Polecane posty

Winiu222    0

czyli lepiej żeby ciagnik nie stał w dniu kontroli na terenie gospodarstwa?a czego ewntualnie moge sie jeszcze spodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Jak rozwiązać pewną sprawę, a mianowicie zamierzam składać w przyszłym naborze wniosek o dofinansowanie na MR, oraz  chciałbym skorzystać z MGR w najbliższym naborze na postawienie chłodnii. I pojawia mi się problem, żeby starać się o pozwolenia na budowę itp muszę być właścicielem działki na której mam zamiar stawiać budynek. Nie chciałbym aby rodzice przepisywali na mnie w tym momencie ziemie bo nie wiadomo kiedy będzie nabór na MR i czy się załapie. Czy rodzice mogą się starać o pozwolenia na budowę a potem wraz z działką mi je przekazać? Czy muszę zrobić to osobiście i ryzykować w tym momencie przekazanie działki co będzie się wiązało z rozpoczęciem czasu prowadzenia gospodarstwa przeze mnie>?

 

Jeżeli jesteś w 100 % pewny że będziesz stawiał budynek, to zawsze rodzice mogą przepisać np 60 arów działki, a potem reszte bądź robić papiery na rodziców, a potem mogą je przekazać na siebie.

U mnie rodzice robili papiery na chlewnię i teraz przekazują je córce wraz z działką 70 arów i również chciała by skorzystać z MR i MGR 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Winiu222 to chyba zależy od samych inspektorów. Nie spodziewałbym się jakiś wielkich problemów. Generalnie sprawdzają to co napisałem we wcześniejszym poście. Na tym etapie muszą stwierdzić, że prowadzisz gospodarstwo i robisz to samodzielnie. Adrian3005 Twój pomysł jest odpowiedni pod przepisy odnośnie MR ze starej perspektywy finansowej. A co będzie jeśli zmienią się zasady, warunki? 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winiu222    0

co do tych zaleceń o kontroli też byłem zdziwiony tym bardziej co tu kontrolować jak gospodarstwo mam dopiero od dwóch tygodni na siebie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak jak napisał kolega Endriu42 ciekawe skąd na kancelarii wiedzą, że będziesz kontrolowany. Chyba, że wiedzą odgórnie, że będą mieli lub już mają typowania. Czekaj na telefon. O kontroli (o ile będzie) muszą poinformować Cię bodajże minimum 24 godziny przed faktem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Może chciał Cię ktoś postraszyć :-) nie ma się czego bać masz papiery że coś kupujesz na siebie, jak jeszcze pokażesz że ciś sprzedajesz i jak masz dobrze wpisane pow. działek i upraw jakby chcieli sprawdzać to nic Ci nie powinji zarzucić.

Jest tylko część wniosków typowana ale to dopiero po rejestracji wniosku.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winiu222    0

nie usłyszałem tego wprost że konkretnie chodzi o mnie ale że sa kontrole i to nasilone jeżeli chodzi o MR.a co do sprzedaży to wczoraj sprzedałem pierwsze tuczniki na "siebie"wiec luz.martwi mnie tylko ten ciągnik ojca.a może dobrze byłoby napisac na niego umowe użyczenia?czy jest inny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

O widzisz. Umowa użyczenia załatwi problem. Z tymże zdałoby się jeszcze zrobić zmianę PRG i ująć go w tabeli 4.1. A najprościej to w razie kontroli wysłać ojca na wycieczkę :) Ciągnikiem oczywiście. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Dokładnie jak pisze kokega freetaxi, kto zabroni żeby ojciec miał ciągnik na wyjazdy do kościoła czy na inne wycieczki :-)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winiu222    0

a co do powierzchni działek to powinno byc ok.bo jeszcze ojciec miał kontrole  obszarowe.biegali z GPS i po pomiarach bylo ok.i do tej pory nic sie w powierzchni nie zmieniło


