Polecane posty

rafalkom555    13

No z treści tego komentarza wychodzi że tak, wniosek składany pod koniec lutego a do 15lutego był posiadaczem gospodarstwa, co ciekawe pisze że składał odwołania no i zakończyło się to w sądzie, a sąd wydał decyzję na podstawie przepisów.

Także to zależy od gminy, jak zechcą to przejdzie a jak nie zechcą to i nawet żadne odwołania nie pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krciczek    0

Kiedy można się spodziewać następnych wypłat, miałem nadzieję, że teraz dostanę, jednak ominęli mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszystko zależy w dużej mierze od tego kiedy wniosek był zatwierdzony i poszedł do wypłaty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najwcześniej 4 marzec.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Pytanie czy użyczona może zostać część budynków nie wszystkie? Co do akcyzy zwyczajnie złożony wniosek co będzie to będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może być część budynku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

Witam. Co kupujecie za premie? Ja miałem kupić ciągnik gdyż mam dwa mniejsze mf 255 i t25. Ale teraz zastanawiam się nad maszynami, bo te nowsze ciągniki niby są komfortowe ale wadliwe. A za wyższą jakość trzeba zapłacić niestety duże pieniądze w dzisiejszych czasach.

Jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

odnośnie paliwa to na początku lutego tata złożył wniosek. Teraz podzieliliśmy się ziemia i byłem żeby mi decyzję dała ile na te moje hektary mi przysługuje to pani powiedziała że niech ojciec na siebie zbiera faktury to mu rozliczy w sierpniu całość tak jak było przed podziałem a ja na siebie dopiero za rok złożę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Na razie czekam czy będzie można łączyć MGR,jeśli da radę.

Kolego freetaxi masz jakieś info czy będzie można łączyć.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Witam. Co kupujecie za premie? Ja miałem kupić ciągnik gdyż mam dwa mniejsze mf 255 i t25. Ale teraz zastanawiam się nad maszynami, bo te nowsze ciągniki niby są komfortowe ale wadliwe. A za wyższą jakość trzeba zapłacić niestety duże pieniądze w dzisiejszych czasach.

Jak jest u was?

Widać masz mało hektarów skoro mówisz że nowe ciągniki to zło. Wszystko się może zepsuć a jak terminy gonią to wieksze prawdopodobieństwo jest ze nowe się nie zepsuje niż to że stare będzie bezawaryjne bo to już swój wiek ma. Na konkretne gospodarzenie i poważne podejscie do tematu tylko nowy ciągnik ale na areał powiedzmy do 20 ha to już takie potrzebne nie jest Ale z drugiej strony kupować sprzęt do mf 255 w dzisiejszych czasach to bez sensu wogole szkoda inwestować do tak nierozwojowego konia pociagowego.

 

Ciekawe swoja droga kiedy ogłoszę nową listę na młodego rolnika bo już lada dzień powinna się ukazać i zobaczymy ile ludzi odpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Za premie kupujemy to co zamieścilismy we wniosku. Ja wszystko mam zamiar przeznaczyć na sprzęt do uprawy, zresztą "stówka" mi zabraknie z tego co się orientowałem.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Matingus konkretów jeszcze nie ma jeśli chodzi o uznanie premii jako wkład w modernizację. Trzeba czekać na przepisy krajowe.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Myślę że młodemu rolnikowi nie będą utrudniać.chociaż w naszym kraju nic nie wiadomo.
Kolego 5luty wniosek zatwierdzony do przelewu,a kasy brak.
Jak myślisz kiedy się spodziewać przelewu.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niemożliwe żeby poszedł do płatności 5 lutego bo powinieneś mieć już pieniądze na koncie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio096    1

Niech ktos powie bo nw czy po 2020r. To prawda ze skoncza sie dopłaty i znów ha bedzie tylke kosztował co w latach 90

 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego ja nie wiem co będę miał na obiad za dwie godziny a Ty się martwisz tym co będzie za 5-6 lat :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Niech ktos powie bo nw czy po 2020r. To prawda ze skoncza sie dopłaty i znów ha bedzie tylke kosztował co w latach 90

 

O taniej ziemi zapomnij. Prędzej będziesz miał ruskie obywatelstwo niż hektar za 2 tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jak wygląda zwrot pieniędzy za nieuzupełnienie wykształcenia? Jaka to jest suma i w jakim czasie trzeba ją spłacić?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kwotę, którą dostałeś oddajesz z własnej woli. Dopiero po którymś z kolei wezwaniu doliczą jakieś kary. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Kolego ja nie wiem co będę miał na obiad za dwie godziny a Ty się martwisz tym co będzie za 5-6 lat :)

też się tym martwię bo jak teraz wezmę kredyt na ziemie na 20lat to wątpię czy do 2020 zdążę spłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A co jak zabiorą dopłaty to koniec gospodarki i trzeba iść do pracy bo tylko z dopłaty się żyje? Panowie dopłaty to nie wszystko więc gadanie czy zabiorą czy nie jest bez sensu wiele ludzi nie bierze dopłaty i żyje i rozwija się a wy tu jakieś dziwne teorie omawiacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio096    1

Tak się zapytałem bo tu juz niektórzy panike siali ze po 2020 bedzie lipa. Oj kolego pablo21 nie znam jeszcze takich ludzi co by dopłat nie brali. Wręcz przeciwnie biora a ziemi nie uprawiaja, pozarastane jest.

Edytowano przez Pawcio096

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj