Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#15221 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 16:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziś w oddziale agencji spotkałem się z wypowiedzią że nie można jeszcze składać wniosków o płatność, że trzeba poczekać 14 dni aż się uprawomocnią - ktoś ogarnięty niech potwierdzi albo zaprzeczy :D

I czy zwykła umowa dzierżawy typu:

http://regiodom.pl/d...gruntow-rolnych

będzie ok, czy też trzeba brać jakiś wzór od arimir ? Bo też taką historię dziś słyszałem :D :D No i ponoć wystarczy tylko podpis notariusza pod takim wnioskiem, nie trzeba robić aktu notarialnego prawda ?

No i jak możecie to podajcie co trzeba złożyć razem z wnioskiem o platność, bo może coś przeoczyłem :D

Edytowany przez lukasz493, 28 sierpień 2014 - 17:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:47
  •  

#15222 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 18:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) decyzje naewt dla tych którzy się nie załapali ciekawe

#15223 Share wojtyla28

wojtyla28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 18:34

A u mnie wielkie zdziwienie . Przyjechała dzis listonoszka i przyniosła decyzje (w rankingu 86XX). Mysle se moze przyznali ale nie pisze ze braklo piniydzy a jak doloza do puli i sie zalapie to zaroz daja znac. Dostal ktos jeszcze taka decyzjo?

Co tam masz napisane że przyznali ci kasę, czy że przyznają jak bd przesunięcia? W sumie możliwe bo znam 2 osoby które zrezygnowały z powodu prób przekrętu na areale i nie wywiązali by się z tego a nikt im nie chciał poratować, a w sumie na całą polskę się nazbiera tego :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15224 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 28 sierpień 2014 - 18:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja też dostałem że nie dostane ale jakby się coś znalazło to mnie niezwłocznie poinformują.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#15225 Share MarcinCiesz

MarcinCiesz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 19:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Napisali ze jak zwieksza pule i sie zalapie tp zaraz daja znac listownie:-)

#15226 Share kaczus

kaczus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 20:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja jestem na liście 827x i jeszcze nic nie dostałem ale trzeba czekać myśle ze mi przyślą ze sie pomylili i do mnie wystarczyło :D hehe Żart :)

#15227 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 28 sierpień 2014 - 20:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie w BP mam wpisany ciagnik z ładowaczem a chciałbym zmienić na kosiarkę dyskową i zakup ziemi mam w korekcie wpiać szer kosiarki i nr działki która chce nabyć ?

#15228 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 20:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja jestem trochę bliżej żółtej niż ty, myślę, że ja i ty dostaniemy nawet jak nic nie dołożą, wystarczy poczekać aż się wykruszy część ludzi

#15229 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 sierpień 2014 - 21:24

A u mnie wielkie zdziwienie . Przyjechała dzis listonoszka i przyniosła decyzje (w rankingu 86XX). Mysle se moze przyznali ale nie pisze ze braklo piniydzy a jak doloza do puli i sie zalapie to zaroz daja znac. Dostal ktos jeszcze taka decyzjo?

A to ciekawe ja też miejsce 82xx a co dokładnie było napisane? Ciekawe ilu odpadnie, wielka niecierpliwość i niepewność :P :P :P Prawnie jak na oczekiwanie świadectwa maturalnego :D

#15230 Share waldek91

waldek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 21:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy jest możliwe, że ja dzierżawię ziemię z jednym budynkiem od kogoś, a w pozostałych budynkach wydzierżawiający hoduje trzodę?
Zaznaczam, że w biznesplanie miałem wpisane, że będę przejmował ziemię z budynkami jako darowizna, to czy teraz jeśli będę robił zmianę to muszę wyłączyć ta powierzchnię pod budynki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15231 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 21:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Miejsc 50XX i dziś przyszła decyzja, woj. łódzkie, aż się zdziwiłem że tak szybko :)

#15232 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 23:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja miejsce 81XX. Serio myślicie, że np 500 osób z tych 7800 się wykruszy? Jakoś mi się nie chce wierzyć, że aż tyle robiło wnioski na odpie*dol itd. Nadal czekam na te przesunięcia.

#15233 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 07:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wydaje mi się, że bardziej chodzi o to, że ktoś wpisał sobie w biznesplanie cele, których nie osiągnie czytaj dzierżawa. A wpisał by dostać się na listę.
W poprzednich naborach była część osób, która nie złożyła wniosku o premię. Teraz też na pewno będą tacy ludzie- ile ich będzie tego nikt nie wie.

#15234 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 07:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) myślę, ze 10% się wykruszy - m. in. brak możliwości przejęcia dzierżaw, brak rejestracji w Krusie, czy inne wypadki losowe. pół roku od doręczenia ostatniej decyzji będzie wiadomo.

nawet w tym naborze było złożonych ok. 23444 wniosków, a ujętych na liście było ok. 1000 mniej, dodatkowo kupa poniżej 7 pkt...

w ostatnim naborze wykruszyło się chyba z 17%, ale teraz ostatni raz taki dobre warunki.

#15235 Share Tomek169

Tomek169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 08:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. mam pytanie czy jak podałem w Biznes planie rok planowanej inwestycji na kupno ciągnika, to muszę tego roku się trzymać, czy mogę kupić wcześniej, np gdy już dostane pieniążki? z góry dzięki
za odp

#15236 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 10:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/rolnik-bez-budynkow-nie-ma-gospodarstwa,52703.html

polecam artykuł

#15237 Share porzeczka

porzeczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 11:19

http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/rolnik-bez-budynkow-nie-ma-gospodarstwa,52703.html

polecam artykuł

I oczywiście chodzi o oddział wrocławski, bo jak inaczej....
Nadgorliwość pracowników z wrocławskiego oddziału nie zna granic.
W takim razie jeśli jest takie orzeczenie sądu to teraz w innych oddziałach agencji każdego z poprzedniej edycji MR powinni ścignąć do oddania premii jeśli nie posiada budynków, maszyn itp.
Tak samo w tej edycji, nie powinni przyjmować wniosków od osób które nie posiadają odpowiedniego zaplecza, a przyjmowali...
O co im w końcu chodzi.

#15238 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 11:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dolnośląski OR to ogólnie rzecz biorąc instytucja w instytucji. Nawet przy weryfikacji wniosków w tym roku wymyślali cuda takie, że hej.

#15239 Share elviss12

elviss12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 12:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziś rozmawiałem ze znajomym który składał wniosek o płatność tydzień temu w czwartek i mówił mi że dziś rano wpłynęły mu pieniądze i jedzie jeszcze dziś zamawiać maszyny. Troche nie chciało mi się w to wierzyć ale zobacze za kilka dni czy faktycznie będzie miał te maszyny. Czy to mozliwe żeby tak szybko już wypłacała agencja?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15240 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 12:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chciałem zmienić inwestycje i wychodzi mi o kilka tys za mała kwota. Czy mogę dorzucić takie sprzęty jak np wilgotnościomierz do ziarna?