosiła nas o jeszcze chwilę cierpliwości i podpiszemy umowę - czego również życzę innym.

#1606 Share Sobiecho

Sobiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 13:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Chciałbym się zapytać o co chodzi w tej modernizacji rolnictwa i na czym to polega? Czy znów będą dawać PLN? jakby ktoś mógłby mi odpowiedzieć :P

#1607 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 14:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sobiecho bardzo mądre pytanie zadałes...

#1608 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 15:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moi drodzy.. decyzje dostałem juz jakis czas temu i jestem na etapie przepisywania gospodarstwa. Mam pytanie do tych, którzy sa już w takim punkcie jak ja, czy wam także notariusz dał listę dokumentów które trzeba dostarczyc do niego i na które czeka się po 2-3 tygodnie? Mam na myśli szczególnie wypis z wyrysem z ksiąg wieczystych? Dodam jeszcze ze te wyrysy bedą mnie sporo kosztować ponieważ ziemia która przejmuje składa się z kilku działek i dlatego zawarta ona jest w kilku księgach. (każdy wyrys 150zł) :/

#1609 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 16:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja mam takie pytanie: kiedy następuje podpisanie "umowy"? Po złożeniu wniosku o płatność?

#1610 Share marek20

marek20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 17:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie.dostalem decyzje na MR I CZEKAM NA DECYZJE w sprawie renty struktralnej ojca. czy bende mugl skladac na modernizacje czy nie? i na czym polega ta modernizacja?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1611 Share aadam

aadam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 18:10

A ja mam takie pytanie: kiedy następuje podpisanie "umowy"? Po złożeniu wniosku o płatność?

właśnie mógłby ktoś na to odpowiedzieć? i ile trzeba czekać na pieniądze po złożeniu wniosku?
a odnośnie pytania wyżej to musisz mieć gospodarstwo na sobie żeby ubiegać się o pomoc na modernizacje.

#1612 Share LukaszMewa

LukaszMewa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 20:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A do kogo mam zadzwonić aby sie dowiedzieć o decyzji w sprawie MR? do osoby która rozpatrywała mój wniosek czy do biura ARIMR???

#1613 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 21:08

Moi drodzy.. decyzje dostałem juz jakis czas temu i jestem na etapie przepisywania gospodarstwa. Mam pytanie do tych, którzy sa już w takim punkcie jak ja, czy wam także notariusz dał listę dokumentów które trzeba dostarczyc do niego i na które czeka się po 2-3 tygodnie? Mam na myśli szczególnie wypis z wyrysem z ksiąg wieczystych? Dodam jeszcze ze te wyrysy bedą mnie sporo kosztować ponieważ ziemia która przejmuje składa się z kilku działek i dlatego zawarta ona jest w kilku księgach. (każdy wyrys 150zł) :/

U mnie jak 2 lata temu przepisywaliśmy gospodarstwo to wyrys był tylko potrzebny do tej ksiagi wieczystej w której były 2 działki i jedna ojciec sobie zatrzymał a drugą przepisał na mnie, napozostałe były potrzebne odpisy z akt wieczystych i odpis z geodezji. w geodezji zapłaciliśmy 120zł (za 5 ksieg wieczystych w których było 9 działek).
+ 90zł za wyrys tej jednej działki.

#1614 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 14:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki, nareszcie ktoś na cos odpowiedział konkretnie. Więc najwyraźniej od tamtej pory stawki się zmieniły, ja równiez mam 5 ksiąg i za każdą 150zł+15zł :/

#1615 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 14:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzwonilem dzis do agencji i w sprwaie mojego wniosku i ootrzymalem informacje ze we wnisoku jest wszystko dobrze i ze,jest w systemie ale oczekuje na dostepnosc srodków i teraz moje pytanie jesli złozylem wnisoek gdy pula przekroczyła 100%(było cos pod 113%) to moge dostac decyzje odmowną? Czy to było tak ze kasa byla dla 100% czy 120%?

a i pytałem jeszcze o to wykształcenie to koles powiedzial ze po technikum rolniczym powinno raczej wystarczyc swiadectwo, ale musial by zobaczyc jak jest na nim zapis odnosnie tego wyksztalcenia ze szkoly mają rózne zapisy a po zawodowce ze trzeba miec tytul kwalifikacyjny i troche to dla mnie dziwne ze po technikum sa rózne swiadecta

#1616 Share aadam

aadam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 16:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) z pieniędzmi to jest tak że jest tylko dla 100% sama nazwa mówi a wnioski przyjmuje się na 120 dlatego że zawsze parę osób odpadnie np. nie spełniają wymagań czy zrezygnują

#1617 Share marecki171

marecki171

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 17:02

właśnie mógłby ktoś na to odpowiedzieć? i ile trzeba czekać na pieniądze po złożeniu wniosku?
a odnośnie pytania wyżej to musisz mieć gospodarstwo na sobie żeby ubiegać się o pomoc na modernizacje.

Nie podpisuje się żadnej uowy po prostu dostarczacie resztę załączników, otrzymujecie w arimr potwierdzenie że wszystkie dokumenty są dostarczone i czekacie na kase. To wszystko. Na pieniądze czeka się około miesiąca.

#1618 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 17:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja dzisiaj dostałem pismo z agencji a konkretnie zawiadomienie o niezałatwieniu sprawy w terminie i podali termin załatwienia sprawy ;) jeszcze troszeczkę muszę poczekać ;)

#1619 Share pio46

pio46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 17:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Orientuje sie ktoś jak wygląda sytuacja w oddziale WLKP. Sam mam numer ok 670 i jakieś 2 tygodnie temu oddałem poprawki.Miła pani w ARIMR powiedziała , że ma dużo pracy i jeszcze trzeba poczekać. Czy dostał ktoś już decyzje z okolicy mojego numeru?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1620 Share LukaszMewa

LukaszMewa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 18:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a skąd wiecie jaki macie numer???