Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31572 odpowiedzi na ten temat

#15521 Share Chudy1217

Chudy1217

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 19:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No właśnie dostał już ktoś? Freetaxi wiesz coś na ten temat kiedy pierwsze przelewy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:36
  •  

#15522 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 19:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Agencja zrobi Ci przelew w terminie zawartym w rozporządzeniu.

#15523 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 19:49

Płatności z tytułu zazieleniania będą obowiązywały od 2015 roku.

Czyli proekologiczne siać musimy dopiero od przyszłego " sezonu" siewnego ? Rozmawiałem na ten temat z pracownikiem arimr w Toruniu i dowiedziałem się że już od tej jesieni należy siać uprawy proekologiczne..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15524 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 19:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Od tego roku siewnego :) Poczytaj ulotkę na ten temat na stronie Arimr.

Edytowany przez freetaxi, 10 wrzesień 2014 - 19:59.

#15525 Share pawcio018

pawcio018

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 20:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Podrzuci morze ktoś co z przesunięciami dodatkowych środków ??jestem na początku białej listy jeszcze przed przed 8 tyś miejscem...czeka na mnie pilny przepis i nie wiem jak to rozgryść :// może ktoś coś wie ??? Bo taka cisza :((

#15526 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 21:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nic nie wiadomo na temat ewentualnych przesunięć środków. A kiedy masz ten przepis i czy to nie może poczekać?

#15527 Share pawcio018

pawcio018

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 21:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jakiś czas jeszcze da rade poczekać ...Rodzinka zaczyna dokuczać zawsze każdy ma mało,a robić nie ma komu także najlepszy w tym momencie byłby przepis:) Chociaż do wyborów mogło by się wyjaśnić,bo poźniej na moje to już musztarda po obiedzie z tą dodatkową kasą

#15528 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 21:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja bym się na Twoim miejscu wstrzymał jeszcze chwilkę.

#15529 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 21:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Orientuje się ktoś z poprzedniego naboru ( ja 2011 ) czy przy rozliczeniu jeśli jest termin załatwienia dzierżaw do 15.09.2014 to czy wypisy działek do dzierżaw też muszą obowiązywać z datą do 15? czy tylko dzierżawy muszą być gotowe do tej daty a wypisy np. za kilka dni. Jeśli jest ktoś w temacie to proszę o odpowiedź.

I czy jeśli teraz podam działkę którą dzierżawię do rozliczenia to czy za rok mogę ją zmienić na inną? Bo np. właściciel zmienił zdanie a ja mam inną działkę którą zmienię w przyszłym roku.

#15530 Share lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Osoba która pisała mi wniosek popełniła błąd, a ja go teraz dopiero odnalazłem. Zamiast 0,5 ha lasu, wpisała mi w plan rozwoju gospodarstwa 0,5 ha łąki czy jak złoże teraz korektę czy się coś zmieni?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15531 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 10:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zrób sobie zmianę do wniosku.

#15532 Share Nickk

Nickk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 11:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W ilu egzemplarzach muszę zrobić umowę? Standardowo w dwóch dla mnie i wydzierżawiającego czy jeszcze coś muszę w Agencji zostawić np?

#15533 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 11:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zależy do UG. Zadzwoń, zapytaj się. Najprościej.

Edytowany przez freetaxi, 11 wrzesień 2014 - 11:04.

#15534 Share Adamoos

Adamoos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 11:31

Zależy do UG. Zadzwoń, zapytaj się. Najprościej.

Tez tak myślę, najlepiej zapytać u źródła.

#15535 Share Sandra2

Sandra2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 12:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wiadomo już czy dodatkowe środki w tym naborze będą skierowane na wyrównanie różnic w ilości przyznanych premii między województwami? jest to karygodne żeby traktować takie same gospodarstwa inaczej w różnych częściach kraju.
aktualne rozdysponowanie jest nie do przyjęcia, prawdopodobnie będą to chcieli jak najszybciej naprawić.

#15536 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 12:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie liczycz na to ze zweryfikuja to i to w tym naborze jeszcze cos zmienia... nie da sie tego przeskoczyc w tym naborze na pewno... do tego potrzeba zmiany przepisow aktow prawnych itp a wiec CZASU a oni musza jak najszybciej sie z tego roliczyc bo zaraz wchodzi nowy PROW.. takze proponuje przestac sie łudzić na takie cos...

#15537 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 13:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy zmianę do wniosku można zrobić również w podstawowym zakresie tj. tytuł PRG. Chciałbym dopisać do "Poprawa bezpieczeństwa procesu produkcji, poprzez zakup nowych maszyn" Zwiększenie ESU poprzez zakup gruntów.

#15538 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 14:36

Wiadomo już czy dodatkowe środki w tym naborze będą skierowane na wyrównanie różnic w ilości przyznanych premii między województwami? jest to karygodne żeby traktować takie same gospodarstwa inaczej w różnych częściach kraju.
aktualne rozdysponowanie jest nie do przyjęcia, prawdopodobnie będą to chcieli jak najszybciej naprawić.

Nic z tych rzeczy. A w przyszłym naborze to ponoć ma być brana średnia powiatowa i jeżeli w Twoim powiecie jest jakiś obszarnik który ma 500 - 1000 ha to nawet jak będziesz miała/miał ze 50 ha nic Ci to nie da i kasy nie dostaniesz, taka kara dla największych krzykaczy.

#15539 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 16:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, złożyłem wniosek o płatność i mam pytanie czy powinienem dostać jakieś potwierdzenie? Bo nic nie dostałem. A i tak jak kolega pisał wczoraj odpowiedz na moje pytanie to tak było że wystarczyło zaświadczenie z KRUS żę jestem płatnikiem i od kiedy oraz że prowadzę samodzielnie gospodarstwo no i wniosek o płatność i to wszystko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15540 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 17:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Czy dzierżawa która jest w jednym kawałku i ma 4 numery działek może być napisana na jednej umowie dzierżawy czy każdy numer działki musi mieć oddzielną umowę?