Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#1521 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 10:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zgadzam sie z kolegą trzeba mieć zdany egzamin zawodowy technik-rolnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:54
  •  

#1522 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 11 listopad 2010 - 10:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tomash mozesz ale najpierw musisz zrobic aneks do tego co napisales na poczatku w innej sytuacji mozesz miec problemy z rozliczeniem MR Yacenty a Twoja poprawka to pewni chodzi o to ze zbyt ogolnie nie ma pojemnosci rozsiewacza a jesli chodzi o plug to moze im chodzi o szerokosc robocza bo jakies parametry wpisac trzeba, tak przynajmniej mi sie wydaje
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#1523 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 10:29

Wydaje mi się że trzeba mieć tytuł technika bo po ukończeniu technikum i nie zdaniu egzaminu nie masz wykształcenia rolniczego tylko zwykłe średnie wykształcenie takie jak byś skończył zwykłe liceum.

Również zgadzam się z kolegą. To tak samo jak byś chodził 5 lat na studia i nie zdał pracy magisterskiej i przez to ze chodziłeś nie jesteś magistrem. Trzeba zdać egzamin! Ja składając wniosek na MR dawałem zarówno świadectwo ukończenia szkoły Agrobiznesu oraz Dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe zdany przed komisją państwową.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1524 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 11 listopad 2010 - 12:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co do Wykształcenia rozporządzenie mówi a dokładnie załącznik do niego.
Dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia
rolniczego:
Średniego — jest Świadectwo lub dyplom ukończenia
szkoły kształcącej w zawodzie wymienionym
w ust. 2;

@jankes91 a gdzie pisze że musisz mieć Egzamin zawodowy?
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#1525 Share Wiktor87

Wiktor87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 12:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich ,wie może ktoś jak to jest z odbiorem decyzji na MR,czytałem posty i wszyscy piszą że decyzje przyniósł listonosz .Do mnie zadzwonili z agencji i powiedzieli żeby przyjechać cos tam podpisać,i dadzą decyzję,nie wiem co mysleć to dobrze czy zle, ktos spotkał się z taka sytułacją

#1526 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 12:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ludzie co za bzdury wypisujecie. NIE POTRZEBNY JEST EGZAMIN ZAWODOWY.
pozatym czytajcie ze zrozumieniem "świadectwo ukończenia szkoły rolniczej"
oczywiście nie moze to być technikum elektryczne, gastronomiczne czy jakies inne ale rolnicze jak najbardziej tak

#1527 Share Bialy

Bialy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 12:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Yacenty widocznie co pracownik agencji to inna interpretacja. Ja mam wpisane "zakup ciągnika rolniczego" i nic poza tym, a decyzję już otrzymałem.

#1528 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 11 listopad 2010 - 13:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Bez zdanego egzaminu zawodowego nie masz żadnego wykrztałcenia rolniczego.

1. Dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia rolniczego:
1) wyższego - jest dyplom ukończenia studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, lub studiów wyższych magisterskich na kierunkach wymienionych w pkt 6;
2) średniego - jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły z uzyskanym tytułem zawodowym albo dyplom uzyskania tytułu zawodowego lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodach wymienionych w pkt 7;
3) zasadniczego zawodowego - jest świadectwo ukończenia szkoły z uzyskanym tytułem wykwalifikowanego robotnika lub dyplom ukończenia szkoły z tytułem wykwalifikowanego robotnika, albo dyplom uzyskania tytułu zawodowego lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, w zawodach wymienionych w pkt 8.
http://prow.rolnicy....e-rolnicze.html

#1529 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 13:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak z tym KRUS-em?

#1530 Share aadam

aadam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 13:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a dostał już ktoś pieniądze jak tak to ile czekaliście?
i o co chodzi Ci z tym krusem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1531 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 13:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jeżeli ja chodzę w tym momencie na studium i kształcę się w zawodzie technik agrobiznesu - specjalność produkcja rolnicza. To czy po samym ukończeniu będe mógł się starać o MR?? I czy ktoś zna konkretne przykłady gdzie po ukończeniu a nie zdawaniu egzaminu zawodowego dostał ktoś MR??

#1532 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 14:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Cytat ze strony ARiMR
Ubiegający się o pomoc powinien następujące kwalifikacje wynikające z wykształcenia
i stażu pracy w rolnictwie:
1) wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe LUB
2) tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie
przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-letni staż pracy
w rolnictwie, lub
3) wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy
w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia
podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie
inne niż rolnicze i co najmniej 3– letni staż pracy w rolnictwie, lub
4) wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż
rolnicze i co najmniej 5 – letni staż pracy w rolnictwie, lub
5) kwalifikacje rolnicze wymagane przy udzielaniu pomocy młodym rolnikom
w państwie, którego obywatelstwo posiada, w ramach analogicznego działania
współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju
Obszarów Wiejskich (EFRROW) - jeżeli nie posiada obywatelstwa polskiego.

przeczytaj punkt 1 i 2

Jak ja składałem wniosek pokazałem tylko świadectwo ukończenia szkoły mimo że egzamin mam zdany i to absolutnie wystarczy

#1533 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 14:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja chodzę do studium rolniczego 2-letniego i do MR wystarczy, że ukończę tą szkołę. Do egzaminu można nawet nie podchodzić, ale chyba lepiej już uzyskać kwalifikacje wymagane w MR i zawód też. Może się kiedyś do czego innego przydać.
Forza JUVE!!!

#1534 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 14:34

A jeżeli ja chodzę w tym momencie na studium i kształcę się w zawodzie technik agrobiznesu - specjalność produkcja rolnicza. To czy po samym ukończeniu będe mógł się starać o MR?? I czy ktoś zna konkretne przykłady gdzie po ukończeniu a nie zdawaniu egzaminu zawodowego dostał ktoś MR??

Ja jestem po agrobiznesie i nie znam osoby, która by niezdała i ubiegała się o MR. Ja i ci co złożyli wniosek mieli zdany egzamin dyplomowy.

#1535 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 11 listopad 2010 - 14:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) boniek nie masz racji musisz miec tytuł technika nie wystarczy swiadectwo ukonczenia szkoły bo co z tego ze skonczyles szkole jak niczego sie nie nauczyles bo nie zdales egzaminu zawodowego to tak jak bys skonczyl studia magisterskie a nie obronil tytulu magistra wiec co jestes magister czy nie?? ja mialem te sama sytuacje i konczylem dokladnie taka sama szkole jak ty ale egzamin zdalem a z ciekawosci pytalem pani prowadzacej moj wniosek i potwierdzila to co pisze. EGZAMIN ZAWODOWY MUSI BYĆ ZDANY
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#1536 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 14:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) michalk widzisz co wyżej napisałem. wyraźnie pisze ze wystarczy ukończenie szkoły. I wytłumacz mi jak mój wniosek przeszedł jeśli przedstawiłem tylko świadectwo ukończenia szkoły?

#1537 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 15:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @lukaczmarek przeszedł bo może byłeś ubezpieczony w Krusie?
red power

#1538 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 11 listopad 2010 - 15:24

boniek nie masz racji musisz miec tytuł technika nie wystarczy swiadectwo ukonczenia szkoły bo co z tego ze skonczyles szkole jak niczego sie nie nauczyles bo nie zdales egzaminu zawodowego to tak jak bys skonczyl studia magisterskie a nie obronil tytulu magistra wiec co jestes magister czy nie?? ja mialem te sama sytuacje i konczylem dokladnie taka sama szkole jak ty ale egzamin zdalem a z ciekawosci pytalem pani prowadzacej moj wniosek i potwierdzila to co pisze. EGZAMIN ZAWODOWY MUSI BYĆ ZDANY

nie zgadzam się wystarczy świadectwo ukończenia szkoły nie musisz mieć tytułu "Technik" i nie wprowadzajcie ludzi w błąd przecież masz wymaganą liczbę godzin z przedmiotów rolniczych a tegoroczny egzamin na technika agrobiznesu nie był wcale taki prosty u mnie 80% ludzi go oblało, ja składałem wniosek tylko ze świadectwem ukończenia szkoły i jest ok

#1539 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 11 listopad 2010 - 15:32

nie zgadzam się wystarczy świadectwo ukończenia szkoły nie musisz mieć tytułu "Technik" i nie wprowadzajcie ludzi w błąd przecież masz wymaganą liczbę godzin z przedmiotów rolniczych a tegoroczny egzamin na technika agrobiznesu nie był wcale taki prosty u mnie 80% ludzi go oblało, ja składałem wniosek tylko ze świadectwem ukończenia szkoły i jest ok

Pewnie napisałeś że w ciągu 3 lat uzupełnisz wykształcenie. Też chodzę do technikum agrobiznesu(ostatnia klasa) i już zaczynam się uczyć bo egzamin jest strasznie ciężki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1540 Share Wiktor87

Wiktor87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 15:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do wniosku na młodego rolnika nie jest potzebny dyplom kwalifikaci,wystarczy same swiadectwo jesli ktos ma to dobrze, jesli nie to nie.Składałem wniosek i nikt w ODR ani w agenci sie o ten dyplom wcale nie spytał .Nawet ci co wzieli pieniadze wczesniej kilka lat temu ,wcale nie przystepowali do egzamimu ,dostarczyli świadectwo i to wystarczyło,nie trzeba mieć nawet technika rolnika wystarczy zawodówka o profilu rolniczym.

A egzamin wcale nie jest trudny wystarczy posiadać trochę wiadomosci ze szkoły,i umieć zrobić projekt ze zbóż,no i produkcji zwierzęcej .Jesli to sie potrafi egzamin jest zdany.