Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#15281 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 10:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dobra Panowie ;D przestanie już kręcić bekę na forum bo jak ktoś tu wchodzi raz na jakiś czas a nie regularnie to myśli ze to forum obłąkanych ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:15
  •  

#15282 Share kark24

kark24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 13:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jakiej firmy wybrać przeczasarke ,zgrabiarke oraz dyskówke?aha i jeszcze rozrzutnik 6t.

#15283 Share PaulinaS

PaulinaS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 13:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Słyszałam, że prowadzone jest wewnętrzne dochodzenie które ma ustalić dlaczego dopuszczono do aktualnego rozdysponowania środków. Podobno nowe fundusze mają być skierowane w regiony Polski gdzie mało kto dostał, żeby chociaż trochę zniwelować fakt, że ktoś celowo ułożył zasady tak, aby trafiły tylko w sprecyzowane miejsca, a nie na równych zasadach dla wszystkich.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15284 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 13:55

Jakiej firmy wybrać przeczasarke ,zgrabiarke oraz dyskówke?aha i jeszcze rozrzutnik 6t.

Kuhn albo Lely

#15285 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 14:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @kark24 Z takim pytaniem kieruję wprost do proboszcza lub rady parafialnej, a w każdym bądź razie nie w tym temacie.

@Krassus zgadzam się z tobą w pełni, bo ciągnik rolniczy który dla lajków przebija wyglądem auto za 100 tys zł musiał by kosztować co najmniej 400 tys zł.
W owym rozdaniu jest do do uzyskania max 100 tys i ci którzy kierowali się kryteriami moralnymi wybierali dobra doczesne, natomiast pozostali postawili na praktyczność i kupią narzędzia do produkcji mięsa, mleka i zboża.
Jak zauważamy w temacie o ,,cenach zboża,, być może to był jeden z największych ich błędów w życiu. W przeciwieństwie do tej pierwszej grupy którą czeka prestiż, poważanie znajomych, uchodzenie za zamożnego człowieka z ekskluzywnym autem, no i komfort jazdy, bezpieczeństwo w podróży oraz niezależność.

@PaulinaS Gdy będziesz miała kolejne info to niezwłocznie pisz bo co niektórzy chcą wiedzieć zawczasu czy muszą dobierać więcej fikcyjnych ha, a może rezygnować z tych co już są od szwagra z krzynkę wódki.

Edytowany przez damianzbr, 30 sierpień 2014 - 14:08.

#15286 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 30 sierpień 2014 - 14:42

15 ha nie jest docelową wielkością gospodarstwa, które będę miał w przyszłości, ale tylko tyle mogłem wpisać we wniosku. Jeśli więc ktoś ma zamiar pisać na "15 ha to ciapka, bruna, kragiel i wio" to niech nie pisze nic. Chciałbym po prostu sensownie i z myślą o przyszłości wydać pieniądze na sprzęt rolniczy.

Ja na 13 ha :D wpisałem rozrzutnik 10 ton i talerzówke 4 m na kołach i przeszło bez problemu

#15287 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 15:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Masz rację damianzbr. Zamiast inwestować w siebie, inwestują w rolnictwo i może mają poważanie wśród sąsiadów ale zero życia towarzyskiego czy intymnego. I mamy przypadki jak teraz, że user z dumy musiał się pochwalić tym, że ma żonę i to z miasta. Jakby tego było mało, ona jeszcze pracuje. Takiej kumulucji szczęscia w życiu towarzyskim rolnika jeszcze nie widziałem. Ale już wiemy, że ów rolnik popełni błąd jak reszta i pieniądze wyda na jakieś niepotrzebne graty. A później będzie lament i prośba do Ciebie o ratunek bo żona nocami do domu nie wraca i czuć od niej męskie wody po goleniu.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#15288 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 30 sierpień 2014 - 15:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kupi maszyny to w polu będzie miał lżej i szybciej obrobi, i więcej będzie miał czasu i sił na żone

A po paru latach i tak lepiej w polu robić niż z żoną siedzieć

#15289 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 16:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sorki że nie odebrałem tego z humorem ale ostatnio mam spory nawał roboty i nie mam wizji do śmiechu... A szczerze? Miesiąc po ślubie a żona już się czepiam że nie mam w ogóle czasu dla niej... Nawet w żadną podróż poślubną nie pojechaliśmy bo nie mam na to czasu bo jak nie żniwa, to coś przy mućkach, i coś przy maszynach trzeba pogrzebać... Ale wiedziała na co się pisze i szczerze jak znam z okolicy (na mojej wiosce same dziewczyny) to 95% dziewczyn ze wsi nie pracuje w tych gospodarstwach rodziców... A Ci co sobie pobrali dziewczyny z miasta to aż miło popatrzeć jak pracują.... Z resztą moja żona jak wróci z pracy to też nie siedzi lecz idzie do obory i się tego nie wstydzi i nie boi, najprawdopodobniej każdy z was się kiedyś ożeni i będziecie te żony mieć z miasta czy ze wsi a wtedy zrozumiecie pewne rzeczy że nie tylko trzeba będzie poświecić czas gospodarstwu ale i żonie a później dzieciom może i młody jestem ale sporo już w swoim życiu przeżyłem ;) ... Wiadomo jak każdy wie w gospodarstwie czasu wolnego jest mało... Dla mnie 100 tys zł jest to bardzo dużo i każda ta złotówka zostanie w nie zainwestowana bo potrzeba nowej przyczepy czy budynku po spalonej stodole bo nie ma gdzie maszyn czy siana trzymać nawet, czy założyć wyciąg w oborze bo każdemu ręce padają jak trzeba wywozić wszystko taczką od ponad 30 sztuk bydła... Dlatego bardzo się cieszę że udało mi się w końcu "coś" dostać z dofinansowań bo w końcu będzie się można troszkę rozwinąć.... Popełniliśmy błąd tylko z ciągnikiem że wzięliśmy go bez dofinansowań ale cóż nie wszystko musi się udawać...

Ale nie ukrywam że słusznie ktoś zauważył w tym temacie że dużo osób pobrało kase tylko po to żeby się dorobić, Mi się nóż w kieszeni otwiera jak usłyszałem że z pierwszego PROWu gościu wziął 2 nowe ciągniki NH postawił na 5 lat w garażu (mają przepracowane po 100mth) i sprzeda zyskując kupe kasy... Albo że ktoś ma 10ha i ma 3 nowe ciągniki a drugi który ma 50ha nie dostał nic... Dla mnie to były układy i układziki 23 tys wniosków? Ale skąd tyle nagle wszyscy się obudzili? Sorki ale patrzę po mojej okolicy i z dofinansowań można policzyć maszyny na palcach jednej reki a jadę w rejony powiedzmy Łęczycy i prawie na każdym podwórku stoi nowy ciągnik, i nagle zapala się lampka w głowie czemu oni dostali a ja (wcześniej mój ojciec) nie?

#15290 Share GUTO91

GUTO91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:sztanga / boks / motocykl

Napisany 30 sierpień 2014 - 16:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) co do zakupu drogich aut. opowiem Wam nie uniwersalną i nikomu personalnie nie dedykowaną anegdotę. otóż do mojej 'ekipy' chciał się wkupić jakiś czas temu pewien klient. auto za 80k - BMW335d. polatał z nami troszkę, po pewnym czasie miał awarię silnika. naprawa ok. 15k. okazało się, że auto nabył za spadek. kwit się rozpłynął, a za 2,5k miesięcznie które zarabia za szybko tej gabloty od mechanika nie wyprowadzi :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15291 Share Kris_21

Kris_21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 17:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam chciałbym się zapytać co lepiej zrobić szkołę policealną technik turystyki wiejskiej czy kwalifikacyjny kurs techik rolnik. Chce przejąć gospodarstwo rolne i korzystać ze środków Unijnych np. Młody rolnik. Dodam że mam wykształcenie średnie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

#15292 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 793 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 17:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kris_21 podstawa żeby korzystać do dopłat unijnych to głowa na karku i umiejętność korzystania z google.pl

#15293 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 sierpień 2014 - 18:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Czy posiadając jedynie wykształcenie gimnazjalne, po 5 latach oplacania skladki jako domownik bede mial szanse starac sie o MR ??

#15294 Share Chudy1217

Chudy1217

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 22:17

Witam. Czy posiadając jedynie wykształcenie gimnazjalne, po 5 latach oplacania skladki jako domownik bede mial szanse starac sie o MR ??

nie

#15295 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2014 - 06:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to w takim razie czy ktos moglby mi wytlumaczyc ten punkt??

"• wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze
i co najmniej 5 – letni staż pracy w rolnictwie,"

#15296 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 06:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wystarczy 5 lat domownika i ma zaliczony staż

#15297 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2014 - 06:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli jest szansa?

#15298 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 07:17

czyli jest szansa?

tak masz szanse jeliśli chodzi o wykształcenie

Sorki że nie odebrałem tego z humorem ale ostatnio mam spory nawał roboty i nie mam wizji do śmiechu... A szczerze? Miesiąc po ślubie a żona już się czepiam że nie mam w ogóle czasu dla niej... Nawet w żadną podróż poślubną nie pojechaliśmy bo nie mam na to czasu bo jak nie żniwa, to coś przy mućkach, i coś przy maszynach trzeba pogrzebać... Ale wiedziała na co się pisze i szczerze jak znam z okolicy (na mojej wiosce same dziewczyny) to 95% dziewczyn ze wsi nie pracuje w tych gospodarstwach rodziców... A Ci co sobie pobrali dziewczyny z miasta to aż miło popatrzeć jak pracują.... Z resztą moja żona jak wróci z pracy to też nie siedzi lecz idzie do obory i się tego nie wstydzi i nie boi, najprawdopodobniej każdy z was się kiedyś ożeni i będziecie te żony mieć z miasta czy ze wsi a wtedy zrozumiecie pewne rzeczy że nie tylko trzeba będzie poświecić czas gospodarstwu ale i żonie a później dzieciom może i młody jestem ale sporo już w swoim życiu przeżyłem ;) ... Wiadomo jak każdy wie w gospodarstwie czasu wolnego jest mało... Dla mnie 100 tys zł jest to bardzo dużo i każda ta złotówka zostanie w nie zainwestowana bo potrzeba nowej przyczepy czy budynku po spalonej stodole bo nie ma gdzie maszyn czy siana trzymać nawet, czy założyć wyciąg w oborze bo każdemu ręce padają jak trzeba wywozić wszystko taczką od ponad 30 sztuk bydła... Dlatego bardzo się cieszę że udało mi się w końcu "coś" dostać z dofinansowań bo w końcu będzie się można troszkę rozwinąć.... Popełniliśmy błąd tylko z ciągnikiem że wzięliśmy go bez dofinansowań ale cóż nie wszystko musi się udawać...

Ale nie ukrywam że słusznie ktoś zauważył w tym temacie że dużo osób pobrało kase tylko po to żeby się dorobić, Mi się nóż w kieszeni otwiera jak usłyszałem że z pierwszego PROWu gościu wziął 2 nowe ciągniki NH postawił na 5 lat w garażu (mają przepracowane po 100mth) i sprzeda zyskując kupe kasy... Albo że ktoś ma 10ha i ma 3 nowe ciągniki a drugi który ma 50ha nie dostał nic... Dla mnie to były układy i układziki 23 tys wniosków? Ale skąd tyle nagle wszyscy się obudzili? Sorki ale patrzę po mojej okolicy i z dofinansowań można policzyć maszyny na palcach jednej reki a jadę w rejony powiedzmy Łęczycy i prawie na każdym podwórku stoi nowy ciągnik, i nagle zapala się lampka w głowie czemu oni dostali a ja (wcześniej mój ojciec) nie?

popieram

ciekawe jak potocza się sprawy dodatkowych srodków kiedy chaos wywoła się w polityce teraz po odejsciu Tuska na inne stanowisko

ciekawe jak potocza się sprawy dodatkowych srodków kiedy chaos wywoła się w polityce teraz po odejsciu Tuska na inne stanowisko

#15299 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 09:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ministerstwa, urzędy itp jak pracowały tak pracować będą jest tusk był premierem czy nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15300 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 09:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy on w tym kraju coś robił/pracował, żeby ktoś bez niego nie mógł dać sobie rady ? :lol: