Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31555 odpowiedzi na ten temat

#1561 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 17:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Trzeba napisac list do agencji z zapytaniem o te wykrztalcenie- napewno rozwiaze to te kwestie.

:huh:
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:43
  •  

#1562 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 12 listopad 2010 - 18:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli ta decyzja nie jest narazie potrzebna nie majac decyzji na TAK ws. renty A jesli decyzja ws. renty bedzie na NIE to mozna przepisac na mlodego gospodarstwo?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#1563 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 12 listopad 2010 - 18:21

tomash mozesz ale najpierw musisz zrobic aneks do tego co napisales na poczatku w innej sytuacji mozesz miec problemy z rozliczeniem MR Yacenty a Twoja poprawka to pewni chodzi o to ze zbyt ogolnie nie ma pojemnosci rozsiewacza a jesli chodzi o plug to moze im chodzi o szerokosc robocza bo jakies parametry wpisac trzeba, tak przynajmniej mi sie wydaje

Dzięki za potwierdzenie.. teraz wiem napewno :huh:

ale powiedz mi jeszcze czy muszę to zmieniać już dopóki nie dostałem decyzji czy mogę to zrobić po jej otrzymaniu ?
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1564 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 12 listopad 2010 - 18:43

Trzeba napisac list do agencji z zapytaniem o te wykrztalcenie- napewno rozwiaze to te kwestie.

:huh:

@ XSC jak pisaliśmy wcześniej nie potrzeba zdanego egzaminu z ciekawości napisałem list do ARiMR a tu jest odpowiedz

Odpowiadając na e-mail skierowany do ARiMR informuję, że zgodnie z § 6 ust. 1 pkt 1-4 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania pomocy w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego PROW 2007-2013 (Dz.U. nr 200, poz. 1443) „warunek dotyczący kwalifikacji zawodowych uznaje się za spełniony, jeżeli osoba fizyczna posiada:

1) wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe lub
2) tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub
3) wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub
4) wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i co najmniej 5-letni staż pracy w rolnictwie.”

Stosownie do ust.7 pkt.2 i 3 załącznika do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 marca 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania pomocy w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego PROW 2007-2013 (Dz.U. nr 48, poz. 391) dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia rolniczego średniego jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły kształcącej w zawodach wymienionych w wykazie zawodów i specjalności wykształcenia rolniczego średniego zawodowego, wymienionych w ust.2 tego załącznika. Zawód technika agrobiznesu znajduje się w tym wykazie. Skoro, zatem posiada Pan świadectwo ukończenia technikum kształcącym w zawodzie technik agrobiznesu to należy uznać, że spełniony jest warunek dotyczący kwalifikacji zawodowych wymaganych dla uzyskania premii dla młodych rolników.
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#1565 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 19:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Haaa i @piotr634 tym oto zdaniem rozwiał moje wątpliwości "dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia rolniczego średniego jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły kształcącej w zawodach wymienionych w wykazie zawodów i specjalności wykształcenia rolniczego średniego zawodowego, wymienionych w ust.2 tego załącznika. Zawód technika agrobiznesu znajduje się w tym wykazie. Skoro, zatem posiada Pan świadectwo ukończenia technikum kształcącym w zawodzie technik agrobiznesu to należy uznać, że spełniony jest warunek dotyczący kwalifikacji zawodowych wymaganych dla uzyskania premii dla młodych rolników"

Więc po ukończeniu szkoły mogę ubiegać się o MR. Nie potrzebny jest mi Dyplom. Aczkolwiek nie mówię że go nie zrobie. Ale jestem już dużooo spokojniejszy :huh:

#1566 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 19:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jesli to prawda to to bede spał spokojnie bo szkołe powinienem skonczyc mam w koncu 3lata a szkola 2 :D letnia a z tym egzaminem roznie moze byc :D

#1567 Share herbi2501

herbi2501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 20:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie czy ktos z woj, mazowieckiego kto składał bądż poprawiał wniosek po 17 wrezesnia dostał decyzje,ja miałem wniosek po 2 poprawkach i było to kompletne 17.07 i ciiiiiisza????????

#1568 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 20:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To niech wypowie się osoba, która dostała decyzje o przyznaniu MR, a ukończyła tylko szkołę bez zdania egzaminu dyplomowego? - nie ma takiej osoby.

#1569 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 22:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Niech jakiś admin zbanuje tego zbigniewPGR bo przecież on jest mądrzejszy niż ARiMR i my tu wszyscy

#1570 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 listopad 2010 - 23:42

To niech wypowie się osoba, która dostała decyzje o przyznaniu MR, a ukończyła tylko szkołę bez zdania egzaminu dyplomowego? - nie ma takiej osoby.

Ja dostałem decyzje o przyznaniu a składałem tylko ze świadectwem ukończenia technikum agrobiznesu, a w dniu składania wniosku nie miałem wyników z egzaminu zawodowego(który i tak zdałem).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1571 Share marecki171

marecki171

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 11:39

a dostał już ktoś pieniądze jak tak to ile czekaliście?
i o co chodzi Ci z tym krusem?

Ja w środę byłem w banku i kase mam już na koncie. Gospodarstwo przejąłem 29 września a 30 zawiozłem wszystkie załączniki do agencji. Narazie z wydawaniem kasy wstrzymam się bo chce załapać się jeszcze na modernizację. Jestem z mazowieckiego i miałem 40 numer wniosku.

#1572 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 13 listopad 2010 - 13:32

Ja w środę byłem w banku i kase mam już na koncie. Gospodarstwo przejąłem 29 września a 30 zawiozłem wszystkie załączniki do agencji. Narazie z wydawaniem kasy wstrzymam się bo chce załapać się jeszcze na modernizację. Jestem z mazowieckiego i miałem 40 numer wniosku.

W jakim terminie przyjmują wnioski na modernizacje bo jak bym dostał młodego to też bym spróbował się załapać na modernizację .I jeszcze jedno pytanie ile kasy się zwraca za nieuzupełnienie w ciągu 3 lat wykształcenia bo koledze ostatni rok został i ma stracha :D ?

#1573 Share Wiktor87

Wiktor87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 15:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jakie załączniki trzeba dołączyć do wniosku na płatność ,na młodego rolnika.

#1574 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 16:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) co do dyplomu to mowie odrazu ze jest niepotrzebny skonczylem technikum mechanizacji rolnictwa a egzamin oblalem i juz dostalem decyzje o przyznaniu dotacji wiec PanJoker ma racje

#1575 Share marecki171

marecki171

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 16:06

Jakie załączniki trzeba dołączyć do wniosku na płatność ,na młodego rolnika.

Trzeba dostarczyć akt notarialny, nr konta, zaświadczenie z krusu że jesteś ubezpieczony jako rolnik, wniosek o płatność i to chyba tyle. Jak ci przyślą decyzję to będziesz miał tam wszystko napisane co trzeba dostarczyć.

#1576 Share czajus

czajus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 16:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy jak dostane premie młodego rolnika to mogę kupić używany ciągnik do 5 lat dodam ze w biznes planie miałem napisane zakup ciągnika od 40 do 140 km

#1577 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 listopad 2010 - 16:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. w tygodniku siedleckim czytałem że można jeszcze składać wnioski ? Czy to prawda ? Podobno można składać do końca roku wnioski o premie ? Proszę o szybka odpowiedz . Jeśli w gazecie tak pisało było tam wspomniane coś o rozporządzeniu ministra to myślę ze to prawda.

#1578 Share Wiktor87

Wiktor87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 18:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wejdź na stronę agencji tam jest wszystko,przyjmują jeszcze w czterech województwach .Przyjmowanie wniosków zakończy się dzień po tym jak wykorzystanie puli przekroczy 120 %.jeśli nie przekroczy to do 31 grudnia .

Orientuje się ktoś ile możne skasować notariusz za przekazanie gospodarstwa wraz z budynkami.

#1579 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 18:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) notariusz u nas 2 -3 tys

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1580 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 19:58

panowie czy ktos z woj, mazowieckiego kto składał bądż poprawiał wniosek po 17 wrezesnia dostał decyzje,ja miałem wniosek po 2 poprawkach i było to kompletne 17.07 i ciiiiiisza????????

Ja składałem po 15 października i koleś powiedział że z miesiąc trzeba będzie poczekać co najmniej.
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!