Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31559 odpowiedzi na ten temat

#15261 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 20:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli chodzi o umowę o dzieło to najważniejsze, żeby ZUS w trakcie ewentualnej kontroli nie zakwestionował przedmiotu takowej umowy (nie zrobił z tego umowy-zlecenia). Bo wtedy będzie problem. Jeśli macie jakieś umowy o dzieło koniecznie przeanalizujcie dokładnie zakres. Rok na krusie moment zleci ale najważniejsze, żeby nie było problemów z MR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:26
  •  

#15262 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 20:20

Sorki ale to co przeczytałem to jest chore!!! PS1 ty na pewno masz wszystko w porządku z głową? To co mialem się nie żenić?? Nie wiem żal Ci tyłek ściska że ja dostałem? Co Cię to obchodzi skąd mam żonę ? Ja chce prowadzić gospodarstwo i tyle!! A żona będzie sobie pracowała gdzie indziej i po fakcie jak jest u wielu osób...

OR łódzki...

Widzisz ja też się zastanawiam czy z moją głową jest coś nie tak czy może z głowami innych .
Jak na razie problem ten jest z medycznego punktu widzenia nie rozstrzygnięty dlatego możesz mieć rację .

Pozdrawiam .

P.S.

Gdyby ktoś jednak miał podobne wątpliwości co Ty , informuję tylko że byłem pod wpływem ... postu dextera00 z godziny 11.57 .
Nic nie jest dla mnie dzisiaj bardziej chore od tego co przeczytałem w zamieszczonym przez niego linku .
Zresztą myślę że dawno nic równie głupiego nie czytałem ....szkoda tylko że sąd myśli inaczej .

Jeśli chodzi o umowę o dzieło to najważniejsze, żeby ZUS w trakcie ewentualnej kontroli nie zakwestionował przedmiotu takowej umowy (nie zrobił z tego umowy-zlecenia). Bo wtedy będzie problem. Jeśli macie jakieś umowy o dzieło koniecznie przeanalizujcie dokładnie zakres. Rok na krusie moment zleci ale najważniejsze, żeby nie było problemów z MR.

Naprawdę potraktujcie rady kolegi BARDZO POWAŻNIE .
Dodam tylko że nie tylko ZUS ... równie dobrze może to być PIP lub sąd pracy .
Nawet jak Wam się taka umowa o dzieło podoba koledzy z "pracy" mogą być innego zdania i również Wam mogą nieźle zaszkodzić .

#15263 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 20:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak wygląda sprawa ze zgłaszaniem do dopłat działek których nie ma w biznesplanie - np. właściciel nie chce na 10 lat podpisać i dzierżawa załóżmy na rok czy 2.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15264 Share elviss12

elviss12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 20:56

Maszyny ma juz na placu a zapłaci jak dostanie kasę. Popularna praktyka.

Co masz na myśli pisząc maszyny ma juz na placu a zapłaci jak bedzie miał kase? kto da maszyne bez pieniędzy?

#15265 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 20:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 25% ceny jako zaliczka i masz sprzęt na placu.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#15266 Share elviss12

elviss12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 21:07

25% ceny jako zaliczka i masz sprzęt na placu.

Nawet nie wiedziałem o takiej opcji. 25 % to i dużo i mało, zależy na jaką kwote maszyna i czy wszędzie na składnicach maszynach idą na takie coś

#15267 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 21:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wszystko jest kwestia dogadania.

sprzedam

#15268 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 21:14

OBWIESZCZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 14 sierpnia 2013 r.:
"7.7) Pomoc może być przyznana osobie fizycznej także w przypadku, gdy jej małżonek, przed dniem złożenia przez nią
wniosku o przyznanie pomocy, prowadził działalność rolniczą – pod warunkiem że...."

To nie wiem czy zważywszy na ten punkt obwieszczenia Pani prawnie zrobiła wymagając dokumentów żony...przed dniem złożenia wniosku nie miałeś małżonki a tylko w takim wypadku konieczne byłoby złożenie dokumentów żony. Chyba, że złożenie poprawki jest nijako złożeniem wniosku na nowo ale to też wątpliwe.

Tak więc jeśli przesunął środki i się załapiesz to będziesz miał ból głowy :mellow:

Czyli? Bo wg. tego obwieszczenia to nie wiem czy papiery żony też muszę w końcu łatwić czy nie?? Bo decyzja jest ale bez żony uwzględniona bo ślub był po poprawkach i przede wszystkim po złożonym wniosku... Bo szczerze zaoszczędziło by mi sporo to czasu... W końcu sam to załatwiałem jako kawaler i wtedy żadnych pozwoleń żony jeszcze nie potrzebowałem...

A co do pracy innej niż gospodarstwo to ja miecha temu zrezygnowałem z pracy i jednocześnie ZUSu bo albo KRUS albo ZUS... Po roku czasu na KRUSie można otworzyć własną działalność i wtedy płaci się KRUS x 2

Edytowany przez Luke16, 29 sierpień 2014 - 21:16.

#15269 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 21:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Luke16 po 3 latach na krusie ;) i to będąc w KRUS nieprzerwanie, jak przewiesz Krus choćby na 1 dzień to lipa i kolejne 3 lata czekania...

#15270 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 21:36

Po roku czasu na KRUSie można otworzyć własną działalność i wtedy płaci się KRUS x 2

A to się zdziwisz jeśli tak zrobisz ! B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15271 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 21:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mikruss Pani z KRUSu jak się pytałem to od przyszłego roku ma być że po roku czasu można będzie firme założyć, nawet gdzieś mam taką broszurkę z KRUSu że 12 miechów, tłumaczyła mi że ludzie się bardzo burzyli o te 3 lata i zmienili...

Edytowany przez Luke16, 29 sierpień 2014 - 21:43.

#15272 Share Kris_21

Kris_21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, mam pytanie jaką szkołę lepiej skaczyć technik rolnik czy technik turystyki wiejskiej żeby dostać dotację na młodego rolnika i wogóle korzystać z programów unijnych?

#15273 Share kabaczek89

kabaczek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 22:18

Witam, mam pytanie jaką szkołę lepiej skaczyć technik rolnik czy 9 turystyki wiejskiej żeby dostać dotację na młodego rolnika i wogóle korzystać z programów unijnych?

do trgo czasu jak skonczysz tego swojego technika dziecko to juz unii nie bedzie. Wiec obojetnie co skonczysz;)

#15274 Share zyher

zyher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 22:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Technik turystyki wiejskiej - dwuletnia szkoła zaoczna, nie musisz znać ortografii żeby zdać, więc dla Ciebie jak znalazł.

Mam pytanie - czy w tym rozdaniu MR da się jakąś "magiczną furtką" na powierzchnię 15 ha dostać pług chociażby 3 skibowy obrotowy(w opcji 3+1)? albo zwiększyć we wniosku wymiary jakiejś maszyny uprawowej do sensownych wymiarów? Pisząc jakieś uzasadnienie czy coś tam (w sumie jedno już kazano mi pisać - że dla 100 konnego ciągnika "idealnym" rozwiązaniem będzie 2 skibowy pług obrotowy.. głupio było mi się pod tym podpisać nawet, ale...), ale nie gwarantując im, że w danym roku doprowadzę areał do powiedzmy 30 ha, bo nie jestem w stanie tego przewidzieć.Wpisałem w biznesplanie co wpisałem, żeby tylko przeszło, ale przyjdzie czas, żeby pieniądze wydać i nie chciałbym kupić sprzętu, który po upływie wymaganego czasu sprzedam, bo dalsze użytkowanie będzie nieekonomiczne.

Uprzedzając spinaczy - 15 ha nie jest docelową wielkością gospodarstwa, które będę miał w przyszłości, ale tylko tyle mogłem wpisać we wniosku. Jeśli więc ktoś ma zamiar pisać na "15 ha to ciapka, bruna, kragiel i wio" to niech nie pisze nic. Chciałbym po prostu sensownie i z myślą o przyszłości wydać pieniądze na sprzęt rolniczy.

#15275 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 22:44

Maszyny ma juz na placu a zapłaci jak dostanie kasę. Popularna praktyka.

Ja w maju jak jeździłem zorientować się mniej więcej w cenach dostałem na dzień dobry propozycję, że wpłacam kwotę netto i dostaję maszynę, a kiedy będzie trzeba wystawią fakturę i dopłacam resztę... Także są różne sposoby, trzeba tylko rozmawiać i trochę kombinować ;)
Np. nie wypłacą mi premii przed końcem roku, a w pronarze zawsze są promocje w grudniu na przyczepy - jadę zamawiam, wpłacam tak jak mówisz 25% i maszyna stoi na placu po cenie promocyjnej, taką propozycję też dostałem ;)
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#15276 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 23:23

Mój znajomy już dziś przyprowadził maszyne na MR ,dziś dostał przelew tak mi się chwalił...czy to możliwe? bo jakoś nie chce mi sie wierzyć w to

Bardzo możliwe, ja już też w poniedziałek mam mieć przelew na konto, dlatego w niedzielę jadę na giełdę wybierać autko za około 100 tys zł. Później biorę tydzień urlopu i wyruszam z miasta na wieś aby pooglądać pola których rzekomo jestem dzierżawcą, a no i krzynkę wódki szwagrowi postawić za użyczenie działek.

Sorki ale to co przeczytałem to jest chore!!! PS1 ty na pewno masz wszystko w porządku z głową? To co mialem się nie żenić?? Nie wiem żal Ci tyłek ściska że ja dostałem? Co Cię to obchodzi skąd mam żonę ? Ja chce prowadzić gospodarstwo i tyle!! A żona będzie sobie pracowała gdzie indziej i po fakcie jak jest u wielu osób...

OR łódzki...

Tak to jest z babami, problemy już na samym początku.
U mnie to samo, cały czas trwa batalia kolor nowego autka za 100 tys zł z premii MR.

#15277 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 00:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolega chciał się pochwalić żoną, że pracuje, że z miasta a ty go problemami straszysz. To, że moża wyszła za niego to zasługa MR właśnie a nie jego więc nie psuj mu bajki.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#15278 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 06:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A wam co? Zazdrościcie? Czy samotność wam doskwiera? Ja zadałem pytanie: Czy jeżeli składałem papiery jako kawaler to czy żona musi teraz swoje papiery przedłożyć?

#15279 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 08:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W poprzednich naborach trzeba bylo zrobic aktualizacje danych a w zalaczniku kopia aktu malzenstwa i po sprawie
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15280 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 09:31

A wam co? Zazdrościcie? Czy samotność wam doskwiera? Ja zadałem pytanie: Czy jeżeli składałem papiery jako kawaler to czy żona musi teraz swoje papiery przedłożyć?

na Twoim miejscu kazałbym żonie nie pracować w mieście bo damianzbr już się czai żeby ją Ci ją odebrać. I myślę, że na nowy samochód za 100tys ma większe szanse niż ty na sprzęt rolniczy. Taka dobra rada z mojej strony.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST