Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31563 odpowiedzi na ten temat

#1581 Share aadam

aadam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 12:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak składaliście wnioski o płatność to składaliście jakiś dokument że konto podane jest wasze np. umowę z bankiem? bo mi koleś w powiatowym biurze mówił ze trzeba a we wniosku nie ma nic takiego zaznaczonego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:51
  •  

#1582 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 17:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja tylko napiszę, że mam skończone technikum agrobiznesu (egzamin nie zdany) i już dawno złożyłem wniosek o płatność bez potrzeby uzupełnienia wykształcenia - to dla tych, którzy twierdzą że nie ma takich osób (woj. mazowieckie).

#1583 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 14 listopad 2010 - 20:35

Ja tylko napiszę, że mam skończone technikum agrobiznesu (egzamin nie zdany) i już dawno złożyłem wniosek o płatność bez potrzeby uzupełnienia wykształcenia - to dla tych, którzy twierdzą że nie ma takich osób (woj. mazowieckie).

Ok to dlaczego w załączniku "oświadczenie o uzupełnieniu wykształcenia" musiałem napisać "Po ukończeniu nauki uzyskam następujący tytuł technik agrobiznesu" a jeśli ukończę szkołe bez zdanego egz. zawodowego to tego tytułu posiadał nie będę. Czyli po krótce było by to niesprawiedliwe bo jednym wystarczy skończenie szkoły bez egzaminu a drudzy(którzy jeszcze się uczą)będą musieli uzyskać tytuł technika aby spełnić wymagania,jestem pewien że jak bym dostarczył samo świadectwo ukończenia szkoły to by mi go nie uznali.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1584 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 22:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Gdzie najlepiej założyć konto?
Forza JUVE!!!

#1585 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 listopad 2010 - 10:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z mojego punktu widzenia najlepiej tam gdzie jest tanie prowadzenie konta, tam gdzie masz duzo bankomatów z tanią wypłatą.
Dużo zależy od regionu w którym mieszkasz, w jednej części Polski mamy więcej bankomatów jednego banku, w innej więcej drugiego.
Czasem banki mają podpisane umowy z innymi bankami i możesz za darmo wypłacać z wszystkich bankomatów.
Też zależy od tego do czego jest ci to konto potrzebne, opcji jest bardzo dużo.
Czasem warto jest nawet miec 2 konta.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1586 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 12:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego ale bez zdanego egzaminu na świadectwie jest zawód - technik agrobiznesu - więc nie wprowadzaj w błąd innych, a jak nie skończyłeś jeszcze szkoły to normalne że musisz uzupełnić wykształcenie.

#1587 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 14:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja powiem tyle, jeśli od was nie wymagali zdanego technika agrobiznesu, to nie macie wykształcenia średniego i mam nadzieje ze osoby sprawdzające wnioski się tego dopatrzą i będziecie musieli zdać ten egzamin albo oddać pieniądze Unii! Proste! Bo nie wyobrażam sobie żeby pieniądze dostawały osoby, które nie potrafią zrobić biznesplany swojego gospodarstwa! Po pierwsze to są pieniądze wyrzucone w błoto, po drugie robicie sztuczny tłum w rozpatrywanych wnioskach, po trzecie niezdany egzamin dyplomowy przekłada się na to, że nie potrafiliście samemu wypełnić biznesplanu do agencji tylko wykorzystujecie osoby postronne, które w ogóle nie znają reali polskiej wsi, potrzeb rolników. I w Polsce jest jak jest!

#1588 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 listopad 2010 - 15:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Samo świadectwo jest już dokumentem poświadczającym wykształcenie średnie rolnicze.Znam osoby,które same wypełniały biznesplan a nie zdały egzaminu zawodowego bo zabrakło im kilka punktów.

#1589 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 16:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) widac, kolega zbigniew jest bardzo dumny z tego, ze byc moze po wielkich trudach zdobyl tytul technika.
Jak dla mnie jestes osoba na tyle uprata, pewna siebie, ze niepotrafi dojsc to do twojej pustej glowy, ze wysilek ktory wlozyles na zdanie egz. zawodowego byl niepotrzebny. SKONCZ ten temat, bo dla normalnych ludzi, ktorzy oddaja biznesplany do zrobienia komus, sprawa jest oczywista.

Po wczesniejszej wypowiedzi, wnioskuje iz, malo jeszcze widziales
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#1590 Share marek20

marek20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 17:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja niemam dyplomu i nie czuje sie gorszy zabraklo mi 3pkt ale ja to jeb.dostałem decyzje na premie swiadectwo wystarczy wiedzialem juz od dawna. a ty zbigniew po co tak robisz nie kazdy jest taki zdolny jak ty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1591 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 17:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Aż tak bardzo nie jestem dumny, bo to wcale nie było trudne zdać ten egzamin, dodatkowo mogę się pochwalić, że posiadam inne wyższe wykształcenia kolego XSC. W sumie po głębszym zastanowieniu dochodzę do wniosku że to jest tak samo z ludźmi co ukończą szkołę średnią i nie zdadzą matury - w sumie maja średnie (tzw niepełne). Poza tym nikogo nie obrażam, a to jest forum i każdy ma prawo do swojego zdania.

PS. Mam bogate doświadczenie życiowe - nie jedno widziałem, a sprawiedliwość zawsze zwycięża :P

#1592 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 17:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Marnujesz sie kogo na tym rolnictwie... taki madry czlowiek i jest tylko rolnikiem. Co do tej sprawiedliwosci, to wez niezawisc ludzia bez dyplomu tych pieniedzy, ty jak i oni jestescie w takim samym "gownie"
Mozna wiedziec na jaka ocene zaliczyles obrone?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#1593 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 17:37

Gdzie najlepiej założyć konto?

Ja założyłem ostatnio konto w alior banku - myślę że jest całkiem korzystne:
- bezpłatne przelewy przez internet
- bezpłatne wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów
- bezpłatny rachunek
- jedyny koszt to 5 zł miesięcznie za kartę płatniczą
Wcześniej miałem w mbanku - ale denerwowało mnie że nie mają żadnych placówek i bankomatów też nie za wiele bezpłatnych, ale tam było wszystko bezpłatnie. W aliorze podoba mi się właśnie to że mają warunki takie jak w większości banków internetowych - czyli zero opłat, 5 zł za kartę to luksus wypłaty środków z każdego bankomatu i sporo placówek z miłą obsługą. A i ciekawa wydaje się taryfa nocna gdzie od 24 do 6 rano połowa środków z konta "pracuje".

#1594 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 19:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) juz dawno powiedziałem zebyscie zbanowali tego z PGR-u bo to i takowe myslenie jest..

#1595 Share sandman

sandman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 19:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) otrzymałem list z ARiMR domyślałem się że to decyzja w sprawie MR jednak nie.. była tam informacja o możliwości zapoznania się z aktami sprawy i wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych rządań oraz informacja , o dacie planowanej decyzji czy to normalna informacja przed decyzją, wysyłana wnioskodawcą?

#1596 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 19:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam pytanie odnosnie uzupelnienia wyksztacenia wiem ze ten temamt jest raczej do zamkniecia ale mi chodzi o to ze w oswiadczeni jest następujacy zapis "Po zakończeniu nauki uzyskam następujący zawód/ specjalność/ tytuł kwalifikacyjny/ tytuł zawodowy*…………………………………………….. "
nieweim czy dobrze rozumiem ale czy jest tak, ze:
-jesli skoncze tylko szkole uzyskam zawód
-a jeśl skoncze szkołe i zdam egzamin zawodowy uzyskam tytuł zawodwy?

#1597 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 19:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Laver jest tak jak piszesz

#1598 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 15 listopad 2010 - 19:49

Aż tak bardzo nie jestem dumny, bo to wcale nie było trudne zdać ten egzamin, dodatkowo mogę się pochwalić, że posiadam inne wyższe wykształcenia kolego XSC. W sumie po głębszym zastanowieniu dochodzę do wniosku że to jest tak samo z ludźmi co ukończą szkołę średnią i nie zdadzą matury - w sumie maja średnie (tzw niepełne). Poza tym nikogo nie obrażam, a to jest forum i każdy ma prawo do swojego zdania.

PS. Mam bogate doświadczenie życiowe - nie jedno widziałem, a sprawiedliwość zawsze zwycięża :P

Drogi kolego masz bogate doświadczenie życiowe i jesteś tak mądry że nie możesz zrozumieć że do uzyskania wykształcenia rolniczego wystarczy samo świadectwo ukończenia szkoły powiedz mi jak ty zdałeś te egzaminy jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem usiądź w domu i na spokojnie przeczytaj rozporządzenia i nowelizacje do MR a jeśli i tego nie skumasz to zadzwoń do ARiMR i tam ci powiedzą i się wreszcie dowiesz jaka jest prawda
A z po resztom to powiedź (za cytuj) w którym miejscu pisze że potrzebny jest ten ZDANY EGZAMIN ?
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#1599 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 20:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Temat zakończyłem, nie będę się wypowiadał na ten temat jedynie zacytuję " nie polemizuj z idiotą najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1600 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 20:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zbigniew jest strasznie uparty skoro piszemy mu ze nam bez zdanego egzaminu poprzyznawali dotacje i on tego nie rozumie to juz inaczej mu sie nie da wytlumaczyc