To wrazie kontroli to co ojca to wyprowadze do sąsiada i ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxor-xp    10

koledzy jak wyglada sprawa z zasiewami jeszcze przez moich dzierzawcow? jezeli gospodarstwo przejolem od ojca 02.02 2015r i umowy dzierzawy rowniez podpisalem tego dnia a niektorzy maja juz zasiane pola? to co mam im na wiosne zaorac? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Znalazłem przepis odnośnie informowania o ewentualnej kontroli. Termin powiadomienia nie może przekraczać 48 godzin z wyjątkiem uzasadnionych przypadków. Znam sytuacje kiedy miało miejsce masowe wywożenie trzody chlewnej to i ciągnik zdąży się przemieścić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ponawiam pytanie,

jestem zakwalifikowany do premii dla MR, jednak jeszcze nie przejąłem gospodastwa bo ojciec czeka na rozstrzygnięcie wniosku PROW (jest na zielonej). Dostał wczoraj poprawki, że numery działek są takie same w jego wniosku i moim. Orientuje się może ktoś czy to coś niezgodnego z wymaganiami?Przecież w ciągu najbliższych miesięcy przejmę gospodarstwo oraz wszystkie jego zobowiązania. Czy jedno wyklucza drugie?

 

freetaxi może Ty jako ekspert spotkałeś się kiedyś z takim przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jaki ja tam ekspert :) Nie miałem bo nie wiem czy u nas w kraju był taki przypadek w ogóle. Jeśli ojciec podpisze umowę to ciekawe czy będziesz mógł przejąć zobowiązania od niego po tych kilku miesiącach?

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Dokładnie i nie wiadomo czy ojciec wogóle podpisze umowę przed 180 dniami od Twojej decyzji z młodego. A problem jest w tym że nie może dwie osoby deklarować tych samych działek, bo albo jedna albo druga osoba je użytkuje.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

dobrze, że Endriu42 wrócił na forum - co 2 głowy, to nie jedna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

No jakiś czas mnie nie bylo :-) ale widzę niektórzy mnie pamiętają :-) teraz mam trochę więcej czasu to coś może podpowiemy z kolegą Freetaxi :-) Pozdrawiam.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Co mi jeszcze jest potrzebne do wniosku o płatności? Mam umowy dzierżawy, akt notarialny, zaświadczenie z krus, zwierzaki tez mam już na siebie. O czymś nie zapomniałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Listę załączników znajdziesz na wniosku o płatność na stroni drugiej. I z tego co widzę to brakuje Ci oświadczenia o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa. Jest na stronie ARiMR do ściągnięcia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ojciec składał wniosek w 2013r. to doradca który mu go pisał twierdził, że nie powinno być problemu z przejęciem zobowiązań po uzyskaniu przez ojca prawa do emerytury i przepisania gosodarstwa na mnie nawet przed upływem 5lat od podpisania umowy, wystarczy złożyć wniosek do ARiMR o przejęcie zobowiązań i finał. Teraz ten sam doradca wyjaśnia temat, ale chciałem zasięgnąć opinii z innego, szerszego zródła. Wydaje mi się, że jest tu nieścisłość w przepisach bo przecież logiczne, że przejmując gospodarstwo, przejmuję wszystkie zobowiązania. Podejrzewam, że ojciec bedzie musiał zrezygnować, chociż żal po tak długim oczekiwaniu na znalezienie się na zielonej i poprawkach, przed samą metą trzeba odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Roberto_Carlos być może tak. Będzie możliwość ale tak jak napisał Endriu42 muszą pokryć się terminy. A Ty na przejęcie gospodarstwa masz 180 dni od odebrania decyzji. Malopolanin64 jak ma stado na siebie to i numer gospodarstwa też na pewno ma. A zaświadczenie z banku o numerze rachunku bankowego do wniosku o płatność nie jest potrzebne.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

wiecie moze jak wygląda sytuacja bo ja musiałam z przyczyn zdrowotnych przejąć gospodarstwo od rodziców juz w styczniu teraz załapałałam się na MR czy moge przyjąć tą premie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dostaniesz decyzję o przyznaniu pomocy. Zrobisz zmiany i złożysz sobie wniosek o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj