Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31557 odpowiedzi na ten temat

#141 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 21:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolejny wpadł na impreze co to ma byc "orzystać ze wszystkich przywilejów rolnika..ubezpieczenie,dotacje itp.?"?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:48
  •  

#142 Share Rafalek

Rafalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 22:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no a co nie dostają rolnicy dotacji?ubezpieczenie tez się rożni od tego które posiadają miastowi..nie wiem o co ci chodzi..jeśli napisałem coś nie odpowiednio to przepraszam..ale sadze ze nie popełniłem błędu.
chce się tylko dowiedzieć czy nie mieszkając na wsi i nie mając wykształcenia rolniczego mogę dostać jakaś dotacje czy zapomogę na kupno i rozwój gospodarstwa rolnego..i czy później mogę starać się o dotacje i ubezpieczenie w KRUS...a zależy mi na byciu rolnikiem bo to jest moje marzenie od wielu lat.

#143 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 13 lipiec 2008 - 13:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego "Rafałek" zapomogi na kupno godpodarstwa to na pewno nie dostaniesz. Marzenie to może i Twoje jest, ale zacznij od tego, żeby zdobyc trochę wiedzy na temat prowadzenia gospodarstwa. A najlepiej jeśli byłaby to jakaś wiedza wynikająca z PRAKTYCZNEGO zetknięcia się z tematem.
W pełni rozumiem, że "tommy" jest oburzony, bo ja też jestem! Prawda jest taka, że nie musiałeś dopisywac, że jesteś z miasta bo po przeczytaniu pierwszego zdania w poście już to wiadomo.
Z takim podejściem i wiedzą na tym forum zwolenników nie zdobędziesz.
Praca rolnika to nie jest bajka!!! Jest to CIĘŻKA praca bez żadnych urlopów, przerw i wakacji. I jeśli to zrozumiesz to wtedy jeszcze raz zadaj sobie pytanie czy to nadal jest Twoje marzenie?

A że nie jest to forum filozoficzne to kończe już swoje wywody ;)

Napisz tylko jeśli możesz jakie są te przywileje rolników ??? Bo bardzo jestem ciekawy. Czy emerytura w wysokości 500zł (na miesiąc) dla rolnika to jest przywilej???

Pozdrawiam
jarekw
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Rafalek

Rafalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 16:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Drogi Jarku wiem co to rolnictwo bo przez 6 lat jeździłem do dziadków na wieś ;) ..ale sprzeczki rodzinne sie zdążają no i nie jeżdżę juz :angry: ..a co do tych przywilejów to zle napisałem..wiem i rozumiem ze was zezłościłem..przepraszam..co do emerytury to wiem ile jest..wiem jak trzeba zapierdzielać w polu aby cos zarobić..i ja właśnie to lubię...a co do rolnictwa to wiem wiele rzeczy..a to ze jestem z miasta nie znaczy ze len..i tłumok.

pozdro :(

#145 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 14 lipiec 2008 - 22:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ok Rafał :) Ja wcale nie uważam, że leń czy tłumok, bo sam znam trzy przypadki osób, które przyszły na wieś z miasta i w przeciwieństwie do Ciebie nigdy styczności ze wsią nie miały i radzą sobie znakomicie. A jedna z tych osób to nawet lepiej niż taki przeciętny rolnik na mojej wsi B)

Tak więc życzę powodzenia!!!

A może poznałbyś jakąś dziewczynę z hektarami i wtedy spełnisz swoje marzenia o prowadzeniu gospodarstwa. Tylko wtedy do teścia nie startuj z takim tekstem jak do Nas (forumowiczów) w pierwszym poście :):):)

Pozdrawiam
jarekw
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#146 Share Rafalek

Rafalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 22:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No tez o tym myślałem..i to najrozsądniejsze wyjście..ale jak narazie jeszcze nie spotkałem żadnej dziewczyny ze wsi..a tam gdzie jeździłem to raczej juz wszystkie zajęte:)..ale poczekam może poznam..jak nie to świat do odważnych należy i sam spróbuje z czasem siły zacząć od zera..

pozdrawiam.:)

#147 Share Zennek007

Zennek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 10:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Niedawno skończyłem 18 lat i mam 7 ha ziemi, woj. łódzkie. Mam jakieś szanse żeby ubiegać się o młodego rolnika?? Chodzę do liceum

#148 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 11:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jaką na dotacje brak szans ponieważ musisz mieć gospodarstwo o areale średniej wojewódzkiej a jak ona jest mniejsza to musi być o średniej krajowej! A tak pozatym masz wykształcenie średnie rolnicze?
@Zennek007
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#149 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 lipiec 2008 - 17:32

a co do rolnictwa to wiem wiele rzeczy..
pozdro ;)

latwo zrobic test na to czy wiesz wiele o rolnictwie

#150 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 00:27

Niedawno skończyłem 18 lat i mam 7 ha ziemi, woj. łódzkie. Mam jakieś szanse żeby ubiegać się o młodego rolnika?? Chodzę do liceum

Masz już te 7ha czy dopiero możesz mieć? Musisz zobowiązać sie do zdobycia wykształcenia rolniczego w ciągu trzech lat od decyzji. Obecnie przyjmowane są wnioski od młodych rolników którzy jeszcze nie mają ziemi ale zobowiązują sie ją nabyć do pół roku od wydania decyzji, co trzeba też wykazać w biznespalnie (skąd i ile). No i oczywiście minimlana powierzchnia gruntów o której pisał @GSX.

Jeśli sie myle to prosze mnie poprawić ;)

O tu ładnie popisali http://www.arimr.gov...=80&id1=0&id2=0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Zennek007

Zennek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 09:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam na siebie zapisane te 7ha. Ale jeśli zamierzam iść na studia techniczne to gdzie inaczej mogę zdobyć wykształcenie rolnicze ale żeby nie tracić na to zbyt wiele wolnego czasu??

#152 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 10:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak ci nie szkoda kasy to zacznij opłacać KRUS jako domownik i po 3 latach pracy w gospodarstwie nie bedzie ci potrzebne dodatkowe rolnicze wykształcenie, to jest sposób dla najbardziej leniwych ;), jak ci zależy na czasie to opłać KRUS wstecz, tylko nie wiem czy można to zrobic od 16 roku zycia czy dopiero od 18-tego.

tylko jak juz koledzy wczesniej wspomnieli pozostaje kwestia powierzchni gospodarstwa. Dla łódzkiego jest to 7,30 ha, ale wymóg dla uzyskania MR jest taki ze nie moze być mniej jak średnia krajowa, czyli 9,91. I bedziesz musiał dokupic te 3 brakujące hektary.

i kolejny problem jest taki ze MR jest dla osób które zamierzają przejąć gospodarstwo rolne, a ty już je masz

#153 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 24 lipiec 2008 - 11:30

i kolejny problem jest taki ze MR jest dla osób które zamierzają przejąć gospodarstwo rolne, a ty już je masz

nie prawda.można prowadzić gospodarstwo max od 12 miesięcy

#154 Share Zennek007

Zennek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 19:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jeżeli się uczę to te 12 miesięcy i tak ubywa?? Muszę teraz sie starać bo gdy skończę szkołę będzie za późno??

#155 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 26 lipiec 2008 - 06:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam takie pytanie czy napewno mozna opłsacic krus wstecz ? i jesli tak to ile lat?

#156 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 26 lipiec 2008 - 07:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja tego nie robilem jeszcze ale sie pytalem w krusie. i wychodzi na to ze nie ma różnicy ile lat wstecz, po prostu bedą większe odsetki

#157 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 27 lipiec 2008 - 04:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to czyli nie musze byc ubespieczony i tylko wystarczy isc do krusu i opłacic składki wstecz razem z odsetkami.

#158 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 27 lipiec 2008 - 11:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja płaciłem.maxymalnie można 5 lat do tyłu

#159 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 12:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a w tym okresie co opaciłeś to byłeś uczniem/studentem/bezrobotnym czy ubezpieczony w ZUS?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 18:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam

W tym roku skończyłem nauke w technikum rolniczym. Obecnie czekam na wyniki egzaminu zawodowego (koniec sierpnia). Prowadzimy z rodzicami gospodarstwo o powierzchni 10 hektarów w woj. łódzkim. Zajmujemy się uprawą warzyw. Mam szanse dostać te 50 tysięcy? Chętnie bym to zainwestował w nawadnianie pól (studnia głębinowa, deszczownia, pompa czy staw). Jak jest z tym wojskiem? Bo ostatnio słyszałem, że "trzeba mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej"... W tej chwili nie jestem właścicielem gospodarstwa, czyli żebym dostał tego "Młodego Rolnika" jeszcze przed złożeniem wniosku muszę być właścicielem ziemi?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.