Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#15581 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 10:15

info z ministerstwa, wniosek o przesunięcie przesłali do KE dopiero 9 września, a komisja ma 3 miesiąca na zatwierdzenie, czyli najpóźniej do 9 grudnia będzie wszystko wiadomo, heh pokryje mi to się prawie z listą MGR, chyba, że komisja się mocno pośpieszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:39
  •  

#15582 Share wortexis

wortexis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:hodowla koni ras szlachetnych oraz drobiu ozdobnego, ogrodnictwo... i wiele innych :)

Napisany 16 wrzesień 2014 - 12:13

napewno przyjdą do wszystkich decyzje jakieby one nie były 

Oj niekoniecznie się z tym stwierdzeniem zgodzę, cierpliwie czekałam na decyzję (woj. podlaskie) aż w końcu zadzwoniłam do Arimr Białystok, decyzja wysłana 19 sierpnia (!) jak się okazało winą był błędnie wpisany przez pracownika Arimr adres. Także jak ktoś jeszcze nie otrzymał decyzji radzę interweniować ponieważ decyzje, przynajmniej u nas na Podlasiu, zakończono rozsyłać 5 września.

#15583 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 12:43

Mam pytanie odnośnie ESU. Dostałem decyzje o przyznaniu pomocy. W punkcie 4e.jest info odnośnie ESU aby osiągnąć co najmniej 4ESU i nie mniej niż w dniu złożenia wniosku. W dniu składania mam ponad 6ESU, więc bardzo trudno będzie mi przez 5lat rok w rok utrzymać tak wysokie ESU. Czy jeżeli w którymś roku będzie niższe niż 6ESU to mi dofinansowanie zabiorą?

jeśli w dniu złożenia wniosku miałeś 6 ESU, to w roku docelowym musisz mieć przynajmniej to samo - tym samym załatwisz problem min. 4 ESU na koniec.

pomiędzy rokiem bazowym, a docelowym możesz mieć cały czas np. 1 ESU.

niech ktoś poprawi, jak się mylę.

ja mam cały czas niecałe 3 ESU, a w docelowym niecałe 6.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15584 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 16 wrzesień 2014 - 14:08

Gdyby dołożyli  te 90 mln to osoby do którego miejsca na liście  mają szanse otrzymać dofinansowanie ?

#15585 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 15:03

dostanie o.k 900 miejsc w duł listy po kolei

#15586 Share Ricardo

Ricardo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 15:16

mogli by już przesunąć, można by konkretniej coś planować

kolego wyżej, w przyszłym naborze dostanie każdy kto spełni warunki

Kolego nie zgodzę się z tobą, nie dostanie każdy kto spełni warunki. W nie których województwach jest zawsze więcej chętnych niż kasy. Z tego co też słyszałem, kasa na młodego rolnika ma być podzielona na 2-3 rzuty, bo czemu inni jak za parę lat dostaną gospodarstwo nie mają skorzystać, zresztą na te najbardziej oblegane programy z czasem są przesunięcia kasy. Wszystkim i tak nie dogodzą.

#15587 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 16:04

wszystkim trudno dogodzić oby w tej edycji dołożyli srodków

#15588 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 16:32

Kolego nie zgodzę się z tobą, nie dostanie każdy kto spełni warunki. W nie których województwach jest zawsze więcej chętnych niż kasy. Z tego co też słyszałem, kasa na młodego rolnika ma być podzielona na 2-3 rzuty, bo czemu inni jak za parę lat dostaną gospodarstwo nie mają skorzystać, zresztą na te najbardziej oblegane programy z czasem są przesunięcia kasy. Wszystkim i tak nie dogodzą.

ja też się z tobą zgodzić nie mogę, we wszystkich poprzednich naborach oprócz ostatniego, dostali wszyscy spełniający warunki, kasy zawsze było więcej niż wniosków, w ostatnim było mniej bo im tyle zostało a wniosków dużo bo to ostatni nabór na starych warunkach, teraz mocną podkręcą kryteria, sam wymóg, ze 70% gruntów musi być własnością skutecznie odstraszy krętaczy, tak samo wymóg z ESU, z tego wynikać może tylko to że wniosków będzie znacznie mniej niż w przeszłości i kolejna kwestia, że w nowym  PROW mając dużo pieniędzy do dyspozycji jak by tych wniosków było więcej niż pula przeznaczona (choć nie ma na to szans) będą mogli łatwo zwiększyć tą kwotę

#15589 Share Sandra2

Sandra2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 17:24

Nic z tych rzeczy. A w przyszłym naborze to ponoć ma być brana średnia powiatowa i jeżeli w Twoim powiecie jest jakiś obszarnik który ma 500 - 1000 ha to nawet jak będziesz miała/miał ze 50 ha nic Ci to nie da i kasy nie dostaniesz, taka kara dla największych krzykaczy.

trafna ironia.

mam wielką nadzieję że w kolejnym naborze wszystkie gospodarstwa będą miały równe szanse, i podlegały takiej samej punktacji, bo teraz w jednym województwie wystarczyło 10 ha żeby się załapać, a w innym 25ha było mało. Trochę to smutne. (przy założeniu 4 pkt za kwalifikacje i 3 pkt za bezrobocie)

bo sytuacja gdzie np w zachodniopomorskim dostaje 90 osób a w mazowieckim 1100, czy lubelskim 1050 to delikatnie mówiąc katastrofa.

nawet jeżeli przyjrzymy się procentowemu stosunkowi wniosków złożonych do otrzymanych premii to wygląda to niemal równie tragicznie:

zachodniopomorskie: 14%

mazowieckie: 30%

lubelskie: 40%

i oczywiście może w końcu bezrobocie będzie punktowane w skali kraju.

#15590 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 17:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A nie pomyślałaś dlaczego w innym województwie średnia wynosi 30ha a w innym 4? I jak podajesz procentowy układ to podaj wszystkich województw a nie 3 bo trochę próbujesz naciągnąć fakty twoją korzyść.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15591 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 16 wrzesień 2014 - 18:00

To ja w tym naborze raczej nie dostane premii,jestem na początku 11 tysiąca..

#15592 Share Sandra2

Sandra2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 18:11

A nie pomyślałaś dlaczego w innym województwie średnia wynosi 30ha a w innym 4? I jak podajesz procentowy układ to podaj wszystkich województw a nie 3 bo trochę próbujesz naciągnąć fakty twoją korzyść.

dlatego że w niektórych jest sporo obszarników po 2-5 tys ha, a w niektórych są gospodarstwa po 1-2 ha które służą warszawiakom do korzystania z KRUS.

tylko to nie ma żadnego wpływu na działalność innych gospodarstw w danym województwie, więc sztuczne tworzenie ich w obecnym naborze jest niezasadne i niekorzystne dla Polskiego rolnictwa.

czy gospodarstwo mające w sąsiedztwie inne po 2000-3000 ha są w jakiś sposób inne od tych otoczonych 2-4 ha?? NIE, więc zejdźmy na ziemię, skończmy z hipokryzją i skupmy się NIE na własnych interesach, tylko na polepszeniu dobrobytu i konkurencyjności, a to znaczy - mądrze wykorzystajmy/rozdysponujmy środki

Edytowany przez Sandra2, 16 wrzesień 2014 - 18:13.

#15593 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 18:43

Sandra2 te bzdury to z głowy bierzesz czy może tata Ci dyktuje... .

#15594 Share Sandra2

Sandra2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 18:51

Sandra2 te bzdury to z głowy bierzesz czy może tata Ci dyktuje... .

jak już pisałam - trochę mniej hipokryzji.

#15595 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 19:12

Nie ma tu żadnej hipokryzji, bawią te Twoje teorie dlatego rozmowa schodzi na taki poziom.

Po pierwsze to dotacja była ogólnie dostępna dla wszystkich, kwestia warunków dzierżawy gruntów, bo każdy nawet ten z ,,nieuprzywilejowanego,, woj za odpowiednią kwotę mógł wydzierżawić ile chciał ha dla podbicia pt. A jeżeli skusił by się na dreszczyk adrenaliny mógł to ogarnąć bez jakiejkolwiek dzierżawy, kwestia odpowiedniego wypełnienia wniosku, a później dobra argumentacja i pisemne podanie do ARiMR.

Po drugie odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego w Twoim województwie są obszarnicy a w mazowieckim ich nie ma? Jak już rozgryziesz tą kwestię będziesz wiedziała dlaczego statystyki podają takie dane nie inne, a powodem tych liczb nie będą warszawscy przedsiębiorcy.

Mieszkam na wsi parędziesiąt km od stolicy. Nie znam ani jednego przedsiębiorcy pochodzenia warszawskiego który ma grunty w w mojej okolicy dla KRUS-u. Znam też kilku zamożnych przedsiębiorców warszawskich którzy wywodzą się z moich okolic i wyobraź sobie że dawno już posprzedawali ojcowizny, a jedyne grunty jakie posiadają są to tereny rekreacyjne w górach i warmi.

#15596 Share mirekb9

mirekb9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 19:48

Panowie, a jak tam z naszymi biznes planami w stosunku do nowych zasad uzyskania dopłat w roku 2015, kiedy złożyć poprawki?

#15597 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 07:53

Najlepiej teraz. 

#15598 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 10:07

witam

czy jak bym kupił teraz nowy ciągnik z finansowaniem fabrycznym a jak przyjdzie kasa z MR i rozlicze się z tych 70% spłacając ten kredyt fabryczny  agencja będzie robiła jakies problemy?

#15599 Share largo8999

largo8999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 13:05

Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 

Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

A

WebRep

currentVote

noRating
noWeight

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15600 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 14:36

Panowie, a jak tam z naszymi biznes planami w stosunku do nowych zasad uzyskania dopłat w roku 2015, kiedy złożyć poprawki?

Jakie poprawki masz na myśli? Podaj jakiś przykład.