Polecane posty

ale doejbaliscie postów :P  juz 1001 strona moze gdy bedzie nowy nabór na Mlodego rolnika proponuje nowy temat założyć bo tutaj  za dużo przewalania stron i szukania :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dzisiaj w bp powiedzieli mi że mapki do dopłat mam z wniosku ojca wyjąć tylko imię przekreślić i wpisać swoje. A mapki na nowe działki będą wydawać po 15 marca. W umowie urzyczenia mam wyszczególnić wszystkie maszyny czy wystarczy wpisać że urzyczone są wszystkie maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wyszczególnij maszyny, które będziesz użyczał.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

dzis na szkoleniu z odr powiedzieli mi ze pospieszylem sie z MR wniosek zlozylem w 2014 roku 24 grudnia a kasa wplynela na poczatku lutego i dlatego przy skladaniu wniosku na doplaty nie nalezy mi sie zwiekszona doplata do hektara z tytylu mlody rolnik przez 5 lat tylko na 4, to co mialem skladac wniosek w ostatnim dniu czyli po pol roku od otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy? czy znowu odr kłamie tak jak ostatnio ze doplata zwierzeca moze byc nawet na 60 szt a nie 30 szt ogółem tak jak upierał sie ODR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

O płatności dla młodych rolników: "Płatność przyznawana będzie na okres maksymalnie pięciu lat, przy czym okres ten skracany będzie o liczbę lat, które upłynęły między rozpoczęciem działalności przez młodego rolnika, a pierwszym złożeniem wniosku o płatność dla młodych rolników."


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

no ok akt notarialny 17 grudnia 2014 krus zaswiadczenia 23 grudnia wniosek 24 grudnia , poprzednio nie skladalem na doplaty i nie posiadalem gruntów, wiec rozumiem to dwojako bo w agencji mowia inaczej a w odr inaczej wiec jak przez 4 czy 5 lat bede otrzymywal zwiekszone doplaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Fakt otrzymania czy nieotrzymania premii MR nie ma nic tu do rzeczy.  


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

no ok akt notarialny 17 grudnia 2014 krus zaswiadczenia 23 grudnia wniosek 24 grudnia , poprzednio nie skladalem na doplaty i nie posiadalem gruntów, wiec rozumiem to dwojako bo w agencji mowia inaczej a w odr inaczej wiec jak przez 4 czy 5 lat bede otrzymywal zwiekszone doplaty?

podpowiedzcie, dodam ze skladam tylko na ta przepisana ziemie i mam ja na wlasnosc o 17,12,2014 i nie dopisuje do tego zadnych innych dzialek 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer0010    0

Witam do kiedy KE musi dać odpowiedź w sprawie przesunięcia 60 mln na MR i kiedy może być nowa lista aktualizacyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pawel5314 według mnie 4 lata ale nie wczytywałem się jeszcze dokładnie w projekt rozporządzenia. Farmer0010 KE ma 4 miesiące. O ile pismo poszło w styczniu (dokładnej daty nie znam) to proszę sobie wyliczyć.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

radze wszystkim co sa łasy na nowy nabor MR aby 10 jak nie sto razy sie zastanowic czy warto bo wg mnie nie warto co innego obiecywali a tu jak jest sie w trakcie to robia odrebne rozporzadzenia, a wiem ze z tymi doplatami nie jestem sam bo juz spora czesc osob nawet z AF dostalo dotacje nawet w listopadzie i co tez nie dostana wsparcia do doplat z tytulu MR na 5 lat tylko na 4 ? zsumowac ta doplate dla mlodych to ładna kwota wychodzi przez roczek,  wszedzie złodziejstwo, jak pisalem biznesplan (PRG) i podawalem cennik maszyn na stan 1 maj 2014 to dzis te ceny wzrosły o 20 %i wychodzi ze za te psie grosze nie warto byc przez 5 lat na smyczy...

ale w TV rolnik nadal lezy i mu rosnie

Edytowano przez pawel5314
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Freetaxi mam pytanie odnośnie zmian w PRG wpisany został ciągnik, teraz chcę to zmienić. Pieniądze wpłynęły na konto w tym tygodniu chcę zakupić inne maszyny,przed zmianą w PRG czy zdarzyło się że nie zgadzali się na takie zmiany? (sprzęt potrzebny na już, w przeciwnym razie najpierw były by zmiany)

 

Pytanie drugie odnośnie zmian w zasiewach będą one znacznie większe niż 30% Osoba prowadząca moje papiery stwierdziła że najpierw złożyć wniosek o dopłaty jak już na polu wszystko będzie pewne, a potem prostować to w PRG czy to ma sens?

 Myślałem żeby jedno i drugie zrobić na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

czy w tym odr naprawde wszedzie pracuja kretyni?   jak kolego mogli ci powiedziec ze nie otrzymasz zwiekszonej platnosci do hektara bo w zlym czasie zlozyles wniosek o premie mr?

zwiekszona platnosc do hektara przysluguje osobom do 40 roku zycia i nie prowadza gospodarstwa dluzej niz 5 lat

premia mr nie ma tu nic do rzeczy!!!

tak samo kolego rosponsok  co ty za kretynizmy wypisujesz??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Maniek183 nie zdarzyło się aby Arimr nie wyrażała zgody. Problemu nie będzie raczej. A ze zmianami w PRG to jak Ci wygodniej. Ja robiłbym je już teraz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neo    0

Witam

16 lutego złożyłem wniosek o płatność. 180 dni mineło 25 lutego.

Dziś dzwoni osoba z ARiMR i kwestionuje czynsz dzierżawy. Wpisany był podatek i inne opłaty. Czy ma rację?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W mazowieckim się czepiali. Ja w umowie dzierżawy podawałem konkretną kwotę jako czynsz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neo    0

Tak mazowieckie, chcą aneks przed 25 czy da się tak napisać? Czy sprawa przegrana?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A chcą, żeby aneks był podbity pieczątkami w UG czy poświadczony u notariusza?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neo    0

W gminie albo u notariusza, z poświadczeniem przed 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Freetaxi dzięki za odpowiedź. Kupię klamoty, a zmiana w ciągu tygodnia pewnie pójdzie żeby potem nie bujać się z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Neo W ciągu 180 dni dopełniłeś warunków czyli uzyskałeś tytuł prawny do działek zadeklarowanych we wniosku o przyznanie pomocy i ubezpieczyłeś się jako rolnik. A że jest błąd w umowie dzierżawy to już inna kwestia. Notariusz Ci nie podbije wstecz. Urząd Gminy też chyba raczej nie. Możesz zadzwonić do osoby prowadzącej i zasugerować, że w lubelskim OR przechodziły aneksy bez konieczności biegania po pieczątki czy do notariusza.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Jest jakiś wzór wniosku prośby o zmianę biznesplanu do agencji czy inwencja własna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj