Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#15821 Share boo45

boo45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 08 październik 2014 - 13:10

odnośnie potwierdzenia umowy notarialnej w geodezji, czy jest to konieczne na 100%? Są przypadki, kiedy umowy dzierżawy zawierane są z tzw posiadaczami samoistnymi, a wtedy takowy posiadacz musi opłacać podatek na siebie. W przeciwnym wypadku nie może się starać o zasiedzenie. Pisząc swój wniosek Pani z arimr powiedziała mi, że do wypisu z rejestru gruntów muszę dołączyć oświadczenie iż dana osoba jest posiadaczem samoistnym, i że z nią będę podpisywał umowę. Pani z geodezji powiedziała, że potwierdzenia umowy notarialnej mi nie zrobi[potrzebny właściciel, a nie posiadacz samoistny]. Dlatego proszę o wskazanie konkretnego pkt, gdzie jest mowa o konieczności potwierdzenia umowy notarialnej w starostwie. Znam przypadki, gdzie na modernizację wystarczyło jedynie sama umowa notarialna->nie potwierdzana w geodezji. Proszę o konkretne odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:52
  •  

#15822 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 08 październik 2014 - 13:17

Nic nie płaciłeś za potwierdzenie podpisów? U mnie w gminie jak i w sąsiadującej biorą po 9 zł za każdy jeden podpis!

Nic a nic, napisane na umowie że zwolnione z opłaty z takiego i takiego artykułu. 

Co do tych umów to mi się wydaje że agencji chodzi tylko o to żeby faktycznie uprawiać tą ziemię i składać wniosek o dopłatę. A czy w geodezji będzie że się dzierżawi czy nie to jeden ciul.

#15823 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 08 październik 2014 - 13:53

W KRUSIE nie przyjmą Ci umowy dzierżawy nie opieczętowanej przez geodezje... A co za tym idzie nie ubezpieczą Cię, co pociąga wiadome konsekwencje że nie złożysz wniosku o płatność, bo musisz dołączyć zaświadczenie o tym że jesteś ubezpieczony które dostaniesz już po otrzymaniu decyzji z Krusu pocztą po około 3 tygodniach. 

Tak, na tym zaświadczeniu o hektarach przeliczeniowych miałem coś w stylu:

Pan XYX (ojciec) jest właścicielem tylu i tylu hektarów, z czego tyle i tyle przechodzi z mocą umowy dzierżawy z dnia .... na dzierżawcę...

I bez większych problemow dostałem takowe zaświadczenie, bez tych hektarów przeliczeniowych z gminy i poświadczenia z geodezji nie zostałbym ubezpieczony. Kilka razy musiałem jeżdzić w tą i z powrotem od krusu do starostwa i do gminy aż w końcu wszystko im się zgadzało...

1. Notarialny akt

2. Potwierdzenie w geodezji aktu

3. Zaświadczenie o hektarach przeliczeniowych z gminy

4. Ubezpieczenie w KRUS

5. 3 tygodnie czekania na decyzje, pozniej zlozenie wniosku o zaświadczenie że jest się ubezpieczonym.
6. Zlozenie wniosku o platnosc : akt notarialny, oświadczenie o podjęciu prowadzenia gosp, i zaświadczenie z krus...

Tak to  u mnie wyglądało :) Także piszę to co sam doświadczyłem, abyście nie byli zaskoczeni bo najwięcej problemów robił właśnie krus :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15824 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 08 październik 2014 - 14:06

a ostatnie swiadectwo pracy? - było wymagane

a zaświadczenie o zatrudnieniu  małżonka wydane przez aktualny zakład pracy? - było wymagane

a wystarczy akt notarialny gruntu aby ubezpieczyc sie? 

czyli w momencie skladania wszystkich dokumentów w KRUS nie otrzymam takiego zaświadczenia? Trzeba czekać 3 tygodnie? aby złożyć wniosek o płatność?

Edytowany przez machtomi, 08 październik 2014 - 14:08.

#15825 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 08 październik 2014 - 14:11

Tak, dopiero pocztą przyjdzie Ci decyzja z krus, wtedy idziesz po zaświadczenie. Czekasz 2-3 tygodnie :)

#15826 Share r4lex

r4lex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 październik 2014 - 15:56

Witam

Mam takie pytanie zadeklarowałem w biznes plan że  razem z dzierżawami będę miał 19ha. Mam już wszystkie akty i dzierżawy.\

Teraz zakładam że za 3 lata ktoś mi powie że pasowało by mu umowę na jedną działkę  jeden hektar rozwiązać bo będzie sprzedawał  i teraz :

1  nie ma takiej możliwości nawet jeśli ten hektar zamienię na inny też z umowa na 10 lat bo na zmianę jest teraz 180 dni i trzeba oddać 100k bo nie wywiązałem się z umowy.

2  czy mogę zmienić ten hektar na inny robiąc korektę w biznes plan i inną działkę na 10 lat wydzierżawić lub kupić.

3  czy za 3 lata tego hektara mogę nie mieć byle utrzymać średnią krajową i nie zejść poniżej 4.0 esu robiąc zmianę w biznes planie?

#15827 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 08 październik 2014 - 16:41

Przez 5 lat musisz prowadzić gospodarstwo w niezmniejszonym stanie. Więc w razie będziesz musiał szukać tego areału, który Ci wyskoczy. Wystarczy wtedy zmiana do wniosku.

#15828 Share jogus

jogus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 październik 2014 - 18:28

Akurat KRUS to robi najmniejsze problemy, poproś Panią ktora zajmuje sie podatkami zeby te hektary fizyczne i przeliczeniowe napisala Ci na umowie dzierzawy i postawila pieczatke to w KRUS wystarczy i na tej podstawie Cie ubezpiecza. Natomiast jesli chodzi o zrobienie zmiany w ewidencji budynkow i gruntow czy jak to sie tam nazywa tzn. zeby nakazy podatkowe przychodzily na Ciebie to juz wszystko zalezy od giminy i tak w jednej zrobia to od reki a w innej wlasnie beda zaslaniac sie jakims paragrafem. Mam tylko nadzieje ze ARiMR nie bedzie przy ewentualnej kontroli wymagac tych nakazow na moje nazwisko.

#15829 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 08 październik 2014 - 18:34

Przecież przy umowie dzierżawy nakazy podatkowe się nie zmieniają ? Ja taką odpowiedż dostałem z gminy że nadal będą przychodzić na ojca i dopieo przy przekazaniu bądż przepisaniu to się zmienia. 

#15830 Share pawcio018

pawcio018

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 październik 2014 - 19:09

Coraz więcej słychać o przesunięciu dodatkowych środków,może pojawi się nie długo aktualizacja listy...:)))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15831 Share read

read

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 08 październik 2014 - 19:09

Pilne, Brat przejął 3 działki na włąsność i 1 działkę z budynkami i domem jest współwłascicielem z rodzeństwem.(po śmierci wg aktu notarialnego). Bizneslpan obejmował tylko działki będace własnością w 100% zero budynków. Wniosek przeszedł ok i przyznano decyzją 100 tys.. jednak po złożeniu dokumentów o płatność stwierdzają że nie może być współwłascicielem z rodzeństwem , ma się zrzec tej jednej działki tj współwłasności (nie zmieni to biznespalanu względem powierzchni).

Czy jest to konieczne czy ktoś coś źle rozumuje.

#15832 Share kipus26

kipus26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 październik 2014 - 19:10

Przez 5 lat musisz prowadzić gospodarstwo w niezmniejszonym stanie. Więc w razie będziesz musiał szukać tego areału, który Ci wyskoczy. Wystarczy wtedy zmiana do wniosku.

A czemu na decyzji jest napisane ze pow. UR w ciągu 5 lat nie może spaś poniżej sredniej krajowej ?

#15833 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 08 październik 2014 - 19:22

Bo nie może spaść poniżej średniej krajowej.

Edytowany przez freetaxi, 08 październik 2014 - 19:23.

#15834 Share kipus26

kipus26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 październik 2014 - 19:26

czyli może się komuś zmniejszyć areał byle by tylko nie spadł poniżej średniej krajowej dobrze rozumiem ?

#15835 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 08 październik 2014 - 19:34

czy jest ktoś w stanie opisać w punktach co trzeba załatwić po otrzymaniu decyzji(dzierżawa od rodziców, tylko ziemia, żadnych kombinacji)?

niestety straszny zapierdol..

#15836 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 08 październik 2014 - 19:36

Pisałem stronę wcześniej... ;d

1. Notarialny akt dzierżawy

2. Nadanie numeru gospodarstwa, przepisanie planów na dopłaty ?

3. Potwierdzenie w geodezji aktu

4. Zaświadczenie o hektarach przeliczeniowych z gminy

5. Ubezpieczenie w KRUS

6. 3 tygodnie czekania na decyzje, pozniej zlozenie wniosku o zaświadczenie że jest się ubezpieczonym.
7. Zlozenie wniosku o platnosc : akt notarialny, oświadczenie o podjęciu prowadzenia gosp, i zaświadczenie z krus...

Edytowany przez lukasz493, 08 październik 2014 - 19:37.

#15837 Share endrju

endrju

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 październik 2014 - 20:48

czyli krus jak zwykle problemowy :) , a jak to wygląda  jak szybko wymienia się informacją notariusz z gminą ? tzn po ilu dniach od podpisaniu aktu notarialnego można jechać do gminy po zaświadczenie o hektarach przeliczeniowych ? zeby to wszystko się uprawomocniło ?   owe dokumoenty czyli "akt notarialny(jego kopia zrobiona w biurze powiatowym z potwierdzeniem autentyczności )  ,zaświadczenie z krus i oświadczenie , mogą być wysłane pocztą ?

#15838 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 08 październik 2014 - 21:32

Ja dostałem tego samego dnia którego sporządzałem umowę dzierżawy.
Do gminy w ogóle nie dochodzi żadne info od notariusza, znajoma która tam pracuje mówiła że ich to nie obchodzi a hektary przeliczeniowe dają po przeczytaniu umowy dzierżawy, nic sobie nie kserując czy zostawiając. Czeka się jedynie na decyzję pisemną z krus, a uzyskanie zaświadczenia o byciu płatnikiem to już też kwestia dnia...

#15839 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 08 październik 2014 - 21:39

Pilne, Brat przejął 3 działki na włąsność i 1 działkę z budynkami i domem jest współwłascicielem z rodzeństwem.(po śmierci wg aktu notarialnego). Bizneslpan obejmował tylko działki będace własnością w 100% zero budynków. Wniosek przeszedł ok i przyznano decyzją 100 tys.. jednak po złożeniu dokumentów o płatność stwierdzają że nie może być współwłascicielem z rodzeństwem , ma się zrzec tej jednej działki tj współwłasności (nie zmieni to biznespalanu względem powierzchni).

Czy jest to konieczne czy ktoś coś źle rozumuje.

w MR jedynie dopuszczona jest współwłasność małżeńska - żadna inna. musi być darowizna.

ja też musiałem na siostrę darowiznę zrobić swoich 50% działki. kiedyś się odkręci:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15840 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 08 październik 2014 - 21:41

Pisałem stronę wcześniej... ;d

1. Notarialny akt dzierżawy

2. Nadanie numeru gospodarstwa, przepisanie planów na dopłaty ?

3. Potwierdzenie w geodezji aktu

4. Zaświadczenie o hektarach przeliczeniowych z gminy

5. Ubezpieczenie w KRUS

6. 3 tygodnie czekania na decyzje, pozniej zlozenie wniosku o zaświadczenie że jest się ubezpieczonym.
7. Zlozenie wniosku o platnosc : akt notarialny, oświadczenie o podjęciu prowadzenia gosp, i zaświadczenie z krus...

ta dzierżawa gminna z datą pewną czy tam na 10lat przechodzi? 5 letnią zmajstruje?

no to tydzień w d*pę znowu..