Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31563 odpowiedzi na ten temat

#15321 Share krciczek

krciczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 08:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, w piątek dostałem decyzję, miejsce 6xxx, woj. łódzkie

Mam pytanie, chce zmienić sposób przejmowania ziemi od rodziców, podałem umowę darowizny, a chciałbym zmienić na umowę dzierżawy.
Składając wniosek o korektę zanoszę tylko sam wniosek, tak samo wypełniony jak wcześniej i zmieniam tylko z umowy darowizny na dzierżawę, zaznaczając, że jest to korekta? Czy jakoś inaczej się to odbywa? Biznesplan też muszę drukować i zanosić razem z wnioskiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:19
  •  

#15322 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 08:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zanieś te strony, które uległy zmianie i te gdzie musisz się podpisać a żeby uniknąć pomyłek, itd proponuję zadzwonić do osoby prowadzącej wniosek w OR.

#15323 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 08:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Musisz napisać podanie z prośbą o pozwolenie na zmianę i dołączyć do tego korektę wniosku i biznes planu, ja musiałem napisać takie pismo w momencie składania korekty.

Edytowany przez KACZOR1984, 01 wrzesień 2014 - 08:35.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15324 Share Albert11

Albert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 11:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wkoncu przysłali decyzje dzisiaj :D

#15325 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 11:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dziś dostałem pismo, że jak znajdą pieniądze to mnie poinformują miejsce 11300

#15326 Share Bolsick

Bolsick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 12:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostaliscie już decyzje??? o przyznaniu premii?? Jestem 2500 na liscie moze orientujecie sie kiedy te decyzje i kiedy mozna skladac wnioski o platnosc?/

#15327 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 12:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Decyzje rozsylane sa bez wzgledu na kolejnosc na liscie. Ja jestem 2100 i dzisiaj dostalem. W koncu ktos musi dostac decyzje jako ostatni :-P

#15328 Share Bolsick

Bolsick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 13:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moze i ja na dniach dostane ;) i po otrzymaniu decyzji mozna składac wniosek o płatnosc???

#15329 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 13:14

Przeczytałem sobie jeszcze raz rozporządzenie ministra rolnictwa i jest podstawa prawna takiej odpowiedzi jaką uzyskał kolega od "Pani" z agencji , podstawa prawna to &21.5 pkt.2 )
(Strona 19)

Dla pewności wysłałem wczoraj pismo do OR ARIMR z prośbą o wytyczne dalszego postępowania w moim przypadku. Jak będę miał odpowiedź to się podzielę informacjami

Mam odpowiedź z regionalnego - bardzo uniwersalną, tzw. d*p*chron.
"powinien Pan przejąć gospodarstwo wskazane w biznesplanie. Z uwagi na to że powierzchnia przejmowanego gospodarstwa miała znaczący wpływ na ilość otrzymanych punktów, powinien Pan mieć na uwadze, by powierzchnia gospodarstwa (użytków rolnych w gospodarstwie) nie była mniejsza niż zadeklarowana pierwotnie we wniosku i PRG, gdyż mogłoby to spowodować przesunięcie na niższą pozycję na liście rankingowej."

tyle, żadnych konkretów typu zrób "tak i tak"

#15330 Share Miniasz

Miniasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 13:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Byłem w powiatowym oddziale agencji i mi powiedziano ze najpierw dostana decyzje, ci którzy maja przepisane gospodarstwa a dopiero potem reszta według kolejności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15331 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 13:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To źle ci powiedzieli, ja nie mam jeszcze gospodarstwa a decyzję dostałem 19go sierpnia. Do powiatowego to szkoda w ogóle zachodzić

Edytowany przez KACZOR1984, 01 wrzesień 2014 - 13:43.

#15332 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 01 wrzesień 2014 - 13:51

Czy jest jeszcze ktoś na forum kto nie dostał decyzji? Do kiedy powinni dostarczyć decyzje?

nadal czekam miejsce 45xx

#15333 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 13:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) spoko decyzje dotrą

#15334 Share kabaczek89

kabaczek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 15:02

nadal czekam miejsce 45xx

czlowieku uspokój się, ja tez nie mam i sie nie sram, przyjdzie to sie bedzie zalatwiac, zbawi cie dzien w to a w tamto? lol

#15335 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 15:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Decyzje nie są rozsyłane pod kolejność. Są one zatwierdzane przez te same osoby, które prowadziły Wasze wnioski o pomoc. Z tego co się dzisiaj dowiedziałem wszystkie decyzje muszą być zatwierdzone do 3 września. Potem tylko podpis i poczta. Sądzę, że do końca przyszłego tygodnia wszyscy je już dostaną.

#15336 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 01 wrzesień 2014 - 16:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A pytanie z innej beczki,czy te pieniążki można "po cichu" przeznaczyć na cel inny niż w biznes planie,a dopiero przed upływem 3lat "oddać" na realizację biznes planu i się rozliczyć z tych 70% ? Zaznaczam że każda złotówka trafiłaby do gospodarstwa a nie na przepicie czy samochody ;)

#15337 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 17:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak do gospodasrtwa to tak nie można. Po cichu to jedy nie na samochody i przepicie.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#15338 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 17:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Oj coś kręcisz marcinzetor, jakoś nie dam wiary że kaska pójdzie do gospodarstwa, a może chodzi o remont kuchni dla żonki? No tak z nimi nie ma co zadzierać, jak nie wierzysz zapytaj kolegi luke16. Już na samym początku żonka przysporzyła mu nie lada kłopotu. Tylko przez to że kobitka z miasta pochodziła o mało co nie cofnęli mu dotacji MR. Chłopak aż się spocił gdy przekonywał żonkę aby od czasu dla niepoznaki wyszła do obory. Przy jednym takim symulowanym wypadzie sam proboszcz odwiedził ich majątek ziemski, ujrzał pracującą kobitę z miasta, szybko doniósł do dyrektora powiatowego ARiMR i takim oto sposobem dotacja uratowana.

Tak więc możesz śmiało kupować nowe meble kuchenne na wymiar i nikt nie będzie pytał ile uda ci się schować przed żonką stówek na flaszkę do kolegi, lecz pamiętaj aby przed upływem 3 lat dostarczyć do ARiMR fakturę bądź akt notarialny potwierdzający realizację założenia.

Edytowany przez damianzbr, 01 wrzesień 2014 - 17:18.

#15339 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 17:41

Mam odpowiedź z regionalnego - bardzo uniwersalną, tzw. d*p*chron.
"powinien Pan przejąć gospodarstwo wskazane w biznesplanie. Z uwagi na to że powierzchnia przejmowanego gospodarstwa miała znaczący wpływ na ilość otrzymanych punktów, powinien Pan mieć na uwadze, by powierzchnia gospodarstwa (użytków rolnych w gospodarstwie) nie była mniejsza niż zadeklarowana pierwotnie we wniosku i PRG, gdyż mogłoby to spowodować przesunięcie na niższą pozycję na liście rankingowej."

tyle, żadnych konkretów typu zrób "tak i tak"

. Nie wiem jakie zadałeś pytanie , ale jak dla mnie uzyskałeś konkretna odpowiedź .
Zresztą zgodną z treścią rozporządzenia .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15340 Share Chudy1217

Chudy1217

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 18:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Freetaxi a wiesz już coś może o pierwszych wypłatach środków?