Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#15241 Share Miniasz

Miniasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 14:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja ma 288* w wlkp i jeszcze nie mam decyzji a widzę ze tu z dalszych miejsc dostają zaspali??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 10:54
  •  

#15242 Share Sztuk

Sztuk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 15:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja tak samo kolego mam 3xx miejsce wszystko już zrobione tylko ten wniosek o płtaność. Najlepsze jest to że sporo osób z powiatu a nawet mojej gminy ma już decyzje a ja nie!! Trochę to bez sprawiedliwości. powinni po drukowac i wszystkim na raz wysłać albo w przeciągu tygodnia. A tutaj mamy rozbieżności po kilka tygodni już.

#15243 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 15:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przepisanie gruntu na którym stoją budynki oznacza że przejmuje się się i działkę i zabudowania ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15244 Share kabaczek89

kabaczek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 16:24

Ja tak samo kolego mam 3xx miejsce wszystko już zrobione tylko ten wniosek o płtaność. Najlepsze jest to że sporo osób z powiatu a nawet mojej gminy ma już decyzje a ja nie!! Trochę to bez sprawiedliwości. powinni po drukowac i wszystkim na raz wysłać albo w przeciągu tygodnia. A tutaj mamy rozbieżności po kilka tygodni już.

Moze wysylaja decyzja zgodnie z czasem zlozenia, ja zlozylem dosc pozno bo niecaly tydzien przed koncem. Ja moge i tak pozniej dostac bo tymi maszynami juz nie zdaze w tym roku porobic :P

Przepisanie gruntu na którym stoją budynki oznacza że przejmuje się się i działkę i zabudowania ?

Nie lepiej wydzierzawic obore?:P ale tak grunty to i zabudowania

Edytowany przez kabaczek89, 29 sierpień 2014 - 16:29.

#15245 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 16:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj decyzja dotarła miejsce 6XXX :P Zastanawiam się nad jedną rzeczą teraz bo w trakcie składania wniosków byłem kawalerem teraz jestem żonaty i nie wiem czy żona będzie potrzebna czy nie? Ona akurat nic wspólnego z gospodarstwem nie ma bo jest z miasta.... Jak to teraz zrobić?

#15246 Share lechu49

lechu49

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 17:27

Dzisiaj decyzja dotarła miejsce 6XXX :P Zastanawiam się nad jedną rzeczą teraz bo w trakcie składania wniosków byłem kawalerem teraz jestem żonaty i nie wiem czy żona będzie potrzebna czy nie? Ona akurat nic wspólnego z gospodarstwem nie ma bo jest z miasta.... Jak to teraz zrobić?

Miałem podobnie, ślub 14.06.2014, wniosek oddałem chyba 12.06, czyli składałem jako kawaler- tak mi doradziła znajoma, która pisze wnioski zawodowo. Po paru tygodniach,miałem we wniosku poprawkę i osobiście udałem się do oddziału ARMiR z dokumentami. Wszystko oddałem, żegnam się z doradcą i wtedy Pani zobaczyła na moim ręku obrączkę :). Okazało się, że moja żona musi złożyc praktycznie te same dokumenty co ja: zaświadczenie z Krusu, US, wnisoek też musiałem złożyć jako żonaty. Żona była przez krótki okres ubezpieczona w Krus jako domownik. Ostatecznie i tak się nie załapałem :)

#15247 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 17:38

Dzisiaj decyzja dotarła miejsce 6XXX :P Zastanawiam się nad jedną rzeczą teraz bo w trakcie składania wniosków byłem kawalerem teraz jestem żonaty i nie wiem czy żona będzie potrzebna czy nie? Ona akurat nic wspólnego z gospodarstwem nie ma bo jest z miasta.... Jak to teraz zrobić?

Po co Ci żona ? Nie musiałeś się żenić żeby dostać premię . Poprosić dyrektora oddziału o pobłogosławienie tego związku .
Jeśli to dolnośląski OR to masz przechlapane ... musisz się niestety rozwieść i znaleźć sobie żonę ze wsi . Żona z miasta w trakcie rozpatrywania wniosku to próba wyłudzenia pieniędzy które są przeznaczone dla PRAWDZIWYCH rolników a nie dla małżeństw mieszanych .

#15248 Share arbiter29

arbiter29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 18:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) proszę doradźcie:mam dotacje MR uprawa roślin żadnych zwierząt chcę dorobić na umowę o dzieło
pytałem w Krus nie mają żadnych zastrzeżeń
moje pyt.czy agencja w razie kontroli ma coś do tego że mogę być w pracy akurat wtedy(przecież nie będę cały czas pracował w polu np.)
bo straszą mnie że będę musiał oddać dotacje
co robić?

#15249 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 18:26

moje pyt.czy agencja w razie kontroli ma coś do tego że mogę być w pracy akurat wtedy(przecież nie będę cały czas pracował w polu np.)

To będziesz w pracy czy będziesz wykonywał jakieś dzieło ?
Jeśli będziesz w pracy to pożegnasz się z dotacją MR .

#15250 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 18:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To samo tyczy się studiów ? Pytam z ciekawości i dodaje mój post z wczoraj, może ktoś odpowie:

Dziś w oddziale agencji spotkałem się z wypowiedzią że nie można jeszcze składać wniosków o płatność, że trzeba poczekać 14 dni aż się uprawomocnią - ktoś ogarnięty niech potwierdzi albo zaprzeczy :D

I czy zwykła umowa dzierżawy typu:

http://regiodom.pl/d...gruntow-rolnych

będzie ok, czy też trzeba brać jakiś wzór od arimir ? Bo też taką historię dziś słyszałem :D :D No i ponoć wystarczy tylko podpis notariusza pod takim wnioskiem, nie trzeba robić aktu notarialnego prawda ?

No i jak możecie to podajcie co trzeba złożyć razem z wnioskiem o platność, bo może coś przeoczyłem :D

Edytowany przez lukasz493, 29 sierpień 2014 - 18:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15251 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 18:34

Po co Ci żona ? Nie musiałeś się żenić żeby dostać premię . Poprosić dyrektora oddziału o pobłogosławienie tego związku .
Jeśli to dolnośląski OR to masz przechlapane ... musisz się niestety rozwieść i znaleźć sobie żonę ze wsi . Żona z miasta w trakcie rozpatrywania wniosku to próba wyłudzenia pieniędzy które są przeznaczone dla PRAWDZIWYCH rolników a nie dla małżeństw mieszanych .

Sorki ale to co przeczytałem to jest chore!!! PS1 ty na pewno masz wszystko w porządku z głową? To co mialem się nie żenić?? Nie wiem żal Ci tyłek ściska że ja dostałem? Co Cię to obchodzi skąd mam żonę ? Ja chce prowadzić gospodarstwo i tyle!! A żona będzie sobie pracowała gdzie indziej i po fakcie jak jest u wielu osób...

OR łódzki...

#15252 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 19:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z daleka bylo widac zart, a Ty sie oburzasz. Moze troche przesadne ktos ma poczucie humoru ale troche wiecej luzu :))

#15253 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 19:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I po co te ironie PS1? Serio pytam.

bo straszą mnie że będę musiał oddać dotacje
co robić?

Nie bój żaby, ARiMR może cię pocałować w cztery litery, tylko żeby przypadkiem nie wlepili ci innej umowy niż o dzieło, bo wtedy to ty będziesz musiał ich tam całować.

#15254 Share arbiter29

arbiter29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 19:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak mi się napisało że w pracy to będzie o dzieło ale czy agencja ma coś do tego?bo krus nie ,można przecież dorobić

tak mi się napisało że w pracy to będzie o dzieło ale czy agencja ma coś do tego?bo krus nie ,można przecież dorobić

no właśnie mlodyhef też myślę że agencji nic do tego to naprawdę jest umowa o dzieło
przecież inaczej bym wyleciał z krus a tego nie chcę

#15255 Share elviss12

elviss12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 19:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mój znajomy już dziś przyprowadził maszyne na MR ,dziś dostał przelew tak mi się chwalił...czy to możliwe? bo jakoś nie chce mi sie wierzyć w to

#15256 Share GUTO91

GUTO91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:sztanga / boks / motocykl

Napisany 29 sierpień 2014 - 19:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak masz z tym problem to rób na czarno.

#15257 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 19:33

I po co te ironie PS1? Serio pytam.

Nie bój żaby, ARiMR może cię pocałować w cztery litery, tylko żeby przypadkiem nie wlepili ci innej umowy niż o dzieło, bo wtedy to ty będziesz musiał ich tam całować.

Które ironie ?

Na pytanie kolegi arbiter29 odpowiedziałem jak najbardziej rzeczowo i bez ironii .
Ty napisałeś dokładnie to samo ("żeby przypadkiem nie wlepili ci innej umowy niż o dzieło") a ja się grzecznie /bez ironii / zapytałem czy to praca czy dzieło .... bo jak będzie kontrola i ktoś w jego domu powie że "on jest w pacy " to z tego może być tylko kłopot .

I najważniejsze nie ważne jak umowa jest NAZWANA tylko jaki ma charakter .

Edytowany przez PS1, 29 sierpień 2014 - 19:33.

#15258 Share buyko

buyko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 19:39

Miałem podobnie, ślub 14.06.2014, wniosek oddałem chyba 12.06, czyli składałem jako kawaler- tak mi doradziła znajoma, która pisze wnioski zawodowo. Po paru tygodniach,miałem we wniosku poprawkę i osobiście udałem się do oddziału ARMiR z dokumentami. Wszystko oddałem, żegnam się z doradcą i wtedy Pani zobaczyła na moim ręku obrączkę :). Okazało się, że moja żona musi złożyc praktycznie te same dokumenty co ja: zaświadczenie z Krusu, US, wnisoek też musiałem złożyć jako żonaty. Żona była przez krótki okres ubezpieczona w Krus jako domownik. Ostatecznie i tak się nie załapałem :)

OBWIESZCZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 14 sierpnia 2013 r.:
"7.7) Pomoc może być przyznana osobie fizycznej także w przypadku, gdy jej małżonek, przed dniem złożenia przez nią
wniosku o przyznanie pomocy, prowadził działalność rolniczą – pod warunkiem że...."

To nie wiem czy zważywszy na ten punkt obwieszczenia Pani prawnie zrobiła wymagając dokumentów żony...przed dniem złożenia wniosku nie miałeś małżonki a tylko w takim wypadku konieczne byłoby złożenie dokumentów żony. Chyba, że złożenie poprawki jest nijako złożeniem wniosku na nowo ale to też wątpliwe.

Tak więc jeśli przesunął środki i się załapiesz to będziesz miał ból głowy :mellow:

Edytowany przez buyko, 29 sierpień 2014 - 19:46.

#15259 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 19:58

tak mi się napisało że w pracy to będzie o dzieło ale czy agencja ma coś do tego?bo krus nie ,można przecież dorobić

no właśnie mlodyhef też myślę że agencji nic do tego to naprawdę jest umowa o dzieło
przecież inaczej bym wyleciał z krus a tego nie chcę

Sprawdź dokładnie czy na pewno jest to umowa o dzieło czy "inna" , często się zdarza że pracodawcy zamiast umów zleceń piszą umowy o dzieło. I gdyby nie MR dla Ciebie nie ma to negatywnych skutków jeśli ktoś taką umowę "przekwalifikuje" .

W przypadku gdy bierzesz premię sprawdź to dokładnie z prawnikiem / nie z pracodawcą !!!! /

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15260 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 20:12

Mój znajomy już dziś przyprowadził maszyne na MR ,dziś dostał przelew tak mi się chwalił...czy to możliwe? bo jakoś nie chce mi sie wierzyć w to

Maszyny ma juz na placu a zapłaci jak dostanie kasę. Popularna praktyka.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html