Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#15841 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 09 październik 2014 - 07:56

Przechodzi. Nie trzeba od razu dawać zarobić notariuszowi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:58
  •  

#15842 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 09 październik 2014 - 08:07

ja tam nie byłem w geodezji z aktem i wszystko ok,mam tylko pytanie czy teraz przepisywaliście wniosek o dopłaty bezpośredie na siebie czy przyjda one na rodziców  tak jak  zwykle a ja złoże wniosek o płatnośc na wiosne na nowy rok ?

#15843 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 09 październik 2014 - 08:42

Nie ma takiej potrzeby. Spersonalizowany wniosek przyjdzie na rodzica a Ty potem sobie przepiszesz na nowym druku na siebie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15844 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 09 październik 2014 - 10:32

jak zwykle nasz taxi szybko dokładnie wyjaśni i za free :) pozdro ;)

#15845 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 09 październik 2014 - 10:35

Póki co za "free" :)

#15846 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 09 październik 2014 - 13:10

jeszcze jakby ktoś podrzucił umowę dzierżawy z datą pewną to by była bajka :)

#15847 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 09 październik 2014 - 13:13

Cofnij wstecz parę stron. Ktoś podrzucił linka do umowy.

#15848 Share krciczek

krciczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 październik 2014 - 14:48

Pisałem stronę wcześniej... ;d

1. Notarialny akt dzierżawy

2. Nadanie numeru gospodarstwa, przepisanie planów na dopłaty ?

3. Potwierdzenie w geodezji aktu

4. Zaświadczenie o hektarach przeliczeniowych z gminy

5. Ubezpieczenie w KRUS

6. 3 tygodnie czekania na decyzje, pozniej zlozenie wniosku o zaświadczenie że jest się ubezpieczonym.
7. Zlozenie wniosku o platnosc : akt notarialny, oświadczenie o podjęciu prowadzenia gosp, i zaświadczenie z krus...

Ja miałem trochę krótszą drogę, załatwiłem wszystko w dwa dni. Pierwszego umowa dzierżawy podpisana w gminie, od razu dostałem zaświadczenie o hektarach przeliczeniowych, następnie arimr, numer nadany od ręki, a godz po tym byłem już w krusie ubezpieczony, z zaświadczeniem w ręku. Wieczorem wypełnienie wniosku o płatność, a na drugi dzień złożony w Łodzi ;)

#15849 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 09 październik 2014 - 14:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja za to nie życzę drogi którą ja przeszedlem. Cale gospodarstwo było na mnie przepisane jak również wszystkie dzierżawy. Ogółem grunty w dwóch powiatach i trzech gminach. Jeżdżenia os cholery nie wspominając o nerwach. wszędzie błędy urzędników przy wyliczaniach powierzchni przeliczeniowych. Mam do Krusu 50km w jedna stronę i musiałem trzy razy jeździć poprawiać i tłumaczyć błędy urzędników. Do tego weterynaria za kota w stodole mandaty... a jeszcze długa droga przede mną.

#15850 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 09 październik 2014 - 15:09

Pilne, Brat przejął 3 działki na włąsność i 1 działkę z budynkami i domem jest współwłascicielem z rodzeństwem.(po śmierci wg aktu notarialnego). Bizneslpan obejmował tylko działki będace własnością w 100% zero budynków. Wniosek przeszedł ok i przyznano decyzją 100 tys.. jednak po złożeniu dokumentów o płatność stwierdzają że nie może być współwłascicielem z rodzeństwem , ma się zrzec tej jednej działki tj współwłasności (nie zmieni to biznespalanu względem powierzchni).

Czy jest to konieczne czy ktoś coś źle rozumuje.

Musisz koniecznie zrzec się współwłasności. zrobić dział spadku z rodzeństwem, możesz to zrobić w sądzie lub u notariusza, w sądzie taniej ale może dłużej to zająć szczególnie gdy któryś z rodzeństwa będzie robił problemy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15851 Share GregWilu

GregWilu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 październik 2014 - 16:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) i co dolożą coś?

#15852 Share Cormay

Cormay

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 09 październik 2014 - 16:17

dla mnie niepojętym jest, że w mieniącym się demokrantycznym państwie przechodzą takie przekręty jak w tym działanu

jak to możliwe że w łaskach ustalających zasady są tylko niektóre województwa?

dlaczego w zachodniopomorskim było prawie niemożliwe dostanie premii w momencie kiedy w kilku innych dostało po ponad 1000 osób??

to się nadaję do telewizji i prokuratury.

jak można traktować inaczej takie same gospodarstwa na terenie jednego kraju??

chyba temu który wymyślił tak bulwersujące rozwiązanie powinno się zrobić jakąś pikietę przed miejscem pracy

we francji rolnicy są bardziej przedsiębiorczy

http://wiadomosci.wp...13979&_ticrsn=3

mam ogromną nadzieję że osoby związane z tym różnicowaniem takich samych gospodarstw w Polsce(faworyzowanie lub dyskryminowanie) ze względu na ich położenie straciły już pracę.

#15853 Share staszek1234

staszek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 09 październik 2014 - 16:32

dla mnie niepojętym jest, że w mieniącym się demokrantycznym państwie przechodzą takie przekręty jak w tym działanu

jak to możliwe że w łaskach ustalających zasady są tylko niektóre województwa?

dlaczego w zachodniopomorskim było prawie niemożliwe dostanie premii w momencie kiedy w kilku innych dostało po ponad 1000 osób??

to się nadaję do telewizji i prokuratury.

jak można traktować inaczej takie same gospodarstwa na terenie jednego kraju??

chyba temu który wymyślił tak bulwersujące rozwiązanie powinno się zrobić jakąś pikietę przed miejscem pracy

we francji rolnicy są bardziej przedsiębiorczy

http://wiadomosci.wp...13979&_ticrsn=3

mam ogromną nadzieję że osoby związane z tym różnicowaniem takich samych gospodarstw w Polsce(faworyzowanie lub dyskryminowanie) ze względu na ich położenie straciły już pracę.

kolejny narzekający, do jakiej prokuratury, zastanów się człowieku, zasady były znane przed składaniem wniosków a nie po, więc jak coś to trzeba bbyło wcześniej żale wylewać a nie jak się okazało że nie dostałeś kasy, poza tym nie wiem jak w innych ośrodkach ale jak ja składałem to pani w agencji odrazu mówiła że jest już 20000 chętnych a kasy na 8 tys więc jasne było że trzeba będzie mieć dużo punktów

#15854 Share Pieceofmind

Pieceofmind

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 09 październik 2014 - 17:01

No ale liczba przyznanych punktów jest chyba do zweryfikowania...a czy istnieją jakieś procedury odwoławcze w przypadku kiedy ktoś kwestionuje przyznane sobie punkty?

#15855 Share staszek1234

staszek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 09 październik 2014 - 17:17

No ale liczba przyznanych punktów jest chyba do zweryfikowania...a czy istnieją jakieś procedury odwoławcze w przypadku kiedy ktoś kwestionuje przyznane sobie punkty?

tak jest taka możliwość, każdy dostał listownie decyzję pozytywną lub negatywną i od tej decycji może się odwołać bo np stwierdził że armir przyznał mniej punktów

#15856 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 09 październik 2014 - 18:44

Dziś dostałem instrukcje odnośnie poprawki we wniosku o płatność, gość mówił coś o aneksie do umowy dzierżawy odnośnie zapłaty za dzierżawę... Na umowie było zaznaczone że zapłatą będzie płacenie podatku rolnego, jak wygląda taki aneks ? Będę potrzebował podpisu wydzierżawiających czy to będzie po prostu oświadczenie moje ? Spotkał się ktoś z tym albo wie coś ? :D

#15857 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 09 październik 2014 - 18:52

Do aneksu potrzebne obie strony umowy

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#15858 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 09 październik 2014 - 18:57

Jnerwach. wszędzie błędy urzędników przy wyliczaniach powierzchni przeliczeniowych. Mam do Krusu 50km w jedna stronę i musiałem trzy razy jeździć poprawiać i tłumaczyć błędy urzędników. Do tego weterynaria za kota w stodole mandaty... a jeszcze długa droga przede mną.

Możesz rozwinąć myśl odnośnie mandatów za kota w stodole...? :blink:

#15859 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 09 październik 2014 - 19:49

no wlasine mam pytanie bo kilka ha mam miec dzierzawa od rodzicow i jak tam wpiasc czynsz bo mam umowe ale jeszcze nie podpisana i myslalem zeby wpisac od rodzicow za placenie podatkow z tej dzialki czy trzeba jakis czynsz wpisac ? noi mam od cioci 2 dzierzawe noi z nia bede wpisywal czynsz dzierzawny to jak najlepeij wpisac bo mysle by wpisac w ilosci zboza tak ? bo ze w zamian za doplaty to nie mozna ? a i czy jak wpisze przykladowo iles tam pieniedzey to czy ciocia od tej dzierzawy nie bedzie musiala nic w urzedzie skarbowym placic jak np wpisze sie w umowie 400 zł za ha to nie bedzie musiala inc od tego odprowadzac ? zeby nie miala zadnych problemow bo ta ziemie naprawde uprawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15860 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 10 październik 2014 - 06:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeżeli chodzi o mandat to przyszli w umówionym czasie na kontrole bo miałem mieć również przepisane "mleko". Wszystko ładnie szło do momentu aż nie weszli tam gdzie paszę. Akurat mysz przebiegła to się zaczęło ale jakoś ich udobruchalem ale kot w stodole to elementarne naruszenie zasad higieny