Polecane posty

freetaxi    947

Też prawda. W różnych częściach kraju była różna ilość wydanych decyzji. Nie pozostaje nic jak tylko cierpliwie czekać. 

 

Dwa tysiące postów :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706
freetaxi

  dzięki za odpowiedz. czyli jezeli dołozyli juz pieniądze z innych działa i ze srodków krajowych no to chyba wiecej juz nie dołożą, no bo niby skąd ??? ale pożyjemy, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rojda1994    76

no ja dopiero jutro będę jechał do gościa co mi pisze wnioski ;-) dobrze by było jakby szybko kasa była, bo na wiosnę nie będę miał czym siać:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Pieniądze będa miejmy nadzieje przesuwanie po trochu bo wiele programów potrzebuje dużo czasu na realizację a kasa ma być do końca roku rozliczna stąd te pieniądze się znajdują ale ile jeszcze będzie tego nikt nie wie, lecz już lada dzień będzie wiadomo ile ludzi z żółtej listy wniosków nie złożyło i na pewno będzie nowa lista już bez osób które nie złożyły wniosku z różnych powodów a takich mało nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

przecież mieli rozliczyć sie z tym naborem do czerwca 2015.... jak to wkońcu jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

kupilem maszyny za premie i pytanie dowas jak mam fabrycznie nową na gwarancji  owijarke z 2011 r to nic nie szkodzi ?? niebeda sie czepiac ze stara??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te obietnice Sawickiego o nowym naborze MR do końca 2014 a potem kolejna obietnica w 1 kwartale 2015 ? Zamiast zamknąć się i nie pierdzielić głupot to obiecuje a ludzie siedzą jak na gwoździach bo zaraz mija 12 miesięcy od przejęcia gospodarstwa ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nowego naboru szybko nie będzie bo ciągnie się stary i jeszcze ciągnął się będzie parę miesięcy co najmniej a drugiego nie zaczna bo to by sensu nie miało. Ogólnie to dziwnie to wszystko się układa ciekawe co jeszcze przepisy krajowe powiedzą nowego nam jak już będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Kolego Freetaxi mam pytanko, jako że chyba najbardziej obeznany jesteś :) Przed chwilą przeczytałem coś takiego http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/mlody-rolnik-moze-kupic-maszyne-starsza-niz-piecioletnia,55472.html

i z tego co wywnioskowałem jednak można kupować maszyny starsze niz 5 lat? Czy źle coś zrozumiałem, czy jest w tym jakiś haczyk? Bo jeśli to wszystko jest zezwolone to trzeba by całkiem zmienić biznes plan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pisałem o tym parę dni temu. W zasadzie jeśli się dobrze wczytałeś to dobrze zrozumiałeś. Aczkolwiek przed jakimikolwiek zmianami radziłbym napisać pisemko do centrali żeby w razie czego mieć podkładkę. A po drugie trochę to dziwne bo w rozporządzeniu jednak jest co innego.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Czyli skoro rozporządzenie mówi co innego to chyba nie warto się bawić w zmiany. Bo w razie "w" to chyba rozporządzenie jest ważniejsze niż decyzja agencji i jeszcze mi przyjdzie zwracać premię. Troche to dziwne, bo jednak jest znacząca różnica, mam w biznesplanie nową prasę + pługi i siewnik, a równie dobrze za te same pieniądze kupiłbym jakąś dobrą używaną prasę i jeszcze by zostało na kombajn :) Chociaż z drugiej strony skoro agencja na to zezwala, agencja kontroluje to czemu mieliby się przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dlatego proponuję napisać najpierw pisemko do centrali i powołać się w nim na te doniesienia prasowe. W razie czego masz wszystko na piśmie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Tak też pewnie zrobię i zobaczymy co powiedzą. Dzięki za odp. Teraz dopiero znalazłem, że wklejałeś ten sam artykuł, gdzieś mi musiało umknąć bo raczej na bieżąco śledzę wątek :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli będziesz robił zapytanie, fajnie byłoby jakbyś napisał nam na forum co Ci odpowiedzieli. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Jak tylko dostanę jakąś odp na pewno się podzielę :) I jeszcze jedno pytanko mam. Wniosek i biznesplan robiła nam kobieta z ODR. Jako, że wolałbym z jej usług już nie korzystać (mało kompetentna kobieta), chciałem zapytać czy teraz po przyznaniu premii potrzebuje jeszcze jakiejś jej pomocy przy papierach? Jeśli tak to czy jest możliwość przekazania całego tego "młyna" jakiejś innej osobie? A może już da radę to wszystko ogarnąć samodzielnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ślubu z nikim nie bierzesz. Przy produkcji roślinnej i zwierzęcej segregator robi się gruby :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Niech prowadzi kolega freetaxi,dobry fachowiec z Niego.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Właśnie pytając o tą inną osobę miałem kolegę na myśli :) Tylko ogólnie chodziło mi o to czy jest jeszcze potrzebny ktoś kto to ogarnia czy samemu da się juz wszystko załatwić. Bo z tego co wiem to teraz czekamy na decyzję, później wniosek o płatność i ewentualnie jakieś poprawki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To zależy indywidualnie od każdego. Od jego profilu produkcji czy może nawet kwestii "wygody". Wiadomo, że przy produkcji zwierzęcej jest troszkę więcej "biurokracji" niż przy samej roślinnej. Do tego dochodzą programy rolnośrodowiskowe. Roboty od groma. Pod kątem kwestii administracyjnej i biurowej pomagam w tej chwili około 250 gospodarstwom w całym kraju. Czasami głowa boli od tego wszystkiego ale daje się radę.  

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tafit    4

witam mam pytanie, czy ktoś robił zmianę darowizny gospodarstwa na dzierżawę numery dzałek ani powierzchnia się nie zmieni tylko forma przekazania. jest to możliwe jeszcze do zmiany jak już mam decyzję a nie am jeszcze złożonego wniosku o płatnoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jest taka możliwość. Składaj zmianę do wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer8244    11

Witam chciałbym zapytac panowie bo składałem wniosek rok temu i byłem na tej białej liscie i teraz będe musiał składac jeszcze raz wniosek ? a i czy ktos wie kiedy będzie nowy młody Rolnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nowa perspektywa finansowa, nowe zasady to i nowy wniosek będziesz musiał złożyć. Co do terminów nic jeszcze nie wiadomo. Myślę, że dopóki nie zamkną starego naboru to nie uruchomią nowego. A jak będzie to czas pokaże. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Freetaxi współczuje ci czasem odpowiadać ciągle na te same pytania ;) Ludziom się nie chce przeczytać nawet ostatniej strony tematu żeby się czegoś dowiedzieć. Jak to mówią młodzi ludzie - masakracja :P

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj