Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#15881 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 12 październik 2014 - 08:59

Jeżeli mam poprawkę i w jutro doniosę im ten aneks do dzierżawy to jak liczone jest te 60 dni na wyplate ? 

Od jutra czy daty zlozenia wniosku o platnosc czyli cos kolo 19 wrzesnia...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:40
  •  

#15882 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 12 październik 2014 - 09:47

Od złożenia wniosku.

#15883 Share sylwekn21

sylwekn21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 październik 2014 - 11:34

Panowie mam pytanie. Jesli mam umowe dzierżawy notarialna czy to wystarczy do agencji czy dodatkowo mam jeszcze gdzies sie z tym udac?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15884 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 12 październik 2014 - 12:03

A ubezpieczyłeś się już w krusie?

#15885 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 12 październik 2014 - 15:43

koledzy czy muszę gdzieś zgłaszać( poza ARiMR) umowe dzierżawy notarialną którą mam we wniosku.zastanawia mnie czy muszę ją podawać w krusie gdzie oczywiscie naliczą mi wiekszą składkę. 

#15886 Share ilidan

ilidan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 12 październik 2014 - 16:36

Witam mampytanie odnosnie premii dla mlodego rolnika na specjalny dzial rolnictwa jakim jest pszczelarstwo

skladal kos albo slyszeliscie moze o kims takim? chodzi mi o premie na rozwoj pasieki i dokupienie paru  dzialek rolnych

Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

#15887 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 12 październik 2014 - 19:12

2. Dzierżawcy przysługuje, z zastrzeżeniem ust. 3, prawo rozwiązania umowy za wypowiedzeniem ze skutkiem na ostatni dzień roku, w którym doręczył wydzierżawiającemu wypowiedzenie w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

taki zapis wywalić całkiem czy może lepiej zmienić na coś takiego:

2. Dzierżawcy przysługuje prawo rozwiązania umowy za wypowiedzeniem ze skutkiem na ostatni dzień roku, w którym doręczył wydzierżawiającemu wypowiedzenie w formie pisemnej pod rygorem nieważności lecz nie wcześniej niż po upływie 5 lat od zawarcia tej umowy.(DATA PEWNA?)

#15888 Share Biniu91

Biniu91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 październik 2014 - 19:33

Witajcie koleżanki i koledzy. Mam pewne pytanie. W biznesplanie wpisałem zakup ciągnika 105 km i cenę około 200 tys, jednakże moje plany się troszkę zmieniły i zdecydowałem się już (i dogadałem z dealerem) na ciągnik 95 km za 170 tys brutto. Czy muszę wprowadzić poprawkę przed złożeniem wniosku o płatność? Dopłatę MR będę wpłacał jako środki własne przy finansowaniu fabrycznym - tzn daje dealerowi 100 tys, reszta na raty i tu moje drugie pytanie: Czy jeżeli w biznesplanie podałem, że maszyna, którą mam zamiar kupić jest warta załóżmy 170 tys to muszę przeznaczyć na nią całe 100 tys z MR czy mogę wpłacić dealerowi 70 tys i resztę na raty a pozostałe 30 tys przeznaczyć na coś innego? 
Pozdrawiam

#15889 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 12 październik 2014 - 20:02

Tome11 żadnego z tych zapisów nie może być w umowie dzierżawy. Biniu zmiany do wniosku odnośnie zakupu trzeba zrobić teraz. Jeśli chodzi o MR to masz mieć rozliczone 70 % kwoty brutto czyli 70 000 PLN.

#15890 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 12 październik 2014 - 20:11

panie freetaxi a jak umowe dzierzawy podpisywac to jak z rodziczami bede mial to czynszu dzierzawnego wogole nie pisac tylko ze za podatek czy jak ?

i 2 pytanie jak pisze z ciocia dzierzawe na ziemie ktora uprawiam to w umowie dzierzawy wpisac czynsz dzierzawny musze to ona nie bedzie cin musiala od tego placic w urzedzie skarbowym ??? a i jak podpisze z nia umowe u notariusza na 10 lat to bede mial prawo pierwokupu jakby co ? i czy jakbym tego nie kupił to dalej do tych 10 lat moge dzierzawic to czy jakby mi zabrala to musze szukac innej dzilaki np po 5 latach od tej dotacji dostania ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15891 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 12 październik 2014 - 21:55

sorry freetaxi za zawracanie d*py ale czy taka umowa przejdzie? można wpisać bez problemowo 'tylko' 5 lat? Księga Wieczysta i Sąd Rejonowy też potrzebny?

pzdr i thx

Załączone pliki

#15892 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 13 październik 2014 - 07:01

Panie Warchest jeśli chodzi o czynsz dzierżawny to jak tam Pan uważasz. Co do podatku to na 100 % nie wiem ale raczej nie będziesz musiała nic odprowadzać. Opcja pierwokupu to raczej wchodzi w rachubę ale jeśli dzierżawisz Pan ze Skarbu Państwa. Po 5 latach kończy się zobowiązanie MR więc nie ma potrzeby kontynuacji. Tome11 umowa musi być podpisana na 10 lat i nie może w niej być zapisu o wcześniejszym wypowiedzeniu umowy. Pokasuj te zapisy odnośnie ksiąg wieczystych i Sądu Rejonowego.

#15893 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 13 październik 2014 - 07:31

freetaxi piszesz że zmiany odnośnie przeznaczenia pieniądzy trzeba wnieść teraz a z tego co się orientuje to mamy na to 3 lata żeby zrobić zmiany we wniosku. Jeżeli dostanę już pieniądze to nie mogę zrobić już zmiany??

#15894 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 13 październik 2014 - 07:36

Jeśli wiesz, że będziesz zmieniał inwestycje to po co czekać? Na wydatkowanie pieniędzy masz 3 lata i do tego czasu możesz zrobić sobie zmiany związane z wydatkowaniem pieniędzy.

#15895 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 13 październik 2014 - 08:46

Musi być o tym czynszu dzierżawnym, ja nie miałem o tym wspomniane na umowie i się przyczepili...

#15896 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 13 październik 2014 - 09:09

Panie Warchest jeśli chodzi o czynsz dzierżawny to jak tam Pan uważasz. Co do podatku to na 100 % nie wiem ale raczej nie będziesz musiała nic odprowadzać. Opcja pierwokupu to raczej wchodzi w rachubę ale jeśli dzierżawisz Pan ze Skarbu Państwa. Po 5 latach kończy się zobowiązanie MR więc nie ma potrzeby kontynuacji. Tome11 umowa musi być podpisana na 10 lat i nie może w niej być zapisu o wcześniejszym wypowiedzeniu umowy. Pokasuj te zapisy odnośnie ksiąg wieczystych i Sądu Rejonowego.

ok, tak zrobię, zmieniłem sobie jeszcze Miejsce położenia działki na Obręb ewidencyjny; powierzchnię działek w umowie dzierżawy wystarczy pisać do 2 miejsc po przecinku czy trzeba aż do 4? np 2,58 czy 2,5842?

#15897 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 13 październik 2014 - 11:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pisz do 4 miejsc.

#15898 Share barteklegia

barteklegia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 13 październik 2014 - 11:14

Witam!

Mam kolejne problemy z dzierżawami.

Dziś bylem w krusie, kazano mi jechać do starostwa zarejestrować dzierzawę. Pojechałem i tam mówią że nie mogą zarejestrować umowy od rodziców, wróciłem do krusu. Tam z kolei mówią że muszą. Kółko się zamyka. Co robić?

podbijam:

koledzy czy muszę gdzieś zgłaszać( poza ARiMR) umowe dzierżawy notarialną którą mam we wniosku.zastanawia mnie czy muszę ją podawać w krusie gdzie oczywiscie naliczą mi wiekszą składkę. 

Edytowany przez barteklegia, 13 październik 2014 - 11:15.

#15899 Share Magda_86

Magda_86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 13 październik 2014 - 13:53

Witam!

Mam kolejne problemy z dzierżawami.

Dziś bylem w krusie, kazano mi jechać do starostwa zarejestrować dzierzawę. Pojechałem i tam mówią że nie mogą zarejestrować umowy od rodziców, wróciłem do krusu. Tam z kolei mówią że muszą. Kółko się zamyka. Co robić?

podbijam:

Mnie powiedzieli w Starostwie, że można rejestrować umowy dzierżawy tylko te, w których dzierżawca pozbywa się ziemi w celu przejścia na emeryturę/ rentę/ zaprzestania płacenia składek i itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15900 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 13 październik 2014 - 17:42

czynsz równa się wysokość podatku, przejdzie?