Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maches    16

Ja jestem za Mazowsza a narazie cisza. dzieki za info


A jeszcze jedno. Jak długo rozpatrują zmianę biznesplanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

2-3 tygodnie w praktyce.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem decyzje w poniedziałek. Wysłana 11.02.2015. Jestem z pomorskiego.

 

 

Marek

Edytowano przez marekklimkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

@dexad a co Ty chcesz wiecej pisać w umowie dzierżawy, im mniej zbędnych punktów tym lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

potwierdzenie po aktualizacji listy przyszlo do mnie w pon


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Wycinek z projektu ustawy w sprawie PROW 2014-2020 który wpłyną do sejmu dotyczacy Młodego Rolnika:

8.
Pomoc można łączyć z pomocą przyznawaną w ramach typu operacji „Modernizacja gospodarstw rolnych” realizowanego w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem wyłącznie w przypadku, gdy każda z nich dotyczy innej inwestycji, części operacji lub etapu , chyba że kwota pomocy stanowi wkład własny w realizację operacji w ramach tego typu operacji

 
Czy ktoś mogłby pomóc mi zinterpretować na przykładzie ten zapis? Bo ciezko mi sobie wyobrazic o co w nim wogole chodzi.
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Jeżeli we wniosku na MR wpisane było 37ha konkretnych działek, agencja przysłała list z potwierdzeniem o przyznaniu premii i tam wytłuszczonym drukiem napisali chyba o 12ha.

Teraz wystarczy te 12ha czy musi być wszystko przed wnioskiem o płatność?
Jest problem z pozostałymi działkami wymienionymi we wniosku z tych 37ha bo są stare zobowiązania w związku z modernizacjami z poprzednich lat.
Czy ewentualnie zrobić zmianę do planu i mogą być inne działki?

Edytowano przez stachu2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A powiedzcie jak to było do tej pory. Powiedzmy że w dniu składania wniosku mam wykształcenie wyższe nierolnicze, ale zobowiązuje się do uzupełnienia tego wykształcenia przez studia podyplomowe rolnicze to otrzymuje przy punktacji 5 pkt, czy muszę miec nierolniczego magistra i papier ze studiów podyplomowych rolniczych już w dniu składania wniosku żeby oceniono na 5 pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Stachu2005 powierzchnię możesz tak zmniejszyć żebyś nie wypadł za tzw. "żółtą listę". Zakładam, że teraz dostałeś decyzję o przyznaniu pomocy więc w tej kwestii dużego pola do popisu nie masz. Możesz zamienić działki na inne.

Koczas liczył się stan faktyczny w dniu składania wniosku.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Kiedy masz papier w ręku to dopiero masz 5 pkt.
Czas już składać wniosek o płatność a to że nie można przepisać z powodu zobowiązań. Więc jeśli można zmniejszyć żeby nie wypaść lub zmienić na inne to nie ma problemu. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dzięki. No to trochę lipa, czyli jak gdybym składał na takich zasadach jak poprzednio, że w dniu złożenia wniosku mam wyższe nierolnicze to nie dostaje się wogóle punktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie dostaniesz punktów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Myslicie ze ten projekt ustawy który jest w sejmie i był o nim artykuł na famerze zmieni sie jakoś diametralnie? Bo ponoc wiekszych uwag do niego nie mieli wiec pewnie to tylko formalnośc jest jego przyjęcie i oficjalne ogłoszenie przepisów krajowych.
Dzisiaj troche pogrzebałem w tym projekcie i akurat w sprawie Młodego znalazłem ten zapis łaczący go z modernizacja oraz za co ile punktów komu sie ma należec, tak prosto jak w poprzednim naborze juz nie bedzie. Ale zapis o minimalnej wiekosci gospodarstwa i dzierzawach tez srednio jasny mi sie wydaje bo mówi tyle co mówił praktycznie w unijnym rozporzadzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jest kilka niejasnych zapisów. Będzie trzeba pisać o interpretację. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

skad masz informacje ze nie dorzuca jak parę stron temu był wpis o kolejnych 60 mln do zatwierdzenia przez Unię?

 

Takie info dostałem od znajomego z Agencji. Ale wiesz czzas pokaze teraz było trzeba długo czekać aż coś dorzuca, wiec moze cos bedzie :)

ja tylko podpowiadam co sam sie dowiedziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jest kilka niejasnych zapisów. Będzie trzeba pisać o interpretację. 

 

Ale chyba z zapisu mozna wnioskowac iż łaczenie młodego z modernizacja bedzie możliwe jeśli premia bedzie wkładem własnym w modernizacje?

A tego minimalnego areału to sie uczepili i ciagna to dalej jakby nie mogli prościej tego rozpisac i wyjaśnik kwestii dzierżaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nasze wnioski tu nic nie dają. Ustawodawca wie jak będzie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xkrwpx3    0

mógłbvy ktos podesłac link do projektu ustawy o wsparciu dla Młodych Rolników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Oj ta biurokracja komplikują tylko zycie ludziom ale coz trzeba zacisnać zęby i czekać, moze uda sie coś skorzystać wkoncu z funduszy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

ten dokument w procesie legislacyjnym mowi glownie o MR, a co z modernizacja i innymi programami?


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj