Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#15301 Share lipton

lipton

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 10:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie odnośnie wykształcenia. Czy przy wykształceniu gimnazjalnym i ukończonym kursie kwalifikacyjnym w zawodzie rolnik jest wymagany staż w KRUS? Bo nie wiem czy dobrze rozumię, że konieczne są 3 lata stażu. A jeśli tak jest faktycznie to czy w przypadku przyznania pomocy ten warunek spełni się samoistnie, ponieważ są 3 lata na uzupełnienie wykształcenia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 06:14
  •  

#15302 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 10:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A cholera wie co ty masz za kurs. Ale jak jest na liście szkół które upoważniają do premii MR to żaden staż w KRUS nie jest potrzebny.
To co zacytował kolega qbass24 mówi aby uzyskać premię trzeba spełnić dwa warunki - jakakolwiek szkoła + KRUS. Nie można zaprzestać na zerówce bo później nawet 10 czy 15 lat stażu w rolnictwie i opłacania KRUS nic nam nie da.

#15303 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 11:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mówili w mediach że Tusk ma byc premierem do grudnia, więc tez tyle chyba rząd będzie trwał, więc myślę, ze w roku wyborczym Sawicki się postara żeby jak najwięcej pieniędzy rozdysponować, jak mi przeszło by MGR i MR to może bym nawet na PSL zagłosował choć nie lubię tej partii, mam nadzieje, że minister zaczyna dzień od przeglądania agrofoto :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15304 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 11:24

mówili w mediach że Tusk ma byc premierem do grudnia, więc tez tyle chyba rząd będzie trwał, więc myślę, ze w roku wyborczym Sawicki się postara żeby jak najwięcej pieniędzy rozdysponować, jak mi przeszło by MGR i MR to może bym nawet na PSL zagłosował choć nie lubię tej partii, mam nadzieje, że minister zaczyna dzień od przeglądania agrofoto :-)

oby to bya prawda

#15305 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 11:30

Mam pytanie odnośnie wykształcenia. Czy przy wykształceniu gimnazjalnym i ukończonym kursie kwalifikacyjnym w zawodzie rolnik jest wymagany staż w KRUS? Bo nie wiem czy dobrze rozumię, że konieczne są 3 lata stażu. A jeśli tak jest faktycznie to czy w przypadku przyznania pomocy ten warunek spełni się samoistnie, ponieważ są 3 lata na uzupełnienie wykształcenia?

zadzwon a najlepiej idz jutro do agencji i sie dowiedz, tam wiedza najlepiej ;)

#15306 Share GUTO91

GUTO91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:sztanga / boks / motocykl

Napisany 31 sierpień 2014 - 11:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moim zdaniem tusk w roli przewodniczącego rady może nam więcej zaszkodzić niż jako premier, dlatego iż, jest, był i będzie marionetką w rękach Merkel. przez co rzecz jasna został wybrany na ww. stanowisko.

#15307 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 12:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I to stanowisko to swego rodzaju nagrodą dla niego jest, że jak był premierem to robił wszystko co Unia kazała.

#15308 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 12:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Primo co do trwania rządu, to że premier się zmienia nie oznacza, że będą wybory. Po prostu wybiorą nowego premiera. PO jest zbyt słaba, będą się ratować jak mogą i wyborów nie przyspieszą bo przegrają a tak do jesieni może coś wykombinują by wygrać.
@guto91 ja bym go trochę mniej delikatnie nazwał, ale nie od dziś wiemy, że Tusk to polityk niemiecki. Merkel zrobiła dobre posunięcie wybierając rudego (oczywiście dobre dla niej)

hmm a może trochę przyspieszą.. Będą się chwalić jacy to oni nie są zajeb..ci bo ich szef jest szefem UE i teraz cuda dla Polski zrobią, cześć ludzi na pewno na to poleci. A Merkel byłaby baardzo zadowolona gdyby rudy dalej rządził, pewnie i dla tego to stanowisko. Jedno jest pewne oni już tam coś kombinują..

Edytowany przez melon10641, 31 sierpień 2014 - 13:01.

#15309 Share GUTO91

GUTO91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:sztanga / boks / motocykl

Napisany 31 sierpień 2014 - 15:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) gdyby to ode mnie zależało Tusk stał by przed sądem kryminalnym. taaak, staram się wykazać względną delikatnością bo w przeciwnym wypadku mnie peeselowcy i platwormiarze tu ukrzyżują

Edytowany przez GUTO91, 31 sierpień 2014 - 15:15.

#15310 Share MarcinSokorski

MarcinSokorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 17:51

w ostatnim naborze wykruszyło się chyba z 17%, ale teraz ostatni raz taki dobre warunki.

nie wiem co rozumiesz przez "dobre warunki"

po prostu jest jakaś pula i w tym naborze warunki są pod pewne województwa, trudniej jest w jednych, łatwiej w innych. (oczywiście powinny być równe dla wszystkich gospodarstw)

to że jedno województwo dostaje 100 premii a inne 1200 to skandal.

Sawicki przekonał mnie do siebie, ale ma dużo pracy przed sobą jeżeli chodzi o personalia, żeby takie sytuacje jak w tym naborze się nie powtarzały w innych działaniach. Taka nauczka na przyszłość.

Edytowany przez MarcinSokorski, 31 sierpień 2014 - 20:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15311 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 19:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pana wyżej ignorować.

#15312 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 19:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przynajmniej podpisał się z nazwiska. Co do wyboru Tuska, to nic nie zmienia, ponieważ praktycznie nie ma tam żadnej władzy, wszystko jest już z góry zaplanowane i choćby chciał nie ma wpływu na to. Ja się osobiście ucieszyłem, ponieważ jest szansa, że PO w końcu, po 7 latach nierzadów nie wygra wyborów, bez Tuska który był fatalnym premierem, ale mimo wszystko jego "charyzma" ciągneła tę partię i to głównie dzięki niemu mają poparcie, ludzie głosują na niego. Głosowanie na Sawickiego bo przed wyborami ogłosił nabór na MR to też idiotyzm, partia etetystów, nie świadczy to o tym, że mu zależy na ludziach tylko dogłębnie pokazuje o co mu tak na prawdę chodzi, znalazł pieniądzę nagle? tuż przed eurowyborami, nic was nie dziwi? A co będzie teraz? Kopacz premierem, Wenderlich marszałkiem i przedwsczesne wybory.
Cały dzien media krzycza o zaslugach Tuska, chwila i wyniesli by go na ołtarze. I czemu się dziwić jak w taśmach to dawno mówli. Wiedzieli o tym rok temu, wszystko już ustalone, stołki obsadzone.

#15313 Share MarcinSokorski

MarcinSokorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 20:53

Pana wyżej ignorować.

nie rozumiem
proszę jaśniej

co do Sawickiego to podoba mi się jego aktywność, pomysły też ma nie najgorsze, szkoda że nie do końca przypilnował tego naboru, ale przecież ma od tego ludzi(pewnie już byli na dywaniku), którzy zawalili na całej linii z tymi różnymi zasadami dla każdego województwa.

Edytowany przez MarcinSokorski, 31 sierpień 2014 - 20:58.

#15314 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 31 sierpień 2014 - 21:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) co ty piszesz gdzie on jest aktywny.na pewno byli na dywaniku w jakieś knajpie.ciekawe kto za to zapłaci.
widać że jesteś PSL-owiec
jego motto jedzcie jabłka,a co z producentami innych warzyw.ciekawe kiedy powie jedzcie paprykę lub coś innego.
polityka to inny temat,to jest młody rolnik......

Edytowany przez matingus, 31 sierpień 2014 - 21:11.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#15315 Share MarcinSokorski

MarcinSokorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 21:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) poglądy mam raczej liberalne(PSL to tak jak PO czy PiS ugrupowania socjaldemokratyczne, czyli BARDZO daleko ideologicznie ode mnie), nie utożsamiam się z żadną partią na aktualnej scenie politycznej, ale myślę, że jeżeli PSL jest jak wielu twierdzi(często słusznie) rolniczym związkiem zawodowym, to jeżeli zdarzy się że nie wejdzie do sejmu, to takiego związku po prostu nie będziemy mieli w ogóle - jaki zły by on nie był, przynosi mniej strat niż zysków(rolnikom, nie mówię o reszcie).

Edytowany przez MarcinSokorski, 31 sierpień 2014 - 21:32.

#15316 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 22:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy jest jeszcze ktoś na forum kto nie dostał decyzji? Do kiedy powinni dostarczyć decyzje?

#15317 Share Wojtek29

Wojtek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 00:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Trochę statystyki dla marud żeby mogły pomarudzić jeszcze więcej.
Zrobiłem na podstawie listy ze strony arimr.
Złożonych wniosków Przyznanych premii %
OR16 Zachodniopomorski 699 98 14,0
OR06 Małopolski 588 83 14,1
OR13 Świętokrzyski 920 163 17,7
OR04 Lubuski 341 81 23,8
OR14 Warmińsko-Mazurski 1236 310 25,1
OR08 Opolski 471 128 27,2
OR01 Dolnośląski 720 196 27,2
OR09 Podkarpacki 562 167 29,7
OR11 Pomorski 917 277 30,2
OR07 Mazowiecki 3614 1095 30,3
OR12 Śląski 401 157 39,2
OR15 Wielkopolski 3467 1372 39,6
OR03 Lubelski 2603 1045 40,1
OR02 Kujawsko-Pomorski 2099 929 44,3
OR05 Łódzki 1678 751 44,8
OR10 Podlaski 2007 946 47,1

Ogółem 22323 7798 34,93

Kolumna % oznacza stosunek złożonych wniosków do przyznanych dofinansowań wyrażony w procentach.
Nie brałem pod uwagę wniosków które otrzymały poniżej 7pkt.
Enjoy

Edytowany przez Wojtek29, 01 wrzesień 2014 - 00:49.

#15318 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 06:32

Przynajmniej podpisał się z nazwiska. Co do wyboru Tuska, to nic nie zmienia, ponieważ praktycznie nie ma tam żadnej władzy, wszystko jest już z góry zaplanowane i choćby chciał nie ma wpływu na to. Ja się osobiście ucieszyłem, ponieważ jest szansa, że PO w końcu, po 7 latach nierzadów nie wygra wyborów, bez Tuska który był fatalnym premierem, ale mimo wszystko jego "charyzma" ciągneła tę partię i to głównie dzięki niemu mają poparcie, ludzie głosują na niego. Głosowanie na Sawickiego bo przed wyborami ogłosił nabór na MR to też idiotyzm, partia etetystów, nie świadczy to o tym, że mu zależy na ludziach tylko dogłębnie pokazuje o co mu tak na prawdę chodzi, znalazł pieniądzę nagle? tuż przed eurowyborami, nic was nie dziwi? A co będzie teraz? Kopacz premierem, Wenderlich marszałkiem i przedwsczesne wybory.
Cały dzien media krzycza o zaslugach Tuska, chwila i wyniesli by go na ołtarze. I czemu się dziwić jak w taśmach to dawno mówli. Wiedzieli o tym rok temu, wszystko już ustalone, stołki obsadzone.

poniekąd się z tobą zgadzam, tylko jest jedno ale, mała szansa, żeby następny był lepszy, raczej na pewno będzie gorszy biorąc pod uwagę aktualnych liderów PO i lidera PiS

#15319 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 06:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a my czekamy na dodatkowe srodki nadal

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15320 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 07:12

nie wiem co rozumiesz przez "dobre warunki"

po prostu jest jakaś pula i w tym naborze warunki są pod pewne województwa, trudniej jest w jednych, łatwiej w innych. (oczywiście powinny być równe dla wszystkich gospodarstw)

to że jedno województwo dostaje 100 premii a inne 1200 to skandal.

Sawicki przekonał mnie do siebie, ale ma dużo pracy przed sobą jeżeli chodzi o personalia, żeby takie sytuacje jak w tym naborze się nie powtarzały w innych działaniach. Taka nauczka na przyszłość.

przez dobre warunki rozumiem brak konieczności wykształcenia rolniczego i posiadania na własność choćby 1 ha - wystarczą dzierżawy "po rodzinie". w przyszłym MR 70% ziemi będzie musiało być własnością - jeśli dzierżawa, to tylko z ANR.

@Wojtek29 - dobra robota!

jeszcze przy okazji o PSL - przypomnijcie sobie, za co Sawicki poleciał, jak był wcześniej ministrem rolnictwa. cały PSL to bagno, kolesiostwo, wkręcanie na stanowiska synów, szwagrów i innych przyd*pasów.
ich jest od groma, głosują sami na siebie i zawsze te min. 5% będą mieli...

Edytowany przez jaroWM, 01 wrzesień 2014 - 07:25.