Polecane posty

jedrus2020    207

Witam czy z 5 ha własnej ziemi i 5 w dzierżawach lub więcej (dzierżawy) w woj łodzkie. mam szanse na młodego rolnika. I czy wymagane jest przebywanie na kruzie i czy mógłbym opłacać kruz i pracować legalnie na umowie o prace poz gospodarstwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Skoro chłodnia będzie ci potrzebna do prowadzenia działalności rolniczej/gospodarstwa to nie widzę żadnych przeciwwskazań, mr z mgr w żaden sposób sie nie wyklucza.

Inaczej by się zapewne miała sytuacja gdybyś tą chłodnię stawiał jako firma, bo wtedy jednak by było inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xkrwpx3    0

A czy składając wniosek o budowę chłodni muszę mieć wszystkie dokumenty takie jak pozwolenia na budowę, projekt budynku, pozwolenie na przyłącze energetyczne etc. Czy dopiero staram się o te pozwolenia po uzyskaniu pozytywnej decyzji o wsparciu z funduszy unijnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

W obecnej modernizacji potrzebny byl kosztorys, projekt i pozwolenie na budowe na etapie wniosku o przyznanie pomocy, przed podpisaniem umowy


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek14    0

W jakim czasie od pojawienia się na żółtej liście, dostanę list o przyznanie środków?


Szanuj wypowiedzi innych a i twoje też będą szanować.

-Zetor Team-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zapewne bardzo szybko. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

co to jest "kruz" ??? :D heheeh   chyba człowiek z miasta

Edytowano przez pp1208

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

:D Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (w skrócie KRUS) – instytucja państwowa odpowiedzialna za ubezpieczenie społeczne rolników, uregulowane ustawą z 20 grudnia 1990[1].

Edytowano przez szpeniek26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

ja wiem co to jest KRUS, ale niewiem co to jest "kruz" , dlatego pytam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xkrwpx3    0

Jak rozwiązać pewną sprawę, a mianowicie zamierzam składać w przyszłym naborze wniosek o dofinansowanie na MR, oraz  chciałbym skorzystać z MGR w najbliższym naborze na postawienie chłodnii. I pojawia mi się problem, żeby starać się o pozwolenia na budowę itp muszę być właścicielem działki na której mam zamiar stawiać budynek. Nie chciałbym aby rodzice przepisywali na mnie w tym momencie ziemie bo nie wiadomo kiedy będzie nabór na MR i czy się załapie. Czy rodzice mogą się starać o pozwolenia na budowę a potem wraz z działką mi je przekazać? Czy muszę zrobić to osobiście i ryzykować w tym momencie przekazanie działki co będzie się wiązało z rozpoczęciem czasu prowadzenia gospodarstwa przeze mnie>?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja bym Ci doradził abyś wstrzymał się ze wszelkimi ruchami przynajmniej do momentu kiedy pojawią się przepisy krajowe. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio018    1

Witam,czy spotakał sie ktoś z taką sytuacją, osoba wzieła MR i na nowych przepisach dorabia na umowe zlecenie (nie przekraczając połowy najniższej krajowej pensji ) i opłacając krus ??? czy jest to wykonalne w odniesieniu do Młodego rolnika ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xkrwpx3    0

A jeżeli wstrzymam się z działaniami do pojawienia się przepisów krajowych wystarczy mi czasu na przygotowanie wszystkich dokumentów związanych z budową do czasu ogłoszenia naboru wniosków na MGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pawcio018 od 1 stycznia 2015 zmieniły się przepisy w tej kwestii. Tu znajdziesz szczegóły http://prow2014-2020.pl/2015/01/03/zusowskie-umowy-latwiej-traktowane-przez-krus/

Xkrwpx3 wyrobisz się spokojnie. Tak jak napisałem radziłbym się wstrzymać przynajmniej do ukazania przepisów krajowych. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja mam tak samo chcę skorzystać z pierwszego naboru na modernizację i z nowego mlodego rolnika lub doczekac sie na przesunięcie środków na nabór 2014. Tylko ze ja nie mam wykształcenia rolniczego i muszę czekać na przepisy krajowe mimo że już się niecierpliwie to nie ma co podejmować kroków i ryzykować tylko cierpliwie czekać.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio018    1

Dzięki freetaxi :) Rozumiem że da rade dorobić w oparciu o nowe przepisy,a spotkałeś się możę z osoba która tak dorabia albo planuje dorobić do MR ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mam kilka osób, krórzy mają MR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winiu222    0

Witam.Dzisiaj byłem w OR złożyć wniosek o płatność z MR i dowiedziałem sie że przed wypłatą kasy mam byc kontrolowany.Czy wiecie jakie dokumenty trzeba przygotować do takiej kontroli?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Umowy dzierżawy, akty notariane, umowy użyczenia (jeśli dotyczą). Mogą pospacerować i pooglądać budynki, zmierzyć parę upraw. Strzelam, że kolega podlega pod małopolski OR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Skąd przy skladaniu wniosku pracownik kancelarii wie jaki wniosek będzie kontrolowany. Co to za OR ze tak wszystkich kontrolują :)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ponoć w Krakowie nie mają co robić i nękają :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winiu222    0

podlegam pod wielkopolski OR.a co jeżelina terenie gospodarstwa jest ciągnik i nie należy do mnie tylko do ojca.a reszta czyli bydło świnie konie i maszyny (2xciągniki i przyczepy) są zarejestrowane na mnie.i mam rachunki i fakturu zakupu pasz i nawozów na siebie?


podobno maja odgórne zalecenia że wszystkich młodych rolników maja przed wypłata kasy kontrolowac czy prowadza samodzielnie gospodarstwo


podobno maja odgórne zalecenia że wszystkich młodych rolników maja przed wypłata kasy kontrolowac czy prowadza samodzielnie gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

No to dobrze ze masz coś na siebie znaczy że prowadzisz działalność :-)

Coś nie chce mi się wierzyć o tych zaleceniach co do kontroli, to jest na tym etapie bezsensowne i czasochłonne.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że dobrze będzie jeśli ciągnik ojca nie będzie stał w Twoim budynku ale to ostatnio standard i głowa od tego boli :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj