Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#15961 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 16 październik 2014 - 18:47

Pani z ODR Ci głupot naopowiadała. Nabory na MR w nowej perspektywie finansowej będą. Zmienią się jedynie zasady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:21
  •  

#15962 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 16 październik 2014 - 18:49

Wniosek do ewidencji w ARIMR?

#15963 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 16 październik 2014 - 18:50

Tak. W Biurze Powiatowym.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15964 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 16 październik 2014 - 19:17

Czy w 2015 roku będzie nabór wniosków na MR? Pani w ODR powiedziała mi dziś, że do 2020 roku nie będzie takich naborów, bo kasy nie ma oraz dopłaty bezpośrednie mają zmaleć do 104 Euro/hektar.

wiem, że pewna jest tylko śmierć i podatki, ale wg. tego co mówię przedstawiciele ministerstwa to będzie na 100% i bardzo możliwe że  na początku roku

#15965 Share kaczus

kaczus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 16 październik 2014 - 19:56

MR będzie na pewno. Przecież tych młodych głupoli muszą jakoś zachęcić :D haha

#15966 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 16 październik 2014 - 21:11

Głupi to Ty jesteś. Nie jeden na forum za 70 tys kupi maszyny a za 30 auto - tatuś tak czy tak będzie ziemię obrabiał. I kto jest głupi? Ten kto ma szansę a jej nie wykorzystuje. 

#15967 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 16 październik 2014 - 21:28

Jutro jadę do ARiMR i skonfrontuje informacje z ODRu, a potem zamierzam wyciągnąć wnioski. Za czyjąś kasę siedzą w tym biurze. Dzięki za wypowiedz w temacie. Ja przejrzałem troszkę stron w internecie i jest zupełnie inaczej jak mi dziś powiedziano. Spokojnej nocy. 

#15968 Share kaczus

kaczus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 16 październik 2014 - 21:33

wiez co nie powiem kto tu jest głupi, jedynie  każdy ten co nie zrozumiał  mojego żartu. Ja całą premie przekazuje na gospodarstwo bo akurat takie fanty jak samochód telefon sygnet czy złoty łańcuszek mnie nie kręcą. aha i jeszcze jedno ja cie nie obrażam więc sobie uważaj bo nie pozwole sobie na takie teksty w kierunku mojej osoby więc zastanów sie co napiszesz następnym razem bo możesz mieć przypadkiem "przerwę" na forum. Pozdrawiam 

#15969 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 październik 2014 - 21:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) znam gościa któremu wniosek robiła jakaś firma jest sam z ojcem i mają ponad 50ha i ponad 100szt bydła. Szkoły żadnej nie ma tylko krus opłaca już długo. Ta pani co mu wniosek pisała wmówiła mu że każdy dostanie i najlepiej jak wpisze do wniosku tylko średnia wojewódzka. W ten sposób pozbawiła go premi. Czy jest jakaś możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności tej osoby?

#15970 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 16 październik 2014 - 21:49

wiez co nie powiem kto tu jest głupi, jedynie  każdy ten co nie zrozumiał  mojego żartu. Ja całą premie przekazuje na gospodarstwo bo akurat takie fanty jak samochód telefon sygnet czy złoty łańcuszek mnie nie kręcą. aha i jeszcze jedno ja cie nie obrażam więc sobie uważaj bo nie pozwole sobie na takie teksty w kierunku mojej osoby więc zastanów sie co napiszesz następnym razem bo możesz mieć przypadkiem "przerwę" na forum. Pozdrawiam 

Nawet tak nie żartuj bo to wpienić może :P

Co do odpowiedzialności.... nie ma takiej opcji. Co w sądzie powiedzą? Ze im kazała tak i tak a oni inaczej chcieli? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15971 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 październik 2014 - 22:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no dokładnie tak było. On i tak całą gospodarkę przejmie a ta im powiedziała że tak będzie lepiej w razie kontroli jak ojciec będzie miał bydło i większość ziemi a syn tylko kawałek pola. Wiedziała że za bezrobocie u nas jest tylko jeden punkt i że po zawodówce i samym krusie punktów za wykształcenie też nie złapie.

#15972 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 16 październik 2014 - 23:01

jeżeli nie przepisali ziemi to w następnym naborze weźmie premie, tylko niech teraz kogoś ogarniętego do wniosku weźmie

#15973 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 17 październik 2014 - 06:44

i tak dobiliśmy do 800.....

dzisiaj wybieram sie do krus,wiecie moze czy zaswiadczenie dostanę od reki czy bede musiał czekać na decyzje o ubezpieczeniu. dodam ze cały czas jestem jeszcze ubezp jako domownik. 

#15974 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 17 październik 2014 - 07:58

Zależy od terenu. W jednych stronach czeka się pół godziny a w niektórych po 2 tygodnie.

#15975 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 17 październik 2014 - 07:59

i tak dobiliśmy do 800.....

dzisiaj wybieram sie do krus,wiecie moze czy zaswiadczenie dostanę od reki czy bede musiał czekać na decyzje o ubezpieczeniu. dodam ze cały czas jestem jeszcze ubezp jako domownik. 

W moim oddziale czekałem ok 3 tygodni. Skoro jesteś jeszcze domownikiem musisz ubezpieczyć się jako rolnik, od złożenia twojego zgłoszenia KRUS ma 4 tygodnie na zarejestrowanie, dopiero w chwili gdy zostaniesz zarejestrowany możesz złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia i znowu na jego wydanie trzeba czekać (przynajmniej ja czekałem 3 dni).

#15976 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 17 październik 2014 - 08:21

znam gościa któremu wniosek robiła jakaś firma jest sam z ojcem i mają ponad 50ha i ponad 100szt bydła. Szkoły żadnej nie ma tylko krus opłaca już długo. Ta pani co mu wniosek pisała wmówiła mu że każdy dostanie i najlepiej jak wpisze do wniosku tylko średnia wojewódzka. W ten sposób pozbawiła go premi. Czy jest jakaś możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności tej osoby?

trzeba mieć swój rozum - mi też pani mówiła, że wystarczy średnia krajowa 10,42 ha i początkowo chciałem tak zrobić. gdy zacząłem wnikać ile wtedy będę miał pkt w moim województwie (warm.-maz. ze średnią 22,9 ha) pomimo 5 pkt za wykształcenie, a ile mogę mieć, gdy wezmę całą "wolną" pulę ziemi, to wziąłem nie 1, a 4 średnie krajowe i załapałem się.

nikt nikomu złej woli nie udowodni.

#15977 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 17 październik 2014 - 08:38

Złej woli nie ale ktoś kto bierze za napisanie jakieś tam pieniążki i powinien wiedzieć co w trawie piszczy. 

#15978 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 17 październik 2014 - 09:30

początkowo, gdy zbierali wnioski nawet najstarsi górale nie przewidywali, że na zielonej (żółtej) liście będzie 1/3 tych, co składali... w poprzednich latach, kto złożył i spełnił warunki - ten kasę dostał.

Edytowany przez jaroWM, 17 październik 2014 - 09:32.

#15979 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 październik 2014 - 09:36

Ma ktoś ładny wzór umowy o dzierżawe, zeby bylo wystarczajaco miejsca na wypisanie kilkunastu dzialek z kilku miejscowosci ? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15980 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 17 październik 2014 - 09:40

to zobacz sobie posty z tego tematu z przed ogłoszenia listy,  jak pojawiało się info o ilości wniosków które były na bieżąco aktualizowane na stronie ARiMR i kwota do podziału też była znana, co bardziej ogarnięty, używając prostych wyliczeń, mógł dojść do wniosku, że próg będzie gdzieś w przedziale 15-20 pkt i żeby być spokojnym trzeba było mieć ze 20pkt i to było jasne jak słońce jeszcze przed zakończeniem naboru, nie mówiąc już o okresie tych 2 tygodni na poprawki, na miejscu tego kolesia dobrą bym reklamę tej firmie zrobił w okolicy