Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31599 odpowiedzi na ten temat

#15181 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 10:34

tak.

Jeśli się nie mylę to możesz pracować na umowie o dzieło, ale musisz wtedy opłacać podwójny KRUS, założyć działalność, i do tego od minimum trzech lat wcześniej być płatnikiem KRUS. Jak jest inaczej, niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:42
  •  

#15182 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 11:16

Jeśli się nie mylę to możesz pracować na umowie o dzieło, ale musisz wtedy opłacać podwójny KRUS, założyć działalność, i do tego od minimum trzech lat wcześniej być płatnikiem KRUS. Jak jest inaczej, niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

Umowa o dzieło to co innego niż własna działalność gospodarcza /oczywiście możesz zawierać umowy o dzieło w ramach własnej dział. gospodarczej ale nie o to kolega pytał / . To o czym Ty piszesz dotyczy działalności gospodarczej .

#15183 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 11:58

Jaki internetowy, ty jestes internetowy? To jest normalny bank. Ostatnio polaczyl sie z mulibankiem. Mam tam konto z 7lat i nie zmieniam na nic innego;). A co sie tak spieszysz czlowieku? Nr gospodarstwa okolo 2tyg

Nie śpieszę się, załatwiam wszystko po kolei a pytałem z ciekawości. We wniosku o numer gospodarstwa jest pole do napisania nazwy i adresu banku. Jako że konto zakładałem przez internet chciałem uzyskać informację jaki adres mam wpisać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15184 Share Wojtek29

Wojtek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 12:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jest decyzja. Właśnie odebrałem. Miejsce na liście 5xx. Małopolska :)
I teraz mam pytanie. Jak myślicie gość na miejscu na liście 125xx ma jakąś szanse na dotacje?
Bo cisnął w gminie żeby się jak najszybciej przetarg odbył i podprowadził mi działkę którą mam wpisaną w BP a później się okazało że jest na dość odległym miejscu i mam nadzieje że zrezygnuje z dzierżawy.

#15185 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 12:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Skąd to info że kasa będzie od zaraz wypłacana? Znajomy już dostał decyzję ale nie wiem czy jest sens się spieszyć skoro kiedyś jakiś urzędnik powiedział że kasa w kwietniu 2015r. Coś się zmieniło w tej kwestii?

PS1 - Ale jaja, że też można kupować od rodzeństwa pole wstępny / zastępny na pewno odpada, a o rodzeństwie nie ma tam wzmianki (jakoś wcześniej nie zwracałem na to uwagi)? A jednak będzie więcej samochodów osobowych niż przypuszczałem.

#15186 Share Derb

Derb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 12:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) minister Sawicki na spotkaniu w świętokrzyskim powiedział że starają się przesunąć pieniądze dla około 1500 oraz że końcem roku rozpoczynają nowy nabór wniosków na MR

#15187 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 12:34

PS1 - Ale jaja, że też można kupować od rodzeństwa pole wstępny / zastępny na pewno odpada, a o rodzeństwie nie ma tam wzmianki (jakoś wcześniej nie zwracałem na to uwagi)? A jednak będzie więcej samochodów osobowych niż przypuszczałem.

Ojciec daruje córce , ta "sprzedaje" bratu . Tylko czyj będzie ten samochód ? :unsure: ... powinna dostać siostra :)

#15188 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 13:06

Skąd to info że kasa będzie od zaraz wypłacana? Znajomy już dostał decyzję ale nie wiem czy jest sens się spieszyć skoro kiedyś jakiś urzędnik powiedział że kasa w kwietniu 2015r. Coś się zmieniło w tej kwestii?

Rżniesz głupa czy udajesz? :D 60 dni ma agencja na wypłacenie kasy od dnia złożenia wniosku o płatność. :P

#15189 Share PeAWuEeL

PeAWuEeL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 14:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jest decyzja woj. lubelskie miejsce 77xx

#15190 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 14:48

Nie śpieszę się, załatwiam wszystko po kolei a pytałem z ciekawości. We wniosku o numer gospodarstwa jest pole do napisania nazwy i adresu banku. Jako że konto zakładałem przez internet chciałem uzyskać informację jaki adres mam wpisać.

Tez mam tam konto i jak wpisywalem wniosek o nadanie numeru wpisalem nazwe BRE BANK i numer konta a adresu nie wpisalem bo nie znalem i numer po okolo 5 dniach przyszedl poczta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15191 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 17:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Adresu banku się nie wpisuje. W niektórych BP życzą sobie jeszcze zaświadczenie z banku o numerze rachunku bankowego.

#15192 Share Drobnik

Drobnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 18:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Freetaxi a ta kwota 70tys do wydania jest kwota brutto czy netto? bo juz sam sie gubie. np. jezeli ktos bedzie na Vacie to ile musi udac inwestycji 70tys brutto czy netto?:)

#15193 Share tomek_ostr

tomek_ostr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 19:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Freetaxi również mam pytanie: gdzieś słyszałem, że ta premia będzie wypłacona w dwóch etapach, najpierw 80 tys, a dopiero po realizacji inwestycji z BP reszta, prawda to czy tylko głupia plotka?

#15194 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 19:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Masz wydać 70 000 PLN brutto. Tomek co do podziału płatności to dobrze słyszałeś. Tak będzie tak w nowym PROW jeśli chodzi o MR.

Edytowany przez freetaxi, 27 sierpień 2014 - 19:42.

#15195 Share zyher

zyher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 19:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tomek w 2 ratach premia będzie wypłacana w następnym rozdaniu MR. Tutaj dostajesz jednorazowo 100 tys. Drobnik wydajesz 70 tys brutto (niezależnie czy jesteś na ryczałcie czy VAT).

#15196 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 19:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a czy już coś wiadomo, czy ta premia przejdzie jako wkład własny do MGR z tej listy krajowej co ma być w tym roku

#15197 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 19:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Temat wałkowany kilkanaście razy. Dopóki nie pokażą się rozporządzenia dotyczące nowej modernizacji nikt Ci na to pytanie konkretnie nie odpowie.

#15198 Share tomek_ostr

tomek_ostr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 19:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie dzięki za rozwianie moich wątpliwości :)

#15199 Share Arkadi

Arkadi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo:)

Napisany 27 sierpień 2014 - 19:53

super pytanie ja wpisałem do 90km a chce kupić 95 jest jakiś margines?

jest, musisz kupić taki jak w BP, 90 to 90, chyba że fabryka wystawi takie pismo że jeden KM na klime poszedł drugi na coś innego i w rzeczywistości moc ciągnika to 90 KM a nie 95KM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15200 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 19:56

Adresu banku się nie wpisuje. W niektórych BP życzą sobie jeszcze zaświadczenie z banku o numerze rachunku bankowego.

Tylko skąd to wziąć skoro mBank jest bankiem internetowym....