Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#16041 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 20 październik 2014 - 16:15

No i jest klops. Umowa została podpisana w gminie i przez Sekretarza potwierdzona stosownymi pieczęciami. Teraz chcę to zgłosić do starostwa i niech tam to zarejestrują. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 22:09
  •  

#16042 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 20 październik 2014 - 17:02

a gdzie jest napisane, że dzierżawa ma być zgłoszona w starostwie w ewidencji gruntów?

przecież jest tylko mowa o umowie z datą pewną, czyli poświadczoną przez urząd?

#16043 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 20 październik 2014 - 17:13

W moim przypadku bez pieczątki i zatwierdzenia przez startostwo w krusie nie było szans się ubezpieczyć :) A co za tym idzie to już wiadomo..

Co do kopii, ja u notariusza zrobiłem umowę dzierżawy (nt. którą wziąłem właśnie ze starostwa gdzie polecono właśnie używać ich druków) za 40 zł razem z 4 kopiami za potwierdzeniem notarialnym (jedna do krus, jedna do starostwa, jedna do wniosku o płatność)

Umowy dzierżawy nie interesują gminy i wcale tam nie trafiają, bynajmniej tak mówiła mi znajoma która tam pracuje. Dopiero przy przekazaniu gospodarstwa nakazy i reszta przechodzą na nowego właściciela, w przypadku dzierżaw nic się nie zmienia i nic do nich nie trafia...

Jedynie to zaświadczenie o he przeliczeniowych było u mnie związane z gminą, nic poza tym... 

Edytowany przez lukasz493, 20 październik 2014 - 17:16.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#16044 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 20 październik 2014 - 17:16

słyszałem że jest przepis ze umowa 10 letnia musi byc zarejestrowana w starostwie ale pewny nie jestem. ja osobiście wolę zgłosić no bo w agencji bedą wiedzieli i tak o tej dzierżawie i wolę nie miec problemów za jakiś czas z KRUS który dowie sie że nie odprowadzam składek od tejże dzierżawy. a oni kasy już napewno nie odpuszczą. 

#16045 Share Rowan

Rowan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja... Sport... Elektronika... Elektryka

Napisany 20 październik 2014 - 17:37

Czyli jak to jest? Bo ja umowę dzierżawy mam potwierdzoną u notariusza, z tą umową poszedłem do KRUS, tam kazała mi iść do starostwa, tam wystawili mi zaświadczenie o "odmowie rejestracji"(podobno tylko umowy rejestrują, jeśli ktoś się ubiega o rente lub emeryture), z tym poszedłem do KRUS i zarejestrowali mnie jako rolnika, teraz czekam na decyzje. Czy wszystko będzie w porzadku?

#16046 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 20 październik 2014 - 17:49

Do mnie dziś babka dzwoniła że mam umowę zarejestrować w starostwie i dostarczyć jej wypis z rejestru gruntów na te działki. Wie ktoś o tym coś więcej bo dla mnie jest to lekko dziwne....

#16047 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 20 październik 2014 - 17:52

dolaczam sie do pytania ale ja w starostwie z umowa dzierzawy nie byle tylko w gminie dali hektary przeliczeniowe i do krus i zarejstrowali teraz musze konto zalozyc i isc do agencji o nadanie numeru gospodarstwa i wtedy to sie wysyła ? a w starostwie trzeba zglaszac umowe ? i podatek z tych dzierzaw to bede placil na sb czy na wlascicieli czy jak to wyglada ?

#16048 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 20 październik 2014 - 19:15

Po przemyśleniu sprawy wydaje mi się że wypis z rejestru gruntów chcą jako potwierdzenie powierzchni działek w umowie dzierżawy. Orientuje się ktoś czy na wypisie po zgłoszeniu w geodezji owej umowy będzie wzmianka że grunty są dzierżawione?

#16049 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 20 październik 2014 - 19:24

Witam mam jeszcze 17lat i bedę miał gospodarsto po ojcu jeśli będzie się opłacało bo mleko teraz ciągle w dół :P

I tak

-ucze sie w zasadniczej szkole zawodowej na kierunku budowlanym ( nie rolniczym)

- mamy 20 sztuk bydła ogółem 14 krów dojnych

- ok 20 hektarów pola

No napewno będe musiał zrobić ten kurs rolnika :) I teraz takie moje pytanie czy mam jakieś szanse na dostanie tych 100 tys :D

dodam że w 2008 dostaliśmy z uni dofinansowanie na nowy ciągnik , wszystko było wporządku nowa obora także wszystko przeszło :D

#16050 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 20 październik 2014 - 20:02

Do mnie dziś babka dzwoniła że mam umowę zarejestrować w starostwie i dostarczyć jej wypis z rejestru gruntów na te działki. Wie ktoś o tym coś więcej bo dla mnie jest to lekko dziwne....

Do złożenia wniosku o płatność jest wymagana jedynie umowa dzierżawy ewentualnie kopia aktu własnośći gruntów, nie ma tu wzmianki i wypisie z rejestru gruntów na podane działki?

A w KRUS to wydaje mi się że wystarczy działka na własność min 1 ha lub dzierżawa na taką powierzchnie tylko aby sie ubezpieczyć w KRUS nie ma potrzeby biegania po starostwie i zalatwiania wszystkich dzierzaw, wystarczy umowa " z data pewna" w UG.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16051 Share kaczus

kaczus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 20 październik 2014 - 20:04

No racja jest nowa Aktualizacja Listy z 15 października kolejne 20 osób dostało kasiore:D

#16052 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 20 październik 2014 - 20:35

Do złożenia wniosku o płatność jest wymagana jedynie umowa dzierżawy ewentualnie kopia aktu własnośći gruntów, nie ma tu wzmianki i wypisie z rejestru gruntów na podane działki?
A w KRUS to wydaje mi się że wystarczy działka na własność min 1 ha lub dzierżawa na taką powierzchnie tylko aby sie ubezpieczyć w KRUS nie ma potrzeby biegania po starostwie i zalatwiania wszystkich dzierzaw, wystarczy umowa " z data pewna" w UG.

Wg mnie racja pełna. Złożyłem wniosek wraz kwitami z kursu i od notariusza i nikt nie pytał o żadne papiery ze starostwa, mam nadzieje że na tym się sprawa szcześliwie zakończy.

#16053 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 20 październik 2014 - 20:54

Daj Boże wam jak najlepiej. U mojej pani sprawdzającej umowa potwierdzona w Urzędzie Gminy było za mało....

#16054 Share d132

d132

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 październik 2014 - 21:11

witam mam proble dostałem premie na młodego rolnika ale jestem po technikum rolniczym które zdałem w tym roku ale nie zdałem egzaminu rolniczego chciał bym sie zapytac czy same technikum starczy do młodego rolnika czy jednak bede musiał zrobic ten egzamin ?

#16055 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 20 październik 2014 - 22:06

Będziesz musiał zrobił zrobić egzamin, bądź za rok podejść jeszcze raz w tej szkole, w której się uczyłeś.

Technikum jest szkołą średnią, lecz nie rolniczą, to tylko matura.

Jeżeli chodzi o tą rejestrację w starostwie umowy dzierżawy to mnie również Pani powiedziała, że zarejestruje jeżeli chodzi chodzi o rentę lub coś tam, powieadziałem jej że do młodego rolnika, że KRUS, że agencja to mi odpowiedziała że nie potrzeba że powinno być wszystko ok.

29 września złożyłem wniosek o płatność i o żadne poprawki do tej pory nie dzwonili więc myślę że nikt nie zadzwoni i za jakiś tydzień kasa przyjdzie.

#16056 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 21 październik 2014 - 07:12

Gdzie ta zaktualizowana lista, bo jakoś doszukać się jej nie mogę na ARiMR?

#16057 Share malin1986x

malin1986x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Wszystko

Napisany 21 październik 2014 - 07:26

http://www.arimr.gov..._15-10-2014.pdf

#16058 Share kaczus

kaczus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 21 październik 2014 - 08:14

witam mam proble dostałem premie na młodego rolnika ale jestem po technikum rolniczym które zdałem w tym roku ale nie zdałem egzaminu rolniczego chciał bym sie zapytac czy same technikum starczy do młodego rolnika czy jednak bede musiał zrobic ten egzamin ?

Nie prawda nie musisz zdawać egzaminu. Jesli do ARIMR dostarczyłeś świadectwo ukończenia szkoły na którym widniały przedmioty rolnicze i miałeś oceny pozytywne(skoro ukończyłeś to chyba jasne) dyplom technika nie jest w tej chwili wymagany bynajmniej w moim oddziale agencyjnym Środa Wlkp tak mi powiedziano. Ja chodziłem do technikum weterynaryjnego i dostarczyłem samo świadectwo ukończenia technikum w raz z zaświadczeniem o ukończeniu tego technikum i przeszło. W agencji mi powiedzieli ze wystarcza 3 przedmioty rolnicze na świadectwie na ocene pozytywną i problem z głowy.

#16059 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 21 październik 2014 - 08:15

Zaraz , zaraz Adrian jak skończył technikum rolnicze to dostał 4 punkty za wykształcenie. Nie musi podchodzić do egzaminu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16060 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 21 październik 2014 - 09:23

Na której stronie w temacie ktoś wkleił wzór umowy dzierżawy? Znajomy dzięki przesunięciom znalazł się na liście a w jego przypadku gospodarstwo ma przejąć od rodzica na umowę dzierżawy. Mógł by mi ktoś podpowiedzieć bo doszedłem kilkanaście stron wstecz i nie mogę tego znaleźć